Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> D.n.angel


caroline
post Nov 17 2006, 01:00 AM
Post #21


~ forever dreaming... ~
***

Group: Members+
Posts: 224
Joined: 25-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.903
Points: 279
Gender:



Da, Dark_Angel_Tessa, e un anime dragut, care merita vazut. Si orice anime e savurat mai bine, dupa parerea mea, daca mai esti cu cineva. Mai schimbi o parere, mai razi...
Eu nu am cu cine sa vad anime decat cu fratele meu, cu care oricum ma vad destul de rar, sau cu catelul meu care se face ca se uita... :lol:
Si mie mi se pare Krad un personaj chiar foarte slab conturat, spre deosebire de Satoshi, care mi se pare bine realizat.
Intr-adevar, la unele intrebari nu primim raspuns si chestia asta ma enerveaza la orice anime la care nu se dau suficiente lamuriri, nu numai la D.N.Angel.
Asta e!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Nov 30 2006, 10:01 PM
Post #22


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



OMG, i love it !Totul a inceput intr-un moment de plictiseala.Fireste, nu prea aveam chef de nimic si ma uitam peste o lista cu anime-uri online, gandidu-ma ca singura nu am cum sa aleg, fara ca macar sa stiu daca merita. Nu am facut decat sa dau cu banul si m-am trezit urmarind DN Angel. :D Tocmai am terminat seria. La inceput mi s-a parut penibila faza cu transformarile, dar pe masura ce inaintam spre miezul actiunii, am realizat ca este un anime chiar foarte bun si nu comercial cum il consideram la inceput.Adevarul este ca, m-a atras foarte mult ideea povestii de dragoste. :rolleyes: Cred ca varstele personajelor aduc si ele ceva atragator.
Povestea "Ice and Snow" a fost chiar impresionanta. Trista, insa foarte frumoasa. De fapt, de obicei, povestile de dragoste sfarsite dramatic rezista peste timp, ne ?
Cele mai plictisitoare scene (care mi s-au parut) erau cele in care aparea tatal lui Satoshi. Discutiile dintre ei doi, imi stimulau, nu somnolenta, ci mai mult furia. :rolleyes:
Si pentru ca aveam ceva nedumeriri cu privire la actiune, mi-am permis sa citesc cateceva de pe Wikipedia, ca sa va scutesc de intrebari penibile ! :D
Personajul preferat: Dark(mochiron :P ), desi spre sfarsit a inceput sa imi faca "impresie" buna si Daisuke care s-a maturizat treptat.
Aparitia brusca a lui Hio Mio mi s-a parut patetica, dar se pare ca totusi a avut un rol semnificativ in poveste.
Scena, adica scenele care mi-au placut cel mai mult au fost cea de la sfarsitul ep 22(atunci cand incepe melodia Futatsu no Negai pe fundal-Daisuke decide sa ramana in lumea aceea si sa afle de ce Freedert l-a adus acolo, promitandu-i lui Riku ca se va intoarce) si atarimae desu, scena finala( sarutul celor doi si privirile ascunse ale Risei si ale lui Satoshi :rolleyes: ).
Il recomand tuturor fetelor ( si baietilor :P ) D
Totusi, eu nu cred ca as mai avea rabdarea necesara sa-l revad... :rolleyes:

P.S. As vrea si eu un With(sau Wizu)...~si un Koku-Yoku, daca se poate :P :lol:~
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sweet_ayu28
post Jan 3 2007, 12:05 PM
Post #23


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 30-December 06
From: Oradea
Member No.: 3.521
Points: 135
Gender:



Dap...una din seriile mele preferate :P...personajul preferat e cu siguranta Riku.Ceea ce m-a dezamagit a fost nu finalul,dar confruntarea finala dintre Dark si Krad care,cred eu si fratele meu, ne-a cam dezamagit...poate trebuia mai multa actiune...in schimb finalul a fost absolut adorabil :D....daisuky D.N.Angel
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akimoto Kumiko
post Jan 18 2007, 02:27 PM
Post #24


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 38
Joined: 15-January 07
Member No.: 3.613
Points: 6
Gender:



DN Angel unul din animeurile mele preferate dar se pare ca eu am aflat tarziu de el, bine am aflat tarziu de animeuri, are grafica buna si e si amuzant, sfarsitul nu mi s-a parut chiar trist Daisuke ramane cu Rika iar Risa isi da seama ca simte ceva pt Satoshi, mi-a placut mult privirea dintre ei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sweet_ayu28
post Feb 6 2007, 02:53 AM
Post #25


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 30-December 06
From: Oradea
Member No.: 3.521
Points: 135
Gender:



Aha stiu...privirea aia mi-a placut si mie :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkstar
post Feb 7 2007, 08:44 PM
Post #26


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 7-February 07
Member No.: 3.741
Points: 11
Gender:



Momentan Dn Angel este animeul meu preferat,imi place ideea si imi plac si personajele,nu cred k am un personaj chiar preferat dar imi place animeul acesta in general.Promoveaza o idee destul de originala si e si o "romantza"pe gustul meu desii unele idei sunt cam deplasate.Infine imi place animeul asa cum este si chiar e ff bun. :P <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Feb 7 2007, 09:38 PM
Post #27


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



am terminat si eu azi de vazut d.n.angel ^_^ Pana pe la eps 21 pesonajul care mi-a placut cel mai mult a fost dark (desi trebuie sa recunosc ca mi-a parut rau cand a sarutat-o pe risa, saracul daisuke)...in ultimele eps mi s-a parut ok si daisuke, ma asteptam sa imi para rau ca nu o sa mai fie dark (citisem un spoiler facut de ranma, nu ma asteptam sa fie spoiler, dar asta e :D , noroc ca nu am tinut minte cu cine a zis ca ramane, risa sau riku :lol: ). In orice caz personajele sunt foarte dragutze, hiwatari intr-adevar e f. bne conturat...risa m-a enervat pe tot parcursul seriei, riku in schimb e o dulcica ^_^ ahh and wizu :wub: kawaii . Story interesant, happy ending (din punctul meu de vedere), in mare parte mi-a placut, chiar daca pe la mijloc incepusem sa ma plictisesc ultimele episoade au fost foarte reusite.. "ice & snow" (parca asa se numea povestea) a fost absolut superba :wub: . Deci seria merita vizionata, nu imi pare rau ca mi-am pierdut timpul ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Mar 3 2007, 07:42 PM
Post #28


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Dupa cum vedeti in avatarul meu, eu sunt fana lui Dark. E atat de dragut...oricum, imi place faza aia, nu stiy de ce. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Jun 1 2007, 09:18 PM
Post #29


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



Anime-ul e bun si povestea de iubire foarte touching. Mi-a placut foarte mult. Riku e preferata mea din toate punctele de vedere. Am inteles insa ca anime-ul a fost facut pt a promova un joc video si ca exista doua variante manga: una originala si una care urmeaza varianta anime (care se pare ca e cumva diferita). Seria manga nu a fost terminata deoarce autoarea (Yukiru Sugisaki) s-a apucat de alt proiect si a abandonat DNAngel pentru o perioada :( .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dark_lily
post Jun 3 2007, 04:22 PM
Post #30


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 21-May 07
Member No.: 4.329
Points: 129
Gender:



Foarte interesant acest anime!Chiar merita vazut!Finalul nu a fost chiar poate cum ma asteptam dar mi-a placut mult si asa!Mi-a placut mult si episodul cu Adonis (of the promise garden,cred)-finalul chiar a fost surprinzator!Batalia dintre Dark si Krad e super! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Grazy
post Jul 4 2007, 09:29 PM
Post #31


bored
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 4-July 07
From: Bucharest
Member No.: 4.631
Points: 40
Gender:



Okeiz let's talk about DN Angel

Grafica:nu exceleaza ,dar pentru acest tip de anime nu am avut probleme ,a fost placuta ,nu m-a dezamagit

Story-line:destul de original si poate si plictisitor,ideea ingerilor vazuta altfel

Personaje:nu atat dee bine definite,totusi,Darks ...servetel pt bale si Daisuke mi-a placut :D si Riku fata de sorsa

Muzica:openingul e mortal,e super ,e groaznic de misto melodia :))

Mi-a placut destul de mult Dn Angel,cam pe scurt am zis asta,dar mancarea din fata mea e divina :))

Merita vazut :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Aug 14 2007, 04:18 PM
Post #32


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



In primul rand vreau sa v spun ceva importatnt... ATENTIE SPOILERE!!!

Am vazut D.N. Angel de curand si mi-a placut extraordinar de mult
L-as fi vazut mult mai devreme, dar pt ca pe atunci nu ma descurcam prea bine cu internetul, stiam doar un site de unde se downloadeaza animeuri, si a disparut de acolo dn angel (totusi am avut noroc pt ca nu eram prea buna la engleza si cred ca isi pierdea farmecul la cat de greu as fi tradus eu :lol:)

Cel mai mult imi place de Dark, e foarte dragut :wub: mi-a parut extrem de rau cand a murit :( . Prima oara nu eram sigura ce s-a intamplat dar pana la urma am aflat.

DN Angel l-am vazut impreuna cu sora mea (de fapt nu vad nimic fara ea dar e mai interesant cand pot sa vorbesc cu cineva despre animeuri..in orasul meu cred ca nimeni nu se mai uita la animeuri)

Mi-au placut melodiile de pe fundal..mai ales cea cantata de Riku si Risa si cea cantata de Dark ( :wub: )
Mi-a parut rau ca nu ne-a aratat si noua cum au realizat ei spectacolul ala cu "Ice and Snow" cred ca ar fi foast foarte interesant. Am ascultat eu o..inregistrare sa-i spun de la DN Angel in care am inteles si eu cate ceva. era vorba despre Ice and Snow si cum au facut ei spectacolul. Aveau deja replicile, nu stiu de ce nu l-au facut in forma de OVA macar :lol: mi-a placut sfarsitul.

Mi s-a parut ca s-a terminat destul de simplu, nu ne-a aratat si noua ce s-a mai intamplat in continuare ...

Ei bine as putea sta aici toata ziua si sa va povestesc cat de mult m-a impresionat animeul sdar cred ca multi dintre voi nici nu mi-au citit postul la cat de lung e :lol:

Un ultim lucru..am uitat sa va spu ca am vazut D.N. Angel in 2 zile (sau 3 nu mai stiu sigur..) ..asa de disperata eram :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 24 2007, 04:49 PM
Post #33


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Extraordinar domnule, tuturor le`a placut animeul asta . :D Bravo oameni buni, si mie mi`a placut :P Postul ce urmeaza e mai mult decat un simplu post asa ca ...don`t kill me if any spoilers au scapat din greseala, dar am simtit nevoia sa spun tot ce am vrut despre acest anime... ^_^

DNAngel.

As putea spune, "Inca un anime cu adolescenti de 14 ani, cu un erou nepopular, deloc masculin, neidemantic... pe scurt, neinsemnat si cu o poveste de dragoste evidenta, deloc speciala chiar patetica."
De fapt, asa si este. In linii mari, DNAngel nu este deloc o serie speciala, cu care sa te lauzi in stanga si in dreapta ca te-a impresionat la lacrimi, nu are o poveste care sa te lase marcat pentru o vreme, incat sa spui "Intr-adevar, asta e ceva nou!". Nimic in acest anime nu iese in evidenta, nu e original, parand un colaj de clisee adunate in 26 de episoade.
Pe de alta parte, stiti cum e cu situatiile in care la sfarsit aveti de zis un "dar!"? Eh, vizionarea acestei serii este una din astfel de situatii. Dupa ce iti confirmi la sfaristul seriei tot ceea ce stiai din primul episod, ramai intr-o stare de suspendare si spui cu toata inima "Dar...".

Si ajungem la momentul cand te gandesti: "Cu toate acestea, mi-a facut placere sa ma uit la serie si am vizionat-o in 2 zile, fara sa ma plictisesc".

In primul rand, seria nu combina intr`un mod patetic si neprofesional, diferite genuri. E o serie care are actiunea bine amplasata intre momentele de comedie, iar drama, desi existenta, nu este deloc exagerata, cum nici nu ar fi fost cazul. La un moment dat incepusem sa fac o paralela cu Mai Hime si la gandul ca dramatismul acesteia ar fi transpus si in DNAngel, nu am raspuns pozitiv. Evident, doza moderata de dramatism a fost mult mai potrivita si oarecum... realista.
In acest amestesc, foarte reusite sunt scenele de comedie. Presarate cam in fiecare episod, nu exista una de fel care sa nu te faca sa razi. In multe serii autorii doresc sa creeze acele situatii gen Lina Inverse in care pur si simplu sa bufnesti in ras, dar care nu intotdeauna au efectul scontat. DNAngel nu este una din aceste serii. In orice moment ar fi fost incluse, momentele comice reuseau intotdeauna sa`mi scoata mai mult decat un zambet lesinat. Si de multe ori, reuseau sa ma faca sa rad in hohote prin comicul de situatii bine creat.

Povestea, un pic haotica si nearanjata, creeaza un sentiment de Deja-vu, mai ales pentru cunoscatori si impatimitii de SFuri. Personalitatile duale, doua identitati in acelasi corp nu mai constituie un subiect de noutate, asa ca in punctul asta DNAngel nu se lauda cu originalitatea.
Personajul principal, pateticul nostru erou Niwa Daisuke, la 14 ani descopera ca duce un blestem al familiei, si anume, cea de`a doua identitate a sa, Dark-san. Dark, este replica personajului din animeul ecchi MOuse: este un hot de meserie a obiectelor de arta ce isi anunta noua lovitura printr-un biletel trimis politiei. Regasim aici acelasi politist impatimit, sigur de fiecare data ca-l va prinde pe Dark-san si care, evident, pierde mereu. Inca un cliseu adunat in DNAngel este popularitatea lui Dark-san si dragostea personajului feminin pentru acesta.

Niwa Daisuke, in contrast cu inaltul, machoul Dark-san, este un pusti indragostit de Harada-san, colega sa de clasa, caruia nu reuseste sa`i marturiseasca dragostea mult tainuita in sufletul sau. Fiind intotdeauna in preajma ei in incercarea de a`i atrage atentia, ceea ce reuseste Niwa-kun este sa obtina lovitura de gratie, si anume, declaratia ca "Niwa-kun imi este cel mai bun prieten, alaturi de mine intotdeauna cand am nevoie".

Aici isi fac aparitia in scena personajele feminine, surorile gemene Riku si Risa Harada. Desi gemene, desi aproape, diferenta intre cele doua o fac parul si personalitatea. Sunt tipul gemenelor care au interesele la polurile opuse si care duc doua vieti total aparte. Risa este doamnisoara cu parul lung, febletea lui Niwa kun, indragostita de Dark san, nepriceputa la bucatarie, deloc atletica , dar mereu delicata iar Riku este sportiva indragita de toate colegele, mai putin preocupata de vestimentatie sau baieti, mai hotarata, mai tare de suflet, mai incapatanata... fiind tot ceea ce Risa nu era.

In aceeasi clasa, ca nu cumva sa se mute povestea prea mult, se afla si restul personajelor. Evident ca Niwa-kun impreuna cu Dark-san nu puteau fi lasati singuri de-a lungul seriei, asa ca trebuie sa mai existe cel putin unul asemenea lor cu care sa se lupte. Si aici il avem pe colegul de clasa, Hiwatari-kun, in original Hikari Satoshi. Hiwatari-kun apartine celei de`a doua familii din serie ce duce de-a lungul generatiilor blestemul dublei identitati. Asadar, personajul negativ al seriei este Krad-san, a doua identitate a lui Hiwatari-kun, declarat mai tarziu o replica da lui Dark-san (a se observa Krad citit invers).

Ceea ce am gasit cu adevarat interesant a fost schimbul de simboluri in aceasta serie. Dark-san, ingerul cu aripi negre, hotul nostru, este eroul, personajul principal si pozitiv, pe cand Krad, ingerul blond cu aripi albe devine personajul negativ, dominat de dorinta razbunarii impotriva seamanului sau,

Pe langa acestea, apare si personajul masculin plin de viata care de cele mai multe ori creeaza momente comice, si pune in evidenta lucruri importante, dar pe care insa nu le realizeaza. Este chiar pustiul politistului al carui nume... nu prea mi-l amintesc. Lui i se alatura Mio-chan, personajul feminin cu 2 fete, trimisa sa`l elimine pe Niwa-kun si care va esua, dominata de sentimente. Intr-un final, seria putea trai si fara prezenta ei, pentru ca rolul ei in serie nu schimba si nu releva nimic.

Si astfel, avem personajele gata de actiune si de lupta. Itele se incurca, povestea evolueaza, te intristeaza, te face sa razi, te face curios si iti mentine atentia.

Trecand de aceste aspecte, ceea ce face ca DNAngel sa obtina un punct in plus la nota sunt Grafica si Muzica.

Personajele sunt , ca in orice anime, atractive, cu ochi limpezi si desenati intr-un mod fascinant, transmitand prin fiecare linie toate sentimentele simtite de personajul respectiv. Diversitatea peisajelor, locurilor si a vestimentatiilor da un plus de realism in SFul povestii si scapa de nota de monotonie.

Muzica este intr-adevar ceva special. Poate ca nu OP-ul este atat de extraordinar, dar cele doua ED-uri cu siguranta nu vor trece pe langa ascultator degeaba. Cele doua melodii, linistitoare, potrivite dupa actiunea din anime, dau mereu impresia ca totul va fi bine si a unui nou inceput. Imi aduce aminte de Fruits Basket si melodiile atat de calme si numai bune de a sta 2 minute sa reflectezi la ce s-a intamplat in animeul respectiv.

Si cum cred ca ar fi timpul sa inchei aceasta epistola, o voi face prin a declara ca ma bucur enorm ca l-am vazut si ii multumesc lui Lyzzard pentru serie, si evident invit pe toata lumea sa o urmareasca, sa regaseasca astfel momentele de care am vorbit. Have fun ^_^.

Oh da, e mai mult un review... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 24 2007, 05:08 PM
Post #34


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



I like it too ..
ar ..,pute face un sezon 2 cum Dark .. re invie sau stiu io...
da un serial Excelent
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 24 2007, 09:31 PM
Post #35


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Nu cred Luffy. Lucrurile au fost destul de clare si ar fi deja lame daca ar reexploata acelasi subiect. Niwa kun si`a gasi Holly Maiden, Hikari a intrerupt blestemul. Nu prea ar veni cu ceva nou, decat eventual pustiul lui Niwa kun caruia ii va reveni blestemul...dar, si atunci vor aborda aceeasi poveste ca si a lui Daisuke si e deja prea mult.

Cum s`a terminat, a fost foarte bine. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mariska23
post Oct 5 2007, 11:11 AM
Post #36


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 2-October 07
From: lost city
Member No.: 5.250
Points: 32
Gender:



I loved DN Angel! mi-a placut foarte mult acest anime datorita povestii, nu neaparat partea romantica a povestii ci mai de graba partea de actiune, mister si magie. ideea ca personajul pozitiv e un inger negru e foarte 'tare' si mai ales ca acel 'inger hot' se afla, intr-un fel, in corpul unui adolescent de 14 ani. asemanarea 'izbitoare' dintre Krad si Dark e foarte ciudata, mai ales ca sunt in antiteza, adica totul e invers la tipi astia: alb vs negru, elegant vs rebel!?, par lung vs par scurt etc ... si mai ales sunt pozitiv vs negativ... pe cand cei 2 adolescenti se cam aseamana...
in plus risa si riku sunt foarte emotive ... desi riku e mult mai normala ca sora ei!
personajul meu preferat e Satoshi pentru ca e unul dintre cei mai inteligenti si singuratici din serie! :twisted:
anyway grafica e bunicica, povestea e super, coloana sonora e adorabile, iar wiz <ala e numele 'iepurului', nu?> e un scumpik! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Oct 13 2007, 09:23 AM
Post #37


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Am terminat si eu de vazut animeul, dragut, dar copii astia arata de parca au 10 ani nici macar 14. Mi s-a parut nu stiu , cam ciudat, sa-i vad indragostiti asa nebuneste, adica serios, nu stiu cata minte aveam cand eram mic asa. Oricum povestea e interesanta si e un anime care merita vazut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lulu-chan
post Feb 19 2009, 12:39 PM
Post #38


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 17-February 09
Member No.: 8.355
Points: 29
Gender:



DN Angel a fost printre primele animeuri pe care le-am vazut (asta acum 4-5 ani cand am descoperit animeurile) si pe vreme aia cred ca a fost preferatul meu. Nu vazusem multe animeuri pe atunci si grafica m-a atras inca de la bun inceput, nu mai stiu cine mi l-a recomandat dar ii multumesc. Povestea mai e intalnita si in alte animeuri, dar DN Angel e singurul pe care l-am vazut eu (poate si pentru ca celelalte au cam multe episoade, ciudat e ca am vazut animeuri si mai lingi dar fie).
Nu m-a atras atat de mult partea romantica a acestui anime cat cea de "kaitou" ideea unui hot fantoma care nu a fost niciodata prins de politie imi place.
Dupa parerea mea e un anime care merita vazut si e pe placul majoritatii, am facut multe persoane sa se uite la animeuri cu ajutorul lui.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MarPlo
post Jul 14 2009, 08:19 AM
Post #39


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: 5-January 09
Member No.: 8.135
Points: 199
Gender:



Tocmai am vazut inca un anime din categoria romantic: D.N.Angel, 26 episoade, actiune, comedie, fantastic, romantic.
Povestea este despre un baiat de 14 ani, Niwa Daisuke.
In ziua cand a implinit 14 ani, Niwa s-a decis sa-i dea o scrisoare de dragoste fetei pe care o place, Risa Harada. A pregatit din timp, cu multa grija acest moment, dar inainte sa-i dea scrisoarea, Risa i-a spus ca il considera un prieten grozav, fapt ce-l face sa se simta deja respins si nu-i mai da scrisoare pe care insa Risa a vazut-o.
Aceeasi zi este foarte importanta pentru destinul lui, desi nu stie, va afla curand de la mama lui ca face parte dintr-o familie in care, de 300 de ani, cand un baiat implineste 14 ani se transforma in legendarul hot Dark Mousy si cu aceasta transformare fura diferite piese de arta.
Daisuke continua sa-i placa de Risa, dar ea are o sora geamana, Riku, care se va indragosti de el. In plus lui Risa ii va place de Dark, fapt ce va complica lucrurile.
Animeul e oarecum similar cu Kamikaze kaitou Jeane, dar asta mi-a placut mai mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jul 14 2009, 08:26 AM
Post #40


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:32 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |