Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mai-otome, ...it has return... :D


Demona
post Oct 12 2005, 08:58 PM
Post #1


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



IT HAS COME! IT IS OUT! Primul episod din My-HiME 2, numit Mai-Otome is on the air shi de numeshte ~Dreaming Arika~. Personajul principal nu este Akira ci Arika. Tipa pare mai mult o Mikoto decat o Mai, este mult mai bezmetica shi copilaroasa shi se minuneaza de tot in jurul ei. Avem din primul episod nishte HiME vechi, Natsuki, Shizuru(care par ceva mai apropiate) shi Akane. Dintre cele vechi au aparut doar ele, in primul episod. Personaje noi sunt clar Arika, Nina-chan o bruneta artzagoasa gen Natsuki shi un preot tanar din cate am intzeles pe nume Serghei, care seamana cu fostul Tate, dar nu asha plictisitor. And by the way Shizuru KICK A$$!!!! Mai nou e denumita The Graceful Amethyst - Mai-Star Shizuru Viola. Are o arma sa itzi traiasca and she's sooooooo awesome. Calma shi sarcastica. :rolleyes: :twisted: Actziunea incepe din prima... shi muzica e super mishto. Well, se pare ca nu or sa o dea in bara... sper... So, cam atat din primul episod shi impresii. Urmatorul episod este released saptamana viitoare shi se va numi ~A Hurricane Blowing Through the Garden of Maidens~.

Shizuru dupa prima batalie dupa 15 ani de linishte
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/ShizuruCLOSEup.jpg)

Ready to kill...
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/Shizuru.jpg)

...and strike of death...
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/ShizuruStrike.jpg)

...aaand Natsuki
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/Natsuki.jpg)

TO BE CONTINUED... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Oct 12 2005, 09:08 PM
Post #2


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Hmmm...deci a inceput al doilea sezon. Vad ca primul episod deja a primit review-uri trasnet pe animenfo...dupa cum s-a terminat Mai Hime sunt sceptic in legatura cu sezonul asta. De fapt nici n-am sa ma complic sa ma uit la el pana nu sunt scoase toate episoadele.

Ca veni vorba...mi-e lene sa caut singur acum...ai vreo idee cate episoade vor fi in total? Daca-i tot un sezon de 26 de episoade inseamna ca pot uita de el pana la anu...inca astept sa se termine The second raid.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 12 2005, 09:16 PM
Post #3


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Sincer nu shtiu cate episoade vor fi, nu shtiu de unde am auzit ca 26 vor fi, dar probabil asta e din reflex... Vom vedea...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Oct 12 2005, 09:27 PM
Post #4


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



lol .. ure slow :-)
deja am facut topic :-)
plus ca e si uplodat pe trackeru de pe anime-club ... pt cine e interesat :-)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chim3ra
post Oct 12 2005, 10:04 PM
Post #5


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 142
Joined: --
Member No.: 241
Points: 69
Gender:



Whatever eu am sa postez aici in continuare.Oricum nu o sa downloadez eu de pe tracker romanesc...as i said whatever.Back to Mai Otome mai pun si eu niste screenshoturi si cu restul personajelor aparute in primul episod:

Akane flying
(IMG:http://i20.photobucket.com/albums/b202/Chim3rachan/Akane.jpg)

Arika
(IMG:http://i20.photobucket.com/albums/b202/Chim3rachan/Arika.jpg)

Nina Transformed
(IMG:http://i20.photobucket.com/albums/b202/Chim3rachan/Ninatransformed.jpg)

Serghei wondering
(IMG:http://i20.photobucket.com/albums/b202/Chim3rachan/Sergheiwondering.jpg)

Is she or is she not?
(IMG:http://i20.photobucket.com/albums/b202/Chim3rachan/Issheorisshenot.jpg)

Imi place pentru ca si cum m-am asteptat a inceput in fortza..nu e mare vorbareala pana sa inceapa actiunea..bine te lasa cu multe semne de intrebare pe care oricum le vom descoperi pe parcurs...asa ca voi astepta restul ^^..si sa nu uitam ca cea care compune muzica este din nou the one and only Yuki Kajiura.Sa speram ca nici anime-ul nici OST-ul vor fi desupra asteptarilor noastre!
Vizionare placuta!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 12 2005, 10:16 PM
Post #6


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Whatever LordMethos. Oricum, putzin imi pasa... Ce vroiam sa spun... Sunt curioasa daca apare shi Nagi in Mai-Otome shi ce rol o sa aiba in tura 2... nu de alta, dar parca l-am vazut in genericu` de opening... :rolleyes:

Nice pics love... B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Oct 13 2005, 09:17 AM
Post #7


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



dupa primu sezon pe care l-au "screw up" la final vor sa schimbe atitudinea in sezonu 2...vorba lu' Cyber astept finalul...deja am inceput Bleach on going si simt un sentiment de frustrare asteptind cite un ep pe saptamina...parca as fi la tv...jeesh.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 13 2005, 01:15 PM
Post #8


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



... Plictisitzilor! :P Nici cand apare ceva k lumea nu shtitzi sa va bucuratzi...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Oct 13 2005, 01:19 PM
Post #9


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Pentru actiune ! Tot inainte ! Prima serie a fost buna... tre sa recunoasteti ca desi pare screwed finalul nu v'ati fi asteptat la asa ceva. Sper ca seria a 2'a sa se ridice cel putin la acelasi nivel cu prima.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Oct 13 2005, 04:05 PM
Post #10


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Demona...plictisiti cu alte serii de vazut, gen Burn Up Scramble...hehehe

Oricum, dupa un calcul simplu...cred ca prin aprilie 2006 ma apuc sa vizionez seria deoarece cam pe atunci are sa fie catusi de cat aproape de final. Nu vreau sa lacrimez in fiecare saptamana dupa un nou episod (cum fac acum cu TSR)...nu-s masochist...rezist tentatiei(*pretends not to see pictures...not working*).

ApoK...da, chiar nu ma asteptam la finalul ala...imi era imposibil sa cred ca puteau sa o dea in bara avand in vedere cat de bine a mers seria pana atunci.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 13 2005, 07:08 PM
Post #11


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Bey, sincer yo nu va recomand sa ashteptatzi pana serie e gata, nu de alta, dar s-ar putea sa se puna licentza pe ea ca pe prima serie shi apoi o mai achizitzionatzi voi din canci... <_<

fosta directoare a shcolii, e acum o printzesa... indaratnica...
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/ThePrincess.jpg)

O "chestie" aparuta in generic... Who could that be?
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/MysteriousShadow.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Oct 13 2005, 09:56 PM
Post #12


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Off-topic total: www.isohunt.com ... iar subberi au sa fie...cum sunt si pt altele licentiate gen Destiny.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 14 2005, 01:00 PM
Post #13


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



WTF? ... Whatever thou...

So episodul numaru` 2 din Mai-Otome hit the air aaaand... aflam ca Nagi este sotzul domnishoricii Mashiro. O reintalnim pe sister Yukariko shi pe Shiho, la fel de dementa shi obsedata. Anyhoo, Cred ca in seria a doua, Mai o sa fie evil... Who's this? Mai or somebody else?

Mai evil?
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/MaiEVIL.jpg)

Shi chestii yuri avem shi pe aici. In primul rand ca la inceputul episodului Shizuru era cat pe ce sa o sarute pe Arika shi doi, Arika era sa fie sarutata din nou de una din studentele din shcoala...

Here we go again!!!
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/yurithingygoingon-again.jpg)

Not bad! Urmeaza batalie intre Nina shi Arika...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Dec 3 2005, 05:27 PM
Post #14


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Posibile spoiler-e. :P Cititzi pe propria raspundere. :P

Am vazut primele 8 eps. Sugoiiiiiii!!!!!!!!!!! Imi place la nebunie.

Dar nu cred ca Nagi este sotzul lui Mashiro... pt ca el abia o cere in casatorie... Si ea nu vrea sa-l accepte si intervine Arika la momentul oportun.

Cat despre cuplurile yuri... si eu sunt f curioasa. :P E clar ca Natsuki si Shizuru au in continuare o relatie... dar parca Natsuki e un pic geloasa cand partenera ei o ia in bratze pe Arika. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Dec 18 2005, 09:47 PM
Post #15


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Kisa, da acum shtiu shi eu ca Nagi nu e sotzul lui Mashiro... Dar la momentul ala nu shtiam. :P Cat despre Natsuki shi Shizuru... Well, nu observi ca Shizuru ii mai cad ochii pe alte otome din cand in cand? Ah shi noua yuri thingy din anime e Erstin-chan careia ii place de Nina... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Dec 18 2005, 10:24 PM
Post #16


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Demona @ Dec 18 2005, 09:47 PM)
Ah shi noua yuri thingy din anime e  Erstin-chan careia ii place de Nina...
*



Erstin si Nina? Hm... Cred ca nu am acordat destula atentzie personajelor pt a observa elementul yuri. :P

Revenind, am vazut pana la eps 11, inclusiv. Am avut cateva surprize destul de mari...
Sugiura Midori e personaj negativ? Si ink il mai poate chema pe Gakutenou? Asta inseamna ca si celelalte ex-hime isi pot chema child-ul?
Si Arika cu Sergey? Nu e Arika un pic cam mica pt el? Not to mention ca si Nina e indragostita de el... chiar daca este fiica lui vitrega. Wow... Devine din ce in ce mai interesant... :twisted:


[later edit]
Am uitat sa mentionez ca am vazut ca in eps urmator apare Okuzaki Akira... care iar se da drept baiat... :P Can't wait to see the next eps. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Dec 18 2005, 11:16 PM
Post #17


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Pai da Kisa. A spus Natsuki la un moment dat ca ceilaltzi au descoperit "vechea tehnologie" sau ceva de genu'. Pot sa sumoneze "child-ul" fara "armura", chiar daca pentru scurt timp. Mai demult am pus o poza din generic... cu un personaj... in flacari... Care cred ca este Mai...

(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/MaiEVIL.jpg)

Asha ca posibil ca unule din vechile Hime sa devina "evil" La un moment dat a aparut Myiu... cu Alissa pe umarul ei, care era o pasare galbena. Iar Arika o cunoshtea... Inca erau vechi cunoshtintze. Myiu a scos din cercelul lui Arika shi inelul lui Mashiro safirele.

Cat despre Akira, ea intodeauna se dadea baiat. Daca ai vazut episodul 11, atunci cand Mikoto a cazut peste Mashiro din copac, cel care a tarat-o pe Mashiro de langa cabine telefonica a fost Takumi... fratele lui Mai... So... E destul de messed up treaba...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Dec 31 2005, 03:12 PM
Post #18


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



So... I've seen eps 12. Very nice... :D
Mi-a placut cum atat Mashiro, cat si Takumi au fugit de marea intalnire. Si, binenteles, mi-a placut f mult de Akira. La inceput am zis ca printul si printesa arata bine impreuna, dar nu cred ca ar fi dragutz daca s-ar intampla ceva intre ei, intrucat Akira a fost marea iubire a lui Takumi in Mai-HIME si banuiesc ca si in Mai-Otome tot ea este. Mi-a mai placut ca Shizuru nu a dat-o de gol pe Akira la sfarsit, cand Arika si Nina se mira ca cei doi se tin in brate desi sunt baietzi. :D

Cu toate acestea... oare ce i-ar fi facut Shizuru Akirei cand a surprins-o in timp ce se schimba la ea in camera? :twisted: :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Jan 1 2006, 08:36 PM
Post #19


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Hehehe Kisa... Yep, episodul 12 a fost mishto. Imi place de Shizuru ca shi in situatzile cele mai aiurea sau periculoase, ae tot sarcastica e... Cat despre ce j-ar fi facut Akirei... :twisted: Hihi!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 18 2006, 09:49 AM
Post #20


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Vazut inclusiv eps. 14.

Chiar este Arika printesa? Adik si eu m-am gandit ca ea este datorita pandantivului care il are de cand era mica, dar daca s-a aflat asa repede in anime, este ceva suspect la mijloc... <_< Nu stiu... ar fi prea frumos sa se rezolve asa repede problema printesei adevarate... Plus ca nu vad ce altceva ar putea face Mashiro cu viata ei. E mult prea rasfatata ca sa traiasca ca un om de rand (parerea mea :P ).
Anyway, daca Akira este printesa, atunci nu mai trebuie sa devina otome si poate trai cu Wang (care o salveaza in eps urmator... noroc cu scenele din eps urmator :D ).


Abia astept sa mai apara eps. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:44 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |