Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ikkitousen


Diana
post Feb 10 2004, 07:06 AM
Post #21


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Seby ..daca vrei camere cu unghiuri joase fa un efort si uita-te la Najica. Te vei satura. Eu n-am vazut unghiuri normale pe acolo :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Feb 10 2004, 12:58 PM
Post #22


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Diana...Diana...Diana...Nu te pune cu omul care poate a vazut cele mai multe hentaiuri si echi de pe acest forum!! :wink: 8)
Bineinteles ca l-am vazut...dar sincer nu se compara cu Ikkitousen!!!

Daca mai vrei un titlu ..incearca Agent Aika...tot un fel de Action/Echi!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post Feb 11 2004, 12:10 AM
Post #23


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Nu imi plac Hentaiurile... :x , ceva de genul Ikkitousen mai accept....
Nu pot sa ma uit la hentaiuri...poate nu am vazut nici unul care sa imi placa :twak: ...poate Yumeria...suna...bine... :roll: ..poate o sa imi placa poate nu...
Poate o sa mai fie continuari...de aceea s-a terminat asa... stiti voi tournaments intre scoli nu se vor termina niciodata....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shingo
post Feb 11 2004, 06:15 AM
Post #24


Fighter in the Wind
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 146
Joined: --
From: Bruxelles/Belgium
Member No.: 53
Points: 152
Gender:



Ikkitousen e un anime foarte interesant. Asta lasand unghiurile si toate cele cu nota eichi. Caracterul principal sufera de sindromul Goku, tare si prost ca noaptea. Mi-au placut mai mult celelalte caractere.Mai ales cel care striga mereu "Basics, Basics". Si sincer am crezut ca liderul lui (cel care dormea cand ei se bateau)(nu prea ma pricep la retinut numele) ar fi maturat pe jos cu Hakufu si toti ceilalti.
Un alt minus in afara de caracterul principal mi sa parut a fi numarul de episoade care evident a fost prea mic.
Per total e un anime frumos care merita vazut pentru scenele de bataie si poveste plina de intorsaturi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Feb 11 2004, 07:19 AM
Post #25


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Pt mine caracterul principal a avut farmec. O fi fata cam prostuta dar e amuzant s-o vezi cum se ingrijoreaza intotdeauna ca nu stiu ce baiat iar i-a rupt hainele ..si asta in bataie :D ... desi cred ca cel putin juma din ei ar fi fort interesati si de altceva dar nu reuseau sa treaca de aparare. Caracterul cel mai durere din toata seria mi s-a parut mamica. E o doamna deosebita ^_^...aaa ..si fata cu un petec pe un ochi.

PS: Seby ... imi scapase amanuntul asta atat de nesemnificativ :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Feb 11 2004, 09:30 AM
Post #26


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Shingo nu stiu ce vezi tu atit de interesant despre acest story e doar o retraire a unor personaje reincarnate, care repeta aceleasi lupte de secole nereusind sa modifice ceva. E ca intr-un episode din Star Treak daca va mai amintiti cind actiunea se tot repeta la nesfirsit neexistind o cale de scapare din acea bucla temporara.
Cu alte cuvinte personajele se pot adapta la timpurile moderne dar au acelasi destin iar de murit mor de mina acelorasi vechi dusmani care i-au ucis si in trecut.
Cu alte cuvinte, cam bana. Lipseste complexitatea povestii, detaliile, cred ca s-au urmarit mai mult altfel de detalii in detrimentul celor care ar fi putut conta.
Whip spui ca nu-ti plac hetaiurile, ia zine si noua ce ai vazut tu hentai si poate ca te vom intelege. Nici mie nu-mi plac monstii care sodomizeaza gagici, in schimb preferul stilul henati normal sau ma rog pe undeva pe acolo. EX Futary H, Caren,Shusaku, Blak mail.....fara monstrii. si era sa uit nu stiu daca Golden boy e catalogat ca ecchi sau hentai dar asta nu are cum sa nu-ti placa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Feb 13 2004, 10:13 PM
Post #27


Unregistered









Eu l-am vazut.Sincer sa fiu, nu stiu ce cred despre el.Grafica mi-a placut foarte mult, sunetul e mediocru.Ca actiune este relativ bun, animatiile luptelor sunt foarte bine realizate.Buba e ca poveste incepe excelent, dupa parerea mea, dar sfarseste prin a se pierde pe drum.Tutul pare extrem de promitator la inceput, dar te dezamageste catre final.Chestie cu reincarnarile generalilor mi se pare o aberatie.

PS:Mi se pare mie sau sunt nume chinezesti:Toutaku Chuuei, Sonsaku Hakufu etc?
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Jun 8 2004, 07:46 PM
Post #28


Unregistered









:D :D LOLLL Are dreptate cine zice ca seria asta a fost croita cu camera sub fusitza :twisted: ee..un H aja ..mai soft..da merita vazuta cu prietenii..are o gramada de chestii comice ...faza cind ii da numai la picioare :twisted: :wink: si mai ales coloana sonora rullzz
Oare ce tot aveau tipii aia cu hainutzele fetelor ? :P
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jun 8 2004, 09:45 PM
Post #29


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Aveau chestii personale...Nus cum dracu se sfasiau la fix....cat sa nu vezi nik... :evil: !!! De ciuda ...dupa ma uitam la un hentai cu macel....ca sa compenseze :lol: !!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 4 2005, 11:31 AM
Post #30


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



O serie care merita din mai multe pct de vedere.....majoritatea pct de vedere de sub fusta sau in decolteu....dar ma rog....sunt pct de vedere si alea :D :D

Animeul e un fighting-echii-super powers in care personajul principal este o fata pe nume Sonsaku Hakufu care are in ea sufletul unui razboinic din China antica cu acelasi nume. Povestea se bazeaza pe o legenda din china antica...The 3 Kindoms...in care Hakufu a reusit sa uneasca toate cele 7 regiuni ale Chinei. In anime fiecare personaj poarta numele unui razboinic din acea legenda si are soarta aceluia, de accea fiecare incearca sa si-o schimbe (putin cam cum e in X).

Bataile sunt chiar super realizate....Hakufu ramane fara haine mai in fiecare :D :D...dar nu de astea sunt super....sunt baiat care aduc aminte de DBZ....bineintele nu se teleporteaza aia pe acolo....dar oricum sunt super realizate

Acum sunt curios care l-a vazut si ce are de zic....ca stiu deja pe cineva
care asteapta sa termin de scris aici ca sa posteze :D :D

O mica poza : [img]http://img1.anidb.info/pics/anime/2406.jpg[/img]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Apr 4 2005, 11:39 AM
Post #31


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



scorp sunt sigur ca nu pe mine ma astepti sa postez pe acilea da .... problem 8) deci animeul e bun frumos chiar .... kwaii :twisted: da pana la un punct adik povestea e prea liniara bataile ajung sa plictiseasca iar finalul asa de apoteotic e chiar previzibil daca nu ar fi si ceva scene echhi cred ca ar fi un dezastru animeul asta .... now that i think of it mai bine il faceau hentai ca si asa unele scene se apropie destul de mult cred ca iesea mai bine asa.....parerea mea :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ingerasu
post Apr 4 2005, 11:42 AM
Post #32


GO Player 1 dan
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 138
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 18
Points: 271
Gender:



And that would be me!!

Chiar daca nu esti fan ecchi tot tre sa vezi seria asta... nu ca toate tipele din ea sunt beton si mai ne arata din cand in cand ceva interesant (adica faze mai-mult-sau-mai-putin-explicite... if u know what I mean :twisted: ).
Anyway... bataile sunt super tari... cum zicea si Scorp... eu unul vreau NEAPARAT o continuare la seria asta /smile

JUST WACH IT
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 4 2005, 12:03 PM
Post #33


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Boghi.....tanga de om mai esti.....trebuia sa fie ceva cursiv...sa posteze Ingeras dupa....da te bagi tu....ar trebui sa-ti sterg postul si sa-l faci din nou :P :P

Ma povestea nu e exceptionala.....dar e dragutza...si cere continuare...pt ca lupta intre cele 3 Regate inca n-a inceput.....dar oricum...la 13 ep-uri ce vrei?....am vazut anime mai mari concepute mai prost (a se vedea GW, GS, Tenjou Tenje...mai mult sau mai putin)

Bataile nu sunt plictisitoare.....mi se pare chiar misto stilul asta de bataie pe timpi.....stil pe care nu l-am mai vazut din Movie 12 Dbz si vro 2-3 batai din Naruto

In opinia mea it's a must :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Apr 4 2005, 12:06 PM
Post #34


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



"adica faze mai-mult-sau-mai-putin-explicite... if u know what I mean "...
Aproape tot animeul are faze mai mult sau mai putin explicite...si singura continuare care o vad ar fi una hentai /^_^ *cough*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 4 2005, 12:34 PM
Post #35


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Nope....daca-l fac Hentai e naspa.....il prefer asa.....la limita.....e perfect :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Apr 4 2005, 12:39 PM
Post #36


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hmm...dupa ce un croat mi le aduce si mie o sa comentez si eu calitatea decolteurilor din actiune :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 4 2005, 01:20 PM
Post #37


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ma nu stiu....pana in Botswoana ma usuca de bani biletul..si taxele postale sunt mari....de la paritatea cu euro.....nu stiu daca o sa ajunga :P....da iti spun eu.....c-o sa faci : Care decolteuri? ca alea-s haine sfasiate :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Apr 4 2005, 08:03 PM
Post #38


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Alooooooooooooo......chestia asta de jos iti zice ceva???? :roll:
http://www.anime-club.ro/ftopic-502-0.html


Case closed!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 5 2005, 09:52 AM
Post #39


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Nu spune nimic ma ca n-are gura sa vorbeasca :P :P....pui mei taman pe pagina 3......adormeam dupa pagina 1 :P :P.....lasa ca vb cu mox sa faca un merge untre cele 2.......ca oricum asta era mai bun :P :P :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Aug 6 2005, 11:43 AM
Post #40


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Ikitousen...anime pe care nu l-am terminat inca...m-am plicitisit undeva pe la ep 9.
Nu ca e un anime slab (fiindca e) ci fiindca luptele si animatia sunt plictisitoare. Am vazut Agent Aika de curand...am facut imediat analogia intrea ceste anime-uri...Aika a iesit mai bine desi si acolo povestea-i intr-un plan secundar/tertiar actiunii. Luptele din Ikitousen sunt prost animate iar personajele folosesc nu niste miscari de ucidere ci de dezbracare a fetelor. Mi-a adus aminte de "Elf stripping teknique" din Those who hunt elves.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 11:33 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |