Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Moderatori


chibimox
post Jan 22 2004, 09:03 AM
Post #21


otosan
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 753
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 16
Points: 36
Gender:



QUOTE(SebyTheDragon)
Mai muti si topicul de Mecha si Hentai??
... eventual Topicul despre Hellsing


Forumul Hentai nu era public si nu l-am prins la primu grab :( asa ca nu-l avem .. Mecha este, Hellsing este .. le vei vedea in curand
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 22 2004, 11:23 AM
Post #22


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pai putem sa refacem Hentai-ul...ca nu-i chiar asa de greu...si pe manga.ro am luat-o de la zero si incepe sa se miste....iar daca vrem sa nu vada toti facem usergroup si gata

Chibi...il iau...dar anunt de pe acuma ca RAD tot ce nu-mi convine tot ce e tampenie...asa ca sa nu aud de la spamari comentarii. Si mai iau si altele daca e
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chibimox
post Jan 22 2004, 12:06 PM
Post #23


otosan
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 753
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 16
Points: 36
Gender:



Da .. si la fel putem aplica metoda cu usergroups ..

Despre DBZ .. asta era si ideea Scopr .. acolo e prea mult "nimic" nu ne ajuta cu nimic ce e urat acolo asa ca poti sa razi ce crezi ca e spam si posturi de aiurea (ma repet .. baza de date mai exista si in alta parte asa ca poti sa o faci fara frica)

Eu ma asteptam sa se discute despre structura organizatorica aici .. adica .. Adminii se ocupa de infrastructura .. moderatorii si junior adminii se vor ocupa de Comunitate .. asa ca ideea de baza ar fi fost ceva de genu :

- un grup de moderatori .. care sa modereze tot .. The Inner Circle :P
- moderatori activi cate 1-2 pt fiecare forum

ce ziceti ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 22 2004, 12:40 PM
Post #24


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Deci...lasati-ma sa inteleg...Vor fi pe fiecare topic cate unu sau 2 admini proprii...si peste ei vor fi 1/2 admini generali...care se ocupa de bunastarea intregului forum..cama sa ceva ...nu?
Ideea e super!!
Ok..nu mai e Hentai...nu-i bai...il facem din nou..dar as vrea daca e cu putinta sa fiu moderator acolo!!! :oops: :wink:

Inca ceva.....cineva...sa se apuce sa rada...macar 1/2 din threadurile de la General Anime....prea mult trash!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chibimox
post Jan 22 2004, 12:47 PM
Post #25


otosan
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 753
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 16
Points: 36
Gender:



QUOTE(SebyTheDragon)
Vor fi pe fiecare topic cate unu sau 2 admini proprii...si peste ei vor fi 1/2 admini generali...care se ocupa de bunastarea intregului forum..


DA .. era doar un inceput de idee .. vreau sa propuneti numaru de Moderatori generali si atributiile lor .. si apoi ce o sa fie cu cei dedicati si atributiile lor ... abia apoi propuneri, votari & co

QUOTE(SebyTheDragon)
Inca ceva.....cineva...sa se apuce sa rada...macar 1/2 din threadurile de la General Anime....prea mult trash!!!


Cu cat se hotaraste mai rpd treaba cu MOD cu atat se apuca lumea de treaba mai rpd ...
PS .. nu asteptati ca Adminii sa numeasca MODeratorii doar pe baza unor propuneri .. comunitatea trebuie sa cantareasca asta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 22 2004, 01:10 PM
Post #26


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



k.dupa ce am citit si mam informat mam apucat si eu sa postez{sau sa fac un spam-dace e cer sa fie sters imediat dupa citire:>}ma citit regulile lui bogadron .cuvantul cel mai potrivit pt a le descrie este ''flexibilitate''orice forumuist poate sa respecte regulile care nu sunt ff severe.dar imi pun din nou intrebarea:vor fi ele respectate asa cum nu au fost pe dk3??se vor calma spamerii nostri???eu sincer sper ca da,pt ca altfel o so luam iarsi de la capat"!!!!
bafta la toti!!!
p.s.:scorpio,daca ai nevoie de consultanta in materie de dbz sunama!!!
p.s.2:eu inca mai sper ca voi deveni moderator pe forumul dbz!cred ca as face treaba buna!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 22 2004, 01:11 PM
Post #27


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Propun asa:

1-2 Site Admin care sa se ocupe exclusiv de grafica/baza de date..etc si care sa se implice in forum numai in cazuri speciale

Sa existe 2 junior admini care sa se ocupe exclusiv de ordina si disciplina pe forum sa decida sanctiunile(impreuna cu Site Admini)...... sa aiba si atributii de moderator...sa poata sa stearga si sa inchida thread etc

Pe fiecare thread 2-3 moderatori...cu posibilitatea ca fiecare sa mai poata fi si pe alte thread-uri

Sa existe pt. Admin un loc special unde sa poat vb numai ei.....la fel si pt. Junior Admini....care sa nu fie vazut decat de iei. Ar trebui si un consiliu al Moderatorilor....ei sa propuna creari de noi thread-uri, pe urma sa inainteze Jr sau Site Adminilor.

Inner Circle ar trebui sa fie format din MoD si Jr. Admin.....dar Curtea de Casatie :twisted: sa fie formata din Jr. si Site Admini.

CAm asta mi-a venit acuma in cap...sunt la scoala ascult muzica si ma cam doare capul...asa ca e posibil sa nu raman la parerea asta....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chibimox
post Jan 22 2004, 01:41 PM
Post #28


otosan
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 753
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 16
Points: 36
Gender:



Asa .. Jr Admini : atributiile acestora se vor stabili de catre admini, ca dealtfel si adminii. Jr Adminii vor fi supusi la vot (parerea mea) .. poate chiar si numarul lor

Moderatorii care vor face parte din grupul de moderare .. la fel vor fi alesi prin vot

Moderatorii locali si forumurile pe care le vor modera vor fi alesi de Jr pe criterii de prezenta pe forum si eventual cunostintele despre topicul forumului respectiv

daca picam de acord cu asta .. va incepe campania electorala .. propuneri sau inscrieri si apoi poll

pareri ..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jan 22 2004, 01:45 PM
Post #29


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Nu vreau sa fiu nesimtit, sau impertinent, dar avand in vedere ca am facut exact cum a spus coyotee in ce priveste noul thread, as dori doar raspunsul la idee, pt ca acolo, vad ca nu a mai spus nimeni nimic.

Repet, vreau doar raspunsul, nu si threadul facut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chibimox
post Jan 22 2004, 01:51 PM
Post #30


otosan
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 753
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 16
Points: 36
Gender:



Frost .. deviezi de la subiect si postezi de parca nu ai bagat in seama ultimele posturi ...

Raspunsul despre un nou forum va veni mai tarziu ai putina rabdare te rog
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 22 2004, 01:51 PM
Post #31


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu sunt pt.......Zic sa facem un topic nou pt. inscrieri/propuneri....unde fiecare user sa propuna 2 useri, sa aiba voie sa se propuna si pe el......cei cu cele mai multe voturi....sa fie facuti Jr admin....eventual Site admin sa aiba ultimul cuvant...un fel de validare
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 22 2004, 03:12 PM
Post #32


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Pt mine notiunile de moderatori generali si juniori admini se cam confunda. Cam ar trebui sa fie acelasi lucru. Eu propun asa 1 site admin ... care este si va ramane coyotee ... inca unul sau 2 admini (acum va depinde de necesitati pe care eu nu le cunosc) .. juniori admini sa fie 2 .. si moderatori in functie de necesitati... un moderator poate sa aiba in grija mai multe threaduri in functie de cat se stie el ca face fatza ... eu ma gandesc la 5-6
Admini cred ca raman Chibi si Urfe ... asta ca sa nu-i propun la moderatori :D; moderatori ar putea fi: Apoklips, Bogdragon, Frost, Kata, morebla, Ranma-kun, Scorpio, Seby, Sidonix....(astia mi-au venit acum in minte ...dar nu sunt unicii). Nu stiu cati din ei au posibilitatea si dorinta de a face asta. O parte s-au oferit, o parte din ei nu.
Mai veniti cu propuneri de nume. Daca cineva se vede propus ca moderator si nu poate sau nu vrea, sa spuna. Se va ajunge la o lista care va fi votata sau acceptata din oficiu in caz ca nu sunt suficientzi oameni pt meseria asta. Impartirea threadurilor sa se faca dupa votare zic eu.
[va rog faceti doar posturi care sa contina propuneri de nume, cereri de a modera, sau posturi in care sa spuneti ca nu puteti modera ...sa terminem odata].
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chibimox
post Jan 22 2004, 03:50 PM
Post #33


otosan
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 753
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 16
Points: 36
Gender:



Diana .. eu zic ca sa se mai mestece putin ideea si apoi sa facem un topic separat cu voturi .. ori cum zicea Scorp . .posturi cu cate 2,3 persoane si apoi adunam .. ori cu poll numai ca la poll nu poti vota decat unul
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Jan 22 2004, 04:15 PM
Post #34


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



Cum vad eu lucrurile :

- admini sunt cei care se ocupa cu administrarea site-ului + forumului (partea tehnica & co) si vor avea intotdeauna ultimul cuvant.
- jr admini sa fie un fel de super moderatori. Adica sunt moderatori peste toate forumurile insa functia lor principala va fi cea de pastrare a ordinii (cum a zis si Scorpio).
- moderatorii, umm, aici nu prea am nimic de zis, diana + bogdragon au spus destule

Numarul acestora sa fie decis in functie de nevoi. Propun ca la inceput sa se inceapa cu minimul necesar ca apoi daca e nevoie sa se mai adauge.

Ca pe orice forum admini+supermozii+moderatorii au nevoie de un forum privat, insa numai unul. Un forum pt fiecare categorie nu ar face decat sa complice lucrurile. Moderatorii si JrAdminii sa fie alesi de catre 'popor' insa Admini vor fi cei care confirma/accepta/refuza.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 22 2004, 08:43 PM
Post #35


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Pt vot...nu cred ca rezolvam ceva..daca facem poll..Limita de o optiune...apasa prea greu!!
In schimb...dupa ce decidem cati admini/moderatori vor fi propun sa se faca o lista cu cei care vor (participanti), care va fi pe primul post din thread...iar restul sa scrie numerele(tagul)fiecaruia sau chiar numele celor participanti(ar fi mai bine numai una din astea doua).
Bineinteles daca s-a decis sa fie 2 moderatori, fiecare va propune 2!!!
Ramane de decis..daca cineva se poate autopropune! :wink:
Dupa un nr de zile BINE SPECIFICAT!!! in care se tin "alegerile", pur si simplu un admin va numara optiunile..si va intocmi topul...si asa TADAAAAAA am ales pe cine vrea comunitatea!
Asta ar fi o propunere...sper sa fie buna!! 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jan 22 2004, 09:05 PM
Post #36


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Eu unul zic sa fie un sigur moderator pe topic. Sa nu apara conflicte intre moderatori (de exemplu poate unul este mai strict si altul mai indulgent si atunci pot sa apara contradictii) Mai bine sa fie unul singur care sa poate sa faca orice pe topicul respectiv (in limita bunului simt)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Jan 22 2004, 10:16 PM
Post #37


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Ce spunea Kata plus ca ... exista admini care poat primi plangeri... 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Jan 22 2004, 10:57 PM
Post #38


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



Daca apar conflicte intre moderatorii aceluiasi subforum si acestia nu sunt in stare sa le rezolve (ca de aparut sigur o sa apara) atunci nu merita sa fie moderatori. Cu cat mai multi cu atat mai bine ( unde-s doi puterea creste :P).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jan 22 2004, 11:53 PM
Post #39


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Nu zic, daca este mult de moderat la Topicul respectiv, nu strica sa fie doi. Doar nu suprapopulati iar forumul de moderatori. Doar strictul necesar. Incepeti cu cate unul la fiecare topic si unde credeti ca nu face fatza mai aduceti unul. Sau daca puneti un moderator pe mai multe topicuri (cum zice Scorpio) e bine sa fie doi ca sa fie mai usor de moderat.

Parerea mea este totusi ca mai bine ca un moderator sa fie pe unul, maxim doua topicuri.

Mai sunt topicuri care sunt semi-moarte (la care nu prea se mai posteaza cine stie ce. Ex. Noir, X, si mai sunt cateva). Alea ar fi o exceptie in sensul ca nu ar afecta prea mult munca unui moderator daca mai are grija si de topicul respectiv.

Eu nu am experienta in acest domeniu asa ca eu zic asa cum mi se pare mie mai bine. Acum, poate voi astia mai "batrani" stiti mai multe.

Inca un lucru.Dupa mine, calitatile unui moderator ar fi:
- sa fie responsabil (sa nu intre din an in paste sa vada ce se mai intampla - nu cred ca v-a fi cazul)
- sa stie cand sa puna piciorul in prag si cand sa sa lase de la el
- sa participe intr-o oarecare masura la discutie
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 23 2004, 12:39 AM
Post #40


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Corect..la unele topicuri ..nu cred ca e nevoie de mai mult de un moderator......Cel putin la anime detaliat...in afara de Dbz...care e varza..si are nevoie de ceva mai multi moderatori sa fie tinut in frau...la celelate mere numa unu!!!
La fgeneral anime..iar ar fi bine sa fie vreo 3...nu de altceva...da la ce buchet frumos de castraveti avem acolo...ar fi cazul!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 04:25 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |