Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

6 Pages « < 4 5 6 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Samurai Champloo - sau de ce este S.Watanabe bun


Muza chan
post Jan 14 2008, 03:12 PM
Post #101


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Trickster:
Nostim raspunsul tau... :P Trebuie sa recunosti ca Mugen merita o lupta ca lumea.

Faptul ca fiecare pleaca pe drumul lui mi-a placut mult, e credibil si frumos in acelasi timp.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Jan 14 2008, 03:17 PM
Post #102


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



Finalul a fost ciudat pt mine. Ma asteptam sa se termine tragic, la fel ca Bebop (tenta dark pe care o are champloo si trecutul tragic al personajelor, plus faptul ca nu credeam caWatanabe vrea un final happy m-a facut sa cred asta) - so am fost surprins (partial placut) cand am vazut happy ending-ul. Mi-au placut personajele asa ca imi place ca nu mor toti 9asa cum ma asteptam :P ). Chiar nu credeam ca dupa atatea lupte apocaliptice mai poate trai cineva in final.
Pe de alta parte, un final trist, sad, heart-breaking parca ar fi fost mai in ton cu povestea...si m-ar fi impresionat mia tare...hmm... I'm not sure ce as fi preferat :lol:
oh, and, btw, eps cu zombii - yuhhhhhuuuu. taaaareee. ending them-ul a fost criminal (watanabe ar fi un bun regizor de horror movies :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Jan 18 2008, 03:41 PM
Post #103


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



QUOTE
In plus - povestea e pe alocuri tampita : common, Jin si mugen sunt idioti ??? Pleaca de-aiurea prin toata tara cu o fata pe care abia au cunoscut-o, daor pt ca a dat cu banul  ?

Am luat-o intotdeauna ca pe un pretext. Pe de o parte, erau atasati de Fuu, pe de alta, erau deja rivali si vroiau sa-si continue duelurile.
QUOTE
In the end, Champloo e un anime super entertaining, uber cool, un action de nota 10, dar atat, no clasic (in my oppinion). 5/5

Nu e clasic dar tot ii dai 5/5? :lol: Da, cred ca pe undeva ai dreptate. Nu e ca FMA, animeul de care stie toata lumea si care a ajuns punct de referinta in cultura anime. Nu se discuta foarte mult despre SC, insa cumva ma bucura chestia asta. E genul de anime pe care il descoperi singur si il savurezi, care isi dovedeste singur valoarea, nu prin tona de fani si mega hype. I like that. :)
Acum observ ca am zis si eu despre Fuu ca e geniala. Asadar, revolutionar:
QUOTE
ceva de geniu (cel putin in domeniul anime) e ceva ce stabilseste noi criterii, tipare,genuri, aduce noutati

Fuu:
QUOTE
In sfarsit un personaj natural, cu reactii absolut normale, nu super exagerate de dragul dramatismului si cu o voce, din nou, normala, cum ar trebuie sa fie, nu atat de high pitched incat sa-ti curga sange din urechi si tot sa fie considerata kawaii. Numai pentru voce si a devenit unul dintre personajele mele favorite all time.

Deci da. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andreea1990
post Jan 18 2008, 11:11 PM
Post #104


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 278
Joined: 5-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.258
Points: 568
Gender:



mi-a placut mult anime-ul,insa finalul m-a cam dezamagit...ma asteptam-desi parea imposibil-sa ramana impreuna,mugen sa fie cu fuu sau cu luptatoarea aia talentata...dar s-au despartit:(;
mi-au placut mult si soundtrackurile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Jan 24 2008, 11:05 AM
Post #105


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



Daianara :

pretext sau nepretext, tot aiurea ramane - hai sa fim seriosi, colinda toata tara cu o necunoscuta, si abia in eps 19 se trezesc si ei sa se intrebe pe cine cauta, niste detalii, cine-i personana respectiva, etc

Din pct meu de vedere, un anime poate sa fie excelent fara sa fie clasic - inseamna ca e perfect (sau aproape) in genul sau, dar fara sa fi adus ceva nou, sa fi stabilit noi limite, etc. Un anime de 5 stele pt mine e un anime care mi-a placut enorm. Asta nu inseamna automat ca e clasic

Nop, nici fuu nu e complet normala - remember apetitul ei pt mancare ? :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Jun 14 2012, 01:17 PM
Post #106


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Tocmai am terminat si eu seria si am cautat aceast thread ca sa las si eu o impresie :)
Mi-a placut, dar pe AP nu i-am dat 5 stele, ci 4.5 . Este intr-adevar un anime frumos, ofera oarece info despre era Edo... Pot sa spun ca am intalnit foarte multe elemente pe care le-am intalnit si in cartea "Dansatoarea de Kabuki". Desi totul a fost frumos, cand amuzant, cand extrem de serios, recunosc ca ma aflu printre cei pe care finalul nu i-a multumit... Nu as fi vrut nici pe departe sa-i vad morti, dar nici sa se desparta asa, pur si simplu fara a mai sti nimic unul despre celalalt... Sa inteleg ca seria a reprezentat un episod din vietile lor, si ca morala ar fi ceva de genul "life still goes one" sau "life is a journey"? Well, mie mi-ar fi placut ca la sfarsit sa se intoarca tipa aia Ninja pt a fi cu Mugen si Jin sa ramana cu Fuu... Sau nu stiu.... alt final ar fi fost de genul, Jin sa-si deschida un Dojo al lui....Fuu... sa castige un concurs de mancat si sa fie rich.. iar Mugen.... sa gaseasca o comoara si sa o cheltuie pe toata pe femei...IDk...
Cel mai mult mi-a placut animatia. Faptul ca in unele scene s-a folosit arta lor traditionala de-a lungul timpului mi s-a parut deosebit, unic chiar. Momentan nu am vazut un anime care se foloseasca metode asemanatoare, asa ca pt moment SC este in a category of its own right now. Muzica? Well, nu a fost chiar deosebita, dar mi s-a parut interesanta combinatia de old-school martial arts cu hip-hop si alte genuri... Modul cum au facut muzica sa flow cu fazele din serie e intr-adevar o realizare :)
Well, next anime pls!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 4 5 6
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:55 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |