Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> AIR


LordMethos
post Apr 6 2005, 10:20 PM
Post #1


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



Yukito Kunisaki is on a journey, seeking a girl with wings who flies in the sky, as mentioned in a childhood tale. During this journey, he settles down in a small town, trying to make some money. There, he meets a strange girl named Misuzu. Misuzu quickly makes Yukito her friend and invites him to stay with her. Yukito decides to stay in the small town, and continue searching for the winged girl his mother had searched for in her life.

cam scurt .. dar superb .. ce pot zice :-)

http://blog.rodtv.com/index.php?cat=23
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Apr 7 2005, 07:51 AM
Post #2


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Sounds kawaii, looks kawaii... Ma mir ca n-am stiut de el... chiar romantic anime... o_O
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Apr 7 2005, 08:26 AM
Post #3


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



muhahahahha
snt o gramada ......
dar mie sila sa postez :-)))
lenea asta ...
poate incet incet ...... :P

Moderatorul de serviciu: Mai incet cu spam-ul sau te poti alege cu warn-uri
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Apr 7 2005, 09:56 AM
Post #4


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Pey stiu ca sunt o gramada!! De aceea ma miram cum de nu am stiut de el... :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Apr 13 2005, 09:04 AM
Post #5


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



pai era ongoing
deabia sa terminat
probabil din cauza asta :-)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

z-kun
post Apr 14 2005, 01:37 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 147
Joined: --
From: Kyoto, JP
Member No.: 3
Points: 2
Gender:



eu nu sunt de parere ca are foarte multe de a face cu romanticul >_>

este mai mult un story care se ocupa de problemele mai multor fete, rezolvate de yukito, iar spre sfarsit se axeaza foarte mult pe povestea dintre Haruko si Misuzu. Story-ul este foarte intortocheat si destul de complicat. Eu vreau sa-l mai revad odata ca sa-l pot intelege pe deplin. Cat despre romantic, probabil va fi sezonul 2, Air ~Summer~ in care se va povesti despre cele intamplate cu 1000 ani in urma, calatoria celor trei Kanna, Uraha si Ryuuya.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

baronuvaleus
post Apr 15 2005, 12:15 AM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 978
Points: 44
Gender:



Sa-mi fie iertat stilul abrupt shi brutal, dar dupa mandra mea parere, air este un anime de calitate superioara, care poate fi degustat numai in conditzii de ambiantza shi dispozitzie propice. Romantic este fara indoiala, shi kiar mai mult, mistico-romantic, lucru ce nu poate fi digerat de toata suflarea otaka. Acuma, kiar daca nu plang totzi la animele asta, nu inseamna ca nu e reushit, ci ca aia sunt neshte insensibili. In rest, s-auzim de bine shi sa vedem anime
(Orice asemanare cu persoane sau intamplari reale este pur intentzionata shi are k scop sensibilizarea shi obishnuirea okilor cu intunericul)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

z-kun
post Apr 16 2005, 10:53 AM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 147
Joined: --
From: Kyoto, JP
Member No.: 3
Points: 2
Gender:



mie mi-a placut foarte mult. Va fi unul din favoritele mele, hence a trebuit sa-mi fac signature cu el, si am intrerupt lungul streak the megatokyo avatar/sig. Seamana mult cu Kanon. Este un anime de substanta, original, care te marcheaza. Recomand la toti.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post May 29 2005, 02:20 PM
Post #9


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Dupa ce am vazut primele episoade am zis clar ca este o clona de Kanon, atat ca animatie cat si ca poveste, dar pe parcurs s-a dovedit a fi un anime original care mi-a placut poate chiar mai mult decat primul.

Povestea si grafica sunt ok, soundtrackul este excelent iar sfarsitul frumos, capabil sa aduca la iveala o lacrima in coltul ochiului :cry: :P Astept cu nerabdare "summer special"-ul care trebuie sa apara...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post May 31 2005, 03:55 AM
Post #10


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Am vazut si eu serialul, mi-a placut, insa sfarshitul e cam in plop....
Acuma o intrebare, de ce incadrati la romantic anime-urile facute dupa jocuri hentai ?
To Heart, Kanon si AIR sunt toate anime-uri care sunt facute dupa jocuri hentai :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jun 1 2005, 11:08 AM
Post #11


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Pai in To Heart, Kanon si Air nu sunt deloc scene hentai, poate ecchi, dar nici d-astea nu prea am vazut. Eu zic ca se incadreaza exact in genul Romance, poate doar cu unele accente de Drama si Comedy.

De primele doua stiam ca sunt facute dupa jocuri hentai, dar de Air nu stiam...desi trebuia sa imi dau seama, ca e facut in acelasi mod. Oricum, am luat de pe net Artbook-ul si am priceput cum sta treaba :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

RVR_Inu
post Jun 3 2005, 09:03 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 66
Joined: --
Member No.: 781
Points: 2
Gender:



Am vazut si eu AIR acum ceva timp (1 luna-2 poate) si pot sa zic ca este foarte reusit... mi-au dat lacrimile la sfarsit... este chiar superb.... Oricum ...summer spacial ii "Gekijouban Air" atunci am auzit de el.... abia astept filmul... Recumand animeul la toti
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jun 6 2005, 04:27 PM
Post #13


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Am luat OST-ul de la AIR si am dat peste o melodie, dar nu stiu daca apartine anime-ului sau jocului. Oricum, se numeste Aozora si mi se pare super frumoasa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Jun 10 2005, 05:27 PM
Post #14


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



h3h3h3
hit the jackpot with this :-))
cred ca tre sa mai fac propuneri pt oamenii
cel putin air a avut super succes:-)))
glad u all like it as much as i did:-)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jory
post Jun 18 2005, 03:17 PM
Post #15


dreaming my life away...
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 52
Points: 166
Gender:



Tocmai l-am vazut si eu vineri, toate epis in 5 ore:P n-aveam chef de invatat pt exam...:(.... si mi-a placut super tare, dupa fazele de inceput mi s-a parut cam lesinat, ma gandeam ca dc asa o sa fie tot serialul, cum le ajuta el pe toate tipele sa iasa din impas, nu e cine stie ce noutate....dar chiar m-a surprins ca se schimba situatia cu totul pe la ep 6 sau 7 nu mai stiu sigur...oricum super cele doua epis cu Kanna, asa in mijlocul seriei......si nu e nici pe departe o serie cu romantism din ala prost, are niste idei absolut geniale (i won't make any spoilers for now :P ca poate mai vrea cineva sa vada si citeste pe aici), si spre sfarsit e atat de trist ca m-am deprimat de tot...si chiar cu bruma aia de final teoretic optimist si tot nu mi-a trecut.....are si faze simpatice multe prin primele epis, impiedicata mai era fata aia, Misuzu :P...si nelipsitul animalut care scoate niste onomatopee absolut bestiale :))...PIKO PIKO :P... cea mai tare faza dupa parerea mea: intr-unul din ultimele epis, cand o duce Haruko pe Misuzu la ocean, si ramane Misuzu singura in caruciorul ala, si e vazuta din spate, singura pe culme si in fata ei tot orasul si marea aia albastra, parca mi se rupea sufletul de mila ei....e super expresiva imaginea......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mizrael
post Jun 30 2005, 10:18 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 66
Joined: --
From: Piatra-Neamt
Member No.: 1.200
Points: 2



Air mi s-a parut pur si simplu tragic la maxim....un anime extraordinar dar greu de inteles
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jul 1 2005, 12:10 AM
Post #17


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



AIR e un nume foarte bun pentru anime-ul asta, si sugereaza si sfarshitul, care te lasa in AER sau cum am spune pe engleza.. AIR...
Mi se pare doar mie sau sfarshitul e o mare prostie, de nu se intelege nimic din el...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 1 2005, 12:48 PM
Post #18


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



mie nu mi s-a paraut nimic romatic la el...dramatic da...culorile/backgroundurile m-au impresionat cel mai mult...sunt punctu forte al animeului din punctu meu de vedere...story f ciudat...neclar...pin in momentul in care Yukito dispare mi-a placut ideea plictisitor-dramatica a scenariului...din momentul in care se intorc in timp sa clarifice povestea fetei cu aripi nu m-a mai atras..sf e neinteresant...nu m-a impresionat deloc...pacat...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wicked
post Oct 1 2005, 07:28 PM
Post #19


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 117
Joined: --
Member No.: 887
Points: 172
Gender:



Air e chiar un anime bun.Sfarsitul mi-a placut, desi e trist, grafica interesanta, soundtrack-ul e super tare dupa parerea mea, mai ales melodia de inceput, Lia- Tori no shi, precum si Summer Lights 1st...
In general nu imi plac personajele ca Misuzu...Adica e cam prostanaca, impiedicata, are ticul ala stupid, "gaou" si cand rade parca necheaza (ceva de genul "nihaha" :lol: ).Dar astea denota inocentza ei...Si, nu stiu de ce, personajul asta chiar mi-a placut....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Oct 27 2005, 11:18 PM
Post #20


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Ce mi-a placut f mult la acest anime este faptul ca nu a fost nici un clisheu tipic anime de genul baiatul "playboy tocilar", cu zeci de fete dupa el. Mie mi se pare o poveste dragutza... despre nishte suflete chinuite care nu vor nik altceva decat sa inceteze "cautarea" (daca pot spune asa).
Recomand acest anime celor care vor ceva oarecum nou... care nu se axeaza neaparat pe iubirea dintre 2 pers (ca erau 3 in "Air" in povestea originala... si... culmea... nu era vb despre vreun triunghi amoros... ce bine!) :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:57 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |