Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sir Integra Hellsing si Alucard


Diana
post Mar 22 2004, 08:18 AM
Post #1


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Am revazut cateva eps din Hellsing ... si iar s-a ridicat intrebarea..ce il tine pe Alucard in serviciul domn'soarei Hellsing. Nu mi se pare ca e doar promisiunea.. mai gasesc cateva indicii de admiratie, destula loialitate. Am inceput sa-mi pun intrebarea daca nu cumva chiar poate fi o forma vampireasca de love :twisted:. La fel si din partea Intregrai simt ceva mai mult decat superioritatea de stapana.
Voi ce ziceti?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Mar 24 2004, 07:28 AM
Post #2


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Nu cred sa fie Love in sensul ala. Hellsing a jurat supunere (daca mai tin bine minte) si tatalui sau. In plus, ma indoiesc ca el ar face asta fiind obligat. Cred ca e mai mult devotament si afectiune.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Mar 24 2004, 07:30 PM
Post #3


Unregistered









Love..n-as crede , cred ca ii place sa o tachineze...shi ca priveste totul ca o distractie , un mod de recreere.Cel mai bine se poate vedea chestia asta in ultimul episod .
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Mar 26 2004, 08:24 PM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Diana sa stii ca au dreptate Alucard e doar sadic vede totul ca un amuzament si asteapta sa auda cuvintele care-i permit sa-si foloseasca toata puterea, daca ar fi existat dragoste atunci ar fi fost ma bine intre el si Victoria(Fuke) dar daca ar fi fost ceva intre el si Hellsing ar fi fost sugerat ceva...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Mar 27 2004, 12:49 AM
Post #5


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Hmmm...Dracula....nu cred ca are a face nici cu Integra nici cu Victoria...Placerile lui...sunt departe de cele sexuale.. :twisted: :lol: ...Pai..pain...and more pain...Cred ca asa s-ar traduce hobiul lui..Chiar si cand Integra e ranita...totul i se pare un joc...
Si da...are dreptate...Daca as fi in locul lui la fel as privi lucrurile....
O mie de modalitati de a te distra...hmmm hand gun de o tona...cu gloante piercing de argint..care lasa un crater in tine...Sa il folosesc??.. sa nu il folosesc...??
As putea sa nu-l folosesc la cat de tare is io....dar ...E MAI MISTO ASA!!! :twisted:

SI ASA VAMPIRU NOSTRU ABSOLUT SE DISTREAZA!!! :mrgreen:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 27 2004, 10:45 PM
Post #6


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Discutia de pe aici imi aduce aminte de titlul parodiei la filmul Dracula......Dracula - un mort iubaret :D . De iubire sigur nu poate fi vorba...cred ca e mai mult o recunostinta ca la eliberat....dar aici se ridica intrebarea de ce nu a omorat-o..ca razbunare si de ce nu a plecat.....ca ma indoiesc ca aveau cu ce sa-l opreasca.

Vorba lui Seby....satisfactie fara alcool se numeste ce face Alucard :twisted: Si drept sa-ti spun ce altceva ar putea sa faca omul?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucifer
post Apr 5 2004, 08:07 PM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: Hell
Member No.: 124
Points: -10
Gender:



Eu cred ca tot ce se petrece in serial, toata actiunea prezentata era doar o joaca pentru Alucard.....doar o secunda din viata sa nemuritoare.....El este nemuritor si intangibil din toate punctele de vedere.....nu poate fi distrus si din cauza asta nu se teme de nimeni si nimic...
Daca tzineti minte, l-a invins pe Incognito cu zambetul pe buze.....
Poate ca a incercat sa aiba si el un "Master" doar ca sa vada cum e....si in plus, cred ca erau unii oameni care pur si simplu ii placeau lui: De ce nu a vrut sa o omoare nici pe Victoria?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Apr 6 2004, 07:51 PM
Post #8


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Good point there Lucifer..de ce nu a vrut sa o omoare pe Victoria poate ii trebuia un invatacel...sau doar ca stia din ce poate...sau (cred ca e cel mai plauzibil motiv) pentru ca nu avea ce face cum ai spus tu doar o secunda... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Maximilian
post Apr 17 2004, 07:03 PM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 28
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 269
Points: 2



Eu cred ca o sa se ajunga si la iubire in cele din urma.O fi el vampir dar sa petreci eternitatea singur nu e o optiune pentru nimeni.Mai e si faza de la sfarsit cand Alucard o intreaba pe Integra daca vrea sa devina vampir.Si sa fim seriosi Integra e HOOOTTT!!! daca atzi vazut episodul cand o sugea vampiritza de era numai in sutien o_O.
Plus ca tipa are personalitate si o prezentza de spirit remarcabila.Se pare ca e o trasatura a celor din familia Hellsing si poate ca asta al tine mai mult pe Alucard legat de ei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Apr 17 2004, 09:37 PM
Post #10


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Nope...in nici un caz.....parerea mea!!!
Poate s-o indragosti de o vampiroaica....si aici vine partea frumoasa....
[spoiler:096bb4ae08]daca o musca la sfarsit si o face vampir...atunci e posibil...Hmmm...cum de nu m-am gandit la faza asta!!! Daca ea ramane om....nici o sansa de dragoste......Acum ma gandesc la Bloodlust....de ce oare??? :wink: [/spoiler:096bb4ae08]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Apr 19 2004, 07:45 AM
Post #11


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Sir Integra is a hot lady. Si e super puternica. Posibil ca Alucard sa faca un experiment urmarind un exemplar uman atat de asemanator la mentalitate cu el. Gandul la Integra vampir si pereche a lui Alucard ma fascineaza. Ei doi intr-o pereche ar cutremura lumea. Si imi este foarte greu sa cred ca Integra il priveste pe Alucard doar ca pe o unealta. El a ajutat-o sa ajunga unde a ajuns prin prezenta si sprijinul pe care i l-a acordat de cand era copila. SI nu cred ca Alucard a privit-o serios ca pe o stapana inca de atunci. Sir Integra este creatia lui Alucard. Si intre stapan si creatia exista intotdeauna niste legaturi profunde. De multe ori m-am intrebat cine este adevaratul Stapan.. cine detine controlul ... dupa parerea mea Alucard.
La fel si Victoria este creatia lui Alucard. Una mai pretuita si mai slaba in acelasi timp. Mai pretuita pt ca este vampir. Mai slaba datorita constiintei umane de care nu scapa.
Singura cale pe care o vad eu pt supravietuirea Integrai este sa devina vampir. Dar ideile pt care lupta ea nu ar supravietui acestei schimbari. Oare ce-i de preferat?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post May 15 2004, 07:09 PM
Post #12


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Ok... Integra arata bine... dar sa nu se ajunge la dragoste intre ea si Alucard, sa fim seriosi, chiar daca da impresia de asta animeul, dar am mai vazut chestii dinastea in anime, si pe putin 75% se intampla ca aparentele sa insele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Nov 13 2004, 12:53 AM
Post #13


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Eu cred ca e admiratie sau curiozitate din parte lui Alucard fata de Integra,cum poate un om atat de fragil si cu o viata atat de scurta sa aiba o vointa si determinare atat de mare.Cred ca o sa o faca vampira dar numai pt ca ea vrea pt ca nu mai sunt alti urmasi ai familie Hellsing deci odata ce ea moare la fel moare organizatia Hellsing si tot ce insemna ea.
Alucard se plictiseste,va dati seama ca noi care traim foarte putin ne plictisim din cand in cand si cautam metode de a nu ne mai plictisi,dar el care a trait mii de ani si a incercat tot ce se poate incerca?Ce i-a mai ramas?Decat durerea si satisfactia de a simti durere,la fel cum un atlet e fericit cand simte durerea dupa ce a dat tot ce e mai bun din el.

P.S. Alucard inca mai e un pic barbat oricat de vampir ar fii si ca oricare din noi baieti de aici ii place sa foloseasca arme mari care fac multe stricaciuni :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Nov 13 2004, 01:19 AM
Post #14


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



PAi nu stiu daca mi-am exprimat parerea aci dar parerea mea e ca Integra nu se va lasa transformata in vampir. Mandria familiei e prea mare ca ea sa "pateze" blazonul HELLSING, devenind vampir.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Nov 14 2004, 01:01 AM
Post #15


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



De departe cea mai bine pusa la punct discutie si cea mai bine argumentata din partea tuturor so here i go :

Sunt sigur ca tatal Integrei a aflat ceva .. acel ceva care ii dadea posibilitatea sa'l stapaneasca oarecum pe Alucard. Sadismul lui Alucard e unul calculat, foarte bine pus la punct (fine tuned-up), stie exact ce trebuie sa faca... si cum sa procedeze in fiecare ocazie... Daca sunteti atenti la episodul in care o transforma pe Victoria veti intelege probabil si dece este in compania oamenilor si nu a semenilor sai... si tocmai pt ca Victoria (nume sugestiv de altfel) isi pastreaza constiinta umana nepatata ... devine vampirul inocent :shock:

Victoria este unul dintre personajele cheie in acest anime... dasi nu pare la prima vedere.

M'am tot gandit la motivele care il fac pe Alucard sa fie supus unui om, si sunt sigur de un lucru... exista o reciprocitate intre oameni si el... el Alucard... chestiune asupra careea am mai multe pareri . Un lucru e cert motivul face parte din conditia umana a celui ce i'a devenit master... lucru ce trebuie studiat in manga care probabil... si aproape sigur ca daca exista ... acolo povestea este mult mai dezvoltata si mai bine pusa la punct... ca si in cazul Berserk)

Integra e buna in meseria ei... dar nu o face decat sa fie unul dintre cele mai hot babes... hot and smart ... combinatia fatala pt o femeie... A suferit destul dar a fost protejata de chiar tatal ei prin Alucard... si sunt sigur ca intre cei doi exista o legatura mai mult decat Stapan si Supus... ca nu e nici pe departe unul dintre ei sluga... Aroganta ei si mandria se vede cand e in pericol sa moara dar este salvata... si daca imi amintesc bine Alucard este sigur pe fortele ei de asi reveni... probabil ca nici nu putea concepe ca se va intampla altfel... hmz...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Nov 15 2004, 11:33 AM
Post #16


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



wow..dupa postarea asta since nu ami pot scrie nimic...oricum,eu sunt de parere ca alocard o respecta me integral si de asta sa zicem ca e supus ei..nu se pune faza ca ea la eliberat nu???
ja !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DINO
post Jan 5 2005, 12:30 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 89
Points: 2



In afara de loialitate si o oarecare obisnuita, nu vad ce ar mai putea sa fie /hmm Iritarea Integrei cu privire la transformarea Victoriei cred ca pleca de la un "usor" :D egoism. Mai repede se indragosteste Alucard decat Integra, /^_^ care nici la 1000 de grade nu s-ar topii /gg
Relatia lor este interesanta dar n-are legatura cu dragostea /! sunt prea asemanatori :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jan 5 2005, 01:01 PM
Post #18


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



nu sunt asemanatori ... eu cred ca integra e mult peste alucard ... si ca alucard tocmai de asta o accepta ca stapin pina la urma.
e mult peste ... well ... ambitie fenomenala, incapatinarea, curajul pina la urma ... nimeni nu a reusit sa domine pe alucard ... integra asta face ... il domina, chiar daca e o amarata de fiintza umana pe linga imensa putere a lui alucard.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DINO
post Jan 5 2005, 03:57 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 89
Points: 2



Pai, daca o mai si transforma, apare o serie numai cu ea /smile Mi-a placut Integra mai mult decat Alucard, caruia ii placea sa faca pe mascariciul, dar intr-un top al celor mai reci personaje ar ocupa locul fruntas /gg
Sunt asemanatori in anumite privinte! e bine asa /? :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Jan 5 2005, 04:49 PM
Post #20


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



nice topic here... so here's my 2 cents:
in primul rand, neg teoria cu dragostea fata de integra... cant be love, 'cause (IMO) when they 1st met integra was just a little lady. alucard ii jura supunere ink de atunci, si nu cred k ii jura supunere din cauza k s-a indragostit de o copila. si kiar dak aduceti argumente gen 'poate s-a indragostit de ea mai tarliu' nu merg pt k dupa cum am spus alucard ii jura supunere de knd s-au int prima data.
Nici tachinare nu e... Alucard e plin de el si ii place sa vada reactiile celor din jur, dar nu kre k o takineaza in vreun fel pe Integra.

Nu cred k e vb nici de dominare... alucard o protejeaza pe integra si organizatia, si desi ii zice master integrei nu kre k e dominat. argument ar fi penultimul ep park, at knd alucard ii zice integrei ceva de genu: acu ejti singura... fiecare pt el... i'm going 2 engage in an exciting fight. si oricum desi per ansamblu alucard respecta ordinele integrei de obicei face cam ce vrea el, cum vrea el, knd vrea el.

alucard o admira&respecta pe integra si asta se vede in ep in kre e ea in operatie si alucard isi aduce aminte cum s-au int prima data; practic ii admira taria de caracter si incapatanarea de a lupta at knd sansele ei sunt f mici. dar cu toate astea nici admiratia nu este (IMO) lucrul kre a facut-o pe integra stapana lui.

Parerea mea, ... here it comes: Alucard se afla in serviciul Hellsing, pt k sanjele Integrei este cel kre l-a eliberat din teminta. Pare prea simplu (si kiar nu inteleg de ce tot cautati voi atatea raspunsuri complicate la intrebarea asta) dar poate k asa e. Argument: Alucard o face pe Victoria vampir. Peste cateva episoade ii ofera Victoriei sansa sa bea din sanjele sau si sa fie libera (dc imi aduc bine aminte ii zice ceva de genu: drink my blood and be free, no life king sau ceva de genu). Victoria refuza si ramane supusa lui Alucard tot serialul (ati obs k i se adreseaza cu Master, la fel cum Alucard ii spune Integrei). Ar mai fi pe langa faptul k ea l-a eliberat, si loialitatea lui Alucard fata de Hellsing. Fostul lider al organizatiei, tatal integrei, i spune acesteia k at knd va avea probleme sa se duca in dungeon k acolo ceva o va proteja.. Alucard. Asta e un hint la faptul k Alucard este supus familiei hellsing (intr-un fel va confirma kiar el asta... dupa ce ii gusta sanjele integrei si se elibereaza, si apoi ii zice unkiului ei k nu are sanje de hellsing, si deci nu merita sa fie lider)
Simple and clean. It's all in the series... nu mai cuatati intelesuri ascunse... parerea mea :P

Acum legat de final, k am vazut k sunt discutii si pe marginea acestui subiect, nu putem decat sa speculam... imo, integra nu va accepta propunerea lui alucard de a deveni vampirita. knd spun asta ma bazez pe personalitaea ei din serial... in ep knd e aproape transformata de falsa sora in vampirita, integra e aja scarbita k se injunghie singura in gat pt a da afara sanjele de vampir sau ceva de genu.... nu cred k ar accepta sa devina ceea ce urajte cel mai mult, nici kiar pt alucard

ps: in ultimul ep dupa ce-l cafting pe incognito si acesta il intreaba who r u really?, si vedem fatza lui alucard... i s-a mai parut cuiva k seamana cu vlad tepes? :D adik la bun... cautati pe net tablouri cu vlad tepes si uitati-va din nou la scena aia........ or maybe im just crazy :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 04:31 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |