Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Katanagatari Sync, read first post


Tessa
post Dec 3 2010, 08:08 PM
Post #41


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Tu si elpreda ne stricati syncul. Deschideti-va un topic despre serie daca vreti sa dati cu spoilers :P .
Eu momentan abia am terminat episodul 4, inca mi se downloadeaza ep 5...net slab.... Dar daca imi amintesc eu bine saptamana asta trebuia sa fim la episodul 6, nu? Poate reusesc sa fac un efort si sa vad cele doua episoade in seara asta, daca imi vine si netul bun :) .

Legat de episodul 4, mi s-a parut cel mai interesant de pana acum. A fost mai putin plictisitor si chiar mi-a placut Nanami, desi nu as vrea-o ca pe o sora, lol XD. Totusi, pacat ca nu am vazut si noi lupta dintre Shichika si tipul acela [am uitat cum il chema]. Ma rog, sper sa va ajung din urma in curand :) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Dec 4 2010, 10:11 AM
Post #42


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Spoilers? Where? :huh: *pretty dense these days*

Dap, la 6 am ajuns. Glad you're back!
Nice episode 6. Shichika incepe sa aiba sentimente umane! Si sa gandeasca pe cont propriu :lol: "The fur covered abominable snowman" Konayuki mi s-a parut un personaj foarte simpatic. She really kicked (Shichika's :lol: ) ass! Mi-a adus aminte de sora mea muuult mai mica (,) cand ma bate la sah <_< . Sper ca persoana care a exterminat clanul din amintirile ei nu e cine mi-a dat impresia ca ar fi.
Cat despre Maniwani...(am o fixatie cu ei XD), au recuperat acum lipsa de decese din episodul 5. They sure are a weird bunch.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Dec 6 2010, 10:09 PM
Post #43


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Nu am citit ultimul mesaj, al tau yuriko-san, deoarece eu inca sunt la episodul 5, dar sper ca maine sa vad episodul 6 [inca 4 ore pana mi se termina de downloadat...].

Legat de episodul 5, ce pot sa spun? Mi-a palcut cel mai mult si mi s-a parut cel mai itneresant de pana acum. E bine sa vad ca anime-ul acesa devine tot mai interesant cu fiecare episod. Abia astept sa vad episodul 6 [din preview pare plin de Maniwani] XD.
A fost amuzant felul in care Shichika si-a exprimat gelozia. O lovea pe Togane si nu stia de ce :lol: . Mi-a palcut si povestea piratului, chiar daca a fost sumar povestita. Mi-a parut rau ca nu i-a aratat si fata, iar faza de la final cu barca blestemata a fost totala XD.

Astept ca internetul meu sa faca minuni acum si sa pun si eu mana pe episodul 6 ^_^. Daca nu ma insel saptamana asta avem de urmarit episodul 7.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Dec 6 2010, 10:36 PM
Post #44


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Sorry for that :) O sa ma abtin pana in weekend (nu ca o sa am timp sa il vad pana atunci :lol: ) Dar ai dreptate, seria devine din ce in ce mai buna :>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Dec 7 2010, 10:20 AM
Post #45


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



cool si ep 6
si mie mi-a placut de konayuki, dar cred ca a fost o intamplare fatul ca a castigat impotriva lui shichika ... he obviously held back, as he didn't want to hurt her.
the maniwani leader iz crazy :o

ja ne
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Dec 7 2010, 12:22 PM
Post #46


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Acum am vazut di eu episodul 6, iar 7 e aproape downloadat :) .
Eu am ramas cu o intrebare crunta dupa episodul acesta: cine a omorat clanul lui Konayuki? Din amintirile ei e clar ca cineva a omorat intregul clan, dar probabil nu a putut sa care sabia. Si totusi ea le-a spus ca au murit in avalansa, ceea ce era greu de crezut de la bun inceput, avand in vedere cat erau de puternici. Sunt curioasa cum o sa se descurce Shichika cu acest misterios oponent: sunt sigura ca aceeasi persoana e si in spatele masacrului din celalalt sat de unde a disparut cealalta sabie [nu am retinut denumirile].
Seful Maniwani nu doar ca e dement, dar fiecare pas pe care il face il aduce tot mai aproape de eliminarea propriului clan @.@.
Oricum, povestitoarea a spus ca in episodul 7 Shickica o omoara pe Nanami...asta da spoiler. Sincer, abia astept sa mi se termine de downloadat. Sfarsitul episodului 6 m-a pus pe jar :D .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Dec 7 2010, 04:27 PM
Post #47


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



hmmm ...in titrarea mea zicea doar ca se confrunta cu nanami
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 7 2010, 07:51 PM
Post #48


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



pentru vineri a anuntat Mazui ca scoate ultimul oav 12 care anunta zic ei un final EPIC :D ... revin si sper sa nu le zic ceva de mama lor :lol:
... mda e greseala de sub... luati ca subber grup doar Mazui pentru ca sunt nr 1 pe serie atat la calitate imagine si sub.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Dec 7 2010, 10:18 PM
Post #49


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Ciudat e ca eu de la Mazui am luat ^^, doar ca e varianta avi. La netul meu o sa imbatranesc inainte sa pot downloada 700 MB.
Oricum vazut si episodul 7, placut XD.
A fost un episod interesant. Togame se adevereste a fi folositoare pentru prima data si Nanami nu e chiar sora ideala XD. Chiar nu am inteles motivul pentru care a anihilat cele doua sate. Inteleg ca era o sabie si rolul ei era sa ucida, dar avea libertatea de a alege pecine ucide. Pana la urma pe Shichika il cruta in prima lupta.
Ma rog, acum cu Nanami scoasa din lupta ma intreb pe cine vor gasi ca sa fie last super strong villain XD.

@Sid, sa nu cumva sa postezi ceva spoilers din episodul 12 pe aici ca te mananc! @.@

Episodul 8: next week! ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Dec 11 2010, 02:21 AM
Post #50


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Finally am apucat sa vad si eu episodul 7! :lol: And I really enjoyed it! Scoate in evidenta evolutia lui Shichika pe plan sentimental si personal.
Deci se pare ca nu mi s-a parut, cea care exterminase clanul lui Konayuki a fost Nanami :( . Intr-un fel chiar mi-a parut rau pentru ea. She was alone in her lonely world and she wanted to be freed. By someone she loved.

Mi-a placut cand prezentau cum Nanami a ucis calugarii de la templu si s-a instalat acolo.(the old game version) :lol:
And also, noua freza a lui Togame suites her ok. :P Though she looks strange.

I second Tessa la capitolul supreme bad guy. Nu cred ca o sa fie cocosul ala Maniwani sau ce o vrea el sa fie. Si care e faza cu the evil princess? :huh: Acu chiar is nerabdatoare! Looking forward for the next one! (IMG:http://forum.anime-club.ro/forum/style_emoticons/default/happy.gif)

@Tessa: Si eu tot de la Mazui a si tot ca Shichika va trebui da o omoare pe Nanami zicea. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

element22
post Dec 11 2010, 02:26 AM
Post #51


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: 16-September 06
Member No.: 2.997
Points: 144
Gender:



yuriko-san - tu nu ai somnik? Cum nici eu nu am vreau sa propun toti iubitorilor de anime o intalnire pentru weekendul acesta intr-o cafenea sau parculetz. further revelion la palatul ghica - cine le place gen retro. Daca aveti idei despre subiectul asta sa ma contactati .
Multumesc mult :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post Dec 11 2010, 02:51 AM
Post #52


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:



te referi in Bucuresti, if ya, may i come O_o ?
si cum va recunosc ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

element22
post Dec 11 2010, 12:22 PM
Post #53


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: 16-September 06
Member No.: 2.997
Points: 144
Gender:



da, In Bucuresti .. id meu este dan_ionescu02
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Dec 11 2010, 01:34 PM
Post #54


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Ai ales gresit topicul in care sa discuti despre asta. Da un mesaj aici daca vrei sa organizezi un meet. De obicei meet-urile sunt organizare joi, chiar nu inteleg de ce <.<.
Oricum, element22, e ultima oara cand te mai las cu o atenetionare verbala. Te rog citeste regulamentul. Nu mai scrie posturi de 3 cuvinte si nu mai incepe alte topic-uri in topicurile dedicate altor subiecte.

Revenind on topic: azi a aparut ultimul episod din Katanagatari. Momentan ma adresez mai mult lui EcsTasY si yuriko-san, deoarece cu ei am facut mai mult syncul, restul fiind ori prea in spate ori prea in fata. Ma gandeam sa terminam totusi seria aceasta pana la anul nou, iar anul viitor sa incepem una noua.
Programul initial propus de Moonsparkle era:
13-19 dec: ep 8
20-26 dec: ep 9
27 dec-2 ian: ep 10
3-9 ian: ep 11
10-16 ian: ep 12

Eu ma gandeam ca fiind in vacanta o sa avem timp sa urmarim 2 episoade pe saptamana si as vrea sa propun programul acesta:
13-19 dec: ep 8
20-26 dec: ep 9 si 10
27 dec-2 ian: ep 11 si 12

De acord? @.@
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Dec 11 2010, 08:43 PM
Post #55


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Works for me. Oricum nu cred ca as fi avut rabdare in vacanta sa ma uit la numai un episod pe saptamana. The more the better :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Dec 11 2010, 10:57 PM
Post #56


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



Am terminat de vazut seria azi, episodul 12 a fost superb :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Dec 11 2010, 11:00 PM
Post #57


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Si acu ne dai cu tifla? :lol: At least share some of your opinions (pana la episodul 7, desigur :D )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 11 2010, 11:09 PM
Post #58


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



mda... eu din pacate ma retrag din sync... dupa ultima parte am ajuns la concluzia ca nu inteleg gandirea asiatica nici macar la cel mai mic nivel... si apropo de chintesente intr-un episod George Costanza ii propune lui Seinfeld sa faca un show About Nothing... and voila he wasn't wrong about many things that will come to be in the future... well cel putin au ramas the funny parts of the show pentru ca restul is pointless... enjoy :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

element22
post Dec 11 2010, 11:15 PM
Post #59


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: 16-September 06
Member No.: 2.997
Points: 144
Gender:



de parca Katanagatari Syn exprima chintesenta asiatica .. (don;t mind me)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 11 2010, 11:37 PM
Post #60


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



corect... nu exprima nimic... si pacat ca initial am avut impresia ca vor sa exprime ceva... mda ma opresc pentru ca nu vreau sa stric topicul si nici placerea unora care poate nu sunt de acord cu mine...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:27 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |