Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

8 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> otaku Festival 2011 (21-22 Mai), Otaku Festival 2011


cg1700
post May 19 2011, 05:32 PM
Post #41


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(Botan @ May 19 2011, 06:16 PM)
Blazblue?? With za bishiez?? :rolleyes: ooo want...desi nici nu stiu ce fel de joc e lol
*


Cred ca are cativa... I guess?
Oricum, si fiindca intrebai, Blazblue e fighting game 2D ca Guilty Gear (teoretic vorbind e succesorul lui Guilty Gear)
http://www.youtube.com/watch?v=QNEbymxD8GM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post May 19 2011, 06:23 PM
Post #42


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



Din cate am vazut, as zice ca se tin in ambele zile Karaoke, considerand faptul ca J-Music Corner apare pe program si sambata si duminica, si nici nu mentioneaza sa scoata ceva intr-una din zile, deci cel mai probabil va fi si sambata si duminica :D

Cred ca am jucat si eu BlazBlue, insa daca nu am facut-o, atunci cu siguranta Guilty Gear am jucat :D, desi dupa gampeplay video ma face sa ma gandesc ca am facut-o :P, damn my bad memory XD


PS: Dap, perfect XD, acum nici eu nu cred ca mai ajung XD XD XD.........
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 20 2011, 06:24 PM
Post #43


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Ce zici, Ramziel? Nu mai ajungi? :(
Si, multumesc de lamurire. Si eu ma gandeam la acelasi lucru. *hugs*

By the way, as avea nevoie de ajutorul unui bucurestean priceput... Daca stie careva cu ce transporturi in comun as putea sa ajung si sa ma intorc de la Otaku Fest. Eu vin din Piata Sudului. Vreo idee? De venit vin si pe jos pan' la urma, daca nu prind sau nu stiu sa ajung. Dar la intoarcere e faza aia mai greusoara.
M-am uitat pe siteul OtakuFest, dar nu prea inteleg. Mentioneaza ce sa folosesti, dar nu si de unde trebuie sa vii ca sa folosesti metoda aia...sau asa cred.

Multamuri multe pentru ajutor. Also, daca mentionati vreu troleibuz, auzisem eu ca biletele s-au schimbat in nu stiu ce carduri, asa ca o lamurire ar fi de ajutor. :lol:

Imi pare rau ca's proasta!!!!

PS. Going back to sewing. :twisted:


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post May 20 2011, 07:01 PM
Post #44


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Metroul? De la statia de la metrou pana la Casa de Cultura a Sindicatelor (am zis bine?) sunt cat... 5 minute de mers pe jos? E foarte aproape
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DmonHiro
post May 20 2011, 07:51 PM
Post #45


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 620
Joined: 18-August 07
Member No.: 4.935
Points: 2.700
Gender:



Guys, eu nu o sa pot sa ajung decat dupa-amiza, dar as vrea totusi sa va vad si eu in sfarsit :(. Daca ramaneti intr-un grup, am si eu pe cine sa contactez?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 20 2011, 09:17 PM
Post #46


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Ce de mai am de facuuuttt.... XD Dar poate ne-ntalnim maine pe-acolo, din greseala. Desi n-am terminat inca, anunt acum ca s-ar putea sa vin la Otaku imbracata asa: http://i.imgur.com/2yTkJ.jpg Deci, daca ma vedeti si vreti sa ma bagati in seama, aia sunt eu =)) (ps. daca o faceti, identificati-va, va rog) Spun ca s-ar putea pt ca mai am de facut...destul. Usor dar care ia timp :lol: asa ca, daca nu-i nimeni imbracat asa, inseamna ca cosplayez ca si "random otaku". (<deci sunt totusi acolo). O sa vin sa va vad la cosplay, asa ca sa stiti ca sunt acolo mwahahahaa sper sa nu va intimidez. :P

Si multumesc mult pt jutor, Baka man. Desi nu prea am inteles, cred ca o sa ii dau de capat cumva problemei cu transportul, am gasit ceva pe ici-colo. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post May 20 2011, 10:03 PM
Post #47


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



@Botan: Scuze, am fost cam lenes si nu am dat prea multe detalii.

Uite, explicat mai clar: iei metroul pana la statia Eroilor, daca nu ma insel e posibil sa fie linie directa cu Piata Sudului, nu mai stiu exact. Daca nu, cobori la Victoriei (poate chiar Unirii, in functie de unde pleci) si schimbi linia. Ma rog, esti din Bucuresti si banuiesc ca daca stii numele statiei, te descurci sa ajungi acolo.

Cand cobori din metrou... ei bine, aici e mai delicat. Daca iesi pe partea din fata (in directia de mers a metroului) o sa vezi un parculet peste drum. Traversezi parculetul si cand iesi, faci la dreapta. Otaku Festival va fi foarte aproape.

Daca o sa iesi prin spate, o sa vezi un soi de pod si o trecere destul de lunga de pietoni. Traversezi iar, dupa care o cam tii drept inainte, daca imi amintesc corect, si o sa ajungi la Otaku Festival. Sa zic ca sunt... 2-300 de metri pana acolo?

Oricum, ideea e sa cobori la Eroilor, sa iesi de la metrou, dupa care ar trebui sa vezi otaci prin zona si pur si simplu te iei dupa ei :D Vor fi otaci prin zona, asta e garantat, ca in fiecare an au fost :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 20 2011, 10:15 PM
Post #48


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Multumesc din nou, Baka man! Cred ca o sa copiez tot ce ai zis pe o foaie. :lol:
Aflasem si eu ceva de genul, ca iau metroul de la Piata Sudului, Si schimb linia la unirii (de la M2 la M1= de la Piata Unirii 2 la Piata Unirii 1), si pana la Eroilor. Unde cobor si gasesc eu drumul. Cam asta aflasem, si cateva transporturi in comun pe care le-as putea folosi ca varianta a 2-a. Caci daca ajung prea tarziu pt ultimul metrou pe care l-as putea lua pt ca sa prind masina inspre casa (vad acolo daca l-am pierdut, ca orarul nu prea m-a ajutat :lol:), trebuie sa merg cu altceva ^^. Bine ca e aproape vara, si e lumina mai mult timp. Nu pot sa mai inteleg nimic daca e intuneric, parca se schimba totul o_o. Nu prea stiu ce ai vrut sa spui cu "Ma rog, esti din Bucuresti",ori ai vrut sa spui ceva ca si "daca esti din Bucuresti", ori ca sunt din Buc. Caci nu sunt. Asta-i problema. Ceee, daca eram, veneam in ambele zile. Ma pierdeam fericita prin Bucuresti. Daca nu mai stiam sa ma intorc, sunam parintii sa vina sa ma ia. :lol:

Apropo, am mentionat toate cele pt cei care ar mai putea fi interesati de drumul asta. Asta, si, uitati aici da vreti sa aflati cum sa mergeti. Aici e pagina cu orarul, dar pe margine va puteti alge statiile dorite. Daca le stiti, vreausa spun. http://www.metrorex.ro/program_de_circula%...4%83toare_p77-1
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post May 20 2011, 10:32 PM
Post #49


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



E pe site la otaku o harta destul de buna, se vede tot. Hai sa mai incerc sa lamuresc si eu ceva, sper sa nu incurc mai rau ce a explicat Baka. Acuma explic si pt lumea care nu cunoaste Bucurestiul.
Metroul de la Eroilor are 2 iesiri. Iti trebuie iesirea dinspre Grozavesti. Deci daca vii de la Unirea, cobori prin fata metroului. Daca vii dinspre Grozavesti, cobori prin spatele metroului. Iesi la suprafata si te uiti. Daca vezi o statuie (monumentul eroilor sanitari) nu ai iesit pe unde trebuie si tre' sa te deplasezi. Uitandu-te din statie inspre apa o iei la stanga (pe Splaiul Independentei) si dai de cealalta statie de metrou la prima intersectie (o sa mergi pe langa un parculet). Daca nu te descurci, intrebi unde-i spitalul Municipal.
Daca nu vezi statuia si vezi o groaza de chioscuri cu flori, esti unde trebuie. Acum, de la statia buna de metrou, trebuie sa treci podul peste apa si mergi drept (perpendicular pe apa, nu paralel, da?).Strada se cheama Stirbei Voda. Pe stanga strazii o sa fie o cladire enorma din marmura alba ingalbenita si pe dreapta o padurice. La prima intersectie, faci dreapta si ai intrat pe Calea Plevnei. Mai sunt doar cativa pasi pana la destinatie, e pe partea dreapta.
Pt cine vrea ceva mai vizual, se poate folosi (pe langa google maps) asta
http://harta-bucuresti.com.ro/harta-strazi-bucuresti.html
(atentie, scrieti la numele strazii doar PLEVNEI, fara "calea". La numar 61 si ar trebui sa arate fix cladirea). Imi place harta asta ca te poti roti, sa vezi din mai multe unghiuri.
O sa fie cam naspa cu parcarea pe acolo, cred ca imi las masina in carrefour si vin o statie cu metroul :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kiddo
post May 20 2011, 11:32 PM
Post #50


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 20-May 11
Member No.: 10.495
Points: 4
Gender:



Ohh daca as fi facut cont acum ceva vreme si stiam de otaku fest mai din timp poate as fi venit.....Mai greu cu abilitatile mele de socializare + ca 99.99% din amici nu stiu si nu vor sa faca parte din fenomenul anime ceea ce face si mai improbabila venirea mea la otaku fest singur.

Anyway le urez succes celor care participa si celor care merg sa se distreze
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post May 20 2011, 11:43 PM
Post #51


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



@Botan te-as fi luat cu mine considerand unde stai, pacat ca eu plec la ore neumane la eveniment :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post May 20 2011, 11:49 PM
Post #52


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



Dap, am fi putut sa ne intalnim undeva mai aproape, pacat ca nu mai pot ajunge XD, sper totusi sa mai prind si eu mai pe seara ceva, ca cine stie, poate am si eu noroc sa scap pana pe la 15-16, desi sunt slabe sansele, sper totusi sa nu mi se intample la fel si la Nijikon :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post May 21 2011, 10:25 AM
Post #53


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



Lol, am venit la Otaku in ideea sa ma intalnesc cu lumea de pe forum. Am pierdut din vedere un aspect foarte important: nu cunosc pe nimeni :(
Ma mai invart, poate tipa careva "in coltu asta ne strangem de pe ac.ro" ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kobra
post May 21 2011, 12:09 PM
Post #54


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 178
Joined: --
Member No.: 991
Points: 374



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post May 21 2011, 03:33 PM
Post #55


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



OW COOL! Today is OtakuFest! It's gonna be so awesome! I guess I should go get ready!


Looks outside:

(IMG:http://poundingheartbeat.com/wp-content/uploads/2008/10/storm.jpg)



...


(IMG:http://aiongamers.net/guero/yao-ming-meme.jpg)




There is always next year
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 21 2011, 05:10 PM
Post #56


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



S-au intamplat multe si n-am mai mers azi la Otaku, am schimbat pt maine. Deci, cum am mai zis, daca vedeti pe vreuna cu costumul de mai sus, pe care l-am pus in postul cu nr 46 (o sa pun si o poza scanata astazi, daca va intereseaza cumva care sunt eu, in caz ca mergeti maine. XD@

@Fili: Multumesc si tie pt explicatii! uau, ce de oameni buni la suflet pe aici... T_T Nici eu nu stiu pe nimeni, haha! Ar trebui sa isi scrie fiecare pe frunte "a-c" =)))
@ kiddo, daca esti din Bucuresti (in caz ca esti), de ce nu te duci? ^_^ Eu una m-as fi dus in locul tau. Si nici eu nu am abilitati de socializare, dar mare branza acum! Ce, sa nu merg din cauza mea desi vreau sa merg? :lol: Daca vii maine, am putea sa vorbim, daca ai chef de asa ceva. O sa ai un fan cu care sa mai discuti. Plus ca oamenii aici pe a-c se intalnesc, nu? Desi e mai greu cu gasitul, dar... se rezolva cumva P
@ Reactive: Awww mi-a adus lacrimi in ochi ceea ce ai spus!! Dar numai gandul e mai mult decat de ajuns. Caci pan' la urma dus-intorsul tot il rezolvi cumva, doar n-o fi sfarsitul lumii acum. Aporop, inca mai tii minte unde stau? Uau! Ca am sters de mult timp de la profil D
@ Ramziel: Dar mai e si maine, nu? Inca mai ai sanse, daca nu esti ocupat. mai e si duminica.

@Kobra: Uau, multumesc de link! Grozav, sper ca fac o arhiva a videoului :P N-am avut internet toata ziua si tata a inceput iar sa ma certe ca stau toata ziua la calculator =)))
@ Animal: haha, aici e dimineata racoare, dupa-amiaza cald, si pe la 4 asa incepe sa se faca urat si poate sa si ploua.

Fir-ar, n-am putut intimida participantii la cosplay cu privirea mea patrunzatoare care se observa din multime... ar mai bine, ca vad de data asta cosplayul pe grupe, data trecut am vazut individualul, la Niji (coplayul de costume)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post May 21 2011, 05:35 PM
Post #57


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Merg si eu maine.. si vedeti ca din cate am citit pe site ar fi si BlazBlue. Ar fi dragut sa vad lume si de pe aici... oricum pentru asta merg sa mai schimb o vorba in atmosfera festului si sa vad ce misca pe acolo, plus ca nu mi se pare acceptabil sa am o gaura in repertoriu :lol:. Eu o sa fiu undeva intre 15-17, fiindca nu pot sa stau mult... dar daca cineva vrea sa faca una din chestiile alea cu know your a-c buddies puteti sa-mi spuneti :P. Fili cred ca te stiu din vazute (parca ti-ai lasat poza pe site). Daca te vad o sa fiu sigur sa-ti cer socoteala.

Also... Kobra.. online... I'm calling this a hijack.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post May 21 2011, 05:44 PM
Post #58


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Dupa ce m-a trollat vremea de afara am fost trollat din nou de kobra :D Eram fericit ca e un stream si ca e filmata scena, but this is what I saw:

(IMG:http://img228.imageshack.us/img228/2423/trollface11111.jpg)

Also known as: absolutly nothing...

Panoul ala alb din fundal trebuia sa aiba un troll face desenat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post May 21 2011, 05:53 PM
Post #59


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



:lol: Aproape ca se intelege... Oh well, can not be helped. Maine poate e vreme mai buna :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post May 21 2011, 07:43 PM
Post #60


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



QUOTE(NOTORIOUS @ May 21 2011, 05:35 PM)
Fili cred ca te stiu din vazute (parca ti-ai lasat poza pe site). Daca te vad o sa fiu sigur sa-ti cer socoteala.
*


Ce tare, daca ma vezi baga-ma si pe mine-n seama :) Cel mai probabil o sa am tricou negru (pe care scrie Capitanu' Fili pe piept in stanga), pantaloni scurti kaki si ghiozdan alb.
Sper sa ajung maine la cosplay. Daca se face maine vreo reuniune AC pe undeva, postati aici ca aveau net acolo si verificam des threadul :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:08 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |