Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Comic anime


Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Vreau sa aflu parerea fiecaruia in legatura cu acest subiect. Ce va pace, ce nu va place. Le considerati ridicole? Va fac sa radeti sau va plictisesc? Sunt cumva stereotipuri exploatate la maxim, exagerari de comportamente? In sfarsit, orice ganditi in legatura cu subiectul. Daca se poate si exemple de titluri..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu nu am vazut prea multe anime comice , dar ce am vazut mi-a placut. Sunt bune ca te mai destinzi putin. Au un comic aparte fata de filmele de comedie. Cele pe care le-am vazut eu, adica DB si Burn Up W astea mi s-au parut cam cu cel mai mult factor comic din cele vizionate de mine, mai ales Burn Up W, au fost chiar foarte bine venite. Db l-am vazut cand l-am vazut, adica pe TVR, iar Burn Up W l-am vazut saptamana trecuta si am ras cu hohote. E super. Mai ia Sidonix si Burn Up Excess si dupa aia care il vrea sa ma anunte.

Deci in principiu sunt bune.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #3


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Iketeru Futari sau Onegai teacher ,Lupin ...sa mai continui??
Nu cred ca e cazul....sunt multe anime funny!! si mie imi plac la nebunie...atat timp cat nu devin copilaresti sau ridicole! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #4


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



[font=18]VIVA Lupin III [/size], e cea mai bestiala serie si cele mai bune filme, si cel mai mult se pune punctul pe partea comica, dar are o actiune cat si intriga si un background bine puse la punct.
Poate ca grafica lasa de dorit pt. unii(dar mie imi place la nebunie, chiar daca din cauza ei pare copilareasca seria si filmele, i se potriveste) Eu am observat ca si grafica face atmosfera, si de multe ori chiar de pare nereusita, asa cum e ea da originalitate la animeul respectiv.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #5


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



Imi plac foarte mult. Nu am vazut prea multe dar din cele vazute/in curs de vizionare cele mai reusite mi se par Jungle Wa Itsumo Hale Nochi Guu, Oruchuban Ebichu si City Hunter (stiu ca nu e de fapt comedie ca gen dar are multe faze care mie mi se par foarte comice). Chiar daca sunt in ultimul hal o vizionare a unui episod e suficienta ca sa imi aduca un zambet pe fata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anonymous
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #6


Unregistered









Ati uitat cu totii de Excell Saga? Daca nu razi la ala, nu stiu la ce o sa radeti....pe primul loc la mine la Comic Anime.
Go to the top of the page
+Quote Post

final maniac
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: --
Member No.: 66
Points: 2



ihi ....deabia lam vazut...
si Excel cea hyperactiva e omorata de Ilparatzo-sama de 2 ori la inceputul primului episod....cu pistolu si dupa aia cu rocket laucheru!!!
Ilparatzo-sama se joaca jocuri hentai si incearca sa iasa cu the blue haired girl.... dar nu e lasat in pace de Excel .....etc
ExcelSaga se poate numi super comedie!!!
dar mai e si :Golden Boy care nu cred ca trebuie vreun comentariu!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



Am auzit de Excel Saga dar cum nu l-am vazut, nu comentez. In acelasi timp pe multi i-am auzit spunand ca FLCL este mai bun ca Excel Saga.

Pentru mine cele 2 de mai sus sunt seriale cu prioritate mare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #9


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Spin off-ul lui Excel Saga, Puni puni poemi este una din favoritele mele parodi, mai ales dupa ce am vazut Excel-ul.
FLCL nu mi se pare mai reusit decat Excel Saga ("a, nu-ti face griji, nu sunt hot, am venit doar sa te exterminez"). FLCL are un stil ce eu il definesc a fi tip MTV (stie cineva de mini seria Max? help) ori iti place ori te enerveaza (oricum nu te lasa indiferent).

PARODI:Puni puni poemi, Excel Saga ,FLCL,
COMEDI ECCHI: Mamoroto Sisters, Golden Boy,
COMEDI ROMANTICE: Tenchi Muyo, Love Hina,
In frunte cu DB recomand aceste file tuturor oamenilor ce le place sa rada.

Acum am cateva intrebari (comentari) pentru cine a vazut Excel si Puni Puni Poemi.
-Ati reusit sa urmariti dialogurile in timp real? Eu unul m-am gasit de multe ori stand cu mana pe butonul de pauza (dialoguri turbo).
-Wabeshin este chiar asa de megalomaniac de apare in toate episoadele (din cate stiu eu el a regizat si Cowboy Bepop -se vede si in stilul unor episoade ce se asamana partial cu Excel + modul in care face preview-ul la episoadele urmatoare).
-Daca nu ati vazut o groaza de animeuri, atunci multe glume din Excel va vor scapa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #10


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Comic si am si am vazut si eu: Lupin III, Love Hina (atat). Si le prefer.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #11


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Eu am mai vazut si "Golden boy", si altele care nu le retin numele, ;) dar cel mai bine pus la punct , tot Lupin mi se pare
Si chestia e ca trece de la drama la comedie(dar si invers) destul de usor ceea ce face fazele distractive foarte savuroase :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



Ador animeurile comice in frunte cu Lupin III ,si continuand cu multe altele, o parte vazute la tv : Ranma, Niky Lorson (asta era coma :lol: :lol: :lol: ) etc si continuand cu alea pe cre le am acum pe cd-uri : Video Girl Ai, DNA, Love Hina, si ce mai am pe acasa ...
Nu conteaza daca sunt copilaroase sau "mature" :P , mie imi plac toate, ata timp cat ma fac sa rad, sa ma simt bine :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Balthasar
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #13


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 180
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 61
Points: 32
Gender:



Si mie imi plac anime-urile comice. O portie de ras nu a stricat niciodata nimanui. Eu am vazut Lupin III pe TV si Love Hina.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #14


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



M-am gandit la o problema de clasificare.
Sunt filme care desi au un caracter serios, tragic, prezinta pe alocuri faze (sau chiar intregi episoade ex:Cowboy Bepop) pline de umor. Aceste seriale pot si incluse in categoria comic anime sau nu.
Adica Excel este "comic" de la inceput pana la sfarsit (acesta este genul de baza) dar DB (cu toate fazele comice) este o un film de aventura, Lupin III de asemenea (prima serie este chiar tragica).
Voi ce ziceti?


P.S.>Personal simt ca am pierdut un show extraordinar si anume: Niky Lorson. Aveti ceva episoade, adrese bune de net, orice -nu stiu nimic de seria aceasta si cand va aud pe voi "mi se face pofta".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #15


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Eu la comic in anime ma pricep :) in general,cam toate anime-urile pe care le-am vazut se integereza in aceasta categorie,deci am ceva experientza,si stiu ceva despre :) dar cel mai mult imi plac combinatziile dintre comedie+romantza+actziune,adica ceva din detoate combinat cu o portzie de originalitate si un design clasic si bine facut,cu o poveste interesanta,care evolueaza in timp ;) de aceea Favoritul meu in aceasta categorie,e..........Ranma 1/2 ;) sper ca va place si voua,mie tare mult :!:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #16


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Episoade din Niky Larson am cautat eu de mi s-a acrit de multe ori...tot ce am gasit, dar am considerat ca nu merita erau cateva episoade pe situri franceze, dublate in franceza, calitate jalnica..poate altii sunt mai norocosi decat mine....daca da vreau si eu...merita
La categoria comic anime prefer combinatia romantic+comic, cu cat mai traznite cu atat mai bine... Desi nu este numai axat pe comic preferatul este Fruits Basket (uitati-va la el ca nu strica).
Intrebarea se referea la anime-urile care se axeaza pe comic mai mult de 50%... numai comic este greau de realizat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #17


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Sunt de acord cu tine. Si mie imi place foarte mult Fruit Basket. Totusi cred ca imi place mai mult Love Hina. Este foarte interesant sa urmaresti firul povestii, felul in care evolueaza personajele. Sunt multe faze amuzante, unele poate chiar jenante pentru personajul principal. Totusi povestea din spate este superba. O recomand din toata inima
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #18


Unregistered









Eu nu le consider catusi de putin ridicole.In fond, asta este scopul unui desen animat, acela de a te face sa uiti de problemele zilnice..sa te distreze.
Mie mi-a placut DB si RK(Oroooooo?), cu toate ca, la ambele, umorul este in plan secundar. 8)
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #19


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Comicul apare in multe anime, dar anime la care umorul e pe primul loc nu am vazut multe. Pentru ca nu ma pasioneaza prea mult ( prefer actiunea decat poante pe care unele nici nu le inteleg). Am vazut primul episod si din Exel saga si din FLCL dar nu m-au prins. Guu e simpatic dar la fel , plicticos pentru mine.
Am mai vazut si Kodomo no Omocha, e ok. la fel si Golden Boy. Dar toate laudele mele se indreapta spre GTO. Onizuka banzai !!!
Man, aveti dreptate, in animele comice vorbesc foare repede...si de multe ori 2 in acelasi timp.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #20


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Umorul nu strica niciodata.Comic anime sunt pentru mine,alaturi de cele de actiune primele pe lista.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 09:14 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |