Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Bleach Vs Naruto


rete
post Dec 6 2008, 02:48 AM
Post #41


hentai si ecchi fan ... printre comedii
****

Group: Members+
Posts: 333
Joined: 25-January 06
From: Cluj Napoca, I luv My City
Member No.: 2.110
Points: 733
Gender:



avand in vedere ca am citit si mangaul Naruto si mangaul Bleach am vizionat si animeul Naruto si animeul Bleach pot zice urmatoarele
Bleach imiplace deoarece curge personajul creste si in gneral este un anime/manga nostim Naruto incearca sa aduca un pic de negru prin demonul interior al personajului principal dar respecta evolutia personaj slab=>personaj puternic
Naruto ca anime si ca manga imi place deoarece din cand in cand mai moare cineva in can in cand , in Bleach doar cei de la capatul intuneca al saiei mor ... boorin
Bleach are muuulte sabii si multe powerupuri in Naruto doar Naruto poate sa sara cu bursturi de energie d la demonul sau interior
sideeppisodesurile de la Naruto mi-au placut destul de mult pe cand cele din bleach m-au enervat
skip skip cu multe chstii nasoale care am sa zic despre ambele anime dar sunt cam aceleasi pentru ambele

de ales e simpu Naruto pentru Hinata (Hinata fan forever)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SakuraTsuny
post Dec 6 2008, 05:47 AM
Post #42


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 6-December 08
Member No.: 8.002
Points: 17
Gender:



Bleach.
Imi amintesc ca eram o mare fana Naruto cand am inceput sa ma uit la Bleach.
Din momentul in care am vazut primul episod din Bleach, mi-am pierdut interesul in Naruto.
Bleach e mult mai complex (personajele sunt foarte complexe si, principale sau nu, toate au suficient screen-time).In prezent, citesc Bleach si ma uit la ambele Bleach si Naruto ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hypnotisme
post Jan 13 2009, 08:06 PM
Post #43


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 10-January 09
From: Craiova
Member No.: 8.176
Points: 23
Gender:



Ma chinui de mai mult de 2 ani sa termin Naruto (am ramas blocata in timp la episodul 145), in schimb, am terminat Bleach intr-o luna (200 de eps.). So yea, I really was obsessed, dar daca meditez asupra storyline-ului este dustul de pueril, insa nu intrece Naruto.

Alt motiv care imi motiveaza alegerea este ura mea imensa pentru Sakura. Din cate anime-uri am vazut, personaj mai stupid ca ea nu am intalnit.
Bleach are tipi mai hoot XD Si respectiv.. mai maturi. Probabil l-au introdus pe Rock Lee ca sa trezeasca scarba, lol (facand referire la fata lui) . Nu-mi retrag cuvintele, oricum nu ma puteti contrazice. ^^

Planuiesc sa citesc manga Bleach, insa de Naruto nu ma apuc nici daca imi aranjati o intalnire cu Ville Valo. Mi-am aruncat privirea pe cateva pagini, grafica imi convine.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

twister
post Feb 14 2009, 10:41 AM
Post #44


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 11-February 09
Member No.: 8.331
Points: 23
Gender:



Bleach4ever :D dupa mine desi..imi place si naruto ...mam uitat la toate episoadele , seriile ...:D dar asta a fost inainte ...sa ma apuc sa ma uit la bleach ;X
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AnImE_GiRL05
post Feb 14 2009, 02:20 PM
Post #45


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 14-February 09
Member No.: 8.342
Points: 5
Gender:



bleach e mai frumos :) :) :) ...........nush cum dar nu imi place naruto..........vroiam sa ma uit dar nu-mi place deloc
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NaruSakuLove
post Feb 14 2009, 06:25 PM
Post #46


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 112
Joined: 19-December 08
Member No.: 8.069
Points: 321
Gender:



nu iti place nici o serie sau nu iti place doar prima serie..........si nu teai uitat la shippuden :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IchigoDemon
post May 28 2009, 01:37 PM
Post #47


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 23-May 09
Member No.: 8.663
Points: 0
Gender:



Si eu aleg tot Bleach(logic :D) chiar daca primul meu anime a fost Naruto.Intradevar Bleach este mult mai complex,actiunea mai captivanta..Naruto o cam lungeste si din acest motiv incepe sa devina plictisitor.Pana si personajele in Bleach nu se prea compara cu cele din Naruto.Desi poate mi-am pierdut interesul pentru Naruto si pentru ca cei de la Jetix o scos parti din din episode iar vocile... Deci...Bleach!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Harlequin
post May 28 2009, 01:41 PM
Post #48


The Royal Dark Jester
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 25-May 09
From: The Royal Court
Member No.: 8.672
Points: 80
Gender:



Bleach, cel putin manga, sunt un pic mai directi. Cum s-a mai zis, Naruto se lungeste un pic cam mult. Ok, si Bleach la fel, cel putin la capitolul anime (I'm sick and tired of filler arcs, on both sides). Amandoua au punctele slabe din punct de vedere al povestii, trasul de timp, etc. Dar daca ar fi o simpla alegere, as alege Bleach. Cu Naruto a close second. Daca ar fi vorba doar manga, cred ca ar fi aproape pe picior de egalitate. Si Bleach, si Naruto, au momente cand se lungesc un pic PREA mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reyko
post Jan 16 2010, 06:06 PM
Post #49


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 12-May 09
From: Bucuresti
Member No.: 8.616
Points: 19
Gender:



Ma uit si la Bleach si la Naruto dar cred ca Bleach castiga batalia asta ... Sunt mult mai captivante luptele , puterile si transformarile personajelor . In Naruto , dupa un timp te plictisesti de acele jutsuri si de jinchuuriki . Parerea mea este ca Bleach > Naruto , chiar daca ambele sunt speciale in felul lor . :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto95
post Feb 8 2010, 06:12 AM
Post #50


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 35
Joined: 8-February 10
Member No.: 9.465
Points: 0
Gender:



o bagat pream ulte filere in bleach si lau stricat facandul plictisitor :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

opricaalisuca
post Feb 14 2010, 09:09 PM
Post #51


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 14-February 10
From: Romania
Member No.: 9.482
Points: 29
Gender:



Naruto imi place mai mult pentru ca este unul dintre cele mai complexe anime
si are personaje faine (Gaara :X) , povestea e foarte reusita fata de Bleach care mi-a dat impresia ca nu e complet <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Megiddo
post Feb 15 2010, 10:24 AM
Post #52


Awesome Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 17-October 08
From: Bucuresti
Member No.: 7.761
Points: 413
Gender:



Naruto wins by default.
[rant]Bleach-ul dupa parerea mea a adus penibilul la rang de arta, prin plot-ul super defect, personajele de carton, aici vorbind strict de canon (fillers not included) si ploaia continua de clisee repetate over and over.
Una din chestiile care m-au deranjat cel mai mult la aceasta serie, e chiar personajul principal, Ichigo, care mi se pare ultra penibil prin tot "felul lui dea fi" conturat in serie. Individul este confuz din nastere si o tine tot asa de-a lungul intregii serii, in fiecare battle, trebuie sa fie folosit pe post de mop sau proiectil pentru cateva momente destul de lungi in care repeta ca un robot stricat anticul si deja intrat in putrefactie cliseu cu "I don't wanna fight" "Why do I fight?" etc.
Daca nu ar fi fost chiar PERSONAJUL PRINCIPAL dintr-o serie care se vrea a fi shounen, poate nu ar fi fost atat de iritant, insa cand personajul are ca scop principal in viata "Protect my nakamaaaaa!!!111(at which he continously fails). cand pana si in serii cu target de varsta mult mai low gen pokemon or whatever gasesti personaje mai interesante. Si nu ma pot abtine sa nu-l compar cu celelalte doua main characters din shounen, Naruto si Luffy. Acestia doi din urma au fiecare un goal foarte important si maret dupa care alearga mancand pamantul and a resolve of steel(like in any proper shounen serie) in timp ce tot ce reuseste Ichigo sa transmita e ca he lacks balls iar intr-o serie shounen asta e mult prea lame.[/rant]
In incheiere small parting gifts:
(IMG:http://1.bp.blogspot.com/_az-r16syqyo/SyugHnyZtSI/AAAAAAAACVA/ch7VRSHWpiM/s400/kubo+tite.jpg)

(IMG:http://media.animevice.com/uploads/0/127/166946-kubo05_super.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexa
post Feb 18 2010, 07:16 PM
Post #53


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 48
Joined: 18-February 10
Member No.: 9.490
Points: 1
Gender:



Amandoua.Fiecare e frumos in felul lui ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BillyBOneless
post Feb 23 2010, 09:53 PM
Post #54


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 23-February 10
Member No.: 9.506
Points: 5
Gender:



bleach rupe tot http://www.youtube.com/watch?v=wi1GC5z9cvQ motivu pentru care ii atat de bun
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AKi-zor
post May 4 2010, 07:24 PM
Post #55


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 4-May 10
Member No.: 9.693
Points: 17
Gender:



daca o perioada cand am dat de gust la Bleach mi s-a parut mai bun decat Naruto acum mi-am schimbat parerea . Povestea la Naruto e mai buna acum decat cea din Bleach , in Bleach o invarte prea mult cu Aizen dar in Naruto mi se par mai interesante conflictele . Oricum imi plac amandoua si sunt la zi cu episoadele si manga-urile . Btw arcu cu Pain va rupe la Naruto. :twisted: can't wait
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sincore90
post Oct 18 2010, 03:32 AM
Post #56


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 18-October 10
Member No.: 10.112
Points: 23
Gender:



Hmmm speram sa nu ma gandesc la asta dar...

As spune ca Bleach este mult mai original... Naruto cam strica ideea de Ninja. Stiti la ce ma refer. Poate la inceput mai era ceva dar apoi au ajuns la exagerari cumplite <_<

In Bleach totul se pastreaza la o linie de plutire. Cu toate ca totul este exagerat, dar macar te astepti la asta:)) Nu stiu exact cum sa explic dar ce stiu sigur e ca Bleach e superior.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 18 2010, 08:37 AM
Post #57


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



awesome arguments.

deci amandoua exagereaza, dar Bleach castiga pentru ca e superior :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Oct 18 2010, 02:03 PM
Post #58


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



I has one: bleach e mai fain pentru ca la naruto nu ma uit :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 18 2010, 02:33 PM
Post #59


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



mine is: naruto e mai fain pentru ca ma uit la amandoua si... uh... naruto e mai fain! :P ... weak one *sighs*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tatiana
post Oct 18 2010, 02:51 PM
Post #60


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 227
Joined: 25-July 10
Member No.: 9.888
Points: 476
Gender:



O sa ma inspir din comentul lui EcsTasY:

Prefer Naruto pentru ca la Bleach nu ma uit :"> :D
Iar Naruto... mie chiar imi place... in special Shippuuden-ul. Pacat ca baga episoade atat de greu :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:02 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |