Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> KITE! Uncut ... interzis fara acordu parintilor :)


SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #41


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted:
fazele de cafteala sunt superbe...iar comparabil cu alte hentaiuri si alea de sex sunt super tari!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #42


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



Scena aia in care tipul ala cu ochii aiurea violeaza o fetita ... este una dintre cele mai pedofilice scene de viol pe care le-am intr-un anime ... la senzatia asta nu participa numai presupusa diferenta de varsta si de volum dintre cele doua personaje dar si marimea organului sexual al tipului ; acum ma intreb daca autorul a vrut sa sublinieze ceva cu aceasta faza sau ,pur si simplu, exploateaza dorintele sexuale , de dominarea ( victima este imobilizata cu mainile la spate si in acelasi timp nu poate nici sa vorbeasca ) a oamenilor ( a barbatilor in special ;) ).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #43


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Dorintele sexuale ale unor barbati, pe mine personal ma scarbesc fazele alea (in orice film sau anime)...de aceea si prefer varianta "taiata".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Il_Palatzzo
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #44


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 27
Points: 2



QUOTE(zeri)
Dorintele sexuale ale unor barbati, pe mine personal ma scarbesc fazele alea (in orice film sau anime)...de aceea si prefer varianta \"taiata\".


heh...dorintele alea sunt normale :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #45


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



Ma intreb cat de normal i se pare persoanei aflate la capatul celalalt al "batului" :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Il_Palatzzo
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #46


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 27
Points: 2



foarte normal? :D cel putin asa vad eu :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #47


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Lol....depinde de persona sincer..la unele chiar le place asa ceva...dar hai ca deviem de la subiect!! ;)
Varianta uncut pt mine nu exista si nici nu va exista....e o tampenie sa tai dintr-un film...ce naiba..ca nu-i la Pro TV...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

viky
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #48


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
Member No.: 128
Points: 2



Scena aia n-as lua-o ca o fantezie pt barbatii a caror dorinta subconstienta este sa domine/voleze/lege o fata ci mai mult ca un mic exemplu din ceea ce sunt capabili cei 2 nene mari si rai si prin ce a trecut si Sawa in incercarea ei de a se razbuna (parerea mea ca fata care nu are fantezii despre alte fete :D).
Citeam mai sus o comparatie intre Ittenkusen si Kite. Nu exista asa ceva. Ittenkusen este ecchi...este amuzant ca intotdeauna ramanea fata semi nuda cand se batea, sau mai sunt vreo 2 scene fierbinti intre fete ...dar nu ajunge la nivelul emotiilor din Kite.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #49


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Kite are o groazade "fan service", dar la acest anime este chiar justificat. (Idea spusa inainte de viky).

Whip, eu unul nu ma uit cu placera la Kite pentru ca am varianta dir.cut si de fiecare data imi aduc aminte cat au putut sa taie din film ma apuca nervii.

Sunt curios cu ce anime il compara cei care nu il gasesc ca fiind un anime bun (mai bine zis cei care il gasesc a fi un anime groaznic).
Eu unul nu imi amintesc sa fi vazut decat vreo trei animeuri de acest gen. Mezzo Forte, Kite , Golgo13. Primele doua facute de aceiasi firma iar ultimul este un anime relativ vechi (de prin 80`). Asta pentru ca daca il comparati cu alte animeuri, ori ati combinat genurile la comparatie (big no, no) ori l-ati clasificat ca fiind hentai (cea ce ar fi pacat, datorita tuturor scenelor de actiune bine realizate).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #50


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



eu nu stiu de ce va fandositzi atata......Kite s-a vrut a fi transpunerea fidela a realitatii ce ne inconjoara depasind granitile chiar si a unui film artistic care totusi mai are unele ingradiri morale din partea adudientei care inca mai misca din nas la unele chestii... de ce discutati pe subiectu asta a scirbei fara rost nu inteleg ?!!!?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #51


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



Ce scarba fara rost , man ? Kite transpune realitatea care ne inconjoara insa asta nu inseamna ca esti oblicat sa-ti placa aceasta realitate ; tot ce tre sa face este sa o accepti ca existenta ...

ps. daca doreai sa nu se discute pe aceasta tema trebuia sa lasi Kite la nivel de review ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #52


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



bla.....nu poti nega ceea ce exista...tu chiar crezi ca nu faci parte din ea....nu esti obligat sa-ti placa...nu se aplica.....interactiunea cu realitatea nu iti da optiunea de a te retrage cind vrei tu din ea....in kite la fel....sfirsitu cu head shootu mi se pare o consecinta a superioritatii false pe care a avut-o atunci cind impuscase migea baietashilor....reactia mi se pare normala pt societatea ultraviolenta care s-a dezvoltat...de aceea mi se pare pueril sa mai ne scirbim de niste chestii in anime pe care le vezi pe strada....
PS:review este deja bla...fii atent ce mai e pe forum....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #53


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ok...care Head Shoot!!!

Am mai zis chestia asta!!!!..E chestia de interpretare...pt ca toti am considerat ca tipu moare..asta nu inseamna ca altcineva nu poate considera...ca nu a fost ucis tipul....! :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #54


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Hello Seby Home???.....pai daca cineva ridica pistolu spre directia capului tau..unde poate sa traga.....in fund???.....interpretare nu prea vad de ce.....eu iti garantez ca e mort....m-a sunat mama lui si mi-a zis ca i-a murit fiul...cica niste copii au tras cu un bereta si i-au facut o frezura noua si la creier......ca sa vezi......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #55


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



:lol: n-am negat exista ei , ba am subliniat-o si am acceptat-o ... nu a reiesit asta din posturile mele amterioare ( cred ca avem o problema cu comunicarea :? :lol: ).
Cand am spus ca nu trebuie sa-ti placa nu m-am referit la faptul ca poti sa te retragi din realitate cand nu-ti convine ceva ci la capacitatea oricarui om de a altera aceasta realitate, ca pana la urma noi facem lumea in care traim ;) .
Ai deptate , scarba exagerata e puierila in cazul unui anime , avand in vedera ca realitatea este mult mai cruda ( si mai reala ) ... dar ma indoiesc ca trebuie sa fii de acord cu tot ce se intampla , sa-ti placa tot , sa ramai inert la tot ce te inconjoara , una este sa accepti existenta ei si alta este sa fii de acord cu ea (eventual sa intervii spre a o altera in vreun fel ... )

ps. man , crezi ca daca nu as fi stiu ca este review facut pentru kite (cu toate ca am postat si eu acolo si am mai schimba si cate un pm cu tine pe tema asta :roll: ) as mai fi postat ps-ul ala ; cand am spus ca trebuia lasat la nivel de review automat trebuia sa deduci ca sunt constient de existenta unui review pe aceasta tema , neh ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #56


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



mda fiecare observa diferite aspecte....alterarea despre care vorbesti mi se pare irelevanta pe ansamblu....
Ps:ma bucur bla ca esti in tema cu forumul :arrow:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 21 2004, 03:00 AM
Post #57


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



I AM HOME DUDE!! Sper ca te-ai inscris pe forumul nou!!!
Care pistol la care cap...ca m-ai facut sa ma uit la secventa finala!!!!
Asa...am analizat ..in cel mai mic detaliu frame cu frame!!!...In primul rand...pistolul e indreptat ceva gen ..spre stomacul tipului..pana la cap..mai era...insa...sangele sare ...dinspre umarul stang...si eventual e ceva sange pe fata tipului...deci...iarasi discutabil!!!
Nu va puneti cu mine ...ca pot sa fac din mort viu..sa stiti!!!
Daca tot ai vorbin cu maicasa..da-mi si mie nr...ca sunt sigur ca ai mituito sa zica asa!!! :lol: 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Masatoshi
post Jan 28 2004, 06:21 PM
Post #58


Japan National Team Supporter
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: Tokyo-to,Shibuya-ku,2-1-15 Shibuya
Member No.: 164
Points: 1.529
Gender:



daca kite e violent atunci fist of the north star ce e?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 17 2004, 07:46 AM
Post #59


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Baieti...if u can't stand the heat.....don't go to Hell :D :twisted: . Kite e un anime misto....psihologic.....sangele e in cantitai bune....se putea si mai bine. Discutia despre scarba...nu-i vad rostul :? Nu poti duce nu te uita...pe mine nu m-a scarbit cu nimic...chiar mi-a placut fiecare faza. Kite e o transpunere in animatie a unui film artistic normal....dar cu unele faze duse la un extrem....si cu o faza SF demna de MAtrix : cea in care tre sa-i omoare pe aia la baie......si dupa ce ii curata.....e unul in care a baga mai multe ace si gloante decat in toti...si ala se gaseste sa se arunce pe geam cu ea :? :? Ca sa numa ivorbesc de continuarea fazei....tipa trebuia sa moara de la impactul cu masina ca popa......chair daca l-a folosit pe ala ca amortizare.....picioare numai ai dupa asa ceva...ca n-a cazut de la etajul 3....a cazut de la etajul 30 :?

faza de la final? care ? aia cand e omorat tipul care a antrenat-o...sau cu fata aia care e pe alee?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post May 17 2004, 11:52 PM
Post #60


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Era vorba de fata de pe aleea...aia mica ..careia ii sparsese mingea!!
Ideea era ca ...e discutabil ca baiatul moare. Ramane decizia spectatorului sincer .Daca vrei drama.....da moare....Daca vrei speranta....atunci ..ajunge in spital.. :lol: !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 02:58 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |