Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Hataraki Man, @ work <_<


Sidonix
post Apr 18 2007, 10:36 PM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... hmmm... urmarind Hataraki Man iti pui aceeasi intrebare pe care ti-o pui in momentele de stres de la servici... I live to work or I work to live ?... What do I struggle so much for!? la un moment dat pierzi ratiunea pentru care te trezesti in fiecare dimineata mergind spre munca... viata se reduce la un program de 10 ore pe zi cu pauza pentru a-ti aduce aminte cine esti si de ce... heh... si totusi Hiroko in Hataraki Man da raspunsuri... sincer nu cred in ele... Motivatia ei pare atat de plauzibila incat tinzi sa crezi in utopia unei societatii ce nu-si devoreaza sufletele celor ce doresc sa faca parte... bullshit... societatea moderna este o mai mare consumatoare de energie umana decit electrica... creeaza o dependenta teribila pentru cei care cred ca prin ceea ce fac conteaza... heh... pioni, nebuni, regi si regine nu pot vedea tabla de sah pe care stau si se lupta pentru victoria unuia asupra altuia sau altora... hmm... lasand frustrarile personale la o parte... mi-a placut Hataraki Man... chiar mult as putea spune :) scenariul surprinde perfect trairile unui hataraki man (workaholic)... Hiroko Matsukata este editoare la revista Jidai... in momentul in care are foarte mult de munca intra in modul Hataraki Man aplificindu-si concentrarea si ritmul de lucru... viata ei se imparte intre munca si iubitul ei Shinji care are aceeasi problema... pe linga faptul ca Shinji este un workaholic are si un complex de inferioritate cel impinge incet departe de Hiroko... bucatile din viata lui Hiroko sunt prezentate in anime sub forma articolelor la care lucreaza... cred ca fiecare episod poate deveni un film oricind... excelent condesata povestea fiecaruia... evenimentele sunt prezentate atat de real incit nu poti sa te indoiesti de reactiile caracterelor nici o secunda... well... nu o sa insist mai mult pentru a nu face spoiler... in concluzie Hataraki Man m-a delectat insa maine ma aspteapta propriul hataraki asa ca... oyasumi <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Sidonix   Hataraki Man   Apr 18 2007, 10:36 PM
Innocent   RE: Hataraki Man   May 14 2007, 06:32 AM
Sidonix   RE: Hataraki Man   May 14 2007, 02:21 PM
ruxi   RE: Hataraki Man   Jun 23 2007, 10:42 PM
Innocent   RE: Hataraki Man   Sep 19 2007, 04:16 PM
Daianara   RE: Hataraki Man   Mar 7 2008, 04:46 PM
Sidonix   RE: Hataraki Man   Mar 10 2008, 02:53 PM
Love-chan   RE: Hataraki Man   Aug 3 2008, 06:29 PM
Tanum   RE: Hataraki Man   Nov 12 2008, 11:10 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 12:59 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |