Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Star Ocean EX


Ranma-kun
post Feb 13 2005, 10:27 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ok acesta este un anime care combina doua genuri, SF cu cel de gen Dungeons and Dragons, e destul de interesant, incepe ca un SF veritabil de genul Vandread cu o nava spatiala and all, pana cand ajung pe nush ce platena si eroul nostru este transportat intr-o lume care seamana mult cu cea din Record of Lodoss War sau altele de gen, o lume Tolkieniana sa zicem, si apoi se lupta cu sabii si magie si monshtrii, pentru ca in ultimele episoade sa revina la statutul de SF si sa se lupte cu nave spatiale si alte lucruri, dar stilurile sunt destul de bine combinate asha ca e destul de impresionant, ah si mai introduce si destula comedie pe la mijloc. E fain, cred ca o sa-i placa oricui, si fanilor de SF hardcore si celor de gen LOTR si celor care le plac comediile, are detoate :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Feb 14 2005, 08:42 PM
Post #2


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Star Ocean EX e un anime reusit dar din pacate cam da gres cateodata. De la penibilele situatii gen "Wow, what a coincidence, you, the hero have the best sword of them all and you didn't knew it because it was hidden in a God-forsaken town". Asta nu mi-a placut in anime si nici felul in care invata Claude atacurile, doar vaznadu-le si fara nici o logica in spatele lor...cuvinte si pozitii aiurea.
In rest se merita vazut pentru poveste si daca sunteti capabili sa treceti peste micurile neajunsuri ale seriei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MuadDib
post Feb 19 2005, 12:24 AM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 238
Points: 2



Animeul este superb nu am ce spune dar este naspa ca nu au facut
si in continuare povestea ,normal animeul este facut dupa primul cd al RPG de pe PS 1Star Ocean Secound Story
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Feb 20 2005, 11:23 PM
Post #4


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Cam copilaros din punctul meu de vedere.....Iar daca mai iei la socoteala ca nu are sfarsit......atunci ....chiar ajungi sa urasti animele asta... :roll:
Parerea mea /omg !!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Sep 20 2005, 04:00 PM
Post #5


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Offf...un anime destul de bun, trecut cu vederea. Doaresc doar sa readuc in atentie acest topic pentru cei ce poate au vazut seria si ar vrea sa spuna cateva cuvinte despre ea care, desi e mai copilaroasa, e decenta iar universul fantasy e foarte reusit. Pentru cei ce au jucat jocurile Star Ocean ar trebui sa fie de-a dreptul familiar. La fel si povestea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Sep 25 2005, 08:51 PM
Post #6


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



A fost interesant că au reuşit trecerea de la SF la Fantasy foarte frumos, fără să deranjeze. M-a cam deranjat ca să fiu sincer clişeul cu personajul care este "alesul" şi ?şi descoperă talente nebănuite ?n mod spontan, e unul dintre cele mai notorii clişee. Dar măcar au introdus un conflict emoţional apropos de treaba asta, aşa că i-am iertat.

Personajele s?nt diverse şi interesante, se apropie mult de Slayers din punctul ăsta de vedere, şi lumea Fantasy e realizată mi se pare cam ?n acelaşi gen. Sf?rşitul mi s-a părut şi mie prea brutal ?ntrerupt, dar măcar a avut o oarecare finalizare, nu ne-a lăsat chiar ?n pom.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:11 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |