Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Nana


Vebby
post Apr 21 2007, 10:47 PM
Post #1


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Pentru detalii legate de descrierea plotului and stuff, apelati la topicul de anime, nu repet povestea si aici.

Deschid topicul la manga din urmatoarele motive:

1. Animeul inca nu a ajuns mangaul din urma, deci nu as putea sa deschid anumite discutii pe topicul respectiv.

2. Mangaul contine niste spoilers extraordinar de mari care nu apar in anime si pe care vreau sa le discut fara tagurile respective. Cititi pe propria raspundere, spoilerele nu vor fi mascate, topicul este creat pt a le discuta liber . Sa nu ziceti ca nu v`am avertizat.

So, intr`un final, au reinceput releasurile la manga. Dupa ce facusera o pauza la cap 64, au inceput sa apara 65 si 66.

As fi vrut sa lansez discutia imediat, dar nu o voi face pt ca stiu ca unii nu se vor putea abtine de la a citi asa ca as dori sa stiu daca a mai citit cineva pana aici ca sa pot discuta...

Plus de asta, orice alte discutii pe marginea mangaului pot incepe and stuff. :D Please come, i`ve got interesting stuff for u :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuuko
post Apr 22 2007, 01:18 PM
Post #2


little klutz ^_^
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 14-April 06
From: Wishing shop
Member No.: 2.424
Points: 299
Gender:



Yes me, me, me XD vream sa citesc si capitolul lui Takumi dar mi s`a facut lene asa ca postez mai intai and then `ll go read it ^^' uhm nu am pus in spoiler tags so be careful ^^'

puai chap`ul 65-I HATE REIRA AND TAKUMI Grrr!!! >_< poor Haci and Shin`chan, chiar nu merita asta, Nana avea dreptate Trapnest is the worst! Pana si Ren mi se pare un idiot >_> and poor Misato`chan, nu era de ajuns ca s`a facut atat tam`tam pe faza ca ea e sora lui Nana dar acum a fugit si maicasa(I swear that woman is crazy, no wonder Nana has this tendency to run away o_O)
Me wuw Miu-senpai XD Hachi are dreptate e super cool, 'lower the price or no one will buy it' =D Yasu would have been proud

chap 66-cel putin aflam ca Ren nu a murit ^^' macar atat, inca sper ca prin cine stie ce minune ca Hachi sa se desprata de Takumi(he should just go die along with Reira >_>) si sa ramana u Nobu, that part when they were siting on the bed was so kawaii T_T dar as vrea sa o mai arate si pe Satsuki`chan, me miss her adorable little face T_T

Saptamana viitoare apare chap`ul 67(sau cel putin asa ne`au amenintat ei) and me can`t wait to see what happens :-s keeping my fingers crossed ca o sa vedeme cat de curand o intalnire dintre Nana and Misato`chan, chiar vreau sa vad ce reactie o sa aiba Nana, oricum respectul meu pt taria care a dat dovada la faza u articolul, m`am bucurat sa vad ca nu a deranjat`o deloc HA! In your face! >:3
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Apr 22 2007, 05:36 PM
Post #3


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Asa.. am observat ca sunt din ce in ce mai multe aruncari cu ochiul in viitor... Cand l`am vazut pe Shin ca este exact Ren i was like wtf?! Pana la urma , ii va calca pe urme. Nu inteleg insa de ce Nana ajunge sa fuga., de ce vrea sa moara? O are pe hachi acum, are formatia.. ok, viata nu e perfecta si totusi Nana se simte mizerabil, se simte mai rau ca niciodata. Nu inteleg, dc?

Takumi can go to hell. Ce iubire are el pt Hachi daca nici macar nu suna si cand il suna ea, el oricum este cu alta. I simply hate him. Mai bine as muri d foame decat sa il accept ca sot>< A fost dragutza faza cand s`a intors el acasa si zice "I`m home!" iar Hachi: "And who are you?" :lol:

Alt lucru care m`a oripilat a fost fuga mamei lui Misato. Oare e Nana un lucru atat de oribil, de ingrozitor incat sa`si lase toata familia in urma, sa fuga iar? Ce naiba are, ciuma??

Cat despre viitor.. hmz, Ren este distrus aparent. Nu stiu dc am avut impresia ca o sa moara.. he`s quite alive. Iar Hachi apare pe picioarele ei, matura so loveable... Si am impresia ca nu va mai fi cu Takumi. Atunci cand sta cu Nobu in pat, o intreaba dc e singura si ea face o grimasa... ceva legat de Takumi. Oricum, she`s not THAT stupid. :lol:

Pfu, ce bine e sa discuti :lol: Abia astept capitolul urmator. Ma tem ca s`ar putea la un mom dat sa sara direct in viitor si sa nu arate momentele cele mai importante: fuga Nanei, disparitia lui Ren and stuff...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuuko
post Apr 22 2007, 05:54 PM
Post #4


little klutz ^_^
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 14-April 06
From: Wishing shop
Member No.: 2.424
Points: 299
Gender:



Nu stiu dc am avut impresia ca vorbeau de Ren la trecut XD And yes I also loved the part with 'Who are you' :)) si a mai fost si faza cu Ozouni u Shin`chan si ca sufera de sindromul Peter Pan ^^ oricum Reira la facut sa sufere mult , dar chiar nu ma asteptam ca el sa ajunga actor o_O I was like wtf?

As vrea sa stiu daca Yasu ramane u Miu pana la urma, `m really hopping for that, cat despre Hachi si Takumi macar sa ai dreptate XD As vrea sa o vad cum ii da vant pe usa, that would be priceless >:3

QUOTE
Alt lucru care m`a oripilat a fost fuga mamei lui Misato. Oare e Nana un lucru atat de oribil, de ingrozitor incat sa`si lase toata familia in urma, sa fuga iar? Ce naiba are, ciuma??


Cred ca nu a fost in stare sa mai dea ochii cu Misato, pana la urma acum ea o uraste pt ca a parasit`o pe Nana. Oricum, e o femeie slaba care nu poate sa faca fata situatilor de genul acesta. Nu se poate numi mama >_>

Shin`chan looks so hot now! *drools* iar pe Hachi cand statea la masa era sa nu o recunosc, daca nu m`am sucit pana mi`am intors gatul and I was like: Hachi?No, it can`t be o_O she looks so much pretty and mature now ^0^

Eu cred ca o sa se intample ceva intre Reira si Ren, sau poate ceva lui Hachi, numai asta poate sa o raneasca pe Nana atat de mult incat sa vrea sa dispara. Vom vede cik sap viitoare ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Apr 22 2007, 06:06 PM
Post #5


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Nu m`am prins ca Shin-chan s`a facut actor :lol: Adevarul e ca am citit intr`o viteza, uneori nici nu mai citeam toata replica, saream peste unele comentarii, numa sa vad ce se mai intampla :lol:

QUOTE
As vrea sa stiu daca Yasu ramane u Miu pana la urma, `m really hopping for that, cat despre Hachi si Takumi macar sa ai dreptate XD As vrea sa o vad cum ii da vant pe usa, that would be priceless >:3

Haha, mie`mi spui? O replica acida, o fata oripilata si pac! dissmised. O merita ><

De cate ori ma uit, am impresia ca Reira e ca o papusa sensibila si cam pe alta lume. Nu e prea realista si are uneori o minte de 3 ani. Probabil d`aia nici nu are curajul sa plece de langa Takumi. Dar incepe sa ma calce pe nervi calumea.

QUOTE
si a mai fost si faza cu Ozouni u Shin`chan si ca sufera de sindromul Peter Pan ^^

Omg, that was so c-u-t-e! Cand am citit de ce nu mananca i was like *suuugoiii*. Pur si simplu, Shin nu inceteaza sa ma uimeasca :P

QUOTE
iar pe Hachi cand statea la masa era sa nu o recunosc, daca nu m`am sucit pana mi`am intors gatul and I was like: Hachi?No, it can`t be o_O she looks so much pretty and mature now ^0^

Exact. Avea si parul mai lung si imi place cum e imbracata :lol: Cand era insarcinata avea niste balerini superbi iar in glimpse of the future are niste pantofi :D Micile detalii conteaza. Expresia fetei, cum vorbeste. Pana la urma probabil obtine ce vrea: independenta. Cam greu , dar...

I hate Nana`s mom. Eu nu am vazut fuga ei ca o lasitate sa dea ochii cu Misato. Ci pur si simplu ca un drac care fuge de tamaie><
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AlraM
post May 11 2007, 08:06 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 175
Joined: 31-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.526
Points: 386
Gender:



ahhh, yes, I'm so glad this topic is here!!! :D

tocmai am terminat de citit capitolul 67, sunt cam trista ca grupul de fansubberi a anuntzat iar pauza de cateva luni pana la urmatorul... what are we to dooooo?

Eu inca nu urasc pe nimeni in Nana :P mi-a trecut pana si cu takumi, da aici sunt influenta de o colega, care il adora, for some reason... initial ma certam cu ea non stop pe tema asta, da parca de la The Takumi Story incoace nu mi se mai pare asa de ridicol :P (cat de haios era the big bad band leader as a kid drinking TOMATO JUICE :D si takumi cu bata, am ras de m-am spart :P e memorabila faza in care se gandea la trapnest si cum ar trebui facute lucrurile si cum a luat-o din start ca el era the leader :P) in fine, si takumi are momentele lui dragalase, si nu zic ca-i un om care mi-ar placea in real life (I'd wanna shoot him, lol), dar e tare interesant cum e prezentat in manga, uneori ma amuza, uneori ma exaspereaza, da cu toate fitzele lui de bad boy, nu cred ca-i un om rau.

Mie imi place destul de mult de reira... and I quite liked her all along. si mi se par foarte frumosi, reira si shin. They love each other... si sincer, nu ma deranjeaza ca el e mai tanar, sau ca ea are atasamentul acela unbreakable fata de takumi, I think they COULD make it work... pentru ca sincer, eu nu cred ca takumi si reira o sa ajunga impreuna. I used to think it, dar, not anymore. takumi o pune pe ea pe un pedestal, si niciodata nu o sa se apropie de ea, cu toate ca evident are sentimente pentru ea...

si omg omg omg omg, ce dulce e shin all grown up :D si hachi, she looks so mature now... si mi-a placut mult cand s-a imbracat ea in yukata for new years si statea la usa cand au venit shin si yasu "I'm cute? Am I? Am I? Tell me I'm cute!" si shin sare la ea "KAWAII!!" lol, that was adorable :D

Ce mi s-a mai parut mie, extrem de misto, a fost cand nana se gandea cum i-ar conveni mai mult sa moara, sufocata de fani sau cu/pentru ren? si cum la finalul capitolului ala o intreaba pe hachi daca traieste ca si cum orice zi ar fi ultima, daca e impacata cu ea insasi :)

ce mi-a ridicat mie cele mai multe semne de intrebare, actually, a fost replica nanei, in una din scenele din viitor, cand statea pe malul marii... cand se gandea ca faptul ca e langa ocean ii permite sa se sinucida oricand, si isi spune totusi "I can't just throw away this life that you saved" catre hachi... oare hachi i-a salvat deja viata? sau i-o va salva in ceea ce va urma?

si acea numaratoare inversa de care vorbeste hachi... clar stie exact ce a patit nana, oare ce rol o fi jucat in whatever it is???

apropo, circula zvonuri ca manga s-ar termina la capitolul 77 cause of the symbolism of the number ;) da nu par bine fondate... oricum, e o idee dragalasa :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jun 24 2007, 07:16 PM
Post #7


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Well, NANA, gets licensed... Dupa ce ca nu aveam scanlari, acu e si licentiat. Adios manga NANA :lol: Probabil o sa vedem finalul la Pastele Cailor <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mado_chan
post May 4 2008, 09:36 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: 31-March 08
Member No.: 6.500
Points: 88
Gender:



de ce nu se mai discuta pe topicul asta din iunie ? :( . eu am avut norocul sa vad animeul si sa citesc manga tot odata.pentru ca doar de cateva saptamani am descoperit nana :) fiind atata de revoltata de finalul din anime,si descoperind ca in manga actiunea se continua,am decis sa citesc manga din momentul in care s`a terminat anime`ul. :D

deocamdata am ajuns la cap.66,that`s not the point , dar au mai aparut capitole noi pe onemanga.com .. de unde citesc eu,pana la 74 din cate am vazut. :D voi n`ati mai citit de la 67 ?

acum ca am vazut ca este topic si pt manga,vreau sa intru si eu in discutii.. macar pentru restul capitolelor.

I`ve became a huuuuuuge nana fan :X :X numa nana am in cap.LOL.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Feb 15 2009, 09:27 PM
Post #9


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



ce ciudat mi se pare...asa putini fani Nana[manga] sunt pe forum?sau topicul nu e atat de popular pt ca ff multi ink nu au ajuns la cap 64 de la care incepe? :( trist....
eu am ajuns la cap 80..si astept cu nerabdare cap urmator.intamplarea cu ren e atat de surprinzatoare inkt...inkt....ink sunt socata. e ultimul lucru la care ma asteptam :( .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Stef
post Feb 12 2011, 11:20 AM
Post #10


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 11-February 11
Member No.: 10.363
Points: 79
Gender:



*confused* :o
Cum adica Ren nu a murit? Nu mai tin minte in ce capitol, dar el e inmormantat si ei se roaga la poza lui in fiecare zi...Takumi sta mai mult cu Reira decat cu Hachi care e insarcinata...(missed that..probably in the other chapters that I can't find>.>)...

Eu nu gasesc manga asta intreaga...pe manfafox e licentiata, iar pe altele unde am cautat-o se sare de la capitolul 19 la 80???!!!
Nu am mai inteles nimic....
Imi poate spune cineva un site unde e intreaga??? :blink:

Mod edit: Nu mai face spoilere la poveste. Foloseste tag-ul de spoiler:
CODE
[spoiler]text[/spoiler]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Jun 2 2011, 09:41 AM
Post #11


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



http://www.anymanga.com/nana/ aici sunt cam toate capitolele...din cate am inteles Yazawa a fost o perioada in spital...mda....sad.

probabil te referi la pustiul Ren
ce-am gasit pe wikipedia: "A morose young boy initially seen in the company of Reira during the segments depicting the future. It is implied that he is Takumi's son and Satsuki Ichinose's brother. He is living in London with Takumi and does not want to return to Japan. In the future, Reira apparently has given up singing, but will sing when Ren plays the guitar for her, something she used to say of her former band member and, possibly, his namesake, Ren Honjo. There is the possibility that he is Hachi's first child, and bears resemblance to Nobu maybe due to being Nobu's rightful son."

This post has been edited by selen_dom: Jun 2 2011, 09:48 AM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:54 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |