Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Playstation 2


Emanuel
post Jan 23 2009, 01:53 PM
Post #1


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



tocmai mi-am luat o consola ps2 si as avea o intrebare pt cei care au asemenea consola:
ma intereseaza cum e cel mai bine sa opresc un joc - eu dau reset si apoi apas butonul pt trapa de cd. E bine asa , sau e mia bine sa apas eject fara sa mai dau reset ?

inca o treaba: m-ar interesa niste recomandari de jocuri ps2: in special jocuri de platforma (ceva gen abe's oddysee sau chiar Mario -adica nu neaparat hack and slash - cu cafteala multa) si rpg-uri. Multumesc
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yugi
post Jan 23 2009, 02:30 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: 13-December 08
Member No.: 8.038
Points: 83
Gender:



QUOTE(Emanuel @ Jan 23 2009, 01:53 PM)
tocmai mi-am luat o consola ps2 si as avea o intrebare pt cei care au asemenea consola:
ma intereseaza cum e cel mai bine sa opresc un joc - eu dau reset si apoi apas butonul pt trapa de cd. E bine asa , sau e mia bine sa apas eject fara sa mai dau reset ? 

inca o treaba: m-ar interesa niste recomandari de jocuri ps2: in special jocuri de platforma (ceva gen abe's oddysee sau chiar Mario -adica nu neaparat hack and slash - cu cafteala multa) si rpg-uri. Multumesc
*





salut...pai e bine ca mai intai resetezi di dupaia scoti jocul si ca recomandari as zice ca platformer prince of persia,star wars the force unleashed(nu e stralucit dar merita),legacy of kain defiance,ratchet and clank,predator concrete jungle,god of war 1,2(beatem-up),shadow of the collosus,fullmetal alchemist 2 curse of the chrimson elixir...ca sand-box ti-as recomanda:bully,destroy all humans 2,hulk ultimate destruction...ca action-rpg:Kngdom hearts 1,2(trebuie sa joci astea daca vrei sa joci un joc foarte bun),Okami(lafel un joc extraordinar care merita jucat din plin),Marvel ultimate alliance...si ca RPG eu zic sa joci Persona 3 si 4 care sunt 2 jocuri incredibil de bune care eul cel putin le-am adorat si incearca Final Fantasy x si daca vrei incearca si X-2 da nu e la fel de bun.


daca mai ai intrebari in legatura cu jocuri sau cu ps2 intreabama...si daca ai nevoie de vre-un joc zi-mi si-ti fac rost de el
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Jan 24 2009, 09:50 AM
Post #3


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



multumesc de recomandari, yugi :). am sa tin cont
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DmonHiro
post Jan 24 2009, 07:06 PM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 620
Joined: 18-August 07
Member No.: 4.935
Points: 2.700
Gender:



Uhm...nu....nu e deloc mai bine sa dai reset si apoi sa scoti discul. Ce rost are sa faci capul unitatii sa se plimbe la inceput degeaba?

Kingdom Hearts nu iti recomand, dar treaba ta. Seria Shadow Hearts insa, este cea mai buna de pe PS2, mai ales partea II, Covenent. Seria Final Fantasy s-a dus dracului dupa 10. 10-2 nu merita jucat, iar dupa, nu mai e acelsi joc. (MMORPG si Real time)

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Jan 26 2009, 09:39 AM
Post #5


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Ca sa schimbi jocurile:
1. scoti direct discul, fara sa dai reset sau sa inchizi consola
2. introduci discul nou si abia dupa apesi resetul.

Uite aici lista celor mai bune jocuri de ps2 (scrie ce gen e fiecare in dreptul lui):
http://www.gamestats.com/index/gs/playstation-2.html
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Jan 26 2009, 07:45 PM
Post #6


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



multumesc kaeru, linkul ala era exact de ce aveam nevoie :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Feb 21 2009, 10:15 PM
Post #7


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



QUOTE(DmonHiro @ Jan 24 2009, 07:06 PM)
Uhm...nu....nu e deloc mai bine sa dai reset si apoi sa scoti discul. Ce rost are sa faci capul unitatii sa se plimbe la inceput degeaba?

Kingdom Hearts nu iti recomand, dar treaba ta. Seria Shadow Hearts insa, este cea mai buna de pe PS2, mai ales partea II, Covenent. Seria Final Fantasy s-a dus dracului dupa  10. 10-2 nu merita jucat, iar dupa, nu mai e acelsi joc. (MMORPG si Real time)
*



Eu zic ca gresesti. Ca si gameplay, Final Fantasy X-2 e printre cele mai bune din serie. Daca tu consideri ca nu merita jucat din cauza story-ului, sunt intru totul de acord.
Insa dpdv al gameplay-ului, X-2 are unul dintre cele mai bune ATB-based battle systems din intreaga serie, la asta adaugandu'se faptul ca luptele se desfasoara foarte rapid si faptul ca battle system-ul incorporeaza cea mai buna varianta a binecunoscutelor job-uri, din intreaga serie.
O mare parte din hate-ul de pe net la adresa lui FF X-2 vine de la cei care nu l'au jucat sau care nu au reusit sa treaca peste story si atmosfera putin cretina.

E drept ca per ansamblu X-2 nu se ridica la nivelul lui X, dar nici sa spui ca nu merita jucat, doar din cauza ca pare a fi FF Charlie's Angels edition.

Iar FF12 e mai bun decat multe rpg-uri, desi foarte multa lume il uraste.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 02:03 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |