Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Lasul cel mai mare


kagome167
post Oct 10 2005, 07:23 AM
Post #21


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: --
From: Giurgiu/Romania
Member No.: 1.588
Points: 54
Gender:



Fara indoiala, Naraku e CELMAI MARE LAS :twisted:. "Mai mici" sunt Myoga si Totosai, dar macar ei mai ajuta la cate ceva.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Inu-Yasha
post Nov 8 2005, 09:57 PM
Post #22


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 29
Joined: 28-July 05
Member No.: 1.695
Points: 66
Gender:



Myoga e mai las barem Totosay are curajul sa il enerveze pe Inuyasha
:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odeena
post Nov 8 2005, 10:27 PM
Post #23


Mean People Exterminator
**

Group: Members+
Posts: 95
Joined: --
From: Nevermore
Member No.: 1.484
Points: 221
Gender:



Well... parerea mea e ca Naraku nu e neaparat las, ci inteligent. Are abilitatea de a-i folosi pe ceilalti si prefera sa nu se implice atata timp cat altii o pot face in locul lui. Dar cand a fost vorba de lupta propriu-zisa, a castigat destul de usor in fata lui Abi-hime si a mamei ei, de exemplu.

In schimb, Myouga e intr-adevar las... El dispare de fiecare data cand lucrurile devin cu adevarat periculoase. In schimb, Toutousai nu e *chiar* atat de las... ajuta si el cum poate, daca poate... (in movie 3, de exemplu, nu a stat pe margine, ci a ajutat si el in lupta impotriva acelor zombi).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Dec 16 2005, 12:53 AM
Post #24


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



QUOTE(Ranma-kun @ May 23 2005, 12:52 PM)
Cel mai mare las e fara nici o indoiala NARAKU
Ii pacaleshte pe Inuyasha si Kikyo in a se ucide unii pe altii pentru ca era prea slab pe atunci sa ii confrunte (si pentru a polua Shikonotama-ul)
dar luand in considerare ca trimite intotdeauna tot felul de papushi sau slugi pentru a se lupta cu ei, si o mai pacaleshte si pe Sango, el nu lupta mai niciodata, e un mare lash care stie doar sa-i puna pe altii sa munceasca.
Myoga si Totosai nu sunt lasi propriuzis ci doar personaje reprezentative pentru tipul batranelului prezent in multe din manga/anime-urile lui Rumiko Takahashi.
*


gee mi-ai luat vorba din gura!nu numai ca e las dar e si&)!(&$&(!$&(!&#!&$*(&$*@&@)(@)(_ ahahaha....mam linistit...un pic... <_< macar odata sa-l vad pe naraku intr-o lupta fara sa fuga ma arunc de pe etajul 3! :angry: (i hate those kind of guys,and belive me i know plenty of them!)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mimi
post Jan 1 2006, 05:05 PM
Post #25


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.079
Points: 42
Gender:



parerea mea e ca Mioga este cel mai las ! Tot timpul il paraseste pe Inuyasha la nevoie ! :angry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Jan 1 2006, 08:51 PM
Post #26


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



da e adevarat ca si myoga e las dar nu inteleg la ce va asteptati de la un purice din ala? :huh: :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

koneko
post Mar 19 2006, 07:00 PM
Post #27


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 19-March 06
From: far far away
Member No.: 2.308
Points: 109
Gender:



Nici mie nu mi se pare Naraku las in sensul complet al cuvantului. Daca el s-ar infrunta de fiecare data cu Inuyasha si Sesshoumaru, fara sa foloseasca vreo alta papusa de-a lui sau sa ii faca pe altii sa lupte in locul lui, povestea ori s-ar termina mult prea repede, ori ar deveni un cliseu (sa se lupte si sa castige de fiecare data... thus ar deveni relativ imposibil, sau cel putin greu de crezut, ca Inu si fluffy-sama sa il invinga vreodata). Naraku este foarte atent la detalii, calculeaza fiece batalie inainte sa actioneze... este viclean. Nici Shippou nu este las. Este doar un "copil" care desi incearca uneori sa se lupte, pierde sau are nevoie de ajutor. Myouga mi se pare destul de las, dar nu il urasc pentru asta, dimpotriva. LAsitatea lui este fabricata pentru a starni rasul (oricum nu ar putea sa fie de prea mult ajutor). Toutousai a luptat cel putin o data (atunci cand Inu se transforma in demon dar este in mijlocul unei batalii cu Sesshoumaru)... nu este tocmai las. Doar ca alege calea cea mai usoara - sa fuga.
Dintre toate personajele, lasitatea este conturata cel mai bine la Myouga, parerea mea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

layla_kagome
post Aug 4 2006, 09:17 AM
Post #28


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 3-August 06
From: galati
Member No.: 2.825
Points: 40
Gender:



eu cred ca myoga
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

L@dy D@rkness
post Aug 4 2006, 04:23 PM
Post #29


Yinyang mistress
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 28-October 05
From: Yin tranquillity
Member No.: 1.902
Points: 122
Gender:



Myoga, totosai dar si bursucul ala prieten cu Miroku mi se par lasi, Naraku nu e asa las doar ca stie cand sa fuga,e pan la urma e prins si el,nu? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ice hunter
post Sep 13 2006, 05:09 PM
Post #30


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 5-September 06
Member No.: 2.960
Points: 5
Gender:



Myoga fara indoiala e cel mai mare las.Cum simte miros de pericol fuge mancand pamantul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Sep 21 2006, 03:00 PM
Post #31


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Naraku e cel mai mare las. :angry: Dar daca vrei sa afli care din cei 2 e cel mai las, <_< cred ca Myouga. :D :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

caroline
post Oct 1 2006, 01:40 PM
Post #32


~ forever dreaming... ~
***

Group: Members+
Posts: 224
Joined: 25-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.903
Points: 279
Gender:



Pe Naraku nu il vad neaparat ca pe un las. Doar ca stie cand sa se retraga daca vrea sa supravietuiasca. Nu il consider las pentru ca se foloseste de altii care sa lupte in locul lui, ci doar viclean si inteligent. Oricum, daca nu ar fi fugit din bataliile cu Sesshomaru si InuYasha, seria s-ar fi terminat prea repede si in nici un caz nu ar fi avut peste 100 de episoade...
Myouga nu mi se pare neaparat las, ci doar stie cand sa se retraga. Oricum, nu cred ca el ar putea face prea multe intr-o batalie. Il poate ajuta pe InuYasha cu sfaturi privind sabia lui si puterea pe care acesta o poate castiga. Si sa nu uitam de fazele atat de comice cu Myouga! :lol:
Nici pe Totousai nu il consider las, ci doar ca sunt neaparat luptele lui. Intr-adevar, atunci cand a venit Sesshomaru dupa el ca a refuzat sa ii faca sabia, s-a ascuns dupa InuYasha. Dar si asta mi s-a parut o lupta mai mult intre Sesshomaru si InuYasha, parca ei aveau ceva de lamurit, din moment ce Sesshomaru oricum vroia sabia lui InuYasha. Totousai a fost doar un motiv bun pentru a incepe lupta.
Parerea mea! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Oct 7 2006, 01:51 PM
Post #33


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



probabil naraku pentru ca nu are curajul sa il infrunte direct pe inuyasha si apeleaza la alti demoni...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

pretty_sango
post Oct 22 2006, 08:23 PM
Post #34


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 23-September 06
From: Everywhere XDD
Member No.: 3.034
Points: 24
Gender:



loll :lol: .....voi chiar aveti ceva cu naraku...era park vorba sa alegem intre myoga si celalt(cum ii mai zice :P ) .....desi,sunt oricum de acord cu majoritatea:naraku e un adevarat las,actionand din umbra,folosindu-se de trucuri si punandu-i pe altii sa faca treaba in locul lui :angry: :angry: ....deci,sa revin,dintre cei 2 care erau mentionati......cred ca...umm.... :unsure: ...e cam greu de ales......amandoi sunt lasi,fug imediat cand simt pericolul,pt ei nu prea conteaza onoarea,prietenia si toate celelalte..... patetic <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Autumn Shadow
post Oct 22 2006, 08:50 PM
Post #35


Incepator
**

Group: Members
Posts: 27
Joined: 18-October 06
From: Giurgiu
Member No.: 3.141
Points: 65
Gender:



Cred ca Naraku este cel mai mare las...

Myouga si Toutousai sunt si ei lasi, dar macar nu sunt rai, ceea ce face lasitatea lor mai usor de ignorat sau acceptat... :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mir_San 4ever love
post Oct 29 2006, 05:00 PM
Post #36


Incepator
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: 5-October 06
From: Braila
Member No.: 3.081
Points: 66
Gender:



De acord cu toti....
1.Naraku-la fiecare lupta cu Inuyasha&co,trebuie sa plece,man,tipul asta imi face greata!
2.Myoka-un purice stupid si las.Spune si nu face nimic.Pana si de nevastasa fuge.
3.Totosai-normal,prieten cu Myoka.Pe mine chiar ma enerveaza mosul asta!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ookami46
post Dec 11 2006, 10:31 AM
Post #37


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 9-December 06
Member No.: 3.413
Points: 24
Gender:



erm... voi aveti o problema cu astia 3 (mioga/naraku/totosai/)...mai ales cu naraku,care sincer nu prea cred ca da dovada de lasitate (prea multa) pur si simplu foloseste o metoda mai "comoda" pentru el,fara pericole,nu risca tot de-odata ci se retrege pentru a ataca mai bine data viitoare,se intoarce mereu,ceea ce inseamna ca nu ii este frica,deci nu este nici lasi,insa faptul ca se ascunde in intuneric,pregatind planuri si marindu-si puterea,si ii lasa pe altii sa faca treaba muradara da acesta impresie.cat despre mioga,voi cat curaj a-ti avea daca a-ti fi un purice,mic,fara putere,pe care la o adica il sufla si vantul fara sa vrea,el este decat un mesager,atat,nu un luptator,deoarece, daca stam s-o luam asa, si Kagome se ascunde desi este intr-o masura perfecta pentru a lupta (cine e lasa acum,ei?),insa prefera sa fie protejata,sa stea ascunsa si sa priveasca.iar de la totosai la fel,e patran si nu este facut/nici na fost vreodata pentru lupta si razboi,voi cate a-ti putea sa faceti la varsta lui?in schimb el ii ajuta cu diferite informatii,si reparatii de arme.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lutzuu
post Dec 11 2006, 11:44 PM
Post #38


Gomu Gomu no Baka
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 10-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.419
Points: 273
Gender:



Lasul cel m-ai mare mi se pare naraku doarece incearca sa obtina cristalul prin sirecticluri, nu se lupta cu nici unul din eroii,el trimite demonii creatii de el,papusi,deci e cel m-ai mare las :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andreea_vcl
post Dec 26 2006, 12:44 AM
Post #39


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 25-December 06
Member No.: 3.497
Points: 37
Gender:



NARAKU
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akimoto Kumiko
post Jan 20 2007, 07:46 PM
Post #40


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 38
Joined: 15-January 07
Member No.: 3.613
Points: 6
Gender:



Pai lasul cel mai mare e Myoga, care mereu fuge si la cel mai mic semn de pericol, iar pe locul 2 cred ca e Naraku, el nu se lupta niciodata cu Inuyasha ci trimite pe altii sa ii faca treaba murdara.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 08:40 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |