Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cui ii place Sesshoumaru si de ce?


Trix
post Apr 27 2005, 07:45 PM
Post #41


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Ma bag si eu in vorba aici pentru ca doar am citit topicul nu si ce s-a discutat in el. Nici macar nu am vazut tot serialul (nu va panicati o sa ajung si acolo...mai incet, dar ajung :D )
La inceput Sesshoumaru nu mi-a placut. Ce tot incerca sa il omoare pe InuYasha, sa ii ia sabia (e clar ca InuYasha e personajul meu preferat)? Dar apoi a luat-o pe Rin langa el si am observat mici schimbari in el. Nu mai era nemilosul youkai mereu pe urma lui InuYasha sa ia sabia, sa obtina mai multa putere. Cel mai dragut mi s-a parut in episodul 96, in care o salveaza pe Rin si pe Jaken, cand e decis sa se razbune pe Naraku pentru ca a incercat sa o omoare pe Rin. Asta da dovada ca s-a imblanzit. Mai departe nu stiu cum se va comporta, ca pana acolo am vazut pana acum. (va zic mai incolo, cand mai avansez cu episoadele daca aceasta ameliorare continua or it was just a fluke...dar sa nu imi ziceti voi...spoilers)
Ciao!
P.S.: Tocmai am vazut episodul 99. Doamne ce dragut a fost Sesshoumaru aici /love , gata sa o razbune pe Rin, pentru atacul lupilor asupra ei. Trebuie a recunosc ca omul (de fapt youkaiul :D) s-a schimbat. De-ar ramane asa...cel putin in ce priveste oamenii...ca fata de InuYasha ..nu il vad vreodata gata sa se imbratiseze si sa uite trecutul :shock: :D.
Abia astept sa vad ce se mai intampla.. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mizrael
post Apr 27 2005, 11:32 PM
Post #42


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 66
Joined: --
From: Piatra-Neamt
Member No.: 1.200
Points: 2



Ranma .. cand am zis "facute de tasu" ma refeream la coltii lu tasu ca facute au fost te Totousai (mos handi care se plimba pe o vaca cu 3 ochi .. wat is up with that ) anyway .... am vazut ca ai zis tu niste chestii despre Sesshoumaru care le-ar zice o persoana care a vazut cam primele 20 de episoade din serie ... si daca vezi movie 3 iti dai seama wat Sesshoumaru is all about
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post May 2 2005, 10:48 PM
Post #43


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Nu stiu cat de rau s-a purtat Sesshoumaru inainte, sau cat de rau continua sa se poarte cu InuYasha, dar trebuie sa recunoasteti ca a fost asa de DRAGUT in episodul 116 The Real Face Exposed cand face totul pentru a o salva pe Rin. Intra in bariera muntelui, se lupta cu Jakotsu si chiar daca este ranit continua pentru a se asigura ca ea e bine. Cat de dragut poate fi!!!
E un inceput bun pentru un youkai asa de rau, cum era la inceput. Stiu ca fata de ceilalti nu e asa "bland", dar e o imbunatatire si poate cu timpul efectul pe care il are Rin asupra lui se va rasfrange si asupra altora. (spune cineva care nu a vazut inca toata seria sau vreunul din filme :D)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post May 4 2005, 09:10 PM
Post #44


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



Nu-i chiar legat de sessy, dar mi s-a parut interesant...

Rin inseamna <care aduce lumina> sau asa ceva ^^? chiar i se potriveste asa-i?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post May 5 2005, 08:30 AM
Post #45


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Ce interesant, eu nu stiam. Chiar i se potriveste. Era necesara putina lumina (daca chiar asta inseamna) in sufletul lui Sesshoumaru. Se poate vedea ce influenta benefica a avut Rin asupra lui de cand sunt impreuna (nu intelegeti prostii, ma refeream la faptul ca, calatoresc impreuna - scuzati cacofonia)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post May 8 2005, 02:40 AM
Post #46


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



k... ce a zis erikson despre baietii rai si opinia sa despre ei e cel putin friky :) anyway... bine de stiu ca Rin inseamna "cea care aduce lumina"... si chiar i se potriveste.In acest fel Sesshomaru reuseste sa il inteleaga pe Inuyasha mai bine.Ow goody goody poate peste vreo 200 de chp de manga ii vedem imbratisati or smth :P (just kidding).Hmm...poate o vedem pe Rin all grow-up...si pe Kagome(sau Kikyo :twisted: ) cu Inuyasha in this world or the next (MUHAHAHA) casatoriti sau ceva de genu asta...that'd be a sight for sore eyes.
ANYWAY ce vroiam sa mai zic e ca Sango inseamna "cora" si chiar i se potriveste :) parul si machiajul(ala mov dp ochi) e chiar in genul coral ...
By the way nu va parut rau de rujul mamei lui Inuyasha? si ca nu stim mai mult despre copilaria lui Inuyasha or smth?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 9 2005, 12:53 PM
Post #47


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



De ce imi place de Sesshomaru? Tocmai pt ca e arogant si are aerul ca nimic nu-l poate deranja sau ca e total plictisit de viata. Si voi va luati de el pt ca vrea sa-l omoare pe InuYasha... Nu ar mai fi el daca nu ar avea o problema cu Inu sau daca ar fi dragut cu toata lumea. Eu zic ca tocmai atitudinea lui plictisita si aroganta face tot farmecul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Inuyasha
post Jun 7 2005, 12:30 PM
Post #48


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 1.065
Points: 6



Sesshomaru e apreciat prin faptul ca lupta f. bine si e calm in lupta , nu ca InuYasha. Bine insteles si trecerea de la Rau la Bine , datorata cred de Rin .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Jun 10 2005, 08:27 PM
Post #49


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



dupa lungi chinuieli... 3 zile de chinuit taticu sa-mi aduca filmele de la servici da dial up meu moare incet... am reusit sa vad al doilea si al treilea film. (pt al treilea m-am bucurat mai mult... oare de ce?)

m-a impresionat sesshy... mai ales cand ramane fara tenseiga... ("nu i-as duce lipsa, dar ... tata") si se mai si lupta de doua ori cu ea :shock:

dar o faza n-am priceput inca... cand zice ca el nu apara pe nimeni... (cred ca e faza cea mai tensionata din tot filmul) ??? mai tre sa ma uit o data... da de ma luminez ^^'

si inca ceva... cum a ajuns a sabie asa de delete in mainile lui Inu Taishou- youkail ala e grozav!!!

si tocmai am terminat de citit un fanfic de pe un site german, care discuta relatia dintre inu si sesshy... lucreaza impreuna dar pana la urma tot la bataie ajung - chestie interesanta - dupa cateva ore de lupta campul pe care se bat arata tot ca la inceput, adica nu tu cratere si prapastii... mai tre sa zic?

P.S. pentru animal - de aia imi plac baietii aparent rai pentru ca poti debita tone de chestii de pe urma lor fara sa pari irealista, fix pt ca nu stii ce se intampla in ei ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Jun 10 2005, 10:08 PM
Post #50


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



Yoroshi...dupa ce am vazut episodul 81 , am observat ca Sesshoumaru are un suflet bun insa este prea mandru . :roll: Scena cea mai "tare" din tot episodul a fost acela in care el se pregatea sa se transforme si sa mearga dupa Naraku ; dar cand el i-a spus : "in loc sa te transformi si sa ma prinzi , ar trebui sa te duci si sa-ti iei fetita ." Atunci Sesshoumaru deodata se schimbase si parca devenise si un pic ingrijorat . Chiar m-a cutremurat acea scena . :roll: Poate ca ...de-a acum incolo il voi vedea pe Sesshoumaru cu alti ochi caci el nu este rau ... :roll:




(IMG:http://img231.echo.cx/img231/9084/sesshoumaruerin6zn.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mimi
post Jan 1 2006, 06:10 PM
Post #51


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.079
Points: 42
Gender:



imi place de sesshy pentru ca are parul lung , e frumos , are muschi , e sexy si pentru ca e crud. :twisted: imi plac baietii rai ! si Naraku mi-a placut inainte ! Acum mi se pare un nebun psihopat !!! :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Jan 1 2006, 08:43 PM
Post #52


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



inainte numi placea deloc de sessy dar acum mam scimbat un pic :P
dar tot nul intrece pe inu :P :twisted: cel putin la mine...
ma fascineaza evolutia lui sessy...devine tot mai mult ca inu taishou
dar nu vrea sa recunoasca... <_< si are tenseiga pe care cred eu va avea un rol super important la sfarsitul serialului :P
mie de naraku mi super scarba!!!! ma ganditiva din ce e facut!!!!
din serpi, viermi si alte scarbosenii de demoni inferiori!!!! :blink:
yuck!!! mai tarziu o sa aibe si niste cozi de serpi (god i hate snakes!!!) :wacko:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

L@dy D@rkness
post Apr 6 2006, 09:33 PM
Post #53


Yinyang mistress
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 28-October 05
From: Yin tranquillity
Member No.: 1.902
Points: 122
Gender:



:D sessy e prea mandru sa recunoasca k il iubeste pe inu,e fratele lui doar!oricum sessy i the BEST!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CelticMist
post Apr 10 2006, 02:17 PM
Post #54


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 10-April 06
Member No.: 2.399
Points: 17
Gender:



Sesshy-kun rocks!!!! :lol:

Cineva a spus odata: "Sesshoumaru is hotter than the sun and just as unattainable. It's just amazing how that guy can freeze and melt you simultaneously with only his gaze"!

Si sa fim seriosi, daca Maru-chan l-ar vrea pe Yasha 2m sub pamant, nu l-am am mai avea pe hanyou-ul nostru preferat (si gurita lui spurcata) demult in vizor! :lol:

Hey, no Naraku bashing, please!!!! Nu sunt fan Naraku, dar dai cezarului, ce-i a cezarului, ne? Nu prea conteaza "din ce e facut", Naraku-sama is hot! Just the oposite of Sesshy: dark and light (nu ca Sesshou ar fi ceva ingeras, dar hai sa recunoastem: good guys are BORING!) Damn, Takahashi-san, dunt sigura ca undeva pe lumea asta sunt doi tipi reali, dupa care Rumiko-sama i-a facut pe Sesshy si Naraku! De undeva si-a luat ea inspiratia! Si cand ii gasesc ... they are all MINE!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Ja ne, mina-san!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

L@dy D@rkness
post May 4 2006, 09:09 PM
Post #55


Yinyang mistress
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 28-October 05
From: Yin tranquillity
Member No.: 1.902
Points: 122
Gender:



Sesshomaru e CEL MAI TARE si oricum il iubeste p inu pana la urma dar nu cred k va recunoaste :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post May 5 2006, 10:54 PM
Post #56


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Inuyasha....hmz a da serialu' ala cu muuulte ep. Nu l-am vaz. Da l-am vaz pe Sesshoumaru intr-un amv si intamplator odata la tv. Ceva mi-a captat atentia la el. Probabil costumu lui mare. E un miracol ca sta pe el in echilibru :P Imi place ideea. In rest nu prea stiu cu ce se mananca dar Sesshoumaru are un aer mai misterios din cate am vazut eu si mai superior (lucru bun).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post May 20 2006, 12:13 AM
Post #57


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



hm....eu acuma numai am inceput sa vad serialul de ceva timp...si sincer nu m-a prea impresionat...nici serialul si nici sesshomaru, desi teoretic ar cam trebui sa fie pe gustul meu.....dar poate numai acum, la inceput.....
dupa cate vad ca vorbiti voi, se pare ca sesshomaru se va schimba in timpul serialului.....imi place asta....imi plac personajele negative care "turn out to the better", macar un pic....
asa ca abia astept sa vad mai departe si sa va confirm sau infirm ipotezele.....
shinju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 20 2006, 10:41 AM
Post #58


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Eu as zice ca Sesshomaru "turn out to the better" foarte putin... aproape insesizabil. :P Daca oamenii care au vazut filmele InuYasha isi amintesc, intr-unul dintre ele Inu si Sesshy se lupta cu un super demon or smth. Urmeaza o intrebare de genul "what do u care about?". Sesshy se gandeste la Rin, dupa care raspunde smth like "Sesshomaru doesn't care about anyone".
So... poate ca doar i se da o aura de bunatate pt a da bine la public, dar nu cred ca Sesshomaru are ceva atat de bun in el. Poate ca as fi chiar un pic dezamagita daca s-ar dovedi a fi mai bun decat pare. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mogadorian
post May 20 2006, 03:02 PM
Post #59


Touketsu Kasai
***

Group: Members+
Posts: 192
Joined: 19-April 06
From: București România
Member No.: 2.450
Points: 624
Gender:



I love Sessoumaru!!!! E cel mai tare fiindca nu se enerveaza niciodata si fiindca a dovedit va are suflet cand a luat-o pe Rin. Personajul meu preferat ramane Kana dar Sessoumaru... e fara cuvinte.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuki-seme
post May 30 2006, 10:02 PM
Post #60


yaoi addict
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: 19-May 06
From: bucuresti
Member No.: 2.565
Points: 92
Gender:



[attachmentid=352]“Good girls gotta get down with them bad boys” :D :P that’s how it works you know XD
Well, I’ve seen the eps and the OVAs too…and yeap, Sesshoumaru defunetly rules!
I have to agree with Kisa…daca nu ar fi atitudinea lui relaxata si indiferenta pe care o inspira celorlalti, cred s-ar pierde ceva procente din publicul “Inuyasha”. Eu personal n-as putea sa-mi inchipui animeul fara Sesshoumaru…I mean, who would give to Inuyasha that bit of motivation to become stronger, if not for his pretty, experienced, big brother (also the hottest bishie in the series), ne??
We all know: ce ti-e interzis te atrage mai mult decat ce ti-e pus pe tava…asa ca misterul si that “you’ll never have even a tiny peace of me” care abunda in Sesshoumaru, o sa faca mai multe victime decat personaju principal, saul altul (cel putin in randul fetelor).^__^
ce-mi place mai mult...when they're arguing...sunt asa de haiosi...am o poza dulce foc..o s-o pun aici:

http://i42.photobucket.com/albums/e332/yuk...s/213017470.jpg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 03:41 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |