Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

12 Pages « < 10 11 12 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Desene animate


cipz
post May 7 2007, 12:12 PM
Post #221


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.527
Points: 456
Gender:



QUOTE(axi @ Jun 8 2004, 06:20 PM)
da... mi-aduc aminte de el, a mai fost reluat si mai recent, avea 13 episoade parca in care ren cu tula, cu tipu ala mare si barbos si maimuta aia haioasa se chinuiau sa puna mina pe comorile stapinirii ... simpatica seria :D
*


The Pirates of Dark Water are 21 de episoade, insa seria nu a fost terminata niciodata din pacate.
more info:
http://en.wikipedia.org/wiki/Pirates_of_dark_water

episoade pe youtube: http://www.youtube.com/profile_videos?user=TheDML&p=r&page=2

torrent: http://www.torrentspy.com/torrent/722760/P...tasy_toons_ever
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ratonul Bolnav
post Jul 11 2007, 11:44 PM
Post #222


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 3-July 07
Member No.: 4.619
Points: 25
Gender:



Mi-a luat ceva sa rasfoiesc 12 pagini scrise , voi face niste mici ajustari

Cineva a pomenit de "the last unicorn" (my all-time favorite) , ca fiind productie nemteasca , ipoteza gresita , ambii regizori sunt americani , jule bass and alalalt :) , povestea e tot de un american facuta , filmul nu a rulat la cinematograf parca, fiind facut pentru o televiziune din UK , varianta VHS aparuta la noi era intr-adevar in germana parca , sau partial , nu-mi aduc aminte ce aveam pe vhs si mi s-a pierdut caseta, dar pe cd e subtitrata audio in engleza (voci Mia Farrow , Jeff Bridges are english speakers), ce-i drept numele personajelor sunt germanice

Alt lung metraj non-Disney care mi-a marcat copilaria a fost The Magic Riddle , productie australiana , are ca personaj principal pe Cindy , care se da a fi o Alba-ca Zapada, Cinderella si Scufita Rosie , este o mixtura de povesti aka Grimm's bros , bad-graphics, but ramane desenul numarul 2 in topul preferintelor

Locul 3: Eight Crazy Nights , aka Adam Sandler in toate pozitiile, toate dialogurile ,toate varstele , nu e totusi recomandat for kids <<12 years, grafic slabut , scenariu subtirel dar replici amuzante , desi nu e tocmai genul de desen/film dupa care alerg

Locul 4: The Rescuers: Down Under (aka prima parte din Bernard si Bianca): calatorie cu albatros , muscuilta mesager, aligatori drept Guards, Femeie insetata de bani+barbat la cheremul ei , 2 mici soricei => becoming heroes

Locul 5: Land Before Time : ceea ce multi ati numit "Little Foot" , asta era mini-seria care nu-mi lipsea de Craciun

Locul 6: Sleeping Beauty : Duh , era obsesia pentru magie , faci un tort usor , schimb culoarea la rochie , dai freeze la lume sa-ti realizezi scopul

si ar mai fi , am o colectie impresionanta de lung-metraje , si desi sunt silly , unele prost realizate atat grafic cat si scenariu , primeaza in locul de fata unui anime


PS: voi reveni in legatura cu ce se intampla la Cartoon + canalele Mediasat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himerish
post Jul 24 2007, 02:12 PM
Post #223


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 21-July 07
Member No.: 4.737
Points: 121
Gender:



QUOTE(CyBeR @ Jun 21 2004, 02:48 PM)
Doame,ce prostii erau si alea.Nici cand le dadeau prima data nu le-am putut suporta.Erau mai stupide decat permite termenul.Cel cu Thomas cel putin adormeam cu el cand eram ami mic.Prostii totale.
Filmul Spawn a avut potential dar tot a dat-o-n bara urat de tot.
Un serial animat interesant e si Diabolik.Mie unu imi plac o mare parte din fazele de acolo.
*



Chiar asa, are cineva episoadele din diabolik?preferabil in engleza?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jul 26 2007, 03:44 PM
Post #224


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Subiectul asta nu-l vasusem... Ce de amintiri... ;) Ce am vazut? Foarte foarte mult... acum ma gandeam ce-mi place acum... hai sa incerc o lista cu ce as mai putea revedea in momentul asta:

- Spawn... seria Tv... allways.. va ramane o mare pasiune pentru mine.
- Monsters Inc. - unul dintre cele mai bune filme de desene animate... original.. si foarte nostim
- The Jungle Book inca ma distreaza.. poate si din cauza ca-mi place mult muzica
- unele episoade din Johnny Bravo... poate fi extrem de nostim
- Fish Police as revedea... din pacate nu se gaseste.. daca stie cineva vreun link sa-mi zica si mie.
- Samurai Jack, inca imi place.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himerish
post Aug 2 2007, 02:44 AM
Post #225


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 21-July 07
Member No.: 4.737
Points: 121
Gender:



Ce obtii cand combini un clasic cu stilul anime?
Mai ales cand acel clasic e Looney toons?
E cineva care sa nu fi vazut Looney toons?

Obtii: The Loonatics Unleashed

O serie ce merita vazuta cel putin pt ca e rencarnarea unui clasic.

The Loonatics at tv.com

(IMG:http://www.cablecentro.com/imagenes/feb06_3ra/loonatics.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kAtA_ssj6
post Sep 4 2007, 07:27 PM
Post #226


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 55
Joined: 24-August 07
From: Dr. Tr. Severin
Member No.: 4.998
Points: 135
Gender:



TOP 5 Cartoons Ever

Comedy

5)Jack , the terrible pirrate
4)The Grim Adventures of Billy and Mandy
3)the simpsons
2)beavis & butt-head
1)cow and chicken

Action

5)Megas XLR
4)X-Men Evolution
3)Samurai Jack
2)Spider-Man Unlimited
1)X-Men
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

suri
post Sep 21 2007, 11:41 PM
Post #227


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 24-August 07
Member No.: 4.997
Points: 7
Gender:



Recomand :Ratatouille! Te emotioneaza la fel ca un Disney clasic, dar in acelasi timp te binedispune cu un umor de calitate. Fara sa vezi filmul ai zice ca povestea nu te-ar atrage, dar odata prins in firul povestii nu te mai poti desprinde, iar la sfarsit: vrei sa-l mai vezi odata! E superb!
:lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Raziel
post Sep 29 2007, 05:48 PM
Post #228


Redeemer@Destroyer
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 1-July 07
Member No.: 4.601
Points: 74
Gender:



mmmhh n-am reusit sa citesct tot threadul dar isi ma iaminteste cineva de pe CN acum multi,intr-o galaxie foarte indepartate de Cow and Chiken???aia da comedie e adevarat ca e cam vechi dar tot coool si funny ramane :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Oct 5 2007, 11:46 AM
Post #229


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Mwell, cred ca pe aici nu am postat O__o. Cand eram mica ma uitam cu placere la CN chiar daca nu intelegeam tot ce se spune pe acolo :lol: (o mai puneam pe matusa-mea sa-mi traduca atunci cand o prindeam prin preajma). Pe atunci urmaream desene precum Tom&Jerry, Scooby-Doo, The Flintstones, Thomas and Friends, Cow & Chicken, The Land Before Time (un desen animat care il adoram la vremea aia si m-as mai uita si acum daca l-as mai vedea fiindca mi-e drag :) ), Dexter's Laboratory si nu mai am imi amintesc xD. La "The Powerpuff Girls" nu ma puteam uita :lol: nu stiu de ce, dar atunci imi era frica sa ma uit.
Printre desenele mai noi urmarite acum vreo doi ani pot enumera: Foster's Home For Imaginary Friends, Teen Titans, Codename: Kids Next Door, X-Men: Evolution si cam atat imi amintesc. Stiu insa ca "Codename: KND" l-am prins putin si cand inca nu tradusesera inca CN in romana si bineinteles ca mi-au placut mai mult vocile lor originale. Nici nu se compara. Daca esti atent o sa observi ca vocea lui Dexter e aceasi cu cea a lui Rogue X__X si mai sunt multe astfel de exemple. Ma rog.
De curand am vazut cateva episoade din desenul "American Dad!" pe ProCinema si ma mai uit cand apuc. Povestea e geniala si intr-adevar prezinta foarte bine americanii cu mintea lor cam suie :lol: . Glumele...heh...ce sa mai zic, reusite. Ca personaj o prefer pe Hayley fiindca o reprezinta pe fata americana sarcastica care mai consuma din cand in cand marijuana si nu isi asculta parintii :lol: . Asa ca un exemplu din desen:

QUOTE
Hayley: (about a mail-order Russian bride) She is not a whore until one of you marries her.
Steve: But you're not married and you're a total whore!
Hayley: That's because I was born in America!


Steve fiind fratele ei mai mic.


QUOTE
Hayley: How can you think of eating that cake? Don't you know how many poor cows were raped, or as you claim "milked", to make that cake?
Stan: Shut up, Hayley.


Stan fiind tatal sau.


Anyway, pentru cei care nu l-au vazut si sunt fani satirelor americane, atunci merita sa-l vizionati :) .

In rest nu prea mai am ce zice deocamdata despre desene.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

intellect
post Nov 23 2007, 07:17 PM
Post #230


Diclonius
******

Group: V.I.P.
Posts: 947
Joined: 27-July 05
Member No.: 1.690
Points: 3.645
Gender:



Spre surprinderea mea, am descoperit ieri pe emule seria completă Blackstar. Sunt 13 episoade, în format dvd-rip. Oldies but goldies. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Nov 23 2007, 07:24 PM
Post #231


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Oh my god the really old ancient memories... nici nu stiam cum ii mai zice, dar sabia aia nu o uit veci :D. Si... ziceai ca-l pui pe ceva torrent? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

intellect
post Nov 23 2007, 07:43 PM
Post #232


Diclonius
******

Group: V.I.P.
Posts: 947
Joined: 27-July 05
Member No.: 1.690
Points: 3.645
Gender:



După ce il termin de scos şi dacă sunt destui doritori. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

intellect
post Nov 27 2007, 12:23 AM
Post #233


Diclonius
******

Group: V.I.P.
Posts: 947
Joined: 27-July 05
Member No.: 1.690
Points: 3.645
Gender:



Blackstar is home. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Nov 28 2007, 03:38 PM
Post #234


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Pai (inca) am o slabiciune pentru Looney Tunes, ii ador pe Daffy Duck si Bugs Bunny (si nu numai), imi place Beavis & Butthead (I worship those guys :lol: ), desenele Disney (unele, cum ar fi Alladin, Mica sirena, Mickey Mouse etc, nu-mi mai vin in minte acu), powerpuff girls, laboratorul lui dexter, SCOOBY DOO (a,si in principiu Hanna-Barbera - the flinstones, wacky races etc), Tom & Jerry (Gahd, cui nu i-ar placea...? ^_^ ), the simpsons, family guy .... Mai toate genurile ... Numa sa nu fie cu roboti :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Dec 28 2007, 08:55 PM
Post #235


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Tocmai am terminat de vizionat primul sezon din Family Guy (si sper sa fac rost si de restul sezoanelor). E superb. Stewie e intr-adevar genial :lol: la fel si restul familiei. Deabia astept sa vad si restul.
Urmeaza sa ma apuc de Futurama din care am tot numai primul sezon ca sa vad intai cum e si daca imi place (ma indoiesc ca nu o sa imi placa) sper sa fac rost si de restul.
Mai am de vazut si Metalocalypse (esti si asta pana la urma un desen animat, nu? :P ) din care am tot primul sezon. Din cate am inteles, al doilea sezon nu este scos totul si va continua in 2008 (cel putin asa mi-a zis Wikipedia). Sper sa termin macar cu primul sezon, daca nu si cu ce a aparut pana acum din al doilea, pana sa apara urmatorul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

amydee
post Aug 9 2010, 11:08 AM
Post #236


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 8-July 10
Member No.: 9.846
Points: 41
Gender:



a trecut ceva vreme de cand nu am mai vizionat desene animate.........in copilarie imi placeau mult Tom& Jerry, Looney tunes, viata cu Louie, piratul jack cel teribil, teribilii tunetozauri, copiii de la 402............ahhhh vremuri bune.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Nov 10 2011, 01:56 AM
Post #237


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:





User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 10 2011, 11:37 AM
Post #238


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Ma intreb daca am fost singurul care si-a etichetat camera a la Edd (NU IL CHEAMA DUBLU D!!! :twisted: )...?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nagisa-chan
post Dec 29 2011, 02:00 PM
Post #239


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 230
Joined: 1-June 11
From: Nicaieri
Member No.: 10.518
Points: 431
Gender:



Nowadays cartoons are just rubbish. Sincer. Eu imi amintesc ca atunci and eram mica ma uitam la "Aventuri in 4 labe", "The simpsons", 'Looney-tunes", "Tom si jerry". Si desenele de pe Cartoon Network erau bestiale. Eu si acum ma uit la Scooby-doo , Curaj, Gemenii Cramp. Mai sunt inca pe Boomerang Duck dodgers, The Flinstones, Yogi bear. Inca. Sper sa nu le scoata. Pacat ca le-au bagat in romana.

Ma uit la vara-mea care are 10 ani si se uita la Hanna Montana sau cum o cheama si se poarta foarte aiurea. Are niste faze de copil de bani gata, rasfatat. Chiar daca nu e. Chiar nu inteleg ce vad copiii in prostia aia, nici macar nu e desen animat.

Apropo de desene in romana sau in alte limbi, imi amintesc ca pe la 10 ani ma uitam la Dark Oracle. De acolo am invatat o gramada de chestii in engleza, pe atunci nu facusem viitorul in engleza cu will. De acolo am aflat cum sa formez viitorul in engleza, si o gramada de expresii. Cred ca m-am uitat pe putin de 6 ori la serialul ala. Era pe Jetix. Mie imi placea de Simone pentru ca o chema ca pe mine.

Oldies but goldies. Nostalgia time.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Dec 31 2011, 11:58 AM
Post #240


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Meh, din pacate copiii cresc acum cu desfiguratii aia de pe CN (noua imagine) si cu serialele alea gen Hanna Montana. Daca pitipoanca aia in devenire este idolul copiilor, imi pare rau pentru generatiile ce vor urma.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Pages « < 10 11 12
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:49 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |