Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Angelic Layer


cioby2k
post May 27 2005, 10:13 AM
Post #1


pantsu?
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.051
Points: 107
Gender:



dupa ce am citit sfatu si am dat un search ca un copil cuminte si ascultator (year right) am obs ca nu e nici un topic despre acest anime.

Pai sa ii fac si un mic rezumat....

Povestea incepe cand o pustoaica de 12 ani, Suzuhara Misaki, ajunge in tokio si vede o mare cafteala, pe un ecran imens, din angelic layer.
se indragosteste imediat de acest joc si cu ajutorul unui pers cam suspect ajunge sa lupte in acest joc.

gata cu detaliile. daca vreti mai mult uitati-va :)

ca grafica nu m-a inpresionat cine stie ce dar ca story da. sincer vedeam un ep dupa altul si nu ma puteam da din fata monitorului
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post May 27 2005, 05:52 PM
Post #2


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Angelic Layer e un anime captivant si chiar daca nu arata, nu e doar pentru copii :P Misaki are o personalitate deosebita si reuseste sa castige simpatia oricui.

Daca intrati aici si dati la Galeria foto gasiti niste poze din serie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cioby2k
post May 27 2005, 09:16 PM
Post #3


pantsu?
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.051
Points: 107
Gender:



si parca lui hikaru, chiar daca este doar o papusa, i-au dat o personalitate. sunt momente in episoade cand ochii ei spun dorinta ei. nu stiu daca va vor impresiona pozele dar merita vazut
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Mar 6 2006, 10:09 AM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



au trecut ceva ani buni de cand am vazut Angelic layer...nu am fost f impresionata, dar nici dezamagita (adica nu am sters anime-ul, ci l-am pus frumos pe dvd), personajul meu favorit a fost wizard si "proprietarul" ( nu-mi amintesc numele) desi au fost personaje secundare ..aha si prieteni ei ei erau simpatici ( prietena avea un crush pt baiatul ala desi ii dadea bataie la greu:P)
*blushes....never good with names*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Nov 25 2006, 02:02 PM
Post #5


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



Am terminat si eu de vazut angelic layer. personajul meu preferat: oojirou san (cred ca asa se scrie). nu pot sa zic ca a fost cine stie ce. intr-adevar povestea a fost misto...desi au cam exagerat...nu cred ca poate cneva sa se perfectioneze intr-un timp atat de scurt. dar :P de-aia se numeste anime. anyway merita vazut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Mar 25 2008, 05:30 PM
Post #6


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



Un anime foarte frumos. Mi s-a parut foarte interesanta combinatia de stiluri - intre shoujo si shounen - cum spunea cineva, AL e un shounen foarte shoujo. :P
Minusurile ar fi, dupa mine, in primul rand bataile :lol: - sunt faine, dar mult prea multe si lungi. Se insista prea mult pe turneu - ceea ce face ca animeul sa sufere la capitolul poveste (devine destul de monoton si predictibil- turneul avanseaza, misaki invinge...), plus ca din cauza insistentei pe batai, nu e timp suificient pt caracterizarea personajelor (care sunt multe si foarte faine :) ) - parerea mea e ca serialul straluceste atunci cand se abate de la turneu.
In rest, grafica frumoasa, personaje foarte faine (deh... CLAMP), si in final un anime ce nu-i o capodopera, dar e foarte dragut. 4/5

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:30 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |