Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Colectie sau Pasiune


Ghost
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: --
From: O.S.S Flagship Aleksander
Member No.: 45
Points: 2



SebyTheDragon a ridicat o problema foarte interesanta.Voi de ce luati Anime CA sa va dati mare ca il aveti sau pt ca va place intradevar si il cumparati ca sa-l savurati.Mie mi se pare ca multi oameni fac lucrul acesta.Voi ce credeti :?: :?: :roll: :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Daca te referi la de ce trag anime pe cd-uri chiar daca le-am vazut, pai pot sa zic ca fac asta pentru ca mai tarziu sa le pot revedea si pentru ca sa pot sa mai dau si la altcineva (tot am zis ca fac o lista cu ce am dar nu am apucat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ghost
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: --
From: O.S.S Flagship Aleksander
Member No.: 45
Points: 2



Ce vroiam sa zic e ca multi oameni dau bani degeaba pe anime original deci scump dar nici nu se uita la el sau se uita cam 10 min ca sa stie si ei despre ce este vorba
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #4


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Si eu le fac ca sa le am mai tarziu... imi place sa ma mai uit la anumite anime dupa cativa ani... retraiesc niste sentimente.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #5


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Io nu...Sunt un caz mai special....adica am tava MAREEE..Si din motivul asta intotdeuna dwnl mult mai mult de cat as putea vedea...
Aveam seri in care luam in medie 5 gb pe noapte..asa ca ...io mai intai imi fac colectia si dupa ma uit!
Acum...nu iau orice..ma interesez mai intai cu ce se manaca seria si daca e pe placul meu Go PLanet!!
Actualmente am cam 800 de cduri...din care am vazut cam 450!!
Deobicei vacanta e momentul cel mai bun...Vacanta trecuta am devorat aproape 200 de cduri!!

Acum ...nus ce ati face voi daca ati fi in locul meu...Io stiu ca daca vreau ceva...il iau..nu stau sa ma joc...!! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



Le pun pe cd pentru ca altfel nu am cum sa le vad ( si am si au anime-uri pe care nu le-am vazut ) pentru ca la hdd-ul meu de 4 g (as fi impresionat daca cineva are hdd mai mic ca al meu :lol: ) tre sa le pun pe cd rapid ca altfel le pierd ... sunt unele care trebuiesc puse neaparat pe cd si sunt altele care este de ajuns sa vizionezi odata .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #7


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Eu le pun e CD-uri ca sa le pot revedea peste cativa ani, dar si pentru ca vreau sa am o colectie cat mai mare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #8


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Eu asa le'am primit.. si nu'mi pare rau... ca le voi putea viziona... iar colectia o fac pentru ca le ador !!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #9


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Tu ai fi ultimul care sa intrebi,Ghost,si stii la ce ma refer.
Dar serios,eu unul am inceput sa fac rost de anime-uri fiindca ador aceste capodopere.Nu am asa de multe si in mare parte din cauza faptului ca singurul meu distribuitor oficial de pana acum e M_Vejta,n-am legaturi si nici net acasa.Dar,deh,tomorrow never knows.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #10


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



QUOTE(Ghost)
Ce vroiam sa zic e ca multi oameni dau bani degeaba pe anime original deci scump dar nici nu se uita la el sau se uita cam 10 min ca sa stie si ei despre ce este vorba


Cumpara cineva anime original la noi in tara :shock: , unde unde?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #11


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



in romania se cumpara animeuri originale!!se gasesc deja dvd cu dragonballz"!asta e 1 la mana...2 la mana :cred ca noi''colictionam''animeuri din placere...si nu cred ca ca asta e singurul motiv!!cu cat ai mai mul;te animeuri te simti mai ''expert'' in animeuri....ai vazut multe,stii multe,poti da multe info,chestii din astea..:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #12


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Pai cred ca in afara de dvd-urile cu DBZ si poate un film doua de la Ghibli (macar Spirited Away care a luat oscarul) altceva nu este.

QUOTE
cu cat ai mai mul;te animeuri te simti mai ''expert'' in animeuri....ai vazut multe,stii multe,poti da multe info


intr-un fel ai dreptate...daca se aprinde o discutie pe forum si ai uitat un amanunt dintr-un serial, bagi frumos cd-ul, mai vezi inca odata episodul sau faza respectiva si poti sa postezi linistit :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cipiamon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #13


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 220
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 29
Points: 7



Sabythedragon - GO PLANET :) te invidiez

DVD-uri du dbz? unde :shock:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #14


Unregistered









Cand ai un sistem de operare precum Windows, niciodata nu esti sigur de siguranta datelor tale.Asa ca este intodeauna bine sa faci un backup... :D
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #15


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



dvd-uri cu dbz sunt in romania..eu am vazut in constanta...acum o luna...nu mai stiu in ce store..{gomen}...dar important e ca exista pe piata...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #16


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



aici nu cred ca se pune problema de ce tragem un anime pe Cd-uri. Raspunsul este evident ( din motivele enumerate ). Intrebarea este: sunt persoane care avand un numar considerabil de anime se lauda cu asta. Adica pe langa faptul ca sunt fani mai exista si acest maotiv, pentru ca acum sa recunoastem , nimeni nu ia anime fara sa-i placa , numai penru a se da mare ca el are n sute de Cd-uri cu anime.
Personal nu iau un anime fara sa-mi fi cazut mie ca-l vreau ( ori tot dau de el pe net si mi se pare interesant, ori se intampla sa vad un ep si sa mi placa sau imi este recomandat ). Totusi daca as avea Cd-uri si spatiu care sa-mi permita sa colectionez anime si sa nu apuc sa le vad as face-o ( dar din pacate nu am norocul asta, inca -_-).
Chiar daca unii au o colectie imensa de anime si se mandresc prea mult cu asta , nu cred ca cei care ajung sa le imprumulte de la acestia se supara ^_^ .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #17


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



sincer...acum 3 ani..cand am inceput sa colectionez....luam cam ce gaseam...dupa un timp..mi-am dat seama ca nu e bine...si am devenit foarte selectiv...Insa de un an si 1/2...am inceput sa iau ...mai tot ce mi se parea interesant....inclusiv serii romantice..care ma lasau rece la inceput..Oricum...nus cum se face..ca am o colectie imensa de Hentaiuri necenzurate...am prins in ultimele 2 luni niste surse...si mi-a crescut exponential colectia de hentai anime....!
Daca stau sa ma gandesc..pt ce ma chinui atat....pai creca pt mine in primul rand...duapa asata..ceo mai fi o mai fi..insa tin foarte mult la colectia mea!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #18


Unregistered









Pai Yuki, in rind (si ai zis bine asta) pentru ca imi place ce vad , si nu, nu ma supar ca altii se "lauda" cu cd-urile pe care le au , pentru ca datorita lor am si eu ce vedea :D ! Si pot spune ca am ramas placut surprins de faptul ca nu aveau pretentia sa le dau bani ,atat doar sa imi platesc blank-urile!
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #19


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Eu in general nu iau decit ce stiu ca ma intereseaza..si incerc titluri mai noi pt a-mi face si eu o idee de evolutie si noi tendinte...pt a-mi formula o opinie proprie pt titlu respectiv....am intuitia buna...chestia cu pasiunea...e atat de nuantata incit putem vorbi pagini intregi de ea...colectionatu...hmm...nr de cd ...pai pt inceput..mi se pare esential ca cineva sa dispuna de filmoteca bogata si variata.pt a imprastia si pe la ceilalti din moment ce nu dispunem de magazine si fast net acces.....Laudatu asta ...e adiacent...eu nu vad problema asa...poate ca reiese de pe undeva ceva si se traspira pe ici pe colo.....insa pe mine nu ma impresioneaza...un otaku mai vechi ce detine cultura anime stie destule si poate aprecia o colectie la adevarata ei valoare..fara sa numere sutele de cd-uri...
Revenind la pasiune...hmm...revin ulterior....ma mai gindesc :arrow:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Mar 31 2006, 02:39 PM
Post #20


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Imi plac anime-urile, dar nu ma pot numi un expert in anime..si asta deoarece un anime care imi place nu trezeste in mine dorinta de a afla ce studio l-a facut ...in ce an si alte chestii de genul acesta..
Pentru mine e important sa trezeasca "ceva " in mine..si acel ceva e suficent sa ma faca sa urmaresc cap-coada anime-ul...
..nu pot spune ca fac colectie , dar un anime downloadat e un anime care trebuie vazut si pus pe dvd la pastrat, unele pentru mine, pentru ca imi sunt dragi si cu siguranta va veni un timp cand voi vrea sa le revad, iar pentru cele care nu mi s-au parut extraordinare sunt sigura ca voi gasi mereu o persoana care sa le aprecieze pentru ceea ce sunt (pentru ca din fericire nu avem cu totii aceleasi gusturi) motiv pentru care nu le sterg si le pun alaturi de cele dragi mie pe dvd-uri...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 03:40 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |