Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

10 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Chestii ENERVANTE la anime-uri...


Vebby
post Feb 20 2006, 07:31 AM
Post #81


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



1. Nu poti spune niciodata ce varsta au <_<
2.Toate scolile si clasele arata la fel.
3.Exces de zel. <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

hunter
post Feb 21 2006, 03:38 PM
Post #82


VIP
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 20-February 06
Member No.: 2.196
Points: 103
Gender:



pe mine m-a disperat fff tare faza aia din Sailor Moon cand se trensformau toate in aceeashi ordine, mai ales ca erau mereu aceleashi animatii pana li se upgrad-au puterile shi cu asta shi coatumele !!! <_< ih!
[COLOR=red]o singura data am vazut cum reveneau la hainele de strada era o scena cu Sailor Uranus ..... e singura din tot serialul de 200 de episoade!!! realy annoing :angry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 21 2006, 09:09 PM
Post #83


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(VirginBlood @ Feb 20 2006, 07:31 AM)
1. Nu poti spune niciodata ce varsta au <_<
*



Ma vad nevoita sa te contrazic aici. :P In majoritatea anime-urilor, pers principale au in jur de 14-15 ani si sunt elevi de liceu. Anyway, this clishee is also annoying. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Feb 21 2006, 11:48 PM
Post #84


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



QUOTE
Ma vad nevoita sa te contrazic aici.  :P In majoritatea anime-urilor, pers principal au in jur de 14-15 ani si sunt elevi de liceu. Anyway, this clishee is also annoying


Si eu ma vad nevoita sa te contrazic :P Stim ca au 14-15 ani din diferite motive. Dar daca nu zice nimeni nimic, m`am trezit cu pusti care zici ca aveau 7 ani, ca aveau de fapt 14.. cu tineri care pareau de 20 si ceva, dar aveau 16-17.. nu mai zic de tipele alea care la 14 ani arata ca hot-girls pe la 24-25... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Feb 22 2006, 02:55 AM
Post #85


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Mama kisa seriously tu, what limbaj mixat folosim sa go crazy cucu nu else.

Oricum, ce e enervant - fillerele (moarte lor). Adica o poveste ar putea si foarte fain rezumata in cateva episoade dar ne servesc la filere domnii de brrrr. Bineinteles asta se numeste fan service yada yada si trag uneori de o serie la max storcand-o de orice idee si , de ce nu, pana la urma si de sens. (Dragonball de exemplu, sau Naruto, sau One Piece...sau Inuyasha...continuati voi lista).
Alt lucru enervant.....hmm alt lucru care DEVINE enervant dupa ce vizionezi un numar bun de animeuri, sunt clieele.
Foarte rar o serie originala in ziua de azi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

hunter
post Feb 22 2006, 06:00 PM
Post #86


VIP
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 20-February 06
Member No.: 2.196
Points: 103
Gender:



bine punctat cilu !!! CLISEELE ASTEA ENERVANTE!!!
eu de asta nu m-am mai uitat la serii din cauza asta dar de mult timp!!! totushi i'm curious daca stie cineva o serie lipsita de clisee !!!!!
poate cineva sa dea un exemplu????? :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 22 2006, 08:09 PM
Post #87


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(cilu @ Feb 22 2006, 02:55 AM)
Mama kisa seriously tu, what limbaj mixat folosim sa go crazy cucu nu else.
*



:lol: Daca "go crazy cucu nu else" de la atat e naspa. :lol: Btw... mixaj e ce ai facut tu. :P

@YuliKa: Hm... nu cred neaparat ca tipele f dezvoltate din anime-uri induc in eroare. Poate fi considerat un clisee aditional faptul ca arata mult mai mari decat sustin a fi. De obicei par mai mari datorita bustului generos, right? :D Anyway... nu pot zice ca le agreez pe tipele in cauza. :P
Cat despre cei care "zici ca aveau 7 ani, ca aveau de fapt 14", nu imi vine in minte nici un astfel de exemplu... Poate doar Hagu din Honey & Clover... dar un singur exemplu nu genereaza un cliseeu (poate doar o exceptie de la regula).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Feb 23 2006, 01:03 AM
Post #88


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



QUOTE(Kisa)
Cat despre cei care "zici ca aveau 7 ani, ca aveau de fapt 14", nu imi vine in minte nici un astfel de exemplu... Poate doar Hagu din Honey & Clover... dar un singur exemplu nu genereaza un cliseeu (poate doar o exceptie de la regula).


Noein
Kurau phantom memory-numai 2 ex

ps.nu am precizat ca e un cliseu, ci doar ca il intalnesc si ma cam seaca.

Cat despre big-girls, de fapt nu e numai pieptul...look at Aya din Tenjou Tenge. Nici s m impusti si nu` dau 14 ani v_v
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Feb 23 2006, 11:27 AM
Post #89


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Cea mai enenrvanta chestie la anime....
MA SEACA ANIMEURILE DESPRE SCOALA...fratzilor dar si asa ne am saturat de scoala ce mai avem nevoie si de anime cu asa ceva?? :angry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Feb 23 2006, 02:34 PM
Post #90


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Cilu -> tare mixajul mosh :lol:

VirginChi -> normal ca toate scolile sunt la fel, cum ai vrea sa fie ? :P

MitsukiChan -> fiecare gen de anime cu publicul lor, tu nu faci parte din publicul caruia i se adreseaza genul "school"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Feb 23 2006, 11:14 PM
Post #91


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Cat de daft!!!! (english word politia pe mine) trebuie sa fii sa nu iti dai seama ca cineva te impungea kisa :P Poate te-a derutat faptu ca nu am dat quote ;) atunci imi pare rau sincer.
Oricum, la fel cum la noi in limbaj, la unii tineri si in special la utilizatorii hardcore de forumuri, mixarea englezii cu romana suna firesc (a se vedea posturile mele mai vechi....umm chiar vechi de tot). Acelasi lucru il vedem la animeuri. Cate cuvinte nu sunt luate din engleza si folosite asa neaosh. Personajele cand sunt intr-o incurcatura sunt in a pinch(u). Asta ma amuza cel mai mult. Chilotzeii sunt deja pants shi exemplele continua si nu le insir din simplu motiv ca imi e lene.
Bun admit ca asta nu face un anime sa ma enerveze...doar lene sa incep un topic nou si scarba sa il aud pe tartoru scorp urland ca deschid topicuri noi si sa fie sterse ca asa i se scoala lui. :angry:

Mitsuki uita-te la blue gender atunci, sau paranoia agent :))..... sau de ce nu la berserk ca sa scapi de anmeurile cu scoala :)) (in elfen lied era scoala oare ca nu mai tin minte, cat m-o impresionat pe nmine seria aia ca in afara de faptu ca erau tone de sange nu mai tin minte mare lucru).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Masatoshi
post Feb 24 2006, 02:03 PM
Post #92


Japan National Team Supporter
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: Tokyo-to,Shibuya-ku,2-1-15 Shibuya
Member No.: 164
Points: 1.529
Gender:



anime-urile sunt stereotipe. in ce sens? personaje care seamana cu altele( singura diferenta fiind culoarea parului sau numele lor), storyline de kko,personaje simpliste in situatii de kindergarden logic...etc(ar fi o groaza dar ma enervez prea mult)
bineinteles sunt anime-uri care sar din tipar..te fac sa razi excesiv,sa plangi(cu lama de ras in mana pregatit sa-ti sectionezi vena de la degetul mic al piciorului drept.) sau pur si simplu sa te minunezi si sa te intrebi : wtf!? de ce nu sunt si eu intr-un anime..i luv this world dude!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

hunter
post Feb 24 2006, 06:59 PM
Post #93


VIP
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 20-February 06
Member No.: 2.196
Points: 103
Gender:



pe mine ma seaca parsonajele care atunci cand glumesc isi pun mana dupa cap. secant! <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Abel Nightroad
post Feb 24 2006, 07:57 PM
Post #94


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



1.personajele cu barba si/sau mustata sunt incredibil de rare
singurele pe care l-am vazut pana acum sunt Father Alexander din Hellsing care are 2-3 smocuri de barbutza ... si pe Master Yoshi din DBZ :D
2.flash-ul in ochelari , desi nu-i un lucru neaparat rau , cateodata e stresant ... cel putin in sailor moon m-am saturat sa-l tot vad pe evil guy cum sta in intuneric si ii se vad doar lentilele si dintii. B)
3. cateodata japo-ngleza suna f urat. sa auzi un personaj cum zice "shatz, shatz" -> "shirt, shirt" te duce cu gandul la alt cuvant cu s.
nu ca m-ar deranja , dar pt cei mici e un exemplu negativ :lol:
(chestie enervanta pe care a zis-o si cilu)


si un mic off-topic pe baza discutiei de rom-gleza
mixarea cuvintelor nu e neaparat dobandiata pe forumuri
orice copil care sta pe calculator si vede nj-de-mii de jocuri cu meniuri in engleza, filme (90% se vb engleza) n-are cum sa nu prinda vreo 2-3 cuvinte si incet incet incepe sa le foloseasca si-l auzi :
"btw ai vazut ce cool a fost movie-u. si ala cum a intrat in slow-mo si i-a killerit p-aia 3 bad guys".
combinatia mai e folosita si pt ca noi n-avem unele traduceri pt toate cuvintele din engeleza, sau daca avem suna stupid. sincer eu prefer sa aud pe cineva ca-mi zice "si-a aparut oger-u din tufis" decat " a aparut capcaunul din tufis"
si e fun , de ce sa nu recunoastem .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

loveless
post Feb 26 2006, 04:29 PM
Post #95


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 13-December 05
Member No.: 1.989
Points: 93
Gender:



se intampla uneori, cand vad un personaj ..sa ma minunez cat de shinny ii este fata...parca ar fi imprumutat zambetul lui Ken (sorry, Barbie!). it's annoying!!! fatza lustruita...inteleg ca au probleme cu luminile , dar din acest motiv s-a inventat fondul de ten si pudra...
...aiurez...aiurez....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Feb 27 2006, 08:53 PM
Post #96


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Poata imi sare cineva in cap......

Pai mai nimic. Adik fie sunt lucruri care sunt minore si nu ma deranjeaza atat de mult dak stau sa ma gandesc mai bine fie sunt foarte enervante. In acest ultim caz nu ma pot incadra ptr ca nu pot spune ca am vaz anime enervante. God forbid sa vad eu un anime si pe urma sa zic ca nu mi-a placut sau m-a enervat. Nu am timp de asa ceva. Deci le aleg cu grija.

Ca sa vin si eu totusi cu ceva zic ca pers sunt desenate prea misto si prea impecabil => fals. Asta e in general. Parul sta prea bine; postura nu deranjeaza....etc in rest nik grav.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spike
post Mar 17 2006, 11:08 AM
Post #97


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 17-March 06
Member No.: 2.294
Points: -38
Gender:



mai imi place topicul asta ce sa mai zic animele au multe bug cum le ziceti voi, de ex ma enerveaza faza cu eroii negativi la inceput sunt prezentati misteriosi apoi iau bataie ca amatori , apoi cand zic ca ei sunt cei mai puternici iar la cate episoade cand au ajuns la alt nivel te miri ce slabe erau ex dbz ce era da vinea vegeta cand se lupta goku cu maiestrul lui
am o intrebare cum se fac pct pe site asta si daca chiar poti descarca ceva de aici sunt nou dupa cum veti nici nu miaim facut o semnatura
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Mar 17 2006, 01:55 PM
Post #98


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



*slaps himself, uses universal translator...

Ca sa faci puncte trebuie sa postezi la sectiunea de Ro-anime sau Anime detaliat a forumului. Orice post la partea de Non-Anime scade pucte. Eventual pentru a castiga pucte trebuie sa scrii si cat mai coerent...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jkno
post Mar 17 2006, 06:11 PM
Post #99


Puppet Master
****

Group: Members+
Posts: 459
Joined: 3-March 06
From: Dracula's Castle
Member No.: 2.230
Points: 1.619
Gender:



Faptul de-a dreptul enervant cand in anumite anime figurile personajelor sunt strambate la extrem desenatorii dorind sa exprime anumite sentimente (frustrare de exemplu). Astfel incat dintr-o figura frumoasa ai deodata o caricatura oribila, cu o gura imensa si ochi bulbucati. Horrific <_< Si ar mai fi cliseele, dar despre astea ati vorbit deja
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Mar 17 2006, 07:07 PM
Post #100


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Hehe ... o chestie care ma enerveaza este ca mai dai peste un personaj care-i asa de "pamapalau",de-ti vine sa-i dai pumni :D ... acuma serios. Nu stie ce sa faca,nu stie pe cine sa creada,ah da,si are o gramada de "admiratoare" si pana la sf seriei tot nu stie pe cine sa aleaga (ex: DearS,Ichigo,parca si ala din Love Hina,si mai sunt)
In rest oka ... cel putin asa cred :-/ :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

10 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 05:52 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |