Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

13 Pages « < 9 10 11 12 13 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mirai Nikki (2011) Sync


Himitsu23
post Mar 12 2012, 11:15 AM
Post #201


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



I knew it! Inca inainte sa dau play am avut un presentiment ca 9th avea sa dea coltul in episodul de azi...Yeah, it was sad, dar macar s-a impacat cu trecutul ei, or something like that... Surpriza cea mare este ca nu ma asteptam in nici un caz ca si 11th sa fie terminat... Cred ca lui i-a aparut DEAD END in diary abia dupa ce a trecut glontul prin el :))
Un turn of events destul de interesant este faza ca totul incepe sa se dezintegreze, care duce la o intrebare pe care am ignorat-o inca de la inceputul seriei: do gods "die"? I mean really, with all their "unlimited" power and stuff... And then, there's Akise Aru care pune cea mai tare intrebare din toata seria -> that guy is an amazing char - "Can everything really be turned to normal after becoming a god?"... Anyway, deja am renuntat la a mai face presupuneri dupa episoadele anterioare...so, ce-o fi o fi...
O mica remarca though: dupa ce s-a terminat toata faza cu 11th, si a venit dimineata urmatoare, a fost inca o demonstratie de lack of *clears throat" manhood din partea lui Yukiteru. Do the maths: only 1 diary owner left+no parents+house all to yourself+girl ready, willing and able=show her how much you love her, fool!!! Jeez...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Mar 12 2012, 03:18 PM
Post #202


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Srsly?

Am stat 2 saptamani pentru un build up episode? <_<

Ma rog...a fost fainut si, oarecum, touching, dar se vede de la o posta ca Yukiteru nu este prea bine stabilit ca si char: adica, la un moment dat, 9th (a f-ing terrorist!) remarca ce privire de killer are asta si dupa aceea nenea se smiorcaie ca un copil... <_<

Cat despre Yuno...am renuntat demult in a o mai subestima. :lol: Akise ma enerveaza, in sensul ca nu stim nimic despre el (in afara de faptul ca, probabil, ar vrea sa devina lovey-dovey cu Yukiteru :blink: ).

Am...in schimb, o mica teama care creste tot mai mult pe masura ce ne apropiem de final: for the love of Haruhi, please don't make it a "deus ex machina" ending...(no pun intended :P).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Mar 12 2012, 10:12 PM
Post #203


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
show her how much you love her, fool!!!

Cu exceptia faptului ca el nu o iubeste.

QUOTE
for the love of Haruhi, please don't make it a "deus ex machina" ending

Nu stiu ce inseamna "deus ex machina" dar ai spus Haruhi si asta ma sperie tare rau because that one sucked! >.<

Pe mine anime-ul acesta impreuna cu Guilty Crow incep sa ma lase tot mai neimpresionata cu fiecare nou episod. Vor sa fie totul cat mai criptic doar ca la final sa realizezi ca de fapt nu a fost nimic acolo, doar dorinta de a soca. Pana la urma nici nu am mai inteles care a fost pactul cu Deus si 9th. Whatever, am renuntat de mult sa mai incerc sa-i prind logica. Ce nu inteleg e ca, daca anime-ul se indreapta catre un public matur [because the killings are definitely not for 12 years old], de ce personajele par sa fie scoase dintr-un serial pentru copii? Pe bune, povestile lor au fost foarte slab prezentate si realizate. It's like they think we won't notice because we're to stupid to ask more from them...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Synoptic
post Mar 13 2012, 04:59 AM
Post #204


The lowly maggot under the trash.
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: 27-January 08
Member No.: 6.056
Points: 316
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Mar 12 2012, 04:18 PM)
please don't make it a "deus ex machina" ending

Un deus ex machina din acela nesimtit asa pe fata, nu ai vrea sa se intample, nu?
:rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Mar 13 2012, 11:49 AM
Post #205


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Dap. Desi m-as simti all warm and fuzzy ca s-a terminat "bine", I would feel betrayed si i-as da o nota medie <_< .

@Tessa

1) I don't believe in God, asa ca am inlocuit acel cuvint din expresiile standard :)

2) Deus ex machina.

In mare, daca se aplica la Mirai Nikki cam asa ar trebui sa se incheie: Yukiteru kills everyone (including Yuno), he becomes a God, changes everything back to normal, brings everyone back to life while solving their problems (parintii lui 9th nu mai mor, 3rd nu mai devine un criminal, the miko - 6th parca, nu mai e violata again and again and again, taica-su se impaca cu maica-sa, Yuno nu mai e mentally raped de catre parintii ei) and they live happily ever after. B)

Cum am spus: warm and fuzzy, but betrayed. <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Mar 13 2012, 09:13 PM
Post #206


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



@darczon
Ok, Yukiteru becomes a god....dar unde in manualul cu instructiuni despre "How to use Deus' powers made simple for idiots" scrie ca poate sa schimbe trecutul oamenilor sau ca poate sa dea timpul inapoi? Logic ar trebui, dar nu stim daca e si practic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Mar 19 2012, 08:45 PM
Post #207


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



He's a f-ing GOD. Un pic de time travel sau ressurecting people should be a piece of cake. <_<

Ahem, revenind la episodul 22...vreau doar sa ii fac o dedicatie speciala personajului care a reusit sa ajunga in lista mea de "Top I-want-to-f-ing-chop-his-head-off list": misiu Akise.

GET YOUR YAOI OUTTA MY MIRAI NIKKI! <_<

Btw, nice job (as always) Yuno :rolleyes: .

Lasand glumele de-o parte, ma intreb ce i-o fi picat fisa lui Gaylord Focker asta?

Faptul ca Yuno are doua jurnale adevarate si al treilea schelet...I'm thinking world lines: she won the game in another dimension and came into this one and killed the "real" Yuno? :blink: Synoptic, you shut up :P.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Mar 21 2012, 01:00 AM
Post #208


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Eh, acum incep sa ma gandesc ca Yuno i-a fraierit pe toti si e adevarat ceea ce spune akise: ca vrea sa castige jocul. Si l-a si castigat, because Yuki is a wimp si nu mai are gloante XD.
Oh, I like Akise a lot [mai putin partea in care am aflat ca e gay, dar banuiam de ceva timp :P ]. Yuno e prea creepy si berserk ca sa te poti atasa de ea. Acum ma intreb daca nu a fost totul doar o inscenare si ea a reusit sa-si joace rolul cel mai bine pana la final :) .
Inca 4 episoade? Au timp sa faca multe in ele XD.
Abia astept sa aflu ce i-a scris Akise pe telefon. Sper ca nu e "I love you!". XD

P.S.: why does everyone like Yukiteru [9th, Akise, Deus, 6th...]. He's not special in any way >.<. Chiar nu pot sa inteleg <.<.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Mar 21 2012, 01:59 AM
Post #209


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Avand in vedere ca Akise Aru e o entitate creata de Deus pt a inregistra evenimentele, nu stiu daca poate fi categorisit ca fiind gay doar pt ca he has the body of a guy... who knows? Poate ca in interior e female...but enough nonsense. I just went with the flow...nu am mai incercat sa fac speculatii care oricum nu s-ar fi adeverit si am urmarit cuminte ce s-a intamplat. Acum misterul care a ramas este al cui era respectivul telefon? Revenind la faza cu twins, este posibil ca Diary a lui Second se fie compus din 2 telefoane din moment ce am vazut ca este posibil asa ceva, gratie lui 7th... Dar totusi, de ce arata ambele telefoane acelasi lucru, doar ca au numele lui Yukiteru scris diferit? Oricum, Yuno inca de la inceput a fost o psycho... You have to admire her skills with the knives and all...Tre sa fi avut destul timp ca sa practice... Probabil ca inca de cand a urcat in lift cu el vroia sa-l transeze, iar acum in sfarsit are ocazia... Sa fi avut dreptate in legatura cu ea? Adica ea sa se fi folosit de Diary al lui Yukkiteru all this time doar pt ca Diary al ei era atat de varza de unul singur? Tot ce-i posibil. Anyway, mai ramane de vazut cum si ce era scris in Diary al lui Akise Aru si sa vedem ce va face Yukkiteru in functie de ce a citit: sa o creada pe aceasta Yuno care se pare ca nu este cine spune ca este si sa isi lase garda jos, rezultand intr-un eventual macel din partea ei, sau sa se impotriveasca ei si sa die a slow and even more painful death? O intrebare care am inceput s-o pun gratie ultimelor evenimente este: cat de adevarat era acel "Happy end" care era in telefonul lui "Yuno"?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Mar 26 2012, 08:14 PM
Post #210


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



HA! Finally! Am avut dreptate cu ceva in seria asta!!! B)

Acestea fiind spuse, doua lucruri au fost faine in episodul asta:

1) Yukkii si-a descoperit penisul (about f-ing time, if you ask me <_< )

2) Intreg episodul a fost un mare "AHA"! si destul de touching...sunt extraordinar de fantastic de curios ce fel de ending au de gand sa ne arunce astia pe gat :twisted:

Mai e mult pana luni? :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Mar 26 2012, 10:53 PM
Post #211


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Aaa, mind repeating exactly WHAT you were right about in this series? Because it seems to me that I was righter than you! Don't worry, it happens pretty often. I'll TRY to act surprised when I'll be right about you-know-what in Naruto too....
Now, ce nu am inteles eu:
- Marele secret: eu nu inteleg de ce era atat de important pt Yuno sa ascunda faptul ca ea era castigatoarea editiei precedente. Nu putea sa mearga la Yukiteru si sa-i spuna ceva de genul: "I am a sophisticated sex-goddess, sent back through time, to change the future of one lucky bastard! Yuki, you've been targeted! Prepare for Yuno-culation!"(inspired from American Pie), sau ceva de genul. Altceva ce nu am inteles este unde ii sunt puterile de God of Time? Doar o simpla calatorie in timp nu a facut-o sa le epuizeze pe toate, right?
Ceva care a fost foarte tare: tocmai cand se credea ca Yukiteru finally found further instructions about the use of his manhood, gestul lui Yuno de a scoate toporul de sub cearshaf la sfarsit inseamna ca he sucked and she was not satisfied :))))
Alt chestie idioata a fost schimbarea care s-a petrecut cu Murmur dupa ca a devenit noul God. Un bandaj in forma de x pe frunte... Really?! Was that the best they could come up with?!!
Acum, tot ce a ramas de vazut este cum se termina.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Mar 28 2012, 12:08 AM
Post #212


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Pai am avut dreptate in legatura cu Yuno 2...check my other posts. Am zis ceva despre world lines and shit like that :P.

Asa, dupa o noapte de rumegat, m-am gandit la cateva chestii:

1) De ce e Yukiteru atat de pissed? Yuno cea care i-a spus ca ii va deveni mireasa este acea Yuno the 1st care a omorat-o pe Yuno the 2nd. She told him first treaba aia, chiar daca intr-o lume diferita...Desi, daca e sa ne luam dupa lore, nu e chiar un different world line. E aceeasi lume, numai in trecut.

2) Cand a omorat-o 1st Yuno pe 2nd Yuno? Dupa reactia lui 2nd Yuno cu dying message (really cool scene btw :D), se pare ca dupa ce 2nd Yuno i-a marturisit lui 1st Yuno treaba aia

3) Treaba cu God Power....daca a mers in trecut, e logic sa isi piarda puterea, nu? De vreme ce nu a castigat meciul in acea world line/ nu l-a castigat inca (daca se mentine aceeasi world line)

4) De ce e atat de panicata 1st Yuno? Ca ce? Afla Yukiteru ca e o criminala? WOW! Talk about newsflash <_<

5) In acea "prima lume", totul a decurs la fel ca si in lumea asta? Did his parents die? Did the world actually end? Did they f*ck? :D (corectat de elpreda)

6) Ce doamne iarta-ma vrea Murmur? (which I hate....I hate mascot characters turned serious <_< )

7) WHERE THE HELL ARE ALL THE PEOPLE? :blink:

8) De ce a ascuns 1st Yuno faptul ca castigat editia precedenta a Survivor? Pai..1 - ar fi facut-o o tinta si mai mare decat Yukiteru: "Deus' favorite"..."Uhm guys, yeah, I won this sh*t once...so, yeah, could you kill me first?" Ceva de genu :P

2 - Cine mama dracu' ar fi crezut-o? Yukiteru? :lol: Ala e prea prost pentru asa ceva.

9) Did Murmur actually become God? Nu cred...ca a zis Deus ceva de bratarile ei. Poate doar i-au crescut o tzara puterile.

10) Uhm...yeah, that's about it :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Mar 28 2012, 09:38 PM
Post #213


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



QUOTE
1) De ce e Yukiteru atat de pissed? Yuno cea care i-a spus ca ii va deveni mireasa este acea Yuno the 1st care a omorat-o pe Yuno the 2nd.

Actually, at that point nu existau 2 Yuno, are sens sa vorbesti despre cele 2 numai de la punctul in care s-a intors in trecut, they "both" said that when they were still one.

QUOTE
3) Treaba cu God Power....daca a mers in trecut, e logic sa isi piarda puterea, nu? De vreme ce nu a castigat meciul in acea world line/ nu l-a castigat inca (daca se mentine aceeasi world line)

Nope, indiferent de modul cum interpretezi time travel-ul, treaba asta nu are sens. Daca s-ar fi intors in trecut in corpul de atunci ai fi zis ca da, inca nu castigase jocul si nu-si capatase inca puterile, dar si-a transportat prin timp corpul pe care il avea dupa ce devenise God. Now you'll say ca si-a pierdut puterile si asa fiindca s-a intors la un punct inainte sa fi devenit God. Nope, daca ar fi fost intr-adevar un om normal ar fi incetat sa existe in momentul in care si-a ucis versiunea din trecut, but that did not happen because she was not restricted by any laws of time, existence or whatever, therefore she was still God. So she either didn't want to use any of her divine powers or there is a big gaping hole in the story.
5) Did the f**k? (sorry, the nazi inside me couldn't resist)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Mar 29 2012, 08:03 AM
Post #214


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(elpreda @ Mar 28 2012, 09:38 PM)
5) Did the f**k? (sorry, the nazi inside me couldn't resist)
*



Ha! Ai dreptate. I messed up :(...but...Ahem..."Did they f**k?" Oh, the irony :P

Revenind la 1:

Tot nu pricep. 1st Yuno i-a spus ca ii va deveni mireasa. Apoi a avut loc survival game-ul. They won. Yuki died. 1st Yuno merge in trecut. In acel trecut 2nd Yuno (adica ea inainte de a incepe jocul) ii spune lui Yuki treaba cu mireasa. 1st Yuno kills her. Incepe jocul din nou.

Asadar, nu tot 1st Yuno i-a spus prima treaba asta? Si nu 1st Yuno a castigat 2 jocuri (chiar daca nu mai tine minte primul?)? Si nu 1st Yuno i-a fost alaturi mereu? Yukiteru nici macar nu o cunostea pe 2nd Yuno.

La punctul 3) ai dreptate. Sper doar sa nu fie un gaping hole in the story si sa ne explice treaba asta. Poate cand a inceput al doilea joc, Deus sau Murmur i-a luat puterea?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Mar 29 2012, 09:33 AM
Post #215


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Ba da, a cunoscut-o pe 2nd Yuno cand i-a spus ca ii va fi his bride... Numai ca intre timp a aparut 1st Yuno care i-a facut felul...Wow, I would totally love to feel the sensation of killing another yourself :))) Iar aici se explica de ce avea si 2 diaries: 1st Yuno l-a luat cu ea pe cel cu care a castigat editia precedenta, iar cand Deus a dat telefoanelor abilitatea de a arata future events, din moment ce telefonul lui Yuno era in dublu exeplar, ambele au avut aceasta abilitate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Mar 29 2012, 10:15 AM
Post #216


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Ma refeream ca nu a cunoscut-o "cunoscut-o". I mean, atunci au vorbit pentru prima data. Then she got killed. Cat despre telefoane, oare telefonul lui 1st Yuno si-a pierdut puterea cand s-a terminat primul joc si i-a fost restabilita asa cum a spus Himitsu cand a inceput al doilea? Sau pur si simplu si-a pastrat puterea?

Oricum, si in acest al doilea joc, tot telefonul din primul joc l-a folosit. Mai putin cand l-a pacalit pe Akise. And...about that...nu mai tin minte sigur, dar cand s-a decis sa scoata al doilea telefon...nu cumva mai era unul in chestia aia de la curea? :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Apr 2 2012, 07:59 AM
Post #217


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



LOL! Could anyone have predicted that? I seriously doubt it. Revenirea lui 9th in scena cred ca a fost un fel de fan-service pt cei carora le era dor de ea. Jokes aside, interesanta turnura si plimbarea asta intre lumi - nu numai ca Yuno a fost in stare sa se omoare o data, dar e hotarata sa retraiasca senzatia. Now, revenim la misterul care il reprezinta Murmur: la inceput am crezut ca este un fel de asistent al lui Deus, dar din moment ce era o creatie a lui Yuno care castigase jocul precedent, cum se face ca lui Deus din 2nd world, nu i-a pasat, sau chiar a primit-o? Really strange... But, Akise Aru a fost creatia lui Deus din 2nd world, si desi nu stim daca tipul a existat in first world, Yuno i-a facut felul pana la urma, so Deus a trebuit sa gaseasca un inlocuitor pt Akise, thus 9th was the lucky winner. Buuut, Akise era inca viu cand Deus a salvat-o pe 9th, so I guess he must have thought of using 9th as a safety precaution.
Side-note: foarte interesanta metoda prin care Deus si-a impartit puterea cu 9th - just slide your hand between her guts and TRANSFER COMPLETE...lol!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Apr 2 2012, 11:03 AM
Post #218


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Akise nu cred ca avea vreun rol activ. Era doar un "observer"; probabil pus acolo pentru ca Murmur sa nu poate sa o "ajute" pe Second fara ca Deus sa observe.

In schimb, Deus stia ca isi va pierde puterea pe masura ce avanseaza jocul, pe cand Murmur va deveni din ce in ce mai puternica si va putea sa influenteze jocul. Cred ca de asta si-a transferat o parte din ce puteri mai avea in 9th.

Ma asteptam sa reapara, sincer sa fiu. Nimic din Mirai Nikki nu e la intamplare iar scena cu Deus si 9th ma zgaria pe cerebel :D.

Insa...ceea ce ma zgarie acum pe cerebel este reintroducerea lui 6th...Inteleg ca l-au aratat pe primar cu jurnalele pentru a explica crearea lor in aceasta a treia lume, dar...ce treaba are 6th? Si de ce ea, in mod deosebit? :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Synoptic
post Apr 7 2012, 10:14 PM
Post #219


The lowly maggot under the trash.
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: 27-January 08
Member No.: 6.056
Points: 316
Gender:



Yuno breaks the space-time barrier with a hammer. :|
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Apr 9 2012, 10:29 PM
Post #220


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Holy shiznitt! :huh:

Episodul de azi a fost superb de...stresant. Varianta acea chill de opening din timpul luptei lui Yukiteru..."maretul" lui plan, wavering-ul lui Yuno, ownage-ul lui Ninth, capcana aceea temporala, ownage-ul lui Murmur si cea mai "adevarata-si-nu-prea" replica din tot anime-ul... :o

Serios, replica lui Yuno cu: "I would've loved anyone if I depended on him" si viceversa lui Yukiteru probabil...pardon, a fost adevarata in primele cateva episoade, dar nu cred ca mai e valabila si acum. I mean...sure, he's an idiot, dar cred cu tarie ca chiar a ajuns sa o iubeasca, numai ca Yuno e un pic prea...uhm, guano crazy ca sa priceapa asta. Cu toate acestea, sunt curios ce va alege mult iubita mea dusa-cu-capu'...si sunt si mai curios cum mama dracului o sa se termine chestia asta... :o

Bineinteles...am cateva planuri, dar toate includ warm and fuzzy ending (ergo, they get together and all ends well), deus ex machina endings (they get together and share in Deus' powers and all ends well), lost-like endings (it was all in his head) sau "bad" endings (the circle continues). Sper sa ma insel cu toate :D.

In numele lui Haruhi, MAI E MULT PANA LUNI?! <_< See, that's why I hate watching ongoing animes... :(

EDIT

:lol: Murmur's omake a fost absolut hilar :lol: : "Yuno, did your breasts just shrink? G.T.F.O!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

13 Pages « < 9 10 11 12 13 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 07:32 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |