Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages « < 2 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ever Got The Feeling You're Too Old ?, Clash of the generations!


aaadela
post Jul 25 2011, 01:42 PM
Post #61


Traducătoare
***

Group: Members+
Posts: 203
Joined: 9-March 09
From: Deva
Member No.: 8.457
Points: 601
Gender:



QUOTE(Nagisa-chan @ Jul 24 2011, 05:05 PM)
La 35 de ani o sa am copil probabil, nu o sa ma mai identific cu Caroline. O sa vreau sa vad ceva mai...serios.


De ce crezi asta? Poate că la vremea aceea o să vrei să te simţi din nou tânără, poate te va apuca nostalgia şi vei avea chef de anime-uri siropoase cu liceene. You never know.
Uite, eu am aproape 18 ani şi mă uit adeseori la anime-uri de copii. Asta nu înseamnă că sunt imatură, din contră, dar în fiecare din noi, în sufleţel, acolo, undeva adânc, se află un copil. :)
Şi, mai ştii? Poate te vei uita cu copiii tău la anime-uri... Şi ei îţi garantez că vor opta pentru Pokemon, Sailor Moon, Sandybell sau ceva de genul, nu pentru un anime serios. I'm just saying...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nagisa-chan
post Jul 25 2011, 04:51 PM
Post #62


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 230
Joined: 1-June 11
From: Nicaieri
Member No.: 10.518
Points: 431
Gender:



And you're saying right. Desigur ca ma voi uita cu ei la animeuri..:D Hm...intr-un fel ai dreptate, as da orice pentru un episod din Kyoro chan.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Jul 25 2011, 06:09 PM
Post #63


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



QUOTE(Nagisa-chan)
La 35 de ani o sa am copil probabil, nu o sa ma mai identific cu Caroline. O sa vreau sa vad ceva mai...serios.

eu mai ma uit din cand in cand la vre-un episod din vre-un anime (de fel Naruto), impreuna cu frate-meu care are 35 de ani :lol:

QUOTE(aaadela)
poate te va apuca nostalgia

ma apuca pe mine ... sa ma uit la Thomas The Tank Engine :lol: parca ma simt asa de calm cand ma uit la ele

Fizic ma simt cam batran, dar cu niste atrenamente, ceva ar trebui sa simt mai tanar dupa o perioada, dar locuiesc in Buci ... pardon Bucuresti, unde poluatia ii mai mereu e peste limita admisa, lucru ce il simti cel mai bine cand depui efort fizic, simti ca nu ai aer, nu ma simt asa si la munte, azi toamna au fost prin Buc. matusa-mea si ma intreba cum de rezistam in aerul asta, imbacsit. In schimb psihic nu ma simt asa batran, ba dimpotriva inca as face unele lucruri care le fac de fel copii. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Sep 2 2011, 09:47 AM
Post #64


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Huh...old eh?

Am 21 de ani impliniti fix acum 2 luni si o zi :). Multumesc, multumesc :D.

La anime-uri nu m-am uitat (in mod serios) decat de vreo 3 ani, adica de cand am descoperit puterea torrentelor si am inceput sa adun HDD-uri externe ca Basescu voturi.

In schimb, sunt destul de neofit in privinta intalnirilor intre anime fans, manga (abia am dat de mangashop si sap economii sa imi fac si eu o colectie :D) sau anime forums.

Pana acum, credeam sa sunt singur pe lume :lol:. Ma rog, in oraselul meu asa si este. :(

Lasand plansul de mila la o parte, si parintii mei se uita un pic cam ciudat la mine atunci cand nu ies din camera decat dupa 12 ore in care am vazut o serie de anime si ma intreaba: "Ce iti place la alea?"

Urmatorul meu pas a fost sa ma apuc de subtitrari si sa le arat ce inseamna anime (still working on it >.>).

In schimb, fratiorul meu de 11 ani face parte din generatia hiperactiva a celor de dupa 2000. You know what I'm talking about :).

Asa ca efectiv nu are rabdare sa se uite la un anime mai mult de 2-3 episoade pe zi, desi am incercat sa il tentez cu Naruto, Bleach, Inuyasha etc.

Eu, in schimb, sunt destul de consecvent in opinii si foarte rar mi le schimb. Imi plac anime-urile si voi continua sa ma uit cat imi permite timpul. Desi medicina + anime = not good. But I just don't give a f**k! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Astarteea
post Jan 14 2012, 07:59 PM
Post #65


...
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 30-September 05
From: ...
Member No.: 1.840
Points: 250
Gender:



Nu ma simt deloc batrana si nicidecum prea in varsta pentru anime. Pana si mama se uita inca la desene animate, iar eu ma voi uita la anime cand voi ajunge la varsta ei. Si dupa ce ma pensionez chiar nu ma vad crosetand in fata televizorului, vizionand emisiuni proaste, ci mai de graba voi fi o bunicuta care isi petrece timpul jucand diverse jocuri pe calculator si vizionand anime. ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bloodlover
post Jan 16 2012, 01:39 PM
Post #66


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 85
Joined: 18-January 11
From: Transylvania
Member No.: 10.305
Points: 182
Gender:



24 de ani si inca ma uit la anime. Nu cred ca e o chestiune de varsta ci mai degraba de gusturi si schimbare. Poate ca acum nu ma mai uit chiar la orice cum faceam prin liceu si nu ma mai atrage aproape nimic din ce e nou, dar cumva cumva gasesc mereu cate un anime la care sa ma uit fara sa ma plictisesc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

aleerea
post Jun 1 2012, 10:31 PM
Post #67


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 28-October 09
Member No.: 9.135
Points: 33
Gender:



Pe forum nu ma simt asa batrana(la 22 spre 23 de ani T_T) pentru ca in general lumea nu se uita la cate decenii vechime ai si nici cu scrisul nu o duc rau adica pot sa scriu si normal (gramatic si romanesc) si trecand din ro in en si cu 'k', 'sh' si tot felul de semne si simboluri (pentru ca uneori vreau sa intaresc o idee care nu ar suna bine in romana). Dar sa vezi ce batran te simti cand esti inconjurat de liceeni (and down)!
In plus pe forum poti sa te concentrezi mai mult sa vorbesti despre anime si manga fara sa se holbeze vecinul la cate fire albe ai su ceva de genul. Si oricum, anime-urile ar trebui sa fie pentru toate varstele ... in afara de cele cu recomandare (la care se uita si copii de 13 ani si ai de 20).
In orice caz, eu incerc sa ma inteleg cu toate persoanele din jurul meu (forum sau realitate) indiferent de varsta sau preferinte! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Jun 1 2012, 11:21 PM
Post #68


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Prea batrana? Hell no! Cel putin din prisma pasiunii pentru anime, ma simt inca tanara. Si nu numai. Zilele trecute cineva mi-a spus ca nu arat de 18 ani (atat a presupus ca am) si cand i-am spus ca am aproape 23 de ani a avut un mic soc. Sunt des intrebata in ce clasa sunt, motiv pentru care banuiesc ca nu trec prea in varsta in ochii societatii si consider chestia asta un bonus in a ma preface ca inca mai sunt copil. :lol:
Sunt si momente in care simt ca am pierdut unii dintre cei mai frumosi ani ai tineretii si am ajuns la varsta asta fara sa realizez mare lucru, dar niciodata chestiile astea nu au avut legatura cu anime-urile. Ma simt prea batrana sa ma apuc de unele chestii, consider ca nu mai am timp sa imi pun in alpicare toate planurile anarhiste si irealizabile and stuff like that.
Cat despre anime, chiar daca nu ar exista si un sector potrivit varstei mele, tot m-as uita si oricum ma uit si asa cu placere la cele pentru 12-18 ani and many of them entertain me very well. Mai am mult de vazut ca sa pot ajunge la un nivel pe care sa il consider satisfacator si chiar daca la 50+ nu o sa reusesc sa ating acest nivel, I still won't be old enough. (for anime :D )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Jun 1 2012, 11:41 PM
Post #69


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Eu nu ma simt batran decat la conventii cand vad ca toata lumea din jurul meu e de varsta de liceu si incep sa ma intreb ce caut eu acolo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Jun 1 2012, 11:57 PM
Post #70


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Yeah, I know that feeling. Dar ei nu stiu ca tu nu mai esti la liceu, usually, asa ca bucura-te de anonimat si sinte-te tanar cat inca esti :lol:
Unless activitatile si tot ce se intampla acolo se rezuma la nivelul de liceu... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Jun 5 2012, 03:51 PM
Post #71


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



QUOTE(cg1700 @ Jun 1 2012, 11:41 PM)
Eu nu ma simt batran decat la conventii cand vad ca toata lumea din jurul meu e de varsta de liceu si incep sa ma intreb ce caut eu acolo.
*



Eu ma simt batran cand incep sa ma gandesc la pustoaice si asiatice cum face "tantareanu cu thailandezele" :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akashiro Kitadawa
post Jun 5 2012, 05:05 PM
Post #72


Prime Archon of the Imperium & High Judicator
****

Group: Members+
Posts: 353
Joined: 28-May 12
From: Gondolin aka Bucharest
Member No.: 10.973
Points: 201
Gender:



Faza cu batranetea tine de mental de cele mai multe ori.Dar daca duci un stil de viata sanatos (sau macar incerci) si asta include dar nu este limitat la sport/sa nu fumezi/sa nu bei alcool/sa nu consumi grasimi, te mai ajuta.


Si mai include sa consumi fructe/legume/produse apicole/apa fara deuteriu (se produce la noi in tara, mareste durata de viata, imbunatateste calitatea vietii, doar ca e cam scumpa).


Dar tipul acesta de viata costa destul de mult.Macar jumate sa iti permiti in ziua de azi.Si sport ca ala nu costa nimik (faci jogging prin parc sau iti cumperi niste greutati +bara de haltere).

Dar cum ziceam, daca duci un stil de viata sanatos, asta se vede si la trup mai ales.Poti sa ai 50 de ani si sa arati de 35.

A da, sa nu uit.Cica si o viata amoroasa implinita te face sa pari mai tanar.



Totul vine din cap.Poti sa te simti tanar si la 90 de ani.Doar ca in secolul in care traim, cel al vitezei, accelerand mereu, munca-distractie-somn, ajungi la un moment dat sa simti ca timpul curge mai repede decat ai vrea.

Totul e sa faci fiecare clipa sa conteze.Asta e parerea mea.Si mai ales fa lucrurile in asa fel incat sa nu-ti para rau ca nu le ai facut la timpul lor.Si asta include orice.Folositi-va imaginatia.


And no,i don't feel old.I just feel the world is getting crazier by the day.That is all.Or maybe is just me.

Now get off my lawn,ya kids!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Jun 6 2012, 10:22 AM
Post #73


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Well, mie imi place sa cred ca inca arat ca la 18 ani chiar daca tre sa implinesc 23 in curand... Pana acum, mai toti cei pe care i-am inalnit pt prima data si i-am pus sa-mi ghiceasca varsta au gresit...mai putin 1.... Yeah, recunosc, ca la Otaku m-am simtit un pic mai....in varsta fata de majoritatea care intr-adevar, pareau liceeni sau de primul an de facultate...but I think I managed to blend in with the hood pretty well XD Ma intreb cum va fi de acum inainte cand voi continua sa inaintez in varsta...as face bine sa-mi gasesc mai repede jumatatea, sa producem rodul iubirii si sa am o scuza cand voi avea 30, sa spun ca il/o insotesc pe junior/oara. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Jun 6 2012, 10:36 AM
Post #74


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



QUOTE
as face bine sa-mi gasesc mai repede jumatatea, sa producem rodul iubirii si sa am o scuza cand voi avea 30, sa spun ca il/o insotesc pe junior/oara.

LOL! :lol: Sorry, but I couldn't help it!
Chill, nu mai e asa de mult pana la 30 de ani si mare parte din oamenii de aici au in jur de 30 de ani. Nu mai e ca pe vremuri, cand la varsta asta trebuia sa ai copii de maritat, multi abia termina studiile. And you don't need excuses to do what you like at any age! (well, mai putin unele chestii, dar alea deja intra in dereglari mentale, ceea ce nu e cazul).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yoyo
post Jun 6 2012, 02:48 PM
Post #75


Sense Offender
****

Group: Members+
Posts: 453
Joined: 17-April 12
Member No.: 10.948
Points: 1.122
Gender:



QUOTE(Himitsu23 @ Jun 6 2012, 10:22 AM)
Well, mie imi place sa cred ca inca arat ca la 18 ani chiar daca tre sa implinesc 23 in curand... Pana acum, mai toti cei pe care i-am inalnit pt prima data si i-am pus sa-mi ghiceasca varsta au gresit...mai putin 1.... Yeah, recunosc, ca la Otaku m-am simtit un pic mai....in varsta fata de majoritatea care intr-adevar, pareau liceeni sau de primul an de facultate...but I think I managed to blend in with the hood pretty well XD 
*



Deci tu erai!
Chiar m-am intrebat cine e individul ala care face nota discordanta printre pustani.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Jun 6 2012, 04:37 PM
Post #76


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Leave the poor guy alone. Eu m-am simtit ca Guliver la JPT <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Jun 6 2012, 04:59 PM
Post #77


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Are you that tall?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yoyo
post Jun 6 2012, 05:02 PM
Post #78


Sense Offender
****

Group: Members+
Posts: 453
Joined: 17-April 12
Member No.: 10.948
Points: 1.122
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Jun 6 2012, 04:37 PM)
Leave the poor guy alone. Eu m-am simtit ca Guliver la JPT  <_<
*



O sa presupun ca te referi la Guliver in tara uriasilor. :twisted:
Don't worry little one, daca vii la Niji, ciocnim un pahar de STH impreuna. ;) :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akashiro Kitadawa
post Jun 6 2012, 05:17 PM
Post #79


Prime Archon of the Imperium & High Judicator
****

Group: Members+
Posts: 353
Joined: 28-May 12
From: Gondolin aka Bucharest
Member No.: 10.973
Points: 201
Gender:



Ca fapt divers, unde si cand sunt festivalurile ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Jun 6 2012, 05:24 PM
Post #80


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Otaku a trecut, a fost acu 2 saptamani aproape, la Uiversitatea Romano-Americana. In general e pe la sfarsitul lui mai si pana anul asta era la Casa de Cultura a Studentilor. Nijikon e in toamna, undeva la sfarsitul lui octombrie, la Palatul Copiilor, in Tineretului.
De anu asta mai este inca o canventie, care de fapt e mai mult un festival cultural, Japan Play. Anul asta a fost la Cluj, la anul va fi in Bucuresti si am inteles ca va tine cam o saptamana sau 10 zile, don't know for sure, undeva in martie.
So try to arrange your schedule :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:58 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |