Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

7 Pages < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Discutii despre universul Dragon Ball


Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #21


Unregistered









Sunt si nu sunt de acord cu voi.Nu as fi postat in acum daca nu mi-as fi zarit nick-ul pe aici si nu m-as fi simtit vorbit pe la spate de unii pe care ii consideram prieteni(se simte cineva...Scorpio, poate tu? :twisted: ).De cand mi s-a spus sa fac topicuri mai dezvoltate, m-am conformat, si aste se poate confirma.M_Vegita, o sa ma injuri mult, ca si pana acum, dar de data asta Scorpio are dreptate.tu chiar nu ai zis mare lucru in postarile astea alea tale.
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #22


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



nu am zis nimik ????hm...nu prea cred..dar sa trecem peste asta....scorpi...parca ziceam ceva de spamuri...cei sum 3 randuri e considerat spam..felicitari!!!tocmai ai spamuit!!!!:>>
p.s.:numi place rasolul!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LSsjBrolli
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #23


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 20
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 34
Points: 2



scorpio am si eu o intrebare: ce are topicul cu Ssj girls? intrebam si eu dece nu sunt fete care sa se transforme.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #24


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



1. M_Vegita rade harb de oala sparta :twisted: si NU-Mi mai spune SCORPI ci SCORPIO !!!!! Ce? te doare mana pt. o litera? :? :x

2. Sethi..nu cred ca intelegi sintagma : a vorbi pe la spate. DAca era sa fac asa ceav o facea mprin pm sau pe irc.....nu pe forum unde paote vedea tota lumea. Apropos..ma simt....dar nu insensul in care ai vrea tu, iar daca iti sunt prieten asta nu inseamna ca trebuie sa-ti tolerez aberatiile si sa-ti accept greselile.

3. Brolli....e un topic de spam..un topic de speculatii nu de dovezi clare. Nu poti spune concret de ce nu sunt sau de ce ar putea fi...pt. aceste dat nu sunt prezente nicaieri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zare
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #25


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 109
Points: 2



Lupta dintre Goku si MajinVegeta trebiue tratata cu multa atentie. Eu am urmarit numai versiunea americana a lui DBZ si mi se par foarte inspirate titlurile "The Long Awaited Fight" si "Battle of Fates". Se poate obseva cu okiul liber ca nu numai Vegeta era obsedat de gandurile sale de razbunare ci si Goku astepta aceata lupta. El doreste sa-si testeze fortele impotriva printului, caci stie c de la moartea sa Vegeta s-a antrenat pentru a-si depasi toti rivalii. Motivele pentru care Goku nu s-a transformat in SSJ3 sunt urmatoarele: odata cu transformarea sa in SSJ3, timpul sau (24h) s-ar fi scurs foarte repede si el nu dorea ca tot timpul sau pe pamant sa-l petreca luptandu-se cu Vegeta, ci mai degraba s-ar fi luptat cu Majin Buu. Apoi, dupa cum toata lumea stie, Goku este cel mai fair-play dintre toti, si i s-ar fi parut probail cheting daca el s-ar fi transformat in SSJ3 si Vegeta nu. La nivelul SSJ3 ar fi putut folosi unele tehnici care lui Vegeta i-ar fi fost inaccesibile si atunci lupta nu ar fi echilibrata. Totusi, el stie ca ii este superior lui Vegeta si ramane putin uimit cand constata puterea acestuia , care fusese boostata de catre Babidi. "What clown, feeling angry, humiliated, is that it? .... You won't be winning at all." Goku - "I never said it would be easy.". Dar totusi se vede ca Goku este superior. Am incercat sa comentez numai pe tema luptei MajinVegeta - Goku, pentru ca mai apoi lucrurile se schimba si nu este relevant topicului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #26


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Ziceam sa stau de-o parte si sa va las sa va calmati, dar vad ca nu mai terminati odata ! Acuma vad cum ajunge lumea sa faca spe mii de posturi!
Cred ca daca nu va despartea un monitor, va luati gatul de mult!
Calmati-va ! Ce-i cu nervii astia?
Scorpio, stiu ca te enerveaza felul in care posteaza M_Vejita(n-ai fi singurul) dar nu mai sari si tu asa! Si nu e prima oara! Adu-ti aminte ca si la mine ai sarit cand de-abia intrasem si am spus ca-mi place Brolly!
Si tu M_Vejita mai usor cu spamurile! Are si Scorpio dreptate!
Sper ca am reusit sa calmez cat de cat spiritele...Daca nu, sper ,cel putin,ca n-am pus paie pe foc!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #27


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Blacky...da cine e nervos? Eu sunt chair f. calm. La tine am sarit ca in orice post ma frecai cu Brolly..si nu m-am luat de tine..ci de personajul tau preferat....n-am obiceiul sa ma iau direct de persoana decat cand ma calca pe coada prea mult.

Nu e vb de calmat spririte..daca tu consideri ca astea-s spirite-ncinse....nici nu stii ce inseamna pe forumul asta certuri adevarate..cu atacuri la persona.....n-au fost multe(2) dar au fost consisitente.

Zare..corect..ce-am zis si eu...Goku ramane la SSJ2 din fair play
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #28


Unregistered









Scorpio...Cand am zis "vorbit pe la spate" m-am referit la faptul ca stiai bine ca am fost o perioada absent de pe forum, si totusi ai continua sa ma "barfesti" :twisted: ....Da-mi, te rog, exemple de aberatiile pe care le insir eu.Eu iti pot da exemplu de ale tale:uite postul tau de pe aceasta pagina...un rand si jumatate...cum se numeste asta??Hai, zi, nu te sfii...da, ai ghicit...SPAM!Dar te urci la altii in cap si le faci scandal ca au scris trei-patru randuri, nu?E o vorba romaneasca tare buna...:"Rade ciob, de oala sparta", si exact asta faci tu acum.Fara suparare... :twisted:
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #29


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Sethi...n-am zis niciodat ca eu n-am spam, sau ca nu fac, dar NU AM NUMAI SPAM...iar proverbul ala cred ca mai bine il aplici la tine. Cat despre perioada de absenta.....irelevant..orice putea sa te informeze...deci tot nu ai folosit cum trebuie sintagma....apropo....ma stii pe mine ca ma sfiesc sa fac afirmatii din astea pe forum? :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #30


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



scorpio{tiam scris prima si ultima data numele complet}ce incearca baietii sa spuna este ca toti pana la urma spamuim..ca unii o fac mai tare..ce la vie!! dar nu incerca sa te dai drept uusa de biserica!!!nu tine!!!!
p.s.:De ce nuti place scorpi????suna mai amical nu crezi????
p.s.2:da ce nu ne intalnim toti da sarbatori undeva sa facem cheful secolului???
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #31


Unregistered









QUOTE(Scorpio)
Sethi...n-am zis niciodat ca eu n-am spam, sau ca nu fac, dar NU AM NUMAI SPAM...


Adica vrei sa spui ca tot ceea ce am zis eu pe acest forum este spam.Nu?Sa presupunem ca ai dreptate.Te rog frumos sa imi arati, sa imi dai exemplu de postari de-ale mele care sunt spam.Da?In momentul in care faci o asemenea afirmatie, trebuie sa te bazezi pe niste dovezi. :twisted:
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #32


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



M_Vegeta..nu-mi place scorpi...parca e de fata..ma defaimezi frate..ma faci un tip bland...NU-S!!!.

Si ai dreptate nu-s usa de biserica..de asta sa fii tu sigur, dar nu am sustinut niciodata ca nu fac spam..dupa cum am mai spus de vro 2 ori pana acuma

Sethi..dovezi? Da-ti singur find all post si le gasesti..ca doar nu te astepti sa-mi pierd timpul eu..pe postarile tale..n-am chef sa fac un post cu 300 de posturi in el.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #33


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Sunt destul de nou pe forum asa ca nu stiu toata istoria acestuia . Am inteles , insa, ca au fost niste conflicte destul de mari intre mai multe personaje importante de pe acest forum(in care era implicat si Lother).
Scuza-ma daca sunt bagacios , dar eu doar incercam sa va calmez !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #34


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



de cand topicul meu a ajuns loc de cearta ?????lasatio moarta !!!!!tst destre lupta sau nu mai tst!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #35


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



Eu nu o sa ma cert cu nimeni dar dar vroiam sa ma intorc la faza cu SSJ 3 a lui Kakarot. De unde stii tu (M_Vegeta) ca Kakarot se putea face SSJ 3 pe atunci . Eu stiu ca la Boo sa facut prima data SSJ 3. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #36


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



Si tu SCORPIO te rog sa intelegi faptul ca aici noi avem opinii diferite si trebuie sa le intelegem nu sa le interzicem . Asta este pesonajul nostru preferat este Vegeta si il aclamam si ne uitam la partea buna a lui si poate cateodata nu o vedem si pe cea rea ,cazul lui M_VEGETA, totusi nu inteleg ce analiza ai putea sa ii faci lui VEGETA pentru a il distruge, totusi as dori sa vad cate lucruri ar fi adevarate in teza ta si cate nu :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #37


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Bejiita, incearca si tu sa-ti imparti postul in mai multe propozitii ! Mai pune si tu un punct pe aici, pe acolo ca e foarte greu de urmarit !
Si ce ai sarit asa ? Cine a spus ca vrea sa-l distruga pe pretiosul tau Vegeta?
Scorpio doar a zis: "Eu as propune o mica analiza psihologica a personajelor" , asta nu inseamna ca o sa-l "distruga"(cred- 8) ) ci doar il va lua separat si ii va face o analiza mai amanuntita decat o fac ei in DBZGT.
Calmeaza-te ! Nu-i vrea nimeni raul !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #38


Unregistered









Chiar daca nu este precizat asta in serie, nu inseamna ca Goku nu avea capacitatea de a se face SSJ3 in timpul luptei cu Vegita.Puterea sa nu s-a modificat pana la lupta cu Buu, deci inseamna ca avea capacitatea de a deveni SSJ3 inca de cand a sosit pe Pamant pentru o zi.
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #39


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



sethi are dreptate.in timpul luptei power levelul luptatorilor nu s-a modificat.se stie ca la un saiyan ,daca e ranit grav power levelul lui creste..in majin vejita vs kakarotto asa ceeva nu sa intamplat!pot spune ca ''sau jucat''.deabia cnd vroiau sa se apuce serios de ''treaba''a aparut buu si lupta sa terminat!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #40


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Bejita...cea zis Blacky plus numai fa 2 posturi pt. a spune ceva care poti spune intr-un post. Cand faci un post spui in el tot ce ai de spus...nu faci unul pt. ceva si imediat altul pt. altceva.

In plus Blacky a avut dreptate..n-am zis ca-l distrug pe Vegeta....dar asta intentionez :twisted:.....nu fa faceti griji o sa iau in vedere si aprtea pozitiva si egala masura cu cea negativa...dar asteptati-va sa va vedeti "idolul" badlly damege :twisted:

Bejita....
QUOTE
Si tu SCORPIO te rog sa intelegi faptul ca aici noi avem opinii diferite si trebuie sa le intelegem nu sa le interzicem . Asta este pesonajul nostru preferat este Vegeta si il aclamam si ne uitam la partea buna a lui si poate cateodata nu o vedem si pe cea rea ,


Cand iti alegi un prsonaj preferat trebuie sa iei in vedere MEREU partea negativa...si sa-ti creezi ideei care sa contracareze eventualele reprosuri. Eu nu va interzic nimic...va anulez..pt. ca nu va argumentati spusele si va duceti orbeste intr-o singura directie...fara sa analizati cum trebuie problema

Sethi...Goku are puterea sa devina SSJ3 de cand era pe lumea cealalalta. El zice ca s-a antrenat si a ajuns la acel nivel de pe atunci....dar in fata lui Buu a fost prima data cand s-a transformat.

P.S: DE UNDE TOT SCOATETI VOI FAPTUL CA E O CEARTA AICI? VOI NUMITI ASTA CEARTA???? :?
P.S 2 : Blacky...10x for the help
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:27 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |