Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

Outline · Standard · [ Linear+ ]

> Mic Cinema Anime In Bucuresti, In fiecare Duminica la ora 17:00


Lother
post Feb 4 2007, 10:51 PM
Post #1


Indigo
***

Group: Members+
Posts: 203
Joined: 3-February 07
From: Bucharest
Member No.: 3.718
Points: 346
Gender:



In club Revenge se proiecteaza in fiecare Duminica anime de la ora 17:00. Sunteti bineveniti. Organizatorii s-au inteles cu patron si va roaga doar ca la masa sa aveti o sticla de ceva in fata. Preturile sunt exceptional de rezonabile: 3 Ron un suc, 5 Ron Tuborg, 4 Ron Holsten, 3.5 Ron un tequila, ca exemplu.

Toti cei interesati sa vina va rugam, Neko-chan si cu mine, sa ne contactati pana in ziua respectiva si sa ne ziceti ca veniti. Organizatorii trebuie sa-si faca o idee cate mese sa rezerve din timp. Partea buna este ca din timp inseamna pana Duminica la pranz cam.

Momentan programul este pana la 20:00, dar patronul a zis ca daca vin destui in mod constant o sa prelungeasca programul de vizionare pana mai tarziu.

Eu astept pe private message, yahoo:dsuroth mesaje cu cine vrea sa vina. Va rugam sa ne contactati ca sa transformam acest eveniment saptamanal in ceva placut pentru fani. Astazi de exemplu s-a proiectat Elfen Lied.

Ca sa ajungeti acolo urmati aceste instructiuni:

Mergeti pe strada Lipscani care se afla visavis de Capatul de Tramvai Sfantul Gheorghe, acolo la pasaj, pana la a Doua strada la stanga. Ca reper aveti pe coltul strazii un magazin Lashes iar visavis este unul cu rochii de mirese(pe aceeasi parte cu magazinul cu rochii este si un Teatru).

Pe aceasta straduta vedeti in capat Piata Unirii, mergeti 3/4 din strada, pe stanga este un semn inchis la culoare si scrie cu verde Revenge. Intrati intr-o curte interioara si faceti imediat la stanga, este o usa care se trage.

Nu asteptati in fata la TNB ca nu vine nimeni sa va ia.

Rog moderatorii si ceilalti admini sa stearga celalalt post legat de acest subiect, am intrebat pe Coyotee si am confirmat cu el sa ramana asta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Closed TopicStart new topicStart Poll
Replies(1 - 18)

The Different Mechanist
post Feb 5 2007, 02:12 AM
Post #2


Steambou
***

Group: Members+
Posts: 273
Joined: 18-April 06
From: New London
Member No.: 2.447
Points: 584
Gender:



Lother? HOLY CRAP!!!! :blink: HE LIVES!

De proiectiile din revenge stie mai toata lumea de pe aici...dar nu prea se inghesuie... <_< Trebuie sa stea cineva in permanenta si sa traga de ei. Ar trebui promovata un pic mai bine toata activitatea respectiva. Cred ca cel mai bun lucru care se poate face pentru inceput e sa se dea vorba pe cat mai multe forumuri de la noi. Eu in ultimele doua saptamani nu am putut sa ma prezint, fiind prins intre servici, scoala si Project Sakura, dar acum ca am cam terminat pentru o perioada cu unele, pot sa stau de ceva "spam" pe ici si pe colo. Dar singur nu o sa reusesc mare lucru... De asemenea, ar trebui hotarat inca dinainte ce se va proiecta, pentru ca mai de fiecare data s-a mers pe ce o vrea lumea si a fost cam haos. Ar trebui eventual sa se proiecteze lucruri cu o oarecare finalitate, gen film de lung metraj sau un ova-doua, sa aiba cap si coada, pentru ca daca te apuci sa proiectezi un serial nu o sa poti multumi pe toata lumea si in afara de asta o sa trebuiasca sa mai lasi pe "data viitoare"... Daca se poate face un playlist cat de cat divers, eventual punctat cu ceva amv-uri hazlii, pentru destindere, cred ca serile ar fi o reusita.

PS - Poate ar trebui dat si un sticky la thread...
(Admin: gata, e agatat :P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cipiamon
post Feb 6 2007, 01:20 PM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 220
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 29
Points: 7



Salutare!
Aveti idee ce gen de anime sa va proiecta?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lother
post Feb 6 2007, 01:25 PM
Post #4


Indigo
***

Group: Members+
Posts: 203
Joined: 3-February 07
From: Bucharest
Member No.: 3.718
Points: 346
Gender:



Eu propun weekendul asta Boogiepop Phantom. Saptamanile trecute au dat Ranma la greu. Sa stii ca e chiar placut sa stai sa vezi cu toata lumea(si sa revezi). Stii prea bine daca incepem toti sa votam ce sa vedem nu mai vedem nimic. Cei care o sa puna vor asculta de propuneri, recomandari, dar decizia finala le apartine. In orice caz vor cauta sa puna ceva care vrea toata lumea sa vada(sau cat mai multa), nu ce vor doar ei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Feb 6 2007, 01:32 PM
Post #5


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... evenimentele gen proiectii au inceput acum ceva timp la Creanga... din pacate interesul a murit repede... same thing is gonna happen everywhere no matter the place... lumea in general este ocupata si nu prefera sa urmareasca anime intre orele x si orele y... totul in functie de timpul iber... daca mai ramane... la adunari de genul asta merg comediile sau actiunea... in rest adoarme lumea pe scaun sau iese la o tigara <_<... good luck anyaway... tudlz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Feb 9 2007, 02:40 PM
Post #6


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



pe mine ma mira lipsa de interes - eu as da bani buni sa pot vedea anime la cinema. Oricum, pe la inceputul lui martie vin in capitala si sper sa prind un eveniment din asta :rolleyes: - asta daca primiti si provinciali :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

krolik
post Feb 9 2007, 08:51 PM
Post #7


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 9-February 07
From: Bucuresti
Member No.: 3.770
Points: 6
Gender:



salut, vreau sa vin duminica. eu si wanna-chan...uhm...cam in asta consta "anuntatul" , right ? :unsure:


QUOTE(Lother @ Feb 4 2007, 10:51 PM)
In club Revenge se proiecteaza in fiecare Duminica anime de la ora 17:00. Sunteti bineveniti. Organizatorii s-au inteles cu patron si va roaga doar ca la masa sa aveti o sticla de ceva in fata. Preturile sunt exceptional de rezonabile: 3 Ron un suc, 5 Ron Tuborg, 4 Ron Holsten, 3.5 Ron un tequila, ca exemplu.

Toti cei interesati sa vina va rugam, Neko-chan si cu mine, sa ne contactati pana in ziua respectiva si sa ne ziceti ca veniti. Organizatorii trebuie sa-si faca o idee cate mese sa rezerve din timp. Partea buna este ca din timp inseamna pana Duminica la pranz cam.

Momentan programul este pana la 20:00, dar patronul a zis ca daca vin destui in mod constant o sa prelungeasca programul de vizionare pana mai tarziu.

Eu astept pe private message, yahoo:dsuroth mesaje cu cine vrea sa vina. Va rugam sa ne contactati ca sa transformam acest eveniment saptamanal in ceva placut pentru fani. Astazi de exemplu s-a proiectat Elfen Lied.

Ca sa ajungeti acolo urmati aceste instructiuni:

Mergeti pe strada Lipscani care se afla visavis de Capatul de Tramvai Sfantul Gheorghe, acolo la pasaj, pana la a Doua strada la stanga. Ca reper aveti pe coltul strazii un magazin Lashes iar visavis este unul cu rochii de mirese(pe aceeasi parte cu magazinul cu rochii este si un Teatru).

Pe aceasta straduta vedeti in capat Piata Unirii, mergeti 3/4 din strada, pe stanga este un semn inchis la culoare si scrie cu verde Revenge. Intrati intr-o curte interioara si faceti imediat la stanga, este o usa care se trage.

Nu asteptati in fata la TNB ca nu vine nimeni sa va ia.

Rog moderatorii si ceilalti admini sa stearga celalalt post legat de acest subiect, am intrebat pe Coyotee si am confirmat cu el sa ramana asta.
*


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lother
post Feb 9 2007, 08:54 PM
Post #8


Indigo
***

Group: Members+
Posts: 203
Joined: 3-February 07
From: Bucharest
Member No.: 3.718
Points: 346
Gender:



Pai, veniti. La cati s-au strans cred ca ar fi bine sa rezervam deja 15 locuri(si sa speram ca vin mai multi). O sa fie distractiv.

De preferat sa-mi ziceti pe yahoo messenger, dar merge si asa, daca vor curata modzii sapt viitoare celelalte posturi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kmrade
post Feb 10 2007, 11:14 AM
Post #9


Master
***

Group: Members+
Posts: 119
Joined: 17-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.298
Points: 162
Gender:



si eu vreau :X:X: dar nu ma lasa prietena =)) :( poate o sa vin pe acolo .. cine stie ..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

krolik
post Feb 11 2007, 01:45 PM
Post #10


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 9-February 07
From: Bucuresti
Member No.: 3.770
Points: 6
Gender:



de cand se organizeaza proiectii in revenge? vreau sa stiu cat am pierdut...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lother
post Feb 11 2007, 01:46 PM
Post #11


Indigo
***

Group: Members+
Posts: 203
Joined: 3-February 07
From: Bucharest
Member No.: 3.718
Points: 346
Gender:



Din decembrie din cate stiu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sucubus
post Feb 17 2007, 07:01 PM
Post #12


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 7-February 07
Member No.: 3.750
Points: 11
Gender:



Pare interesant, dar momentan pt ca sunt mai noua pe aici ma abtin.Oricum nu stiam de astfel de intalniri, eu stiam doar de intalnirile de joi seara.

Celor care o sa se duca le urez vizionare placuta,iar celor care o sa vrea sa iasa la o tigara sau se plictisesc sa se abtina tutunul si plictiseala fac rau la sanatate. :D

Poare o sa apar si eu pe acolo ca sa va cunosc si eu, ca sa vad ce am sa devorez :twisted: (glumeam)

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lother
post Feb 17 2007, 11:13 PM
Post #13


Indigo
***

Group: Members+
Posts: 203
Joined: 3-February 07
From: Bucharest
Member No.: 3.718
Points: 346
Gender:



Merg destui care n-au nici o treaba cu restul, si ce daca esti 'noua' sau 'nou'? Toti sunt bineveniti, mai mereu vin oameni care nu au mai fost.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kmrade
post Feb 19 2007, 12:34 PM
Post #14


Master
***

Group: Members+
Posts: 119
Joined: 17-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.298
Points: 162
Gender:



deci eu am venit duminica era full .. si am plecat nu prea aveam unde sa stau.. dak e rezervati un loc in plus pt duminica viitoare si pt mine plssss :X
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lother
post Feb 19 2007, 02:37 PM
Post #15


Indigo
***

Group: Members+
Posts: 203
Joined: 3-February 07
From: Bucharest
Member No.: 3.718
Points: 346
Gender:



N-aveai loc langa mine? Eram la masa cu 2 fete, era loc destul pentru inca o persoana. Eram la peretele de langa intrare, a doua masa. Stateai si tu de vorba cu ele ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kmrade
post Mar 10 2007, 08:14 PM
Post #16


Master
***

Group: Members+
Posts: 119
Joined: 17-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.298
Points: 162
Gender:



ehh lume ce se baga saptamana asta ?? adikca maine ? k sunt curios
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lumiere_ina_2005
post Mar 10 2007, 10:33 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 49
Joined: 7-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.391
Points: 109
Gender:



Of,of,of...tot ma tin sa ajung si eu pe la voi,but I lack some time...eventually,I'll make it;soon...I hope :lol: .In legatura cu promovarea evenimentului,as putea face un topic pe AX-G,bineinteles daca mi se da acordul de aici :D In legatura cu promovarea pe scara mai larga,am sa fac un anuntz in liceul meu :) .Poate strang ceva lume...dar nu prea garantez.La fel,astept acordul unui admin/mod/user care se ocupa cat de cat de eveniment.
P.S.:In anuntz asa putea trece data,ora,locul si adresa site-ului.Nu trec ce se va proiecta.
Inca o data,astept sa-mi spuneti daca e OK. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love And Death
post Mar 20 2007, 12:31 AM
Post #18


<3 Eternal Tears of Sorrow <3
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 16-March 07
From: xX...City of the Damned...Xx
Member No.: 3.954
Points: -17
Gender:



Cum sa nu sti asta cand traiesti in Bucuresti ?

:P :P :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kAtA_ssj6
post Sep 29 2007, 12:36 AM
Post #19


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 55
Joined: 24-August 07
From: Dr. Tr. Severin
Member No.: 4.998
Points: 135
Gender:



Mai bine va faceti un cinema acasa . Cumparati un proiector Benq la 200 de euro si proiectati anime-ul pe perete . E mult mai avantajos si usor decat la cinema . Garantat .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 04:52 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |