Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Heroes


cami
post Aug 28 2007, 01:05 PM
Post #21


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 94
Joined: 1-June 07
Member No.: 4.388
Points: 232
Gender:



ma declar fan Heroes :D si abia astept sa vina luna septembrie cu noi episoade. chiar sunt curioasa ce-i cu generatia veche, ce puteri au :P, etc.
cu Syler m-am lamurit, traieste, dar Peter :( ? in fine, astept
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Aug 28 2007, 03:59 PM
Post #22


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Si peter, da frate-su cred ca-i scrum.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Aug 29 2007, 12:41 AM
Post #23


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



:lol: Ce frazare ai si tu Trickster :P

As vrea ca ambii frati sa supravietuiasca... ceva de genul ca Peter a fost aruncat in cer si fratele lui a reusit sa zboare la o distanta sigura de explozie... N-as vrea ca Nathan sa moara. A fost totusi un sprijin pentru Peter...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Aug 29 2007, 07:13 AM
Post #24


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Da, si-acum o sa aiba un sprijin in amintirea lui... si o cicatrice :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 27 2007, 12:36 AM
Post #25


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



ati vazut primu episod din noul sezon???
ce parere aveti
mai ales Peter .. cu paru scurt l;egat intrun containar.... sia pierdut memoria....
si poarta simbolul "A hero DNA" la gat ...
apoi toti cei care au fost markati .. mama lui peter si tata lui hiro ...
:))
Funi faza cu Hiro si Kensei :)) si pumnu care lo primit Hiro de la T.Kensei
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Sep 27 2007, 02:14 PM
Post #26


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Eu am fost oarecum dezamagita de inceput.

SPOILER din primul episod
Majoritatea personajelor au divortat (au de gand sa traiasca burlaci restul vietii :lol: ) si nu se spune nimic ce s-a intamplat cu doamnele.

Nathan a renuntat chiar la tot? Nu castigase alegerile (bine, alea fusesera masluite, dar totusi)? A renuntat la slujba, familie totul pentru a-l plange pe Peter? Cam dusa la extrem dragostea asta frateasca. Sa tinem cont ca pe parcursul primei seriei, Nathan a fost mai mult pe partea rea. Cum de a devenit deodata mielusel, trist de disparitia fratelui?

Halal tip si-a gasit si Claire. Aceeasi putere ca tatal ei (cel adevarat)...

Ce mi-a placut (poate unde sunt fana inraita Peter / Milo :P ) au fost ultimele minute din episod cand il vedem pe Peter, mai dragut ca niciodata :lol: Legat in container-ul ala, fara memorie, insa inca capabil sa isi foloseasca puterile. Ii iau la injuraturi pe scriitori, daca il pun pe Peter la lucruri rele, doar pentru ca nu isi aminteste nimic. Ar fi prea de tot sa inverseze rolurile si Peter sa fie rau, in timp ce Nathan bun. Prea suna a cliseu, nu?

Si pentru cateva comentarii mai rautacioase:
http://equinox-of-insanity.com/2007/09/10-...ason-of-heroes/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 27 2007, 08:45 PM
Post #27


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



Trix nu ai zis nimika ... despre Hiro ...
orkum cred ca ... baitu pe care sil gaseste claire sar putea sa fie din companie .. si sa fie cva spion :D
Wow omu ala care o venit la Mohinder are o putere ff interesanta :)) zuper ...
GOLD MAKER=))
funny
da faza Cu Hiro o fost cea mai tare :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Sep 28 2007, 08:28 AM
Post #28


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Dar postul meu nu se vroia comentariu despre toate personajele, Luffy :lol: :P

Insa, daca vrei sa stii ce parere am despre Hiro... nu stiu, prea era static. Adik, in afara sa isi salveze eroul (care s-a dovedit britanic, cu accent cu tot :lol: ) nu prea a facut nimic. Din cate tin minte, pana la sfarsitul primului sezon, invatase sa foloseasca sabie. De ce nu s-a dus el sa salveze satul? De apreciat insa remarcile lui amuzante cand era pe campul de batalie "Si trecutul este un loc periculos" :lol:

Legat de West.. ai dreptate. Nu m-ar surprinde daca ar fi de la companie. Au fost si alte personaje in prima serie care erau si la care nu ma asteptam. Dar... sper sa nu fie. Ar cam fi cazul sa isi gaseasca si Claire un iubit :lol: :P

Si putere de a transforma totul in aur... suna super, atata timp cat o poti controla si nu ajungi ca regele Midas...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 28 2007, 04:19 PM
Post #29


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



lol ai vazut si tu filmu ala?
mi so parut destul de absurd .. nu mai stiu cum ii zice
da era o prostie... vrajitoare aia sau ce era .. si dorinta lui era faina da .. no
nu mai stiu pe cine o pus man si fact in aur si lo pus in vana":)) funny
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Sep 29 2007, 08:47 PM
Post #30


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Eu ma intreb oare o sa mai apara Claude, the invisible man, pt ca sunt un fan a lui Cristopher Ecclstone din cauza lui Dr. Who
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Oct 3 2007, 08:06 AM
Post #31


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Si eu ma intrebam la fel. Dar sunt mai multe caractere care 'ar trebui' sa apara, nu numai Claude... printre care si Syler <_< :angry:

Al doilea episod a fost ceva mai buna. Mai multa actiune!!! :D In sfarsit Peter a revenit la fosta sa personalitate. Si anume, si inainte cand stia cine e nu stia cum isi poate controla puterile :lol: deci nimic nu s-a schimbat. Si, cumva, ma asteptam ca Peter sa fie tras si el in putina munca murdara. Pentru ca luand in considerare toate abilitatile lui Peter, el putea foarte bine sa opreasca timpul si sa ia caseta sau sa foloseasca oricare din alta calitate si sa ia caseta aia. Dar, deh, sa dam vina pe amnezia lui care nu ii spune cate poate face si trebuie sa afle pe parcurs.

Hiro a fost o incantatoare prezenta, dezarmandu-i pe hotii aia si mai avand timp si pentru o plimbare romantica cu fiica maestrului de sabii printre ciresii in floare. Sa nu imi spui ca se indragosteste de ea? :huh:

Tazeki Kensei a fost si el surprinzator. Un Claire / Peter remake al anilor 1671 :lol: Ma intreb daca asta o sa il convinga sa dedice mai mult timp si pasiune luptelor pe care le alege. Desi si banii sunt un bun motiv :P

Cred ca Claire a ajuns si ea in sfarsit la pubertate cand trebuie sa incerce totul... cu draperiile trase ca West sau oricince altcineva sa o vada :lol: BTW sunt singura care crede ca West are oareste calitati de stalker? Insa revenind la Claire, bine macar ca si-a taiat doar un deget. Ma si gandeam ca ar fi destul de nebuna sa incerce tot bratul.

Cea mai tare faza a fost la interogarea mamei lui Peter. Cand Matt tot incerca sa ii probeze mintea sa afle ceva mai mult, la care tipa "Get out of my head!" :lol: Cred ca l-ar fi surzit :P Dar si urmarea a fost buna. Cine o fi atacat-o? Sa fie acea persoana misterioasa pe care o viseaza Molly si care vede tot?

Waiting for episode 3.... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Oct 24 2007, 02:25 PM
Post #32


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Just started watching last night si am terminat primele 4 episoade. I like it! A lot! Povestea incepe mai incet, are un feel de comic book pe alocuri, Hiro incepe ca mascariciul serialului (mai sa nu-l recunosc in episodul 4), insa cu siguranta merita urmarit. I like it when normal ppl get super powahs. E intotdeauna interesant sa vezi ce fac cu ele.
Foarte tare faza de la sfarsitul episodului 3, cand se trezeste Claire. I was like :blink: :o :blink: !
PS: Ati observat cat de curata e lopata cu care blonda a sapat (si apoi acoperit) ditamai groapa in mijlocul desertului? :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Oct 24 2007, 04:36 PM
Post #33


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



:lol: Daianara, mi-a trebuit cateva momente pana sa imi dau seama ca tu vorbesti de prima serie din Heroes. Cu siguranta iti va placea seria pentru ca cam in asta consta serialul.. povesteste despre oameni normali care isi descopera puterile supranaturale si modul in care le folosesc. Sa inteleg ca Hiro e preferatul tau? Ce zici de Peter? ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Oct 26 2007, 12:47 PM
Post #34


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Da, sunt la primul sezon, azi dimineata am terminat de vazut episodul 13. Despre Peter, ce sa zic, nu mi se pare cine stie ce, slabut, mereu cu haine mulate si cu tunsoarea aia absolut oribila arata foarte...gay. :huh:
Nu prea inteleg care e faza cu Sylar. S-a prefacut tot timpul cand era inchis in fabrica de hartie? Altfel nu imi pot explica de ce a reusit sa o traga pe Eden prin geam cand, teoretic, puterile lui nu functionau acolo.
Cat despre Hiro imi place pentru ca e atat de entuziamat de ceea ce face si de puterile lui si, in acelasi timp, atat de inocent si dragut. Are codul lui de onoare si il urmeaza. Restul par foarte...disfunctionali. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Oct 26 2007, 02:15 PM
Post #35


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Faza cu Sylar... cred ca era drogat si de aceea nu putea sa isi foloseasca puterile... pentru ca pana la urma folosireaa celor puteri depinde de putere mentala si Sylar nu putea sa gandeasca clar cand era drogat. Cel putin asa cred eu.

Hiro intr-adevar este singurul care are un plan bine definit ce sa faca cu puterile lui. Dar asta nu inseamna ca ceilalti sunt disfunctionali. Mie mi se pare ca au o viata grea si complicata, cu multe lucruri de rezolvat incat aflarea vestii ca au puteri supranaturale i-a bulversat si mai mult si nu reusesc sa acorde importanta necesara faptului. Sau pur si simplu sunt putin mai egosti si de indata ce au aflat de puterile lor, le considera un mijloc de a-si asigura o viata mai buna si de a scapa de probleme.

Despre Peter :lol: Da, pare cam gay... si mai ales dupa cat "tanjeste" dupa fratele sau si il adora si il respecta si.. etc Dar, in apararea lui, se imbunatateste cu trecerea episoadelor :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Oct 30 2007, 03:47 PM
Post #36


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



wow
episodu 6 .. ii cam interesant :D
sezonul trecut viziune cu Peter cand exploda si acuma .. New York-ul Evacuat ...
june 14th 2008
... aici ii poza
(IMG:http://www.imagehost.ro/pict/30153917472734058c1a7.png)
Chiar astept parerile voastre :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Nov 1 2007, 06:29 PM
Post #37


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Offf, Luffy, anunta si tu cand postezi asa ceva... nu vazusem inca episodul :lol:

Legat de poza, mi se pare repetitiv... orasul distrus (in primul sezon) acum evacuat (in al doilea sezon). Hiro ajunge in viitor si vede orasul distrus (primul sezon) acum, Peter face la fel, ca deh, are puterile lui Hiro. Nu vreau sa ma lansez in comentarii si preziceri, vreau sa mai vad un episod :P

Dar episodul in sine (si anume episodul 6, The Line) nu a fost asa de excitant cum ma asteptam. Maya prea a luat-o razna gata sa se alieze cu Gabriel / Sylar impotriva propriului frate :o Wtf?! De unde pana unde, relatia de sange si incredere dintre ea si fratele ei a slabit intr-atat incat se increde mai mult intr-un strain decat Alejandro (sau cum l-o chema)...

Faza cu Claire si iubaretul ei sburand si apoi prabusindu-se pe scari... <_< Not very impressive. Ce sa spun... si ce convenient ca majoreta consumase alcool la greu cu putin inainte. Prea multe clisee acolo (oricat de american e serialul si de tipic e liceul :P )

Noah s-a dovedit surprinzator de acid si crud fata de tatal iubitor, care se pretindea a fi cu care incepuse sezonul doi al serialului. Luat informatiile... bang, un glonte in frunte... eu, cred ca as fi incercat poate iar cu Compania :lol: :P

Ce l-a apucat pe Hiro sa isi declare dragostea? Ca sa nu mai spun de faptul ca mi s-a parut tras de par toata scena cand el o salveaza si ea dintr-o data realizeaza toate ocaziile cand Hiro l-a personificat pe Takezo Kensei si ca de fapt ea pe el il iubeste. Mai lipseste acum ca Hiro sa il ucida pe Takezo si sa il personifice pentru restul vietii, in Japonia secolului al XVII-lea :lol:

Mi se pare mie sau seria devine mai neatractiva decat a fost primul sezon? Voi ce credeti?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Nov 1 2007, 07:40 PM
Post #38


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



.. da nui asa atractiv ca si primul sezon :D lojic dar eu zic ca vin episoade bune
sau cel putin sper
asa o fost si cu Lost ... primul sezon o fost super si akuma .. ii penibil rau ... se tremina cred ca lost ...
astai viata vor fi alte seriale la care vom savura primul sezon :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Nov 2 2007, 12:23 PM
Post #39


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Am vazut acum vreo 2 zile ultimul episod din sezonul 1. Cred ca intra in categoria celui mai dezamagitor ending vazut vreodata. I mean, timp de 23 de episoade Peter si Sylar se blindeaza cu puteri de la ceilalti pentru ca lupta finala sa se reduca la ce? Nici mai mult nici mai putin decat o clasica fist fight. <_< Si nici macar nu e Peter cel care da lovitura semi-finala.
Trix, spuneai ca Peter ca se transforma pe parcurs. Well, no, he doesn't. In the end he's still as gay as in the beginning si tot timpul dornic de aprobarea fratelui.
Btw, question: de ce heroes au simboluri diferite tatuate pe corp? De exemplu Matt (ex-politistul) comparativ cu Nikki.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Nov 2 2007, 12:33 PM
Post #40


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Ii acelasi simbol, doar ca incomplet la unii...

Btw, oricat l-am asteptat, parca nu mai am chef si de sezonul 2, mai ales dupa cate mi-au fost povestite... eh, pacat, vroiam o poveste care sa nu o ia decat in sus, dar se pare ca se pierde in mediocritate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 11:15 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |