Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

12 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Desene animate


Aoi
post Jun 8 2004, 05:02 AM
Post #21


Unregistered









Beiiii..Cartoon Network-ul asta mi-a mincat zilele...vazusem reclama cu DBZ ( facuta sa atraga, si ce-i drept, chiar avea efect..am simtit asta pe pielea mea :) )....si cind colo..sa vezi lovitura de teatru..il dadea de la ora 23.00..cind ..loll ..inttrau antichitatile pe scena...turbam nu alta..m-au fiert in suc propriu..totusi am avut satisfactia sa vad 1 sau 4 ep ..unul dupa altul..Va dati seama ca eram cu cheia de la usa in buzunar... :lol:
In rest..n-am mai dat de secole .da am vazut ca a devenit un loc de experimentat cele mai diverse aberatii ...cred ca legea gravitatiei isi face simtita prezenta si aici..numai ca aici haul e cam adinc...
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jun 8 2004, 10:44 AM
Post #22


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Gata...am remediat problema cu link-ul...DAP-ul facea probleme ca de obicei :x
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jun 8 2004, 01:56 PM
Post #23


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Aha, acum vad ^^ Dar nu-mi starneste nici o amintire. Nu cred ca l-am vazut. Cand a fost difuzat? (Imi place coloana sonora :mrgreen: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jun 8 2004, 05:07 PM
Post #24


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Baieti...si fete...mi-a adus amite cineva in ultimele zile de unul dintre desenele animate care mie mi-au mancat cativa ani buni din infantilitate si care,acum ca mi-am adus aminte de el...slabe sanse sa-l mai uit prea curand...mi-a placut la nebunie cand era difuzat.Odata pe TVR 1 si odata pe Cartoon Network.
....V-am fiert destul??
Ma refer la Pirates of the Dark Water.Iubeam desenul ala cum iubeam si Swat Cats.Mi-au pacut personajele,mi-a placut povestea(tocmai invatasem engleza :twisted: )...ce mai...mi-a placut la nebunie.
La personaje:
Ren-printul ce pierduse absolut tot in fata apei intunecate
Tula-"backstabing bitch" am numit-o candva...cam greu sa stii de partea cui era
[quote]The world of Mer is being devowered by Dark Water. Only one who posseses the 13 tresures of Rule can stop the world from being consumed. Can a young pirate, Ren, and his crew of misfits gather the treasures in time? Will the evil Lord Bloth find the treasures first?
[/quote]
[img]http://C:Documents%20and%20SettingsQUEEN-4.QUEEN4Desktop[/img]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 8 2004, 05:20 PM
Post #25


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



da... mi-aduc aminte de el, a mai fost reluat si mai recent, avea 13 episoade parca in care ren cu tula, cu tipu ala mare si barbos si maimuta aia haioasa se chinuiau sa puna mina pe comorile stapinirii ... simpatica seria :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jun 8 2004, 05:49 PM
Post #26


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Mi-a placut si mie la nebunie Pirates of the Dark Water. Imi amintesc ca ma seca faptul ca nu dadeau episoadele in ordine cateodata. Imi placea maimuta aia zburatoare si mancacioasa :)

Uje > Clementine a fost la TVR dar cu secole in urma, numai stiu cand. Stiu ca la vremea aia eram fascinat de tipa aia si de bula ei zburatoare :D . Si melodia de la inceput era "antrenanta"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jun 8 2004, 07:10 PM
Post #27


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Am cautat ceva imagini cu Pirates of the Dark water si incep sa-mi aduc aminte de desenul asta :D :D Ma uitam si eu cand era la CN. Hehehe, Ren is hot XD! Parca maimuta era lacoma si manca multe fructe o___o Asta e tot ce tin minte se pare.......
Uitati si o adresa: http://www.ecomancer.net/podw/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Jun 9 2004, 09:45 AM
Post #28


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Imi aduc cu mare placere aminte de Pirates of the Dark Water,dar parerea mea este ca seria a doua din SWAT Cats ramane cea mai tare. Grafica si muzica erau superbe nu mai spun despre scenele de bataie care erau geniale. Inca mai tin minte episodul ala cand vin niste extraterestrii sa fure apa de pe planeta si le distrug nava dupa care isi fac un monster truck bestial after wich they kick some alien ass :D . Alea mai vechi where are you scooby doo? nu prea imi placeau, dar in lipsa de ocupatie ma uiatm si la ele. Din Cartoon Cartoon mi-a placut episodul cu Yankee Doodle Duck si prietenul ei bull-dog-ul :D geniale " Don't go away mad fox! just go away!! ". Iar astea noi de pe CN nu sunt ele chiar bune dar oricum sunt niste episoade din Ed, Edd & Eddy la care am ras cu lacrimi sila Dexter(alea vechi)...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jun 11 2004, 05:24 PM
Post #29


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Cunosc episodul ala din Swat Cats...stau bine sa ma gandesc...cunosc cam 90% din ele.Sa pot pune mana pe toata seria si as fi foarte fericit.
Poftim o provocare:alcatuiti un "top" al desenelor aniamte care v-au placut si cu unmotiv doua de ce.Asta cine vrea,cine nu poate posta ce vrea cum vrea.Oricum,eu zic:
1.Swat Cats(am zis deja destule)
2.Pirates of Dark Water(iar am zis destule)
3.Looney Toons(umorul,personajele,actiunea,sunetul)

Acum la partea a doua a postarii si cred ca am sa fac chiar un topic deparat pentru asta dar pe moment aici postez:filmele Disney probabil au insufletit copilaria multora.Am reusit sa revad cateva dintre acestea in ultma saptamana gratie lui Kalel(arigato!).Vreau sa vad ce credeti si voi despre filmele respective.Mie mi-au reinviat amintirile in special Beauty and the Beast!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jun 11 2004, 06:55 PM
Post #30


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Ce coincidenta, si eu am vazut de curand Beauty and the Beast :D
Un top al desenelor preferate? Cam greu, am vazut atatea. Trebuie sa ma gandesc mai mult.
Disney mi-au placut si inca mai imi plac la nebunie. Uite ca tot ai mentionat mi-am adus aminte ce desen este nr. 1 in topul meu: Lion King!!! Si il pun si inaintea animelor. Este animatia mea favorita. Cand eram mica am luat caseta si ma uitam in continuu la ea. Stiam toate frazele pe de rost, cantam cantecele pe strada, aveam albumul cu autocolante completat (hehehehe, si cat m-am chinuit sa-l completez eu si mama) si plangeam de fiecare data cand vedeam scena cu moartea lui Mufasa :cry: :cry: Ce-as vrea sa-l revad. Si Pochaontas la fel. Am incercat sa iau Pochaontas2 de pe DC++ dar mergea f. incet :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jun 12 2004, 08:38 AM
Post #31


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Cu putin noroc daruit de soarta am facut rost de 90% din toate filmele Disney de curand si le fac copii la mare parte>Printre ele si Lion King,Pochahontas,Pochahontas 2,lIon King 2,Tarzan,Little Mermaid 2,etc.
Chiar aseara am vrut sa vad Lion King dar era ora 1 si dupa 1/4 din fuilm m-am decis sa ma culc,chit ca-mi placea filmul pana in acel moment.Am vazut inainte sa ma apuc de el Treasure Planet,A Goofy Movie si cu...am uitat.Se vede ca alergasem de disperat prin ploaie ieri.
Pricum,Beauty and the Beast e preferatul meu de la Disney,prima 1/2 din film e arta,a doua e sentiment curat.
Vorbind de albume..cand eram mai mic incercasem si eu sa completez albumele cu Sailor Moon si cu Anastasia.Mai aveam nevoie de vreo 4 autocolante la fiecare.Vremuri....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jun 12 2004, 10:59 AM
Post #32


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Ca tot ai adus vorba de Anastasia (n-am reusit sa completez nici macar jumatate din album :( ). Cel mai mult mi-a placut coloana sonora. Cumparasem caseta si o ascultam tot timpul. Pe net gasesti mai rar melodiile. Tin minte ca am cautat si n-am gasit. Merita luata, oricum :wink:
Un alt desen a carui coloana sonora mi-a placut este si Quest for Camelot.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jun 12 2004, 11:34 AM
Post #33


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



hehe..merita sa ai prieteni la chioscurile de ziare mai ales cand is cam de aceeasi varsta cu tine. :twisted: :?: :twisted: :twisted: .
Parca am auzit ceva mai demult de Quest for Camelot dar nu-mia duc aminte prea bine.
Mi-a adus oricum aminte de Arthur si de Cavalerii Mesei Rotunde desnul pe care-l dadea intr-un timp pe PRO(st)TV.Era destul de bine realizat si avea si o coloana sonora superba.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 13 2004, 08:03 PM
Post #34


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Azi am avut o surpriza placuta pe PRO Tv...au dat unul din filmele Batman...filme animate...Batman & Mr. Freez. M-a uns pe suflet. Subtitrat.......grafic msito.....povestea...mergea.....dat fiind ca-i Batman......si era Batman-ul ala vechi....cu robin si Batgirl mari...nu panarama pe care o mai prind din cand in cand pe Pro 7

Astia decat sa se chinuie cu seria de la X-men evolution........decat daca nu o au toata...mai bine se apucau sa dea Batman
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jun 13 2004, 09:53 PM
Post #35


Unregistered









Daca tot ai adus vorba de ProTV, saptamana trecuta a fost Wakko's Wish, considerat poate de unii mult prea copilaresc.Mie unul mi-a amintit cu placere de vremea in care ma uitam ca un maniac la Animaniacs pe Cartoon Network si m-am amuzat pr masura.Din fericire, a fost subtitrat.Prietenii stiu de ce.
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jun 14 2004, 04:59 PM
Post #36


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



sincer,nu inteleg cum cineva se poate uita la x-man evolutin.chestia e ca nu prea are tangente cu storyul din primul x-man.seria e salvata doar de logan care e la fel de sec si rece!
p.s.:batman rulzzzzzzzzzzzz!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jun 15 2004, 08:23 AM
Post #37


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Scorpio...scuze ca-ti zic asta dar e cam a 3-a oara cand au dat aia de la Pro TV filmul ala cu Batman,asa subtitrat si cum ai mai zis tu.Tin minte ca l-am mai vazut intr-o vacanta(in aia de iarna mi se pare).Oricum,filmul e misto si da semne ca se mai trezesc astia de la Pro Tv.Batman ramane oricum unul dintre cei mai bine realizati eroi din desene animate sau benzi desenate.
Cat despre X-men Evo,ar cam trebui sa fiu de acord cu Majin.Pe langa Logan,nimic nu mai are feelingul povestii din primul X-Men si nici macar nu face legatura calumea.
Dar,ca de obicei,nu se putea pana nu faceau si o serie Chibi dupa una de renume(ex:Scooby Doo,Flintstones,un fel de Justice League,Batman of the Future).Asa ca nici nu ma mira ca-i putin cam de doi lei seria.Macar de-am fi vazut-o cap coada.

Am vazut aseara The Last Unicorn.Ca sa citez un coleg pe o alta tema:
[quote]Orice e facut de germani sau francezi e calitate[/quote]El zicea asta pt Beyond Good&Evil.Eu zic pentru filmul asta de animatie care e german si e unul dintre cele mai bune pe care le-am vazut.E diferit fata de filmele de animatie Disney(happy,happy,joy,joy la final) si grafic e slabut dar tot placut.Il recomand chiar si celor care nu-s fani a genului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jun 15 2004, 09:01 AM
Post #38


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Si apropo de desene animate frantuzesti, am vazut acum cateva zile - The Rain Children (Les enfants de la pluie), o animatie foarte reusita cu o idee cel putin originala. Daca puneti mana pe el, nu-l ratati.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jun 15 2004, 03:28 PM
Post #39


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



din lipsa de ocupatie{imi astept prietena sa mergem la un film,cred ca Troy,} am sa va spun ce desene animate prefer eu:
-Scoobi Doo--cel vechi
-Batman
-X-Man--vechi
-Tom & Jerry
-Road Runner
-The Flinstones
-The Simpsons
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Jun 15 2004, 03:32 PM
Post #40


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



plus
- Dexter
- Courage
- Daria. ( Daria rules all. )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 11:04 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |