Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> AIR


chipicao
post Oct 28 2005, 07:25 AM
Post #21


colorblind
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: --
From: Acasa
Member No.: 907
Points: 40
Gender:



Interesant anime-ul ....shi dupa cum a spus shi Kisa....
QUOTE
Ce mi-a placut f mult la acest anime este faptul ca nu a fost nici un clisheu tipic anime de genul baiatul "playboy tocilar", cu zeci de fete dupa el
Are o bila alba de la mine ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Oct 28 2005, 06:33 PM
Post #22


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



A fost un anime destul de frumos...personajele erau bine conturate , povestea se cam taraie dar e originala si mi'a placut....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Oct 29 2005, 09:49 AM
Post #23


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(alesa_666 @ Oct 28 2005, 07:33 PM)
povestea se cam taraie
*



Probabil ti sa parut asa in momentul in care s-a spus povestea lui Hanna (parca asa o chema pe winged being) si a prietenilor ei. Dar eu as zice ca era normal ca la un moment dat sa se explice ce era cu "the girl with wings in the sky". Era necesara povestea pt a explica conditia lui Misuzu si implicarea lui Yukito.
Daca te refereai la altceva cu "tzaraitul", pls explain.

Eu as zice ca mi s-a parut povestea putin trasa de par la inceput, cand s-a axat pe celelalte fete. Dar intr-un fel si ele aveau legatura cu winged being.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

baronuvaleus
post Oct 29 2005, 03:24 PM
Post #24


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 978
Points: 44
Gender:



Buuun... deci dupe cate se pare, AIR a obtzinut in genere bile albe; intr-advar, povestea e reusita, iar vociferarile cum ca ar fi prea greu de intzeles sunt probabil cauzate de inertzia data de animele "obishnuite". Povestea este intr-adevar ceva mai complexa, insa tocmai asta este in opiniunea mea unul din marile sale merite - acela ca te implica, te captiveaza in panza epicului si te obliga sa depui un pic de efort de ordin cerebral pentru a intzelege, cum spune englezu, care-i shmenu. Realizarea grafica este absolut superba, iar muzica se afla si ea la inaltzime. Reusheshte cu succes sa evite clisheele, dupa cum bine au observat shi altzii, shi in acelashi timp se tzine la distantza de capcana pateticului. Pentru cei interesatzi, le recomand sa vada shi interviurile cu cei care shi-au imprumutat vocile personajelor, caci le ofera o mao buna intzelegere a ceea ce s-a vrut (shi kiar s-a reushit) a fi acest anime. Nu mi-ar ajunge un singur topic pentru a diseca shi analiza implicatziile poveshtii din Air, shi nu cred ca ar putea fi facuta de unul dintre noi. Nu vreau sa par pedant, dar nu cred ca avem o reala intzelegere a viziunii japoneze supra miticului shi a misticului (caci Air musteshte de asha ceva). in fine, cred ca am lungit-o destul (kiar sunt curios daca cineva o sa aiba rabdare sa citeasca tot ce am scris acilea), asha ca inkei prin traditzionalul - in rest, s-auzim de bine, shi sa vedem anime
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Oct 29 2005, 10:16 PM
Post #25


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



QUOTE
Probabil ti sa parut asa in momentul in care s-a spus povestea lui Hanna (parca asa o chema pe winged being) si a prietenilor ei
......De fapt aia e partea care mi'a placut cel mai mult....Faptul ca am spus ce am spus nu inseamna ca animeul nu mi'a placut....Avea niste faze care mi s'au parut sublime ...dar au cam exagerat si deja incepusem sa ma plictisesc...Dar dupa cum am mai zis povestea e originala si il recomand....That's all!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wicked
post Oct 30 2005, 03:04 PM
Post #26


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 117
Joined: --
Member No.: 887
Points: 172
Gender:



Lol...Kisa, alesa a zis ca povestea se taraie, nu "tzaraie" :lol:
Revenind la subiect...partea aia cu winged being...da, necesara in povestea anime-ului, doar era vorba de mama lui Yukito (parca asa se numea) si de ce cauta el fata inaripata...Dar mi s-a parut absolut penibil "motivul" conceperii lui... Si mai ales cum s-a oferit maica-sa sa "ajute"...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SOG
post Mar 22 2006, 11:35 AM
Post #27


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: 20-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.315
Points: 99
Gender:



AIR... cu adevarat un anime extraordinar !!! Cred k a fost cea dea 3-a serie anime pe care am vazuto si m-a marcat... Povestea este foarte ciudata si foarte intortocheata, si dupa c termini sa o vezi te lasa cu un gust amar... Te face sa realizezi k nu totul se termina cu bine, musch like in real life :D. A avut si cateva momente de comedie care mi sau parut geniale si foarte bine incadrate in poveste. Grafica este de nota 10, soundtrakul la fel, este foarte bine ales. Cred k despre animeul asta sa spus tot ce era de spus, parerea mea..... NOTA 10+ !!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Mar 22 2006, 02:18 PM
Post #28


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Air ar fi animeul perfect daca i-ar lipsi primele 10 ep!!!
Ha ha ha!
Adica alea in care apar multe fetite cu par roz bombon sau verde foaie de ceapa si se dau la eroul principal. Hentai fara scene hentai.
Ultimile 3 ep sunt geniale, in schimb. Cel putin ep in care dispare eroul principal si ramane "gao gao" cu maica-sa e incredibil. Am plans la el... well, sa nu faceti ca mine, ca-s mai emotiv!
Cum spuneam, daca air ar avea doar 3 ep (ultimile) ar primi de la mine 10+. Cum are 13, din care primele 10 sunt de umplutura, ii dau 7.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Apr 10 2006, 12:42 AM
Post #29


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Mi-a placut enorm de mullt seria!!!! Mi-a intrecut asteptarile din toate punctele de vedere si ma refer la serie si la episoadele summer, caci filmul m-a dezamagit ...deoarece :personajele si-au pierdut stralucirea (yep la propriu ..eu am fost fascinata de ochii lor , de intensitatea culorilor ..or tocmai asta dispare), * personajele sunt "prea amuzante"
* imi venea sa ma dau cu capul de pamant cand Misuzu a inceput sa vrea sa fie sarutata de Yukito...nush' , dar parca am apreciat prea mult legatura de prietenie dintre ei din serie (pac o labuta pe ceafa cand spune "gao" :P)..si iarasi ..de parca nu era suficienta trauma asta a trebuit ca si Kanna sa se culce cu Ryuuya ( la aparitia caruia am clipit des, caci nu seamana cu Ryuuya din serie imo..
Dezamagirile din film se succed incredibil de repede Haruko ii facea toate poftele ..parca preferam raceala aia impusa din serie si caldura care nu a putut fi tinuta in frau si ....ce este cu monstru asta din film?!?...aduce prea putin cu Haruko- care este un personaj destul de reusit in serie..
Ufff...nu mai comentez filmul pentru ca nu mi-a placut ...mai bine vorbesc si eu de serie...
So seria m-a cucerit de la primele episoade si fiecare personaj aparut a fost o incantare ..cea mai frumoasa si tragica "poveste" mi s-a parut cea a lui Minagi (a carei voce mi-a amintit enorm de mult de cea a lui Ichigo - hihihih din Onegai Teacher/Twins)..
Cele 2 episoade summer le-am urmarit breathless si m-au incantat cu desavarsire pentru ca personajele mele favorite nu sunt Yukito si Misuzu, ci Kanna si Ryuuya (si btw in summer Kanna :P bine sfatuita incerca sa i se ofere lui Ryuuya , dar este respinsa....ufff, nu ca in film)
pe scurt :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: AIR
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkValkyrie
post May 23 2006, 09:13 PM
Post #30


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 8-May 06
Member No.: 2.526
Points: 106
Gender:



Air e un anime superb.Grafica a fost foarte reusita si m-au fascinat si ochii personajelor.Desi mi-au placut mult personajele Yukito si Misuzu si prietenia lor care mi s-a parut f speciala, cel mai mult mi-a placut de Kanna si Ryuuya.Chiar si ep in care povesteau despre Kanna, Ryuuya si Uraha cred ca mi s-au parut mai frumoase. Sfarsitul a fost trist dar tot mi-a placut...parca s-a potrivit mai bine asa.
In concluzie m-a impresionat f mult povestea si conflictele interioare ale personajelor, precum si sfarsitul.I love Air!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Innocent
post Jun 27 2006, 06:55 PM
Post #31


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 77
Joined: --
Member No.: 1.030
Points: 241



QUOTE(Alinna @ Apr 10 2006, 08:42 AM)
Cele 2 episoade summer le-am urmarit breathless si m-au incantat cu desavarsire pentru ca personajele mele favorite nu sunt Yukito si Misuzu, ci Kanna si Ryuuya (si btw in summer Kanna :P bine sfatuita incerca sa i se ofere lui Ryuuya , dar este respinsa....ufff, nu ca in film)
pe scurt  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub: AIR
*



:D mie mi-a placut cel mai mult partea de la inceput in care greierii faceau singurul sunet care se auzea si Misuzu zicea "Gao" desi trebuie sa recunosc ca am ras cu lacrimi la scena in care Kanna i se ofera lui Ryuuya si ca cele doua Summer Specials mi-au placut si mie spre diferenta de alte Specials ( ;) ma intreb de ce imi plac mie toate scenele de genul ala: soare arzator, liniste, sunet de insecte si copii in vacanta...).

Btw mie imi place mai mult Yukito decat Ryuuya: cel din urma nu facea niste chestii atat de iesite din comun pentru epoca in care traia pe cand Yukito chiar iese din tiparul eroului de anime obisnuit (care este - probabil - destul de ancorat in realitatea japoneza).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

heupsche
post Jul 25 2006, 02:48 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: 22-May 06
From: bucuresti
Member No.: 2.575
Points: 56
Gender:



nu am vazut filmul dar seria e una din preferatele mele in ceea ce priveshte finalul

misuzu repr un kontainer pt "blestemul' kannei fapt kare o impiedik sa aiba orice tip de sentiment pt cei din jur pt a nu ii kondamna shi totushi dupa sakrificiul lui yukito ea alege sa moara dekat sa piarda orice urma a amintirii lui singura kale de a supravietzui... :( sooo sad
rek prefer cuplul yukito-misuzu variantei kanna-ryuuya
interesanta e shi aparitzia kopiilor kare dau impresia unui inceput nu a unui final shi kreeaza ideea sperantzei


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Innocent
post Jul 25 2006, 03:37 PM
Post #33


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 77
Joined: --
Member No.: 1.030
Points: 241



QUOTE(heupsche @ Jul 25 2006, 02:48 PM)
...fapt kare o impiedik sa aiba orice tip de sentiment pt cei din jur pt a nu ii kondamna shi totushi dupa sakrificiul lui yukito ea alege sa moara dekat sa piarda orice urma a amintirii lui singura kale de a supravietzui... :( sooo sad
rek prefer cuplul yukito-misuzu variantei kanna-ryuuya
*



N-am priceput nimic, sorry dar cred ca faci unele confuzii pe acolo :) Nu imi aduc aminte ca Misuzu sa fi fost incapabila de sentimente, dimpotriva... la fel si cu faptul ca ea a ales sa moara decat sa-l uite pe Yukito... ????? Eu imi amintesc ca dimpotriva ea era cea care trebuia sa ridice blestemul Kannei si anume sa reuseasca sa cuprinda (containerul tau de acolo) sufletul Kannei pentru ca in momentul mortii lui Misuzu sa poata muri si Kanna si astfel sa ii permita si acesteia sa "moara" caci parca ea era prinsa intre viata si moarte. Si copiii tocmai asta simbolizeaza (dupa parerea mea) ca lucrurile s-au petrecut asa.

Insa cum a trecut ceva timp de cand am vazut eu Air se poate sa ma insel...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

heupsche
post Jul 25 2006, 04:24 PM
Post #34


Incepator
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: 22-May 06
From: bucuresti
Member No.: 2.575
Points: 56
Gender:



QUOTE(Innocent @ Jul 25 2006, 03:37 PM)
N-am priceput nimic, sorry dar cred ca faci unele confuzii pe acolo  :)  Nu imi aduc aminte ca Misuzu sa fi fost incapabila de sentimente, dimpotriva... la fel si cu faptul ca ea a ales sa moara decat sa-l uite pe Yukito... ????? Eu imi amintesc ca dimpotriva ea era cea care trebuia sa ridice blestemul Kannei si anume sa reuseasca sa cuprinda (containerul tau de acolo) sufletul Kannei pentru ca in momentul mortii lui Misuzu sa poata muri si Kanna si astfel sa ii permita si acesteia sa "moara" caci parca ea era prinsa intre viata si moarte. Si copiii tocmai asta simbolizeaza (dupa parerea mea) ca lucrurile s-au petrecut asa.

Insa cum a trecut ceva timp de cand am vazut eu Air se poate sa ma insel...
*


:) nu am vrut sa se int faptul k misuzu era inkapabila de sentimente ci doar k incerk sa kreeze o bariera intre ea si ceilaltzi pt a ii proteja ..dk itzi aminteshti krizele ei in momentul in kare se apropia mai tare de cineva vei intzelege ideea pe kare am vrut sa o pct
yukito si-a dat viatza pt o salva ..kand si-a revenit misuzu nu ishi mai amintea de mom petrekute alaturi de el klar durerea incepuse sa dispara shi ar fi fost o shansa de supravietzuire dar ea a ales in final sa ishi pastreze amintirile so nu intzeleg ce anume nu am pct klar mai sus
:) kanna nu e salvata de moartea fetei dimpotriva ciclul se reia kum a fost shi in trekut pt a skapa de 'blestem' kanna tb sa shtie k cei lasatzi in urma atunci kand si-a luat ea zborul sunt bine shi k ea poate sa se odihneask in pace --cel putzin asta am int eu ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dizzy
post May 11 2007, 09:50 PM
Post #35


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: 11-May 07
Member No.: 4.294
Points: 92
Gender:



Mie mi s-a parut un anime excelent... Un pic prea trist mai ales in ceea ce o priveste pe Misuzu si mama ei... Povestea Kannei, a Urahai si a lui Ryuuya-dono mi s-a parut foarte frumoasa (Air Summer Special a fost o completare bine-venita si destul de vesela: seria chiar avea nevoie de un adaos de buna-dispozitie). Mi-a placut si filmul, mi s-a parut un strop mai realist din punct de vedere al personajelor mai ales: nu mai lasa absolut neexplicate genul de sentimente care ii lega pe Yukito de Misuzu. Mie personal o simpla "legatura karmica" mi se pare insuficient...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Potteritza
post May 27 2007, 08:47 PM
Post #36


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 20-May 07
From: Piatra-Neamt
Member No.: 4.325
Points: 310
Gender:



Post editat:
Am vazut pareri pro si contra... Eu consider ca seria este una reusita, cu un farmec aparte. Mi-a placut mult coloana sonora si grafica. Povestea e foarte trista, mi-a smuls cateva lacrimi ( poate mai multe :P ) Ca personaje favorite ar fi Michiru si Minagi. Misuzu de asemenea e o scumpa, blestemul ei mi s-a parut prea crud. Nu mi-a placut filmul din simplul motiv ca are alta grafica, mai proasta, ma asteptam la ceva mai bun.

(IMG:http://img359.imageshack.us/img359/3518/bscap036um0ob3.th.jpg)



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Jun 30 2007, 06:02 PM
Post #37


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



Am vazut si eu anime-ul asta, acum vreo 2-3 luni. Mi-a placut mult de tot...mai ales finalul..si nu stiu, atmosfera din serial e super...la un moment dat cele 2 planuri: real-fantastic se intrepatrund atat de bine, incat nu iti mai dai seama cand se face trecerea de la real la imaginar,la trecut/prezent. Super realizat anime-ul, de coloana sonora nu mai zic nimic, decat ca are un 10 binemeritat din partea-mi.
Filmul nu l-am vazut, nu l-am gasit, dar din ce am citit pe aici, nu e atat de reusit ca seria.
Oricum "AIR" face parte din categoria anime-urilor pe care le vizionezi de cel putin 2 ori, ca sa prinzi toate "dedesubturile".
Ah, si este unul dintre animeurile la care am plans... in special la scena din final cu Misuzu si tatal ei..:rolleyes:

GAO....

(IMG:http://content.answers.com/main/content/wp/en/thumb/d/d0/180px-Air_TV_DVD_Vol_01.png)

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 17 2007, 07:39 AM
Post #38


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Sincera sa fiu pe mine nu m-a impresionat acest anime.A fost ceva bun, dar nimic deosebit.
Atentie mesajul meu va contine mult spoiler, daca nu ati vazut seria nu cititi postul meu.
AIR-13 episoade
Mi se pare ca nu are nici inceput nici sfarsit acesta serie.Personajele principale sunt lasate undeva in mister pana la sfarsit.Niciodata nu am aflat ce s-a intamplat cu Yukito dupa ce s-a transformat in cioara.Nici faptul ca Misuzu a trebuit in cele din urma sa moara nu mi-a placut.Nu moartea ei in sine ci felul in care ii lasa pe cei dragi.Mama ei nu mai are dreptul la o a doua sansa, iar Yukito trebuie sa isi continuie viata sub forma unei pasari.
In rest anime'ul a fost sweet.Imi dadea impresia unei povesti spuse de batarni la sezatori.Un sentiment aparte te cucereste atat cu ajutorul graficii cat si cu ajutorul coloanei sonore.Totul e relaxatnt in acest anime.Asta e un punct in plus.Dar acest sentiment nu e durabil, il ai doar pe parcursul vizionarii.Cand iti amintesti de anime cateva saptamani mai tarziu toate acestea te lasa rece.
Misuzu e o scumpa: cred ca singura expresie pe care nu o sa o uit din acest anime e acel "ghao"....so lovely^^.Blestemul ei mi se pare mai mult decat crud.Nu stiu ce sa spun, pur si simplu nu sunt fana a tragediilor.
Desi in side anime'ul e o drama a avut si unele scene la care efectiv am pufnit in ras.In majoritatea acelor scene protagonista era mama lui Misuzu si Uraha. XD
Mi-a placut si faptul ca nu s-a vorbit doar despre problema lui Misuzu si ca in scena apar si alte personaje pe care Yukito le ajuta.Povestea dintre cele doua surori, una moarta si cealalta nevoita sa fie dublura ei(nu mai imi amintesc cum le chema) mi-a placut.
Nu inteleg ce rost a mai vazut episoadul 13.Nu au facut altceva decat sa reea tot ce s-a intamplat pe parcursul seriei.Teoretic anime'ul se termina in episodul 12.
Air Summmer special -2 episoade
E un fel de plus adus pentru povstea Kannei.Aici ea pare sa il placa pe Ryuuya, desi in cele din urma relatia lor ramane tot una dintre stapan si soldat.In ochii lui ea e doar un copil.sincer cred ca se potriveste mai mult cu Uraha^^.Oricum a fost nici si acst special si mai putin dramatic.
Air- The Movie
Desi grafica nu mai are acele culori calde de vara si nici personajele nu sunt la fel de bine desenate (Ryuuya arata complet diferit) mi-a palcut mai mult filmul.E mai romantic si are un final mai fericit.macar cu o tenta chiar daca si aici moare.Misuzu nu mai e asa de timida, ba chiar din contra ea fiind cea care face primul pas dupa ce se indragosteste de Yukito.(sincera sa fiu imi placea mult si cealalta Misuzu...aceasta e un pic cam prea optimista, dar o sa trec cu vederea^^).
Sa nu mai vorbesc de kissing parts.(eu ador kissing parts....shoujo fan XD...)Aici apar mai multe^^.
Oricum, filmul mi s-a parut ca explica mai bine legenda si e oarecum mai optimist si mai romantic.
Acest post e o opinie personala si va rog sa il luati ca atare :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Jun 16 2009, 11:51 AM
Post #39


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



Mi-a placut foarte mult air. Un aspect pozitiv pe care l-a subliniat si Kisa e faptul ca nu degenereaza intr-un harem - iar cum incepuse, cu un baiat inconjurat de o groaza de fete cam asa parea.
Povestea urmareste ranile psihice/sufletesti din viata unor personaje si modul cum ele invata sa treaca peste. Mi-a placut foarte mult, desi as fi vrut mai dezvoltat (majoritatea personajelor li se dedica 1-2 eps). Personajele sunt foarte simpatice, grafica superba, la fel si muzica. Singurul lucru care mi-a placut mai putin a fost finalul, care, vorba lui ranma, e cam in aer :P . Dar in rest, un serial care poate fi caracterizat intr-un singur cuvant: beautiful. La propriu 5/5
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Oct 19 2010, 06:34 PM
Post #40


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Unul dintre cele mai bune animeuri pe care le-am urmarit pana acum, o poveste foarte complexa, plina de farmec. Coloana sonora e superba, melodia Hane e :X Grafica e cea intalnita si in Kanon si Clannad, deci personajele seamana intre ele fizic. Imi place ca in aceste animeuri sunt atribuite personajelor ticuri nervoase: Misuzu cand zicea "gao" sau "V" era super cute. Romanceul nu prea e deslusit in toata povestea, de altfel nici in celalalte doua. Romanceul insa e punctul de la care porneste. Mi-a placut ca fiecare element avea o semnificatie proprie si trebuia sa te implici putin spiritual ca sa o intelegi.
Recunosc ca s-au cam abatut de la subiect pe parcursul a celor 13 episoade, dar totul a avut o semnificatie profunda. Sentimentele sunt evidentiate atat de frumos incat m-a influnetat sa plang la munte faze. Misuzu e unul dintre caracterele mele favorite, e un copil intr-un corp de adolescent. Nu stie cum sa reactioneze situatiei in care se afla, nu vrea sa influenteze pe nimeni negativ. Face pur si simplu ce face orice copil: iubeste. Mi-a placut cum a evoluat actiunea, iar finalul a fost adorabil.
10/10 :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:16 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |