Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Michiko To Hatchin


Sidonix
post Apr 6 2009, 01:24 PM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... ma asteptam sa gasesc actiune gen Black Lagoon in Michiko to Hatchin si pot sa zic ca am gasit o combinatie action & slice of life destul de reusita... o transpunere nipona despre viata din favelas si lumea interlopa a bandelor din Brazilia prin intermediul lui Michiko... cool hot hot chick who kicks ass :D ... insa mai mult mi-a placut Hatchin, so cute when she's acting mature ^.^ ... drama, comedy, action all in one ... ->
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Apr 6 2009, 04:15 PM
Post #2


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



De mult vroiam sa vad si eu seria asta si iata ca am inceput acum cateva zile sa ma uit la Michiko to Hatchin. Pana acum pot spune ca imi place ce am vazut. Michiko chiar imi aminteste de Revi, unul dintre personajele mele preferate, iar Hana aka Hatchin mi se pare super cute, fiind niste personaje foarte interesante care fac din acest anime unul original. I definetly recommand it. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jul 14 2009, 07:45 PM
Post #3


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Michiko to Hatchin imi seamana foarte mult cu Cowboy Bebop desi Watanabe Shin'ichirou e doar 'music producer' aici. Oricum cele doua mai au in comun si calitatea. Mi-au placut foarte mult decorurile si cum au fost create personajele, in fiecare episod e ceva diferit in infatisarea lor.
Oare in Brazilia politia nu detine decat broscute? :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Jul 14 2009, 08:07 PM
Post #4


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Ei iata ca mi-am amintit si eu de topicul asta acum ca a mai postat cineva. Am terminat de mult anime-ul, iar impresia pe care mi-a lasat-o a fost una foarte buna. Printre impuscaturi, urmariri, explozii si mafia din Brazilia, personajele m-au impresionat cel mai mult, iar dintre toate, Hatchin mi-a placut cel mai mult. De la inceput pana la final, in tot ceea ce facea, era asa de cute, incercand sa fie matura, sa o ajute pe Michiko, dar in acelasi timp sa inteleaga lumea si oamenii din jurul ei.
Michiko to Hatchin are, din punctul meu de vedere, ceva ce multor anime-uri le lipseste, si anume un final reusit. Ipostaza in care o arata pe Hatchin la final mi se pare realista si oarecum asemanatoare cu cea pe care o avusese si Michiko la varsta ei. Din nou, pana si la final, cand crescuse considerabil, Hatchin era la fel de cute. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jul 15 2009, 12:50 PM
Post #5


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Mie nu mi-a placut faptul ca si-a tuns parul, era prea scurt.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Sep 16 2009, 09:42 PM
Post #6


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



subscriu wholeheartedly la final reusit datorita realismului si in ce o priveste pe Hatchin si pe Hiroshi :) and yea, her hair was too short, I liked her big fluffy hair. oh well.

Michiko to Hatchin e un anime original. personal mi-au placut mult si decorurile si 'design'-ul personajelor. even as a guy you have to agree that having a different look every episode is something worthy of thumbs up. cel putin pentru deranjul celor care au trebuit sa deseneze mereu ceva nou :P Michiko is hot and she has that skill of making tasteless, flashy, skimpy clothes look good :D

Hatchin a ajuns unul dintre personajele mele preferate. nu mi s-a parut cute, tocmai din contra. she was more bad-ass than Michiko pana la urma :D cea mai faina faza mi s-a parut cand Satoshi a indreptat pistolul spre capul ei si ea a luat o piatra de pe jos si stateau asa, el cu un pistol, ea cu o pietricica :lol:

oricum, key words la animeul asta is "character development". okay + action and coolness.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:56 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |