Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> One Piece Sau Naruto, Pirati sau Ninja?

Care va place mai mult?
 
[ 16 ] ** [44.44%]
[ 20 ] ** [55.56%]
Total Votes: 36
Guests cannot vote 

Luffy
post Sep 21 2007, 05:16 PM
Post #21


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



Naruto and Gaara ... last episode of the season
Gaara's body has finally been recovered, but there are no signs of rejoicing just yet. In order to save Gaara and give the Hidden Sand Village back their Fifth Kazekage, Chiyo determines that there is only one course of action.
cam asa suna episodu numaru 30 din seria Shippuden sezonu1
deci ... Garra o sa traiasca ??? Sau nu ?? din cate stiu o murit .... cand o extras Bijuu din el ... asa ca ... daca zice asa ... Ca sa il salveze pe Gaara si sa il dea inapoi la Hidden Sand Village pe al 5 Kazekage......
deci ii o sansa nustiu daca arata in episodu asta sau in primu episod din sezonu viitor .. pt ca nu citesc inainte capitolele manga ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dmf
post Sep 21 2007, 06:32 PM
Post #22


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 535
Joined: 28-June 07
From: Constanta
Member No.: 4.576
Points: 1.330
Gender:



daca te-ai uitat la episodul 28 din naruto ai fi vazut ca baba aia( i don't remember her name) are o tehnica prin care poate vindeca/reinvia pe cineva ... probabil ca o sa foloseasca tehnica aia pe gaara
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wee
post Sep 21 2007, 06:48 PM
Post #23


Wii?
***

Group: Members+
Posts: 116
Joined: 8-March 07
From: Constanta
Member No.: 3.911
Points: 296
Gender:



Ca sa iti dau un raspuns cu un quote de'al tau... se intampla doar o singura data, nu de mai multe ori (si cum a zis si DmF, it's a jutsu), asa ca nu mai scrie la plural, in plus, cele doua lumi, Naruto respectiv One Piece nu au nici o legatura, asa ca nu are rost sa le compari. Parca era vorba sa votezi seria care iti place, nu ca acolo se moare mai mult si in partea cealalta mai putin, acolo invie ala, acolo nu moare ala, etc. Eu unul sunt printre cei care ma bucur de ambele.

P.S. Personaje, nu actori.

QUOTE(Luffy @ Sep 20 2007, 06:30 PM)
si din cat am auzit ca Naruto .... ii  la sa sa moara pe actori secundari da dupa cateva capitole ii resusciteaza .. mai mult sa o spun pe fata ii invie:))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 21 2007, 10:37 PM
Post #24


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



wee parerile sunt impartite na io ... pot sa spun ca naruto si one piece is la fel .. au aceiasi fundatie ... diferenta ii de poveste
Luffy ii pirat vrea sa ajunga Pirate King(cel mai tare dintre pirati)
Naruto ii ninja-lau si vrea sa ajunga Hokage(liderul ninja pe oras Also. cel mai tare ninja din oras)
deci fiecare vrea sa ajunga cel mai tare din domeniu lor :D
apoi pretenia dintre Naruto si alti ninja de varsta lui ... si Pretenia dintre Luffy si echipajul lui .. cum fiecare si-ar da viata pt ei .. si amandoi spun la un momentat in episoade... ca daca nu poate sa castige nu poate proteja pe nimeni ...
un adevar ii ca One piece nui asa intens ca Naruto .... Dar OP ii mai spontan si mai comic ...

Coloana sonora la naruto ii mai faina ... da aia nui un lucru care sa influenteze foarte mult!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Sep 21 2007, 10:48 PM
Post #25


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(Luffy @ Sep 21 2007, 11:37 PM)
un adevar ii ca One piece nui asa intens ca Naruto .... Dar OP ii mai spontan si mai comic ...
*


wtf? imi pare rau, dar aici trebuie sa te contrazic... ce intelegi prin intens?

...partea cu comicul e adevarata...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 21 2007, 10:56 PM
Post #26


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



intens .. .. ca pleaca sasuke .... si na trebuie folosita niste ceapa sa planj iun pik dac esti baiat ca alfel nu plaji .. da pt fete ii diferit ele plang usor... da .. kam asa ii intens .. nu inseamna concentrat .... ii un fel de strans prea tare si gata or cand sa explodeze:D asta ii naruto ..
One piece ii departe de intensitate ...
depinde din ce punct de vedere a intensitati vorbesti ... one piece ... nu iti lasa prea multa "sadness and sorrow" singura faza lacrimogena .. care nui lacrimogena aproape deloc .. parerea mea .. ii cand Luffy ii da foc la Going Merry :D
Din punctu asta intensitati vb ... eu ,
gata sa explodexe emotile Animo-spectatorului
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Sep 21 2007, 11:41 PM
Post #27


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



lol... de curiozitate, cate episoade ai sarit? e imposibil sa nu te fi impresionat macar un trecut de'al personajelor sau 2-3 episoade din op...

chiar asa emotionanta ti s'a parut plecarea lui sasuke? du'te frate de aici ca deja o dai in diverse. ce a fost asa emotionant la ea? cand cu plecarea lui sasuke animeul naruto s'a transformat in telenovela, atat il plangeau toti si atat de tare se damnau naruto si sakura ca la un moment'dat ma scarbise de tot animeul! si odata cu plecarea lui sasuke s'a dus de rapa tot animeul. au inceput filerele (un numar exagerat de filere) si dupa ce s'au terminat s'a introdus si elementul surpriza: de la inceput ne'au adus aminte de scopul acestui anime: salvarea lui sasuke! dar ghici ce? mai nou (nu chiar nou) pe sasuke il doare direct in p**** de satul konoha si de asa'zisul sau frate naruto. in capul lui e doar itachi (repede uita...). in plus, in manga se mai introduce o chestie interesanta:
saracul LEGENDARY SANNIN OROCHIMARU e invins de razbunatorul sasuke in doar 8 pagini (sau cate'or fi... da' stiu ca's putine :lol:)... adik s'a chinuit jiraiya si tsunade sa'l invinga nush cate zeci de episoade si dupa doar 3 ani orochimaru e un nimic pentru sasuke... un pic cam exagerat dar fanii naruto accepta chestia asta... well eu nu pot sa accept asa ceva...


oricum cred ca am vb prea mult despre naruto pentru un post...

QUOTE(Luffy @ Sep 21 2007, 11:37 PM)
wee parerile sunt impartite na io ... pot sa spun ca naruto si one piece is la fel .. au aceiasi fundatie ... diferenta ii  de poveste
Luffy ii pirat vrea sa ajunga Pirate King(cel mai tare dintre pirati)
Naruto ii ninja-lau si vrea sa ajunga Hokage(liderul ninja pe oras Also. cel mai tare ninja din oras)
deci fiecare vrea  sa ajunga cel mai tare din domeniu lor :D
apoi pretenia dintre Naruto si alti ninja de varsta lui ... si Pretenia dintre Luffy si echipajul lui .. cum fiecare si-ar da viata pt ei .. si amandoi spun la un momentat in episoade... ca daca nu poate sa castige nu poate proteja pe nimeni ...
*


deci nu e nici o legatura intre aceste doua animeuri. si ren vrea sa ajunga regele shaman si vrea sa'si protejeze echipa; si onizuka vrea sa devina cel mai bun profesor si sa'si protejeze elevii. si vash vrea sa protejeze oamenii de knives!

si ce treaba au fetele cu discutia? eu vorbeam cu tine...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 22 2007, 12:04 AM
Post #28


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



ok .. ai dreptate la o chestie .. ca .. ii mai naspa animeu de cand sasuke pleaca :))
man is all for One Piece .. imi place mai mult
da nustiu pt mine o fost cva diferit :D



CE FETE?????????
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Sep 22 2007, 12:16 AM
Post #29


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(Luffy @ Sep 21 2007, 11:56 PM)
intens .. .. ca pleaca sasuke .... si na trebuie folosita niste ceapa sa planj iun pik dac esti baiat ca alfel nu plaji .. da pt fete ii diferit ele plang usor...
*


ma interesa parerea ta nu ce crezi despre reactiile altor persoane...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 22 2007, 12:27 AM
Post #30


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



ma nu am plans da o fost emotionanta plcarea ... o dat tot animeul peste cap .. ...
Da plecarea lui sasuke era asteptata:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wee
post Sep 22 2007, 10:41 AM
Post #31


Wii?
***

Group: Members+
Posts: 116
Joined: 8-March 07
From: Constanta
Member No.: 3.911
Points: 296
Gender:



QUOTE(Luffy @ Sep 21 2007, 11:37 PM)
wee parerile sunt impartite na io ... pot sa spun ca naruto si one piece is la fel .. au aceiasi fundatie ... diferenta ii  de poveste
Luffy ii pirat vrea sa ajunga Pirate King(cel mai tare dintre pirati)
Naruto ii ninja-lau si vrea sa ajunga Hokage(liderul ninja pe oras Also. cel mai tare ninja din oras)
deci fiecare vrea  sa ajunga cel mai tare din domeniu lor :D
apoi pretenia dintre Naruto si alti ninja de varsta lui ... si Pretenia dintre Luffy si echipajul lui .. cum fiecare si-ar da viata pt ei .. si amandoi spun la un momentat in episoade... ca daca nu poate sa castige nu poate proteja pe nimeni ...
un adevar ii ca One piece nui asa intens ca Naruto .... Dar OP ii mai spontan si mai comic ...


Ma faci sa rad. Tocmai ce ai enumerat cateva din conditiile care trebuie indeplinite de un Shonen ca sa fie Shonen, dar asta nu inseamna ca se aseamana.

QUOTE(spyderverr @ Sep 22 2007, 12:41 AM)
in plus, in manga se mai introduce o chestie interesanta:
saracul LEGENDARY SANNIN OROCHIMARU e invins de razbunatorul sasuke in doar 8 pagini (sau cate'or fi... da' stiu ca's putine :lol:)... adik s'a chinuit jiraiya si tsunade sa'l invinga nush cate zeci de episoade si dupa doar 3 ani orochimaru e un nimic pentru sasuke... un pic cam exagerat dar fanii naruto accepta chestia asta... well eu nu pot sa accept asa ceva...

*



Hmm, cam da, BUT:
la cat de slabit era Orochimaru si mai ales dupa mucificarea cu Naruto, chiar ma asteptam la un "overtake", in plus Orochimaru is not dead, yet
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 23 2007, 03:53 PM
Post #32


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



Orochimaru nu moare?

oki akuma astept .. de la voi cat mai multe stiri bomba .. despre One Piece si Naruto .... despre sezonu 2 Shippuden si despre Sezonu12 One Piece ... cum ar fi ce o sa se intample de acuma incolo cu naruto ... sau cum .. reuseste Luffy si pirati sa ajunga pe insula ai de pesti .. am uitat numele
IS CURIOS :)) .... multultumesc anticipat celor care adauga o stire bomba

Muza chan:
Pentru informatii "bomba" foloseste tag-ul de spoiler! E pacat sa strici placerea altora! :angry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

narutya
post Sep 23 2007, 07:09 PM
Post #33


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 12-September 07
Member No.: 5.145
Points: 10
Gender:



QUOTE(Luffy @ Sep 23 2007, 05:53 PM)
Orochimaru nu moare?

oki akuma astept .. de la voi cat mai multe stiri bomba .. despre One Piece si Naruto .... despre sezonu 2 Shippuden si despre Sezonu12 One Piece ... cum ar fi ce o sa se intample de acuma incolo cu naruto ... sau cum .. reuseste Luffy si pirati sa ajunga pe insula ai de pesti .. am uitat numele
IS CURIOS :)) .... multultumesc anticipat celor care adauga o stire bomba

*




pana acuma la naruto shimppuuden so facut episodu 27 sau 28 si o sa apara naruto episod special de 1 ora
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post Sep 23 2007, 07:59 PM
Post #34


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



dada sobolanu de orochimaru nu moare, dar iti pot zice ca deja o ajuns intro stare si mai penibila si despre sasuke...mda sio gasit niste parteneri noi ( a bunch of freaks really ) si merge dupa itachi....


tot ce pot zice e ca naruto, ca si death note, se putea termina la lupta cu sasuke.Sunt penibili mai cu fillerele lor si toate prostiile..mai bine opreau animul 1 an si continuau asa macar poate eram interesat la fel de mult cum eram la inceput....si despre One Piece pot zice ca e super, chiar daca mai apar fillere..o poeveste foarte complexa cu multe personaje care toate sunt dezvoltate... si despre cat de intens poate fi naruto pfft...teai uitat la luptele finale dintre capitani?..sau defapt cam orice lupta din OP...daca tot esti fan OP mai mare incearca sa intelegi seria mai bine...si da sunt si faze emotionale in OP care fac animul mai bun...

Eu inca tot sper ca shippuuden imi poate aduce entuziasmul care l-am avut la inceputul seriei...well see :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Sep 24 2007, 02:09 PM
Post #35


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



lasa'te de sportul asta luffy!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 24 2007, 02:20 PM
Post #36


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



orcum naruto .. poate avea 1000 de finaluri daca te intere ce ama uzit bine dac nu nu
One Piece nixi nu se pune problemaa de final inca
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wee
post Sep 24 2007, 02:36 PM
Post #37


Wii?
***

Group: Members+
Posts: 116
Joined: 8-March 07
From: Constanta
Member No.: 3.911
Points: 296
Gender:



Ooooo man, cat am ras. Mi'au trebuit 5 minute sa imi revin. Mai bine postezi la Fan Fiction. Cred ca nici Kishimoto nu stie cum o sa termine manga'ul si tu ne aburesti aici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 24 2007, 02:49 PM
Post #38


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



ba frate io akuma sterg totu ca nu ma doare mana ... la bun .. nu va intere pa .. io asa discut
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post Sep 24 2007, 05:17 PM
Post #39


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



nu te lasa luffy...daca esti un fan adevarat atunci exprimati parerea si gata...si ce daca lumea zice ceva...stiu cum e sa fi foarte entuziasmat despre o serie si da poate uneori lumea de pe forum este mai rea pentru ca a vazut multe serii si stie despre ce vorbesc, totusi ast nu inseamna ca au dreptate...dar dupa cum am spus nu te lasa :)...si wee daca ghiceste finalu, noh o sa mai ai ceva de zis la sfarsit, lasa omu sa zica ce vrea.

Sincer uite de ce lumea din tara asta nu prea stie de anime, cei care stiu se cred zei si cei care sunt incepatori sunt calcati in picioare...nu puteti avea si voi o conversatie civilizata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wee
post Sep 24 2007, 06:30 PM
Post #40


Wii?
***

Group: Members+
Posts: 116
Joined: 8-March 07
From: Constanta
Member No.: 3.911
Points: 296
Gender:



QUOTE(DarkRaitei @ Sep 24 2007, 06:17 PM)
...si wee daca ghiceste finalu, noh o sa mai ai ceva de zis la sfarsit, lasa omu sa zica ce vrea.
*



Exact, sa zica ce crede el ca s'ar putea intampla in chapterul urmator din manga, dar nu sa vina cu povesti de genu ca nu stiu ce prieten din Papua Noua Guinee i'a spus cum se termina manga'ul. Sa citeasca manga'ul, sa ajunga la zi cu el, dupa care poate sa gandeasca si pt el, ca daia e forum, sa citim parerile altora, nu ale nu shtiu carui prieten. wtf

QUOTE(DarkRaitei @ Sep 24 2007, 06:17 PM)
Sincer uite de ce lumea din tara asta nu prea stie de anime, cei care stiu se cred zei si cei care sunt incepatori sunt calcati in picioare...nu puteti avea si voi o conversatie civilizata.
*



Lumea din tara asta nu stie de anime din alte cauze, nu din cauza "comunitatii". Si nu inteleg ce e rau in a face un om sa gandeasca de unul singur. wtf part II
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 03:03 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |