Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> X-tv Sync, read first post


Moonsparkle
post Feb 16 2011, 06:53 PM
Post #21


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Nu mai tin minte exact ce faza cu sabia era in primele 3 episoade, dar nu va grabiti sa intelegi ca o sa aflati apoi ce si cum e cu sabia :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 16 2011, 10:49 PM
Post #22


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



In principal eu chiar cred ca nu e nimic cu sabia. E doar puterea ei. Asa cum altii scot electricitate prin maini ea scoate o sabie. Prea va pierdeti in detalii XD.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Feb 17 2011, 09:55 AM
Post #23


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



right on, tessa
adica nu se mira nimeni ca aia zboara si trag cu electricitate, gravitatie (sau care o fi susta lui kamui ca nu mi-am dat seama), fac cuburi minune care exista in alta dimensiune dar se suprapun realitatii .... dar doamne fereste sa-ti iasa o sabie din mana, ca esti freak-ul secolului :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Feb 17 2011, 10:23 AM
Post #24


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Eh nu e chiar asa, sabia are o anumita semnificatie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 17 2011, 11:25 AM
Post #25


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



You know that because you saw it, but we can just assume it's her power and not freak out about it :D .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Feb 17 2011, 02:08 PM
Post #26


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



waaaaaaaaaaait a second... vorbim de aceasi sabie? Eu un tin minte sa fi vazut o sabia care a iesit din mana cuiva. Ci mai degraba e ca si cum a nascut sabia aia ca prea s-a imprastiat peste tot si sabia aia e mult prea mare ca sa iasa dintr-o mana... din punctul meu de vedere scena aia a fost fubar adica ea->se simte rau->spital->explodeaza->tipu tine o sabia in mana->lol wat?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 17 2011, 02:40 PM
Post #27


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Ah, te referi la cealalta sabie.
Yeah, that one was creepy. Si nu am inteles de ce ar fi fost in corpul ei devreme ce a intrat in familie prin alianta si nu avea nici o legatura de sange cu sotul ei. Din cate am inteles acelasi lucru l-a patit si mama lui Kamui. E o sabie pentru cei 7 ingeri si inca una pentru cei 7..."seals" O.o. Si se va da o lupta pana la moarte intre cele 2 grupuri :P .
And it's a special sword because you need to die in order to get it <_< .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Feb 18 2011, 01:35 PM
Post #28


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



asa, aseara am vazut si ep 3 ... si da, faza aia cu sabia e freaky rau :o
we found out something about the 7 seals and a future confrontation ... looks interesting and somehow confusing ... we'll see
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Feb 25 2011, 03:50 PM
Post #29


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



M-am uitat si la urmatoarele 3 episoade si pot spune urmatoarele:
Episodul 4:
Sunt foarte curioasa cine e tipul acela cu ochelari. Banuiesc ca e unul dintre cei 7 ingeri, dar oricum, pana acum ideea e destul de vaga. Modul in care Magami a murit mi s-a parut stupid :(. Finalul episodului mi-a starnit un deosebit interes pentru mai mult XD

Episodul 5:
Am ramas fixata pe intrebarea: cine e cel de-al 7-lea inger?

Episodul 6:
Mi-a placut ca ni s-au dezvaluit mai multe din trecutul lui Sorata si era destul de cute incercand din rasputeri sa-i tot spuna tipei cat e de draguta ^///^ Problema e ca ma atasez de anumite personaje mai mult decat ar trebui sa ma atasez de cele principale [inca ma enerveaza Kamui la culme!]

Parere generala despre ce am vazut pana acum: animeul mi se pare foarte bun, totusi pauza de o saptamana mi se pare destul de mare [inca mai pot spune asta, peste o saptamana cele 3 episoade chiar mi se vor parea prea multe :(]. Imi place foarte mult grafica ceea ce chiar nu ma asteptam. Personajele pana acum nu-mi sunt antipatice, dar as fi vrut ceva mai multa atentie la acest capitol. Coloana sonora e okay, am mai spus-o. Pacat ca nu exista decat un singur ost [sau urechile mele refuza sa perceapa altele? :lol: ] Dar m-am indragostit de opening :) Mi se pare putin confuz la anumite faze datorita pauzei dintre episoade. Oricum, pana acum chiar il urmaresc cu placere maxima :D De-a be-a astept sa intre calumea in poveste :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Feb 28 2011, 08:55 AM
Post #30


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



ep 4, 5, 6 ne dau mai putina actiune si mai multe povesti ... evident despre kamui si end of the world.
pana in momentul cand iese din visul printesei am crezut (de fapt speram) ca s-a schimbat ... parea interesat despre tot ceea ce se discuta si ca isi va lua rolul in serios ... dar nu i-a trebuit mult si iar a luat-o razna :(
f interesanta mi s-a parut chestia cu dualitatea lui ... dar daca kamui e asa smecher si poate sa devina dragon de aer sau de pamant, nu va fi un dezechilibru? ... 7 vs 6 ???
mi-a placut tare mult povestea lui sorata ... ii explica caracterul. si da, cum a zis si kassy faza cu bishoujo a fost si funny si romantica :)

so far so good

seya
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Mar 1 2011, 08:48 PM
Post #31


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Hei, ce s-a intamplat? V-ati lasat de sync? :(
Sa mai auzim ceva pareri legate de episoadele 4-6. Eu deja am vazut si episoadele 7-9 pentru ca am fost foarte curioasa, dar nu spun nimic pana nu se mai aduna ceva opinii :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Mar 3 2011, 11:46 AM
Post #32


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



am vazut si eu ep 7-9
imi place ca se prezinta umpic background-ul dragonilor ... si pana acum imi place cam de toti, in afara de kamui si cei 2 magicieni: Sakurazuka (e cam tricky si f puternic in momentul de fata) vs Sumeragi (imi place ca-i calm, dar e prea sec pentru gustul meu ... f puternic si el, cel putin asa se zice)
fuma si-a vazut viitor si trezit puterile ... partial cred ... si acum chiar nu mai inteleg nimic ... el e twin star-ul lui kamui, dar totusi vor exista 2 kamui? ... sau fuma e unul din ei???
some serial experiment lain stuff cu satsuki :P
care-i faza cu Karen (fire girl) ... cum sa umblii asa imbracata? :blink:

ar mai fi de zis ... but I'll wait for more ppl
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Mar 5 2011, 01:44 PM
Post #33


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Oh, am ramas doar eu cu Ecstasy la sync? :huh: Parca eram ceva mai multi... Dati si voi un semn de viata macar sa stim daca va mai uitati... :(
Legat de episoadele 7-9:
"el e twin star-ul lui kamui, dar totusi vor exista 2 kamui? ... sau fuma e unul din ei???"
eu tind sa cred ca Fuma e cel de-al doilea Kamui si ca se vor influenta intre ei si asa se va decide viitorul, dar asta e doar o presupunere stupida de-a mea :P
"some serial experiment lain stuff cu satsuki"
Tocmai asta vroiam si eu sa spun :lol: Dar ma bucur ca am aflat mai multe despre ea, cat de cat... Pentru ca mi se parea o asa ciudata o.O
M-a enervat faza de la spital, cand taica-su era pe moarte si vorbea sacadat... nu stiu, mi s-a parut mult prea cliseica ca m-a scos din sarite.
Ce am mai aflat, sau e putin asa ambiguu: Fuma are 2 personalitati ? Lol, pe la sfarsitul episodului 8 asa parea :-? Mi s-a parut funny faza aceea dintre Fuma si Kamui de la sfarsitul episodului 8 *am crezut ca se vor saruta :lol: *
Okay... mi-am notat pe o foaie ca sa nu uit, dar totusi am uitat si despre cine e vorba :lol: : stie cineva cine e Subaru (apare in episodul 9) ? hmm :P
Daca se mai aduna lumea cu pareri ar fi mai frumos, am avea mai multe de discutat ..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Mar 14 2011, 09:44 PM
Post #34


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



ep 10 mai de kids asa ... poveste lejera despre inuki
ep 11 hmmm, kotari vede viitorul si fuma la fel, dar idiotul de kamui tot nu vrea sa creada :x . din back-story-ul lui kamui ii inteleg cumva personalitatea si raceala/indiferenta fata de oameni. si avem o noua sabie divina nascuta la fel
ep 12 fuma's awakening - cam puternic asa dintr-o data :o . kamui seams to have found his resolve ...
overall cam multe faze gay intre kamui si fuma :(
tot mai multe pene, si mai mari ... daca o tine tot asa finalul va lasa impresia unei batai cu perne :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Mar 29 2011, 06:59 PM
Post #35


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Cred ca nu e doar parerea mea, dar aici s-a creat o liniste... mormantala...
Am avut si eu niste probleme si a trebuit sa intrerup pentru 2 saptamani programul... dar m-am uitat pana la episodul 18 si cam stiu cum sta treaba. In-afara de acele faze gay dintre Fuma si Kamui de care a mentionat si Ecstasy, nu-mi amintesc sa imi mai fi creat vreo "nelamurire". Eu astept sa invie sync-ul si apoi voi relua si urmatoarele 6 episoade... sunt destule de discutat, dar daca nu le discuti chiar dupa ce vezi episoadele, isi pierd din valoare. Anyway, chiar nu as vrea ca finalul, asa cum spune ^ , sa se transforme intr-o lupta cu perne, dar e destul de anticipativ... ceea ce ma "emotioneaza".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Apr 1 2011, 03:45 PM
Post #36


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



eu am terminat seria
m-a surprins finalaul ... de fapt in ultimele 4-5 ep au fost destul de multe surprize
nu zic mai multe ... nici nu stiu daca era timpul sa terminam synch-ul ... anyway, kassy do share your thoughts :)
revin ...
seya
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Apr 1 2011, 04:00 PM
Post #37


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Waaaaa!!! Wait for meeeee!! :lol: Am fost cam ocupat si nu am mai reusit sa ma uit la (aproape) nimic cateva saptamani. Cred ca bag azi cateva episoade.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Apr 1 2011, 07:57 PM
Post #38


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



O sa incerc sa evit ultimul post a lui Ecstasy pt ca lui ii cam place sa bage spoilere fara tag :lol:
Eu n-am apucat sa vad cele 3 episoade de saptamana asta si probabil ca nici nu le voi vedea saptamana asta pt ca as vrea sa le vad pe ultimele 6 deodata. Stiu deja la ce sa ma astept de la final... ba am citit printre randuri la alte topicuri, ba trag niste concluzii din ce se intampla si nu pare prea fantastic. Sper totusi sa nu ma dezamageasca.
Si HAI, Lume, la sync!!! :)
@Not: eu te astept :D inteleg "situatia" prin care ai trecut :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Apr 1 2011, 10:44 PM
Post #39


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Hop si eu la sfarsitul sync-ului. Desi am zis initial ca ma alatur, am ratat startul si nu am reusit sa ma mai tin de el (the sync, that is) :( But since I have some free time this weekend and i looove anime marathons, imi poate spune cineva cam la ce episod s-a ajuns? :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Apr 2 2011, 03:04 AM
Post #40


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Pai saptamana viitoare ar mai fi de vazut ultimele 3. dar eu le las pe cele de saptamana asta pe saptamana viitoare :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:04 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |