Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

10 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> my works


Uje
post Nov 12 2004, 08:57 AM
Post #61


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Probabil din cauza schimbarii serverului ^^;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 12 2004, 04:31 PM
Post #62


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



yep...cind -sau schimbat serverele s-au pierdut ultimile 2 zile de posting :roll:

PS: aham... Uje de cind esti baiat :roll: /! /?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jan 24 2005, 01:42 PM
Post #63


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Am experimentat ceva cu creioane mai moi...4B,grafit.Incercam cate ceva...doar experimente.Vroiam sa fie cat mai expresiva tusa dintr-o singura miscare a incheieturii.N-am mai desenat de ceva vreme...and these suck...Enjoy.

(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v385/shynta/1.jpg)

(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v385/shynta/2x.jpg)

(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v385/shynta/3.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Jan 24 2005, 02:14 PM
Post #64


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



:shock: WOW!!! Ce frumooos..... I'm speechless... I have no speech!! :D /^_^

Bravo, Kaoru... imaginea parca e vie... (singura obiectie este ochiul stang care de data asta imi pare un pic prea jos si un pic prea departat de nas)...
In rest... in my opinion this drawing is perfect. Wow, buzele sunt superbe, chiar ai reusit sa redai starea de spirit a personajului. Imaginea ta pur si simplu pulseaza, nu pare o statuie fara viata, si asta numai datorita felului in care i-ai desenat chipul...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jan 24 2005, 07:56 PM
Post #65


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Kaoru, desenele tale ma deprima. Imi vine sa ma las de desen...sau sa ma las de leneveala si sa exersez in a schimba linia mea constanta si plictisitoare /omg
Felicitari, e f. reusit desenul! ...dar mai gandeste-te si la saraca fata, cred ca are niste dureri de spate....!! Glumesc! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jan 25 2005, 01:19 PM
Post #66


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Thanks Tenshi.Ai dreptate cu ochiul...my same old problem...dar o rezolv eu /smile
Ma bucur ca iti plac desenele mele atat de tare.
Uje..finally.Mi-era teama ca nosa mai intrii odata si la mine.Si nu te mai deprima atata.Mie mi se pare ca tu muncesti mult si chiar nu e cazul sa te lasi de asta.Linia ta e ok...am vazut un desen...facut de tine odata.un portret.si linia era foarte modulata si expresiva.trebuie doar sa urmezi directia aceeaUn compliment venit de la tine si de la tenshi...its quite an honour....dar am mult de lucru /omg Vreau sa desenez bine...

Dureri de spate huh..? /hmm ..o well....she can lay back and relax than.... /smile (jokeing)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jan 26 2005, 02:29 PM
Post #67


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Inca unul..same problem la ochi...voi avea in vedere asta de acuma..e unpic aiurea ca sunt constient de greseala si nu iau masuri...
This sucks too....so enjoy.again.

(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v385/shynta/5.jpg)

(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v385/shynta/6.jpg)


(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v385/shynta/7.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jan 26 2005, 10:43 PM
Post #68


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



Sal!
observ o revenire in forta! :shock: good work! prmul desen e foarte impresionant, te-ai luat dupa desenele unui anume mangaka. dar se pare ca totusi te indrepti spre stil propriu :D
chiar parca pulseaza imaginea, parca se umfla mai ales sanii(IMG:http://www.anime-club.ro/images/blocks/shout_box/laugh.gif)very artistic...

a doua....mi se pare foarte frumos facuta, doar cu liniile de pe fata....
deci, in conlusion, they dont't suck!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jan 26 2005, 10:57 PM
Post #69


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Kaoru, incearca un stil diferit. Cred ca te-ai obisnuit cu stilul asta si nu-ti mai dai seama de greseli. Asta pt. ca se obisnuieste ochiul. Dar stii chestia asta :P
Nu zic sa-ti schimbi modul de a desena, doar sa incerci ceva nou. Stiu ca pe mine m-a ajutat schimbarea stilului.
Nu ochiul ma deranjeaza in desenul asta. Sanii sunt prea sus si corpul pare ingust o_O Inafara de asta totul pare ok. Barbia e inalta dar e mai expresiva asa ^.~
Privirea imi place cel mai mult. Se vede ca elfa a observat ceva si e mirata/surprinsa de acel lucru. Starneste curiozitatea /smile
Mai arata! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

tine-chan
post Feb 2 2005, 10:32 PM
Post #70


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: --
Member No.: 771
Points: 2



Kaoru... /... .. I /love ur drawings!!! Nici nu stii cata placere mi-a facut sa rasfoiesc cele 5 pagini pline d "ur art" ... woah.
Intrebare: la ce liceu ai fost? K this looks either like mama natura giving u tons of talent.. or this + Tonitza sau alt liceu de desen....

totush, i agree k la ultimul desen.. sanii arata cam "storciti" o_O

Kaoru... keep posting!


* uite, asta e inca unul din momentele din viatza mea cand ma intreb: "D c nu pot si eeeeuuu asa ceva???"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Feb 3 2005, 02:38 PM
Post #71


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



well good guess tine-chan.="this+Tonitza"...totusi sunt convins ca o pot face si altii si chiar mai bine.
Osa mai postez...
Au fost multe momente in viata in care m-am intrebat "eu de ce pot?..." Nici macar nu e cine stie ce...daca o faci din suflet...
Ma bucur ca v-au placut deseneleMi-ar fi placut sa fie mai bune..

Uje.i'll keap that in mind si in privinta stilului ai dreptate...mai degraba a tehnicii de reprezentare.Cad intr-un manierism care nu e tocmai binevenit.
Black...as vrea eu sa fie asa de "in forta"..din pacate desenez din ce in ce mai rar and that sucks...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Feb 6 2005, 10:51 AM
Post #72


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Nu e drept...adica eu marele iubitor de elfi(nu sunt singurul) afla abia azi de la 'spuneti ceva de persoana de deasupra' ca Kaoru deseneaza elfi pe aici :( (cred ca asta primesc daca nu ma uit peste tot) well better late then never

Foarte frumoase desenele,exceptionale chiar...desi nu prea observ de ce zice lumea ca esti obsedat de sani...poate de elfi si de fete (ca daca nu ar fii fete nu ar avea sani ;))
Elfitele ti-au iesit foarte bine(e ceva vreme de cand nu am mai vazut elfitze asa bine desenate). Mi-a placut si modul in care ai desent Drow-ul(aka Dark Elf pt necunoscatori,daca mai exista).
'Problema' la ochii nu e chiar asa de usor sesizabila,eu a trebuit sa ma uit atent ca sa o gasesc dar dupa ce o realizezi o vezi mult mai usor(desi nu e la toate desenele tale)
Nu o sa ma bag la sfaturi pt ca tot ce stiu am invatat privind desenele altora pt ca momentan nu ma pricep decat la schitze 2d a unor masini de razboi,ok poate doar unul: tine-o tot asa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Feb 6 2005, 05:19 PM
Post #73


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Pai ce sa-i faci Ice...sa se mai uite oamenii si pe la celelalte topicuri nu sa fie calati pe o chestie si s-o tina una si buna pentru ca la unmomentdat unii s-ar putea sa se plictiseasca.Detot.

Ma bucur ca iti plac desenele mele.Ador drow.Osa mai desenez....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Feb 6 2005, 06:43 PM
Post #74


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Felicitari, kaoru. Imi plac foarte mult liniile tale... Modul in care ai desenetat cotul (muschii, osul prin carne etc) imi aminteste mult de artwork-ul de la War of Genesis.

Sanii mi se pare prea mari, insa.. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Feb 9 2005, 10:42 AM
Post #75


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Thanks Urfe_sama...
Am atasat doaua gravuri mai vechi (pointseche).cam asta faceam eu prin liceu.Stiu ca am avut ceva probleme in momentul in care pentru lucrarea mea de diploma propuneam pentru partea de gravura si afis o Alita ("Ce are ochii aia asa mari?!? O_o E interesant ce faci insa...hmmm...well...Ce spui?!? Manga?...AAAAA dinalea japoneze.Sandy Bell...da...pai... /hmm ") /omg
Imi pare rau pentru calitatea mizerabila a pozelor...
O well...nu sunt extraordinare.

(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v385/shynta/IMGP5708.jpg)
(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v385/shynta/IMGP5707.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Feb 15 2005, 08:05 PM
Post #76


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Daca mai zici o singura data ca desenele tale nu-s reusite jur ca vin pana-n Bucuresti numai ca sa te pot vana pe tine cu o drujba...damn.
Desenele cu elfele sunt superbe, problemele cu ochiul nu mi se par chiar asa de grave...sunt de acord cu Uje...incearca ceva diferit ca sa poti vedea calumea problema(nu ca as fi eu in stare sa dau sfaturi dar deh)...
Desenele cu Alita, desi cam rapciugoase pozele, sunt dementiale...imi place cum ai reprezentat musculatura, e naturala...si parul...nu mai zic.

P.s>I AM NOW BEGGING YOU: Te implor sa fii activ in perioada urmatoare...am reusit si eu sa definitivez un desen la care am lucrat binisor peste 10 ore si vreau sa va cer parerea in legatura cu el....tu, Tenshi, Uje(am incercat sa respect sfaturile la litera), Demona....vreau sa stiu ca o sa primesc ceva feed-back chiar daca imi desemnati desenul ca fiind utter crap!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Feb 16 2005, 06:35 AM
Post #77


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Intr-adevar, parul e super. N-are nici o legatura cu restul desenului dar e super XD Cred ca ti-a placut mult cand l-ai facut ^.~
Totusi, din motive pur subiective, imi place mai mult prima gravura, cu aripa.
Si cu asta imi aduc aminte ca am doua placute pe care le pot abuza >:) Tehehe...doar sa nu vada profa cand atac ca ma omoara. Trebuia sa fac niste teme pt. scoala pe placutele alea.......anul trecut >.> :)))

Cyber, timpul petrecut nu garanteaza o lucrare excelenta (cred ca ti-am mai spus asta). Eu, dupa ce am stat cateva zile la un desen in MS Paint, mi-am dat seama cat de prost e si l-am abandonat ;_; Timp dus pe apa sambetei :( Dar nu lasa negativismul meu sa te influenteze, posteaza si 'om vedea ^.~
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Mar 12 2005, 11:00 AM
Post #78


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Thanks pt aprecieri. Adevarul este ca am o placere nebuna si o mare slabiciune de a ma pierde in detalii dar incerc sa ma stapanesc.De aici ruptura intre parul fetei cu sulita si corp.Insa mi s-a parut o chestie de mare efect si care in final a salvat acea gravura.
Thanks CyBeR...cred ca pe deoparte m-as autocritica in continuare si pe de alta parte ar fi tare neplacut sa mor taiat de o drujba.Nasty and messy...not my idea of dieing.
Ar fi tare interesant sa faci o gravura Uje.Sunt tare curios cum ti-ar iesi avand in vedere stilul tau de cele mai multe ori very watery like si cu tuse ample si modulate.Apoi revenirile succesive si opacitatile suprapuse.Chiar sunt curios.Partea cu atacatul era o problema si la mine...dar sper sa nu ai probleme cu profesorii.Oricum...ar fi mai indicat sa faci un pointseche mai degraba decat aquaforte sau aquatinta...iar placutele de crom nus prea usor de gasit.Insa tehnicile mentionate anterior ar fi mai potrivite cu stilul tau.hmmm..dilema.Te las pe tine s-o rezolvi.
Well...sunt cam inactiv in ultima vreme...insa osa fac tot posibilul sa fiu cat se poate de obiectiv in legatura cu creatia ta CyBeR.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 12 2005, 11:40 AM
Post #79


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Cand mai vedem niste desene kaoru?
Multumesc de comentarii si sfaturi acolo iar eu pe moment ma urc pe pereti ca nu am timp sa desenez deloc(dar am timp sa fac pe Spider-Man pe pereti)... /angry

Oricum...eu chiar astept sa mai vad lucrari de ale tale...cam greu sa ma satur de el...fie ele si mai vechi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Apr 12 2005, 01:39 PM
Post #80


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Dupa o mare pauza e normal sa iasa un bullshit....but..this is it.Enjoy(if you can)...Din seria gothic ceva mai soft.+ ceva mai vechi refacute...


(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v385/shynta/deathWish.jpg)

(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v385/shynta/mutephantom.jpg)

(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v385/shynta/winged.jpg)

(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v385/shynta/angele.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

10 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:56 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |