Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Hyakka Ryouran: Samurai Girls, The Riot of Flowers


Tessa
post Dec 8 2010, 10:55 PM
Post #1


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



(IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_6089.jpg)
Anul aparitiei: 2010
Gen: ecchi, comedy, action, seinen
Nr. de episoade: 12 [10 aparute pana acum]
(IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_192285.jpg) (IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_196434.jpg) (IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_196441.jpg) (IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_197540.jpg)
Descriere: Yagyuu Muneakira, protagonistul seriei, se inscrie la "Buou Private Academy", o scoala speciala pentru samurai. Chiar in prima zi el le intalneste pa Sanada Yukimura si Gotou Matabei, doua foste studente ale aceleasi scoli care se pare ca acum sunt urmarite de consiliul scolii a carei conducatoare e Tokugawa Sen, prietena din copilarie a lui Muneakira. Motivul ar fi ca ele sunt suspectate de disparitiile misterioase ale unor elevi din acea scoala. Muneakira ajunge prins intre cele doua tabere si decide sa le sutina pe cele doua. In timpul lupte, din cer care, Yagyuu Juubee, o luptatoare misterioasa care si-a pierdut toate memoriile mai putin numele. In urma acestei confuzii Sen decide sa aiba incredere in instinctele lui Muneakira si sa le accepte pe cele trei. Dar ce o sa faca fetele cand toate ajung sa se indragosteasca de el, iar sarutul acestuia pare sa ascunda cateva secrete....
(IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_194543.jpg) (IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_197758.jpg) (IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_194550.jpg) (IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_197756.jpg)
Spre deosebire de altele, e un ecchi cu poveste, dar....e prea exagerat. Apreciez faptul ca e cenzurat, altfel jumatate din serie ar fi sani si buci zburand dintr-o parte intralta [scuzati expresia ^^]. Pe bune, chiar cred ca baietii se pot masturba in timpul episodului 9. Sunt atatea aluzii ca pe mine ma tot faceau sa dau skip prin episod >.<. Nu stiu daca sa il cataloghez drept rau sau bun, nu e genul meu, cred ca e cea mai buna descriere. Imi place mult grafica, e....deosebita. La inceput mi s-a parut ciudata, dar apoi am inceput sa o apreciez. Pacat de excesul de "boing" <.<. Initial nu stiam sigur daca sa-l incadrez la actiune, dar pana la urma m-am decis sa il incadrez la ecchi, deoarece daca asta e ceea ce cauti seria asta iti ofera tot legat de acest gen :) .

L-a mai vazut cineva? Cum vi se pare? [am o presimtire ca o sa primesc comentarii pozitive de la baieti si negative de la fete XD]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Dec 9 2010, 08:05 AM
Post #2


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Mda, dupa cum spui, nu o sa auzi o parere prea frumoasa din partea mea. Am renuntat sa ma uit la animeul asta dupa primele 2 episoade si nu pt ca secventele ecchi m-ar fi deranjat, ci pentru ca parea boring iar genul action+ecchi nu ma prinde prea bine. Grafica mi s-a parut oarecum dura si a fost si ea un motiv sa renunt la anime. Actiunea prea grabita, deloc intensa, m-a exasperat. Cele 2 episoade au fost decisive. Pauza dintre ele(cred ca o luna a durat aparitia celui de-al doilea) nu a fost unul dintre motivele care m-a influentat sa renunt. In final ce pot spune e ca ma bucur ca nu am continuat sa ma uit pt ca din moment ce ai spus ca in restul episoadelor au urmat secvente ecchi dure cred ca am facut o alegere buna XD. Un 5/10 din partea mea. E doar pentru primele doua episoade, probabil ca daca as fi urmarit in continuare i-as fi dat o nota mai mica. In general ce am vazut nu mi s-a parut mai prost decat alte ongoing-uri xD. Dar mdea, fiecare cu parerea lui. 

Edit: daca ma gandesc bine, grafica e chiar tare. Tocmai pentru ca nu am mai intalnit genul asta a parut respingatoare pentru mine la inceput. Dar in realitate chiar e originala XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deus
post Dec 9 2010, 08:13 AM
Post #3


Whatevah!
***

Group: Members+
Posts: 188
Joined: 19-April 08
From: Bucuresti
Member No.: 6.629
Points: 494
Gender:



(IMG:http://i61.servimg.com/u/f61/14/11/61/07/12222210.jpg)

Thanks for the info, I will surely check it out ! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Dec 9 2010, 09:23 AM
Post #4


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



QUOTE(Tessa @ Dec 8 2010, 10:55 PM)
Apreciez faptul ca e cenzurat, altfel jumatate din serie ar fi sani si buci zburand dintr-o parte intralta [scuzati expresia ^^]. Pe bune, chiar cred ca baietii se pot masturba in timpul episodului 9. Sunt atatea aluzii ca pe mine ma tot faceau sa dau skip prin episod >.<.  Nu stiu daca sa il cataloghez drept rau sau bun, nu e genul meu
*




Ce te asteptai sa vezi intr-un anime ecchi? :lol: Bishies? :twisted:
Eu mi-am luat deja portia de mindless ecchi action pe anul asta din HSOTD, dar sunt sigur ca sunt destui sa-mi tina locul.
That said, am plecat la partial.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Dec 9 2010, 12:11 PM
Post #5


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Am mai vazut eu cateva ecchi la viata mea [DearS, Onegai Teacher, Love Hina], dar nu zburau sani in fiecare episod, cel putin nu chiar atat de mult ^^.
Oricum, stiu ca genul acesta nu e pentru mine, dar am vrut sa incerc seria. In sezonul viitor nu o sa ma mai uit la orice ^^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post Dec 9 2010, 01:38 PM
Post #6


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



QUOTE(Tessa @ Dec 8 2010, 10:55 PM)
Apreciez faptul ca e cenzurat, altfel jumatate din serie ar fi sani si buci zburand dintr-o parte intralta [scuzati expresia ^^]. Pe bune, chiar cred ca baietii se pot masturba in timpul episodului 9.

Cum am vazut asta am fugit la youtube sa vad episodul 9. Din pacate e cam boring, povestea pare stupida rau :( Oricat ar zbura buci si sani prin episoade, nu poti sa te uiti doar pt asta la o serie intreaga... Sau poti? Hmm, daca n-ar fi cenzura... :rolleyes: Ahem! Nu, nu poti! (sunt curios daca ma crede cineva...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Dec 9 2010, 01:41 PM
Post #7


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Lol, depinde cat de rezistent esti. Eu la ce serii am urmarit in ultimul an mi-am creat o oarecare rezistenta fata de plictiseala si boing + nu prea-mi place sa pun un titlu pe dropped, doar daca e foarte, foarte lung si chiar nu prezinta nici un interes pentru mine.
+ un episod pe saptamana merge, desi nu l-as recomanda nimanui XD.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Holyatheist
post Dec 9 2010, 02:36 PM
Post #8


Wielder of sarcasm
***

Group: Members+
Posts: 160
Joined: 2-September 10
From: Sibiu
Member No.: 10.001
Points: 420
Gender:



Da intradevar sunt cam multe faze ecchi dar na, in schimb de apreciat grafica care este superba... in rest nimic nou * ce face animele mai interesant e domnisoara cu ciocanul care e un fel de "idiot" cu dragosteai ei cu tot :lol:
Per ansamblu e mediocru :twisted: aaa si ador ending song e chiar fain :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

animer9
post Dec 10 2010, 07:19 PM
Post #9


perverted member
****

Group: Members+
Posts: 324
Joined: 27-October 08
From: in mijloc de Baragan
Member No.: 7.826
Points: 709
Gender:



QUOTE(Tessa @ Dec 8 2010, 11:55 PM)
Pe bune, chiar cred ca baietii se pot masturba in timpul episodului 9.

ei lasa, ca nici cu fetele nu-mi este rusine. :P

despre animeu, e agreabil , mai ales din punct de vedere grafic :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Dec 11 2010, 12:47 AM
Post #10


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Yeah, grafica mai interesanta il salveaza.

Thought, animer9, wonder what type of girls do you know *cough*?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 11 2010, 11:13 PM
Post #11


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



well it's is ecchi action.. eu acum am inceput sa urmaresc the boob samurai girls pentru ca tocmai a fost lansat blue ray-ul... artworkul este reusit.. story?! who cares :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

animer9
post Dec 12 2010, 12:50 AM
Post #12


perverted member
****

Group: Members+
Posts: 324
Joined: 27-October 08
From: in mijloc de Baragan
Member No.: 7.826
Points: 709
Gender:



QUOTE(Tessa @ Dec 11 2010, 01:47 AM)
Thought, animer9, wonder what type of girls do you know *cough*?
*



normal type of girls ... even "a little shy" kind of girls ,aged from 19 to 28 years old ...and they ALL do it(I'm not that certain about the 19yrs old girl but I have the feeling I'll get the truth one day :P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

The.Z
post Dec 12 2010, 01:11 PM
Post #13


Elite Alcoholic
**

Group: Members+
Posts: 40
Joined: 1-November 10
From: Jud Mures,Sighisoara
Member No.: 10.156
Points: 89
Gender:



QUOTE(Tessa @ Dec 9 2010, 12:11 PM)
Am mai vazut eu cateva ecchi la viata mea [DearS, Onegai Teacher, Love Hina], dar nu zburau sani in fiecare episod, cel putin nu chiar atat de mult ^^.
Oricum, stiu ca genul acesta nu e pentru mine, dar am vrut sa incerc seria. In sezonul viitor nu o sa ma mai uit la orice ^^.
*




Ai vazut H.O.T.D ??? :)))))) =)) :lol:


PS: I like ecchi <_< ,dont blame me B) ,im a guy :rolleyes:

Pentru ecchi maniaci,ca si mine: <_< - check out - Kiss x Sis OVA 3 ,si OVA 1,2,4,5 sunt grozave. :D

http://www.animefreak.tv/watch/kiss-x-sis-...bed-online-free - Un link catre Kiss X Sis :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Dec 12 2010, 02:07 PM
Post #14


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Da, am vazut HSOTD. Dar acela a avut o poveste mai interesanta asa ca am ignorat ecchi-ul excesiv XD.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Holyatheist
post Dec 12 2010, 02:19 PM
Post #15


Wielder of sarcasm
***

Group: Members+
Posts: 160
Joined: 2-September 10
From: Sibiu
Member No.: 10.001
Points: 420
Gender:



Nici HSOTD nu "dadea pe spate" la story dar la fel ca si la Hyakka Ryouran Samurai Girls grafica le scoate din banalitate, in schimb la HSOTD mai este de apreciat unghiurile din care este "filmata" povestea.... genial. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

The.Z
post Dec 12 2010, 09:04 PM
Post #16


Elite Alcoholic
**

Group: Members+
Posts: 40
Joined: 1-November 10
From: Jud Mures,Sighisoara
Member No.: 10.156
Points: 89
Gender:



QUOTE(Holyatheist @ Dec 12 2010, 02:19 PM)
la HSOTD mai este de apreciat unghiurile din care este "filmata" povestea.... genial.  :D
*



Damn right,de acord 100% :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Jan 3 2011, 09:16 PM
Post #17


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Samurai Grils terminat = un alt anime pus pe lista de "boring as hell".
Finalul a fost ok, dar personajele statice, povestea lenta si excesul de cerneala [adica sani si buci...] m-au obosit pana la refuz.
Un anime mediocru facut pentru pentru un singur scop: delectarea publicului masculin...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 16 2011, 11:51 PM
Post #18


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Tessa @ Jan 3 2011, 09:16 PM)
Samurai Grils terminat = un alt anime pus pe lista de "boring as hell".
Finalul a fost ok, dar personajele statice, povestea lenta si excesul de cerneala [adica sani si buci...] m-au obosit pana la refuz.
Un anime mediocru facut pentru pentru un singur scop: delectarea publicului masculin...
*




No problem here :). M-a delectat peste masura, cu toate ca a trebuit sa astept dupa varianta uncensored destul de mult.

Povestea...meh, si-a facut treaba iar personajele au fost dragute. Grafica, in schimb...a facut tot show-ul. B)

Cu toate acestea, ai dreptate: Samurai Girls e facut pentru baieti. Un ecchi relaxant, numai bun de vazut intr-o sambata cu o bere langa tine. :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 19 2011, 03:47 AM
Post #19


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Un ecchi relaxant, numai bun de vazut intr-o sambata cu o bere langa tine.

All alone, drinking together with your imaginary friends? XD

A aparut varianta uncensored? Aka fara cerneala? Then you have fap material 100% assured XD.

Pacat de grafica si animatie care sunt chair bune. Meritau o poveste mai decenta :( .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Jan 9 2012, 01:23 AM
Post #20


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



So, tocmai am vazut si eu primele 2 ep si pot spune ca vreau sa il urmaresc pana la sfarsit din moment ce imi place sa ma incapatzanez sa urmaresc un anime pana la final din momentul in care m-am apucat de urmarit.... So far, e nice, grafica e super...nu seamana cu nimic din ceea ce am vazut pana acum (probabil si din cauza ca nu am vazut prea multe), iar petele acelea de cerneala trebuie sa dispara... Cred ca sunt inca sub efectul "Motto To Love-Ru", dar mi se pare mult prea teasing to see black drops of ink instead of pink :P (am facut si o rima aici :))) ) Macar de ar fi fost si ei cava mai discreti cu mascarea si sa fi folosit raze de soare, aburi sau suvitze....
Anyone know where an uncensored version can be found? :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:48 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |