Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

15 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Filme

Ce gen de de filme va plac cel mai mult ?
 
[ 1 ] ** [1.20%]
[ 9 ] ** [10.84%]
[ 17 ] ** [20.48%]
[ 36 ] ** [43.37%]
[ 3 ] ** [3.61%]
[ 7 ] ** [8.43%]
[ 10 ] ** [12.05%]
Total Votes: 83
Guests cannot vote 

axi
post Jun 25 2004, 12:19 AM
Post #41


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



acum ca ai crescut mare d'soara ... sa fii atenta la programele tv, ca romanii au prostul obicei de a relua filmele la infinit...
nu pot sa zic ca mi-a placut f mult dar filmul e simpatic.
hehehe ... memories! scorp, remember cosmar pe elm street? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jun 25 2004, 11:08 AM
Post #42


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Tot ati amintit de Corbul,mi-a zburat gandul la ceva asemanator si anume Orasul Intunecat.Desi pare mai degraba o parodie Matrix filmul pemine m-a impresionat la vremea respectiva pentru unele dintre ideile prezente in el.Asd vrea sa mai vad asa ceva dar raman doar la stadiul de dorinta fiindca nu gasesc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jun 25 2004, 11:56 AM
Post #43


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



Hehe, si eu am copilarit cu Tales from the Crypt...

Imi place la Corbul culoarea verzuie, noaptea, atmosfera intunecata :evil: :twisted:

Orasul intunecat intradevar seamana cu matrix, dar cam exagereaza la sfarsit. Si tipul e asha urat ca stricase tot filmul. Nu a fost nfricosator pentru mine.

cyber, poate ai noroc si intro zi il prinzi, cine stie :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jul 9 2004, 09:38 PM
Post #44


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Inque...ala e Corbu - orasul ingerilor........nu-i originalul. Ala cu Brandon Lee e cel mai reusti.....a fost asa de reusit incat Brandon a murit la filmari :( Oricum datorita acestui fapt pe piatra sa funerara e gravat un cap de corb...e superb.

Axi.........tre sa fac luni rost de toata seria Nightmane on Elm str :twisted: :twisted: Ma mai uit odata :D Apropo am si toata seria Hellraizer daca o stii si din cate am vazut pe IMDB se mai fac inca 2 film :twisted:

Ultimele 2 filme pe care le-am vazut au fost HellBoy si Punisher..ultimul cam slabutz..da Hellboy e misto....are si niste replici haioase :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jul 10 2004, 09:46 AM
Post #45


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Wu jian dao - Infernal Affairs
satul de americanisme si cam aceleasi clisee am decis in urma cu ceva vreme sa ma concentrez asupra cinematografiei asiatice.
Intimplator am gasit acest DVD si am ramas uimit de povete. La prima vedere nu spune nimic, sau poate parea un film oarecare, dar dupa ce l-ai vazut si ai fost vrajit de farmecul povestii vei dorii sa vezi si continuarea.
"A story between a mole in the police department and an undercover cop. Their objectives are the same: to find out who is the mole, and who is the cop."
http://www.imdb.com/title/tt0338564/

Se spune ca deja americanii au cumparat drepturile de autor si vor sa faca un remake cu jony deep si tom cruise in rolurile principale. Nu-i inteleg pe americanii astia de ce sa refaci ceva ce tinde dea spre perfectiune. Asa ca poate veti mai auzii de acest titlu.
Daca cineva l-a vazut deja si are un link pentru partea a doua si a treia i-as fi recunoscator, daca mi l-ar pasa si mie.

Scorpio Hellboy mie unul mi s-a parut ridicol, banal , ia-o cum vrei , eu am considerat o ora jumate pierduta de-a lela.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CAT_woman
post Jul 19 2004, 08:59 PM
Post #46


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 84
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 344
Points: 14
Gender:



dintre my fav' movies am sa amintesc:matrix,cubul(1),dark city,gattaca,sfera ,recomand equilibrium...daca nu de alta...macar pt christian bale :wink: ...like corbul,blair wich 1...imi place..mai nou serialul...carnivale...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jul 20 2004, 01:29 AM
Post #47


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



equilibrium il recomand si eu ... merita, si celelalte sunt interesante, macar ptr a defini un anume gen de filme preferate :D
ca film mai deosebit recomand Conversation ... e cu adevarat deosebit ...
si o nedumerire ... nimeni nu a vb, daca nu ma insel, de cinematografia franceza, care este btw, poate, cea mai buna din lume, daca nu cea mai comerciala.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Jul 20 2004, 09:58 AM
Post #48


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



hmmmm lol, pana acu n-am auzit pe nimeni pe forumul asta vorbind de filme autentic de arta (vezi Peter Greenaway,. si scoala britanica, cinematografia poloneza - Kieslowski, sau rusa). Acu hai sa fim seriosi, ce se scoate acu e de durere. rar intalnesti un film care sa fie intr-adevar reusit. poate doar Tarantino (cu exceptia Kill Bill), sau fratii Coen sa mai scoata ceva. si mie imi place teribil cinematografia, sunt o f mare consumatoare de film, dar am pretentii mari si cataloghez destul de greu un film ca fiind BUN. e trist ca toata lumea vorbeste despre filme, dar n-am intalnit niciodata nume ca Naked Lunch, Pillow Book, La Double Vie de Veronique, Bleu - Blanc - Rouge etc. sunt filme care se gasesc greu, stiu, (eu am peste 200 de filme de arta), dar nu se compara cu ce se scoate acum.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aniya
post Jul 20 2004, 10:09 AM
Post #49


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 83
Joined: --
From: Bucuresti (deocamdata)
Member No.: 347
Points: 13
Gender:



Equilibrium e interesant... Mi-a mai plakut Cubul, Dark City si The 13th Floor (e oarekum asemanator ku Matrix...)
Plus celelalte mari filme (din punctul meu de vedere...) /smile

Despre seriale, mia-u plakut Dark Angel (Jessica Alba & Jensen Ackles RULZ - mai ales ultimul :roll: ) si Corbul... /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jul 20 2004, 11:09 AM
Post #50


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



filme de arta ? .... hm am vazut destule la telecinemateca de pe timpuri , mi-a ajuns. Acu cind vreau sa vad un film prefer sa ma destind vazind niste actiune sau ceva comedy. Nu mai am nici un chef sa stau sa intrau in pielea personajului sa analizez si chestii deastea. Boring..... la cite avem in zilele noastre pe cap, numai de arta cinematografica nu-mi mai adre mie. Vin facturile ..... trebe platite.......... asta e prioritate. Cinematografia de arta e dinainte de "90, ce s-a facut dupa e doar chiciuri comerciale. Rar s-a mai facut cite ceva intradevar de calitate. Filmul francez si cel rus sunt satul de el pina-n git am vazut destul inainte si dupa revolutie. Acu am descoperit Asia si ma fascineaza. Au inca foarte multe povesti nespuse, sau nestiute de noi, ca sa nu mai vorbesc de limba, careia i se aplica bine ........ " tot ce nu e cunoscut e fascinant ".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jul 20 2004, 11:33 AM
Post #51


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



eu zic ca nu tre sa lipseasca col Hellrasiser sau Nightmare on Elm street de la nimeni de acasa...adica cine se respecta se simte bine :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jul 20 2004, 12:58 PM
Post #52


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



sid credema le-am vazut si sincer as prefera sa lipseasca de la mine de acasa. Nu m-au impresionat deloc. Decit astea mai bine citeva de-ale lui Alfred H. mi se par mult mai reusite.

[later edit] un serial foarte nou care va face valuri si pe la noi,..... cind va venii .... peste vreo 2 - 3 ani "The 4400" e bestial. Cui i-a placut X-Files sa fie pe faza e cam din acelasi gen doar ca aici e o singura poveste a 4400 de disparuti misterios in timp din 1930 pina in 2004. Cei 4400 de oameni se intorc miraculos fara ca pentru ei sa fi trecut nici macar o clipa. Incercarile de a se reintegra in societate se dovedeste a fi o impoteza gresita pentru agentii federali, sa vedem ce se mai intimpla, deocamdata suntem doar la episodul 2 dar pe mine deja ma prins flama. Maine va fi episodul 3 deci pe luni am sa pot vedea continuarea.
Pentru cine il vrea "usenet".
http://us.imdb.com/title/tt0389564
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jul 24 2004, 09:38 AM
Post #53


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



ar fi 2 filme pe care vi leas recomanda:
1.Wellcome to the jungel{pt fanii lui The Rock &C.Walker}
2.Bad Boys 2
super faze de action & comic
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jul 24 2004, 10:09 AM
Post #54


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



heeh...ia bagati un ochi aci http://www.sonypictures.com/homevideo/retu...rner/index.html ...The Returner kicks The Matrix' ass :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jul 24 2004, 02:26 PM
Post #55


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



sid cum spuneam the returner l-am vazut in iarna e bun dar , nu-i chiar asa de bun. Cel putin pe mine final m-a cam dezamagit. Au vrut sa-l faca in pur stil american.
Apropo tocmai am terminat de vazut "I Robot" are niste faze de lupta intre roboti demne de toata invidia pentru orice practicant de arte martiale. In rest e doar a adaptare o romanului. Are si citeva scene de umor care nu-si prea au locul in film. In fine un film comercial si nimic mai mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jul 25 2004, 04:58 PM
Post #56


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



heh...mdea...ai dreptate naruto man..the returner putea fi mai mult...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jul 25 2004, 11:01 PM
Post #57


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



isi mai aduce cineva aminte de filmele vechi cu luptatori shaolin ? Tocmai am vazut The Shaolin Temple - 1979. Fara sa stiu dinainte am remarcat o figura cunoscuta, mai bine zis un actor. Sa vedem daca cineva ghiceste? e vorba de [spoiler:2a38d5e37e]Jet Li[/spoiler:2a38d5e37e] .
M-am mirat sa-l vad in filme de pe vremea aia. E drept ca e foarte foarte tinar dar e prezent si mai mult are rolul principal. Posibil sa fie unul dintre primele lui roluri principale, nu stiu trebuie sa-i vad filmografia.
Filmu nu e rau dar in comparatie cu ce se face acum e depasit. Mia facut placere sa-l vad doar pentru ca mi-a readus in minte filmele cu karate pe care le vedeam la cinema inainte de revolutie.

[later edit] Catwoman = un film patetic. Scenariu slab, interpretare slabuta, efecte speciale slabute cadre prinse prost....... sa mai continui ? Pot spune doar ca-mi pare rau ca mi-am pierdut timpul cu jegul asta.
ratingul de pe imdb spune totul 2.7/10 iar replica unui user e superba
"User Comments: Dear Ms. Halle Berry, I want my money back "
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jul 26 2004, 07:16 PM
Post #58


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Pe rottentomatoes are 10 din 100...adica super prost. Un critic zicea acolo:[quote]"[A] sloppy, dull, brain-dead waste of a movie."[/quote]

Astept sa apara un SF calumea, ca de mult nu am mai vazut ceva interesant...ceva in genul Event Horizon. Am "The Chronicles of Riddick" dar nu stiu ce sa fac...sa ma uit la el screener sau sa astept un Dvd-Rip.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jul 26 2004, 07:31 PM
Post #59


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Daca aveti ocazia sa vedeti Godsent...nu-l vedeti.Film foarte slab si dupa cateva nopti cu 2-3 ore de somn era sa adorm in cinema.Putea fi mult mai mult dar n-a fost....WEAK!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jul 26 2004, 07:53 PM
Post #60


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



cyber mersi de sfat il am si planuiam sa ma uit la el curind dar asa cred ca renunt, si dau del.
zeri am si eu screenerul la redick si nu-mi plac culorile, eu unul astept o varianta mai colorata. SF bun ? watch SG Atlantis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

15 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:06 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |