Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Personajul negativ favorit


Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #21


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Personajul negativ preferat de mine e Brolly.Cred, totusi, ca e "un pic" psihopat :twisted: ( tocmai de aceea imi place).Pacat ca n-au reusit sa-l aduca de partea lor...(de fapt s-ar fi terminat serialul).Ma rog asta-i parerea mea!
Brolly rulz!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #22


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



QUOTE
Pacat ca n-au reusit sa-l aduca de partea lor...(de fapt s-ar fi terminat serialul).


Scuze dar cred ca ai facut o mica greseala. Broly nu apare in seria lci in filme..in prea multe filme. Inteleg din ce punct de vedere iti place tie, dar da sa-ti dau niste contra argumente.

!. Broly, dupa Buu, pt mine este cel ma ienervent personaj.....apare in 3 filme, cand noprmal trebuia sa moara din primul.
2. Are un IQ cu care poate rivaliza cu Hulk...singura expresie a lui este : kakarot.
3. Este construit prea indistructibil...pe mine unu ma enerveaza ca dau astia in el si tot nu moare, ca sa numai spun ca faza cu scapatul de pe planeta si Bio Broly sunt cele mai penibile continuari pe care le-am vazut.

Se vede ca e personaj de film DBZ, nu de serie
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #23


Unregistered









Scorpio, asa este!

Totusi, trebuie sa te corectez...Pe langa "Kakarotto!!!", Brolly mai spune si "Argh!hahahahaha..etc".In filmul doi cu Brolly mi s-a parut a fi (mult mai) putin puternic decat in filmul 8.Chiar daca Gohan era mare, l-a batut totusi prea usoor.
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #24


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Modul cum l-au omorat pe Broli in filmul 10 este unul dintre favoritele mele. Trecand peste faza du dorinta ce pare si nu pare a fi indeplinita, cele trei KameHameHa-uri in unison arata absolut superb.
Broli nu este insa acel psihopat fara scrupule de care este acuzat (desi are ceva "repres fealings" pentru Kakarot), el este un adevarat SuperSayan. Distruge tot ce nu ii convine pentru ca poate, nu are mila sau legaturi sentimentale. Cred ca la acest nivel el este Super Sayanul din legende, pentru ca Goku este o ciudatenie pentru aceasta rasa cu modul lui prietenos de a fi.
Se vede ca odata cu inaintarea in serie, rasa sayanylor este din ce in ce mai disculpata de "pacatele" savarsite punandu-se vina pe celelalte rase. Astfel este usor de uitat ca la inceputul DBZ Sayani ereau decat niste criminali platiti cu ora.
Oricum, filmul 8 este jenant iar distrugerea clonei lui Broli a fost doar o joaca de copii (la propriu).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #25


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



Parerea mea este ca Brolly este adevaratul saiyan care trebuie venerat , deoarece el la nastere avea cu mult mai mare ki'ul decat goku si totusi nu a putut fi invis de o singura persoana niciodata si are si rautatea pura a unui saiyan este "pure EVIL :twisted: l"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucifer
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #26


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: Hell
Member No.: 124
Points: -10
Gender:



Ce-avetzi mai fratzilor cu Omu-Negru?....daca lui ii place potentza lu' Brolly ce tot il criticati atata...
Oricum, avea dreptate...imaginatzi-va ce-ar fi fost daca Brolly n-ar fi murit (definitiv) si ar fi ajuns sa se faca ssj4....nu mureau toti numai daca se uita asta la ei? :lol:
Shi de Frieza nu m-am referit ca e cel mai tare din punct de vedere a fortzei (desi, in Frieza Saga e destul de puternic fata de ceilaltzi), ci m-am uitat mai mult la personalitatea shi ambitzia lui...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #27


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Da cine s-a luat de Blacky? Ne-am luat de Broly...ca sa intamplat ca a fost si el pe acolo.... :twisted:

Ma oricum pt. Broly e un personaj prea imbatabil...si total patetic. DUpa cum am spus se vede ca e personaj de film DBZ.

O fi el mandria rasei sayan...but he sucks, in my vision at lest
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Va rog sa ma scuzati, daca am suparat pe cineva!
Dar ca topic este " Personajul negativ favorit" nu "Personajul negativ favorit din DBZGT" . Eu doar mi-am scris alegerea.Daca stiam ca o sa-mi sariti asa in cap spuneam si io SuperC17sau Li Shenlong .
Inca o data imi cer scuze daca v-am suparat dar asta e personajul meu negativ favorit deoarece e EVIL in adevaratul sens al cuvantului.A true Saiya-jin.


P.S.:Blacky...I like the sound of that!(sort of)
Si Floare(Lucifer),mersi ca mi-ai "sarit in ajutor".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #29


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



N-ai supart pe nimeni....eu ma mai iau de ideei cuiva din cand in cand atunci cand nu-mi convin. De obicei o sa ma vezi contestand pe multa lume.

Eu iti zi Blacky..ca mie ciudat sa zic Omu-Negru..sper ca nu te superi :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #30


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



Nu te speria omule ca sunt sigur ca nu ti-a sarit nimeni in cap
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #31


Unregistered









Scorpio :arrow: pe foarte multa lume :lol:
Others :arrow: ssj nu inseamna intodeauna sa fii RAU.Uitati ca, pt a deveni ssj, tre sa ai o imina pura si un spirit curat.
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #32


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Binenteles, o inima curata si un spirit bun ca al lui... Vegeta?
Inteleg ca este important sa cititi de pe siteuri diferite informatii dar aveti grija multe dintre ele sunt idiotenii. Cel mai bine este sa va uitati direct la show si sa urmariti ce se petrece acolo nu ce zic alti ca se intampla.

Astfel, nu,repet,nu este nevoie de o inima pura ca sa devi SSJ. Cel mai bine reiese din comentariul lui Piccolo (sau Krilin -nu mai tin bine cine dintre cei doi) cand Vegeta apare pentru prima oara SSJ. Acesta afirma ceva de genul: 'credeam ca este nevoie de o inima pura ca a lui Goku ca sa te transforma dar se pare ca ma insel'. La care Vegeta raspunde "to each it`s own" (sau ceva de genul asta), adica fiecare cu calea lui.

SSJ ereau cunoscuti in galaxie ca fiind luptatori legendari renumiti pentru puterea si cruzimea lor. Acest lucru reiese din spusele lui Vegeta.
Iar faza ca Vegeta este doar o victima a ordinelor crude ale lui Frieza (scena cand moare pe Namek) este de doi bani. Nu uitai, Vegeta distruge planeta insectelor in drumul lui catre pamant. Nu la ordinele lui Frieza ci pentru ca poate si vrea.
La inceput sayani ereau brute ce au cucerit planeta Vegeta, distrugand pasnica rasa ...(Tril parca, nu imi amintesc numele lor). La sfarsit (in GT cand se lupta contra lui Bebi) sayani ereau scavi ce sau rasculat din opresiunea. Deci ce poveste sa scredem.

Cum am zic Goku este exceptia in aceasta rasa, iar Vegeta sa cumintit atunci cand se resemneaza ca nu este cel mai puternic din lume si nu inainte. Copii nu se pun in discutie avand sangele diluat si mame precum Bulma si Chi Chi (Posibil Ex:"Gohan you can not go conquer a planet with out doing uour homework first").

Inca ceva, pe diferite siteuri mai circula informatia ca nu se puteau transforma in SSJ daca aveau coada. Este o aberatie, nicaieri in serie sau filme aparand aceasta informatie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucifer
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #33


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: Hell
Member No.: 124
Points: -10
Gender:



Rasa pe care au invis-o saiyajinii pe planeta Vegeta se numea tzufurujin...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #34


Unregistered









Chiar in Frieza saga, inainte de a muri, Vegita ii spune lui Goku ce tre sa faca pt a deveni SSJ:"concentreaza-ti mania si purificatii spiritul".Inima lui Vegita este pura, numai ca atunci cand a devenit SSJ, era 'pure evil'.SSJ-ii nu puteau fi cunoscuti ca luptatori cruzi, cel putin nu in perioada in care se desfasoara DB-urile.Nu uita ca ultimul SSJ de dinaintea lui Goku existase in urma cu 1000 de ani, deci cam nimeni nu-l mai tinea minte...
Si de cand Saiya-jin-ii era sclavii Tsufuru-jin????
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #35


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Lucifer> multumesc de completare.

sethi> nimeni nu ii mai tinea minte in afara de King Kaio si prin intermediul legendei, Vegeta.
Si in lupta cu Ghineu, acesta afirma despre Goku ca este prea "bland" si deci nu a ajuns la nivelul de SSJ asa cum credea Vegeta, caci SSJ din legenda ereau luptatori cruzi si nemilosi.
Chestia cu sclavia este bagata pe undeva prin GT sau in filmul DBZ 14(the lost movie).

Inca ceva, cand Goku se transforma pentru prima oara zice: Sunt SSJ de pe pamant, prietenul binelui si dusman tie. Asta in varianta americana caci in cea originala este: SSJ ce are sa te snopeasca in bataie. Astfel ca conteaza foarte mult traducerea. Iar in loc de purificati spiritul sa fie ceva de genul concentreazati Ki-ul (ce are chiar mai mult sens tinand cont de cum se transforma efectiv in viata de zi cu zi). Si pana la urma Vegeta habar nu are de cum sa se transforme efectiv.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #36


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Tsufurujin....era bastinasii de bun drept a planetei Plant..erau o rasa f. dezvoltata din punct de vedere tehnologic. Sayani, parca sunt oameni de neandertal de pe planeta aia..care erau in continu cobnfict cu tsufurujin.....intr-o noapte cu luna plina...toti sayanii sau transfornat in Ozaru si au distrus intreaga civilizatie..ramanand doar Bebi)asat aflam in GT). Deci Sayani nu sunt sclavii tsufuruginilor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #37


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



OK daca nu apare nici in filmul 14 faza cu scavia atunci nu stiu ce sa zic. Nu ar fi singurul lucru care ar trebui sa il caut pentru siguranta in filmele si seriile DB. Dar cum nu am chef in acest moment sa verific sute de episoade ca sa gasesc aceasta idee. Cand am sa imi fac timpul necesar am sa caut si faza cu lumina, si cu coada si SSJ, si cu sclavia.
Dar nu cred ca m-am sculat intr-o dimineata cu aceasta idee.
Cert este ca povestea se schimba suficient de mult pe parcursul a celor *** episoade incat sa fie toate variantele adevarate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #38


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Bogdragon....parca stiu si eu ca in Lost Movie se fac referiri la sayani...dar am aceeasi sila ca si tine :D ...mai ales ca le am la o calitate......VHS Ript.

Dar din cate imi aduc aminte..cand vine Raditz se face scurta istorie a sayanilor
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #39


Unregistered









Pai si daca Vegita habar nu are cum sa se transforme, cum afla?Cum reuseste?
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #40


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Si Goku si Vegeta cand s-au transformat pentru prima oara in SSJ au facut-o in mod instinctiv datorita imprejurarilor. In acelasi mod cum un copil nou nascut isi foloseste pentru prima oara plamani, plangand datorita palmei date de catre doctor. Cu timpul copilul isi poate controla respiratia, iar dupa exerciti indelungate el poate sa isi tina respiratia timp de chiar 10min.
Goku sa transformat pentru prima oara pentru al invinge pe Frieza, nu pentru ca vroia ci pentru ca avea nevoie. "the power of a SSJ comes as a need, not as a desire". Dupa ce sa antrenat pe planeta *****(unde a invatat si transmisia instantanee), el putea sa se transforme dupa vointa iar dupa antrenamentul din camera timpului putea sa isi mentina SSJ fara dificultate, de parca ar fi fost un lucru normal.
Banuies ca transformarea in sine are nevoie de un anumit nivel fizic pentru a putea fi efectuata, astfel explicandu-se de ce Goku nu sa transformat mai devreme si poate de ce Goten sa transformat fara probleme (de mic avea un nivel energetic si fizic foarte ridiacat).
Vegeta se transforma, paradoxal, prin renuntarea la dorinta de a fi cel mai bun, dupa cum afirma chiar el (faza antrenamentului cu asteroizi in spatiu extra terestu).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:26 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |