Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Seitokai Yakuindomo, overexplicit = funny ?


Sidonix
post Aug 31 2010, 06:26 PM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Se pare ca e "la moda" sa faci anime despre Student Council insa vazand cam ce apare pe piata tind sa cred ca tendinta are ups and downs insa si asta tine strict de opinia personala intr-un final. Setokai Yakuidomo mi se pare o versiune vulgara a lui Seitokai no ichizon care mi s-a parut interesant initial fiind o fina analiza/parodie gen Ghenshiken a lumii otaku. Revenind la Yakuindomo cred ca faptul ca exagereaza cu obscenitatile deja nu mai este funny la un moment dat insa in anumite contexte din episoade mi s-au parut hillare asta probabil facand mai mult sau mai putin appeal catre unele categorii de privitori. Cred ca in final important este sa te destinzi si cred ca in serie ai cu ce sa te amuzi fara sa ai prea multe asteptari... ->
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MasY10
post Aug 31 2010, 06:45 PM
Post #2


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 7-June 10
Member No.: 9.767
Points: 28
Gender:



interesant animeu. chiar sunt interesante primele 9 episoade astept continuare, sper sa nu ma dezamageasca
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 31 2010, 06:56 PM
Post #3


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Masy este interesant daca stai si te gandesti ca ce rost are sa te faci ca vrei sa spui/arati ceva obscen intr-un anime cand cel mai onest este sa dai lucrurile pe fata lol ... so they don't beat the bush around, they will just show it to ya :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bysu-Chan
post Feb 14 2011, 06:23 PM
Post #4


This is the life... <3
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 6-January 11
From: Deva
Member No.: 10.286
Points: 279
Gender:



pai eu l-am cam lasat dupa primele 3 episoade -_-
nu mi-a placut povestea si mi s-a parut prea pervers openingul
inca imi da fiori O.o (nu imi place cand ii prea explicit defapt nu prea imi plac deloc genul asta de lucruri)
dar asta e doar parerea mea pentru ca sincer mi s-a parut plictisitor si neinteresant si apropo da,cred si eu ca e noua moda cu STUDENT COUNCIL pentru ca sunt o multime de animeuri pe tema asta :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 3 2012, 02:22 AM
Post #5


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
pai eu l-am cam lasat dupa primele 3 episoade

Wow, coincidenta, la 3 am rezistat si eu. Cand mi-am dat seama ca efectiv nu rad si nu rad m-am decis ca e o pierdere de vreme deoarece nici macar o poveste principala de urmarit nu avea, iar daca la comedie dadea kikcx nu vad ce rost ar mai avea sa-l urmaresc.
"vorba multa, saracia omului" <- pentru anime-ul asta se aplica perfect. E un fel de Haruhi new version [not improved in any way]. Si doamne...ce ma poate enerva vorbaria fara rost! Inca mai sunt traumatizata de la Katanagatari....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Feb 3 2012, 03:26 AM
Post #6


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Ha, v-am luat! Eu am ramas la episodul 4 dupa ce am stagnat la episodul 1 cam un an. :lol:
Sincer mi se pare un pic fumat umorul, adica vrea sa fie parodie, dar cel mai mult mi s-a parut ca parodiaza parodii (lots of Lucky Star jokes, but weaker), ceea ce deja nu mai e funny+ un talmes-balmes de clisee care ar putea fi amuzant de parodiat daca erau legate de o tematica. Random is funny, but too much randomness is bad for you. Nivelul de perversitate si nonsalanta cu care este tratata ma cam deranjeaza si mi se pare nepotrivit pentru atmosfera pe care vrea sa o inspire seria. Don't get me wrong, I like perverted stuff, dar in contextul asta pare fortat si nenatural.
Cred ca o sa il termin undeva ...intr-un viitor..., pentru ca politica mea e 'never drop a series, might be good after all' (I feel guilty otherwise), dar nu cred ca in viitorul apropiat, there iz too many better series I have to watch.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 3 2012, 03:30 AM
Post #7


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
pentru ca politica mea e 'never drop a series, might be good after all' (I feel guilty otherwise)

Renunta la ea. O sa-ti salvezi milioane de neuroni ^^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 11:49 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |