Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Uta No Prince-sama


Small-Lady
post Jul 12 2011, 06:41 PM
Post #1


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Uta no Prince-sama: Maji Love 1000%
(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y68/xtina-chan/th_bscap0000.jpg)
Titlu: Uta no☆Prince-sama♪ Maji Love 1000%, Uta no Prince-sama: Maji Love 1000%, UtaPri
Nr.episoade/status: 13 eps
An: 2011
Producatori: A-1 Pictures(Ao no exorcist, Senjou no Valkyria, Kuroshitsuji etc.)
Genuri: Music, Comedy, Romance, School, Shoujo, Reverse Harem, Bishounen
(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y68/xtina-chan/th_bscap0001.jpg)
Descriere: Haruka se inscrie la Academia Saotome cu gandul de a ajunge sa compuna pentru idolul ei, Hayato. Aici intalneste multe persoane talentate si celebre, atat printre profesori, cat si printre colegi(mostly guys of course :lol: ), la care se adauga si un director fost idol cu fel de fel de idei. Uta no Prince este adaptat dupa un otome game, asa ca asteptati-va la multi bishies ^_^ .
MAL Anidb ANN

(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y68/xtina-chan/th_bscap0018.jpg)(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y68/xtina-chan/th_bscap0017.jpg)(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y68/xtina-chan/th_bscap0016.jpg)(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y68/xtina-chan/th_bscap0015.jpg)

(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y68/xtina-chan/th_bscap0012.jpg)(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y68/xtina-chan/th_bscap0008.jpg)(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y68/xtina-chan/th_bscap0006.jpg)(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y68/xtina-chan/th_bscap0004.jpg)

Din ce am vazut din primele doua episoade aparute pana acum, imi pare o combinatie intre comedia din Ouran si muzica din La Corda D'oro, cu nelipsitul romance desigur. Initial am zis ca va fi o chestie superficiala doar pentru elementul de reverse harem, dar chiar e amuzant (well, o doza de superficialitate are desigur). I'm gonna enjoy it even more.
My fav bishie so far is Masato- reminds me of Len Tsukimori -, next Otoya, he's so funny :lol: , iar faptul ca sunt colegi de camera mi se pare genial. Din micul spoiler din opening, perechea din prim plan pare a fi Haruka - Tokiya, which isn't so bad, I guess.
So, il mai urmareste careva(dintre fete cel putin)? :rolleyes:
Uitasem sa mentionez ca imi place destul de mult coloana sonora, mai ales melodia cu concertul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Jul 13 2011, 09:56 PM
Post #2


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



Sa stii ca m-am apucat de el doar pentru ca am vazut topicul asta :lol: Cand am citit de combinatie intre Ouran si La Corda D'oro, mi-am zis ca trebuie neaparat sa vad ce e cu el.
Pana acum pare dragut. Nu stiu daca ar trebui sa il etichetez ca superficial. Intr-adevar, nu a fost nimic prea profund pana acum, dar eu as zice ca are potentialul sa se dezvolte si in directia aceasta, inceputul e mai introductiv asa.
Momentan imi plac Tokiya si Masato, sunt exact tipul de personaje care ma atrag ^_^ Sunt curioasa mai ales sa vad mai multe despre relatia intre Tokiya si Hayato.
Nanami e ok, putin cam naiva in adoratia ei pentru Hayato, but who knows, poate chiar are e o parte mai sensibila pe care nu o arata, we'll see. M-a surprins totusi ca nu stia sa citeasca partituri. Nu prea stiu cum functioneaza treaba in acest domeniu, dar ce fel de examen de admitere au dat daca nu au fost testati pentru ceva care mie mi se pare un element de baza pentru un compozitor? Meh, presupun ca nu e asa important pentru poveste. Mi-a placut cum au ajuns sa compuna cantecul. Chiar suna bine.
Comedia e placuta, primele doua episoade m-au relaxat (and boy, I needed that). Asa ca am sa il urmaresc in continuare :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Jul 13 2011, 10:15 PM
Post #3


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



La partea cu cititul partiturilor am stat si eu si m-am gandit la aceeasi chestie, dar am zis ca nu are rost sa fiu asa atenta la detalii pt animeul asta. I mean, macar la asta sa nu caut asa ceva and just enjoy the ride :P .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Jul 13 2011, 10:29 PM
Post #4


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



QUOTE(Small-Lady @ Jul 13 2011, 11:15 PM)
I mean, macar la asta sa nu caut asa ceva  and just enjoy the ride :P .
*

Yup, de acord, asa am gandit si eu. Especially 'cause it seems it'll be a nice ride :D
Am mentionat doar pentru ca mi s-a parut un pic ciudat, that's all. Oricum se vede ca Nanami e muncitoare daca a reusit sa invete intr-un timp asa scurt. Tot respectul pentru asta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post Jul 14 2011, 12:06 PM
Post #5


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:



am vazut ambele episoade, sincer ma asteptam la ceva gen gravitation cand am vazut titlul, dar a fost funny siimi place art style-ul foarte mult, personajele sunt funny si stereotipice in acelas timp.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 13 2011, 11:06 PM
Post #6


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Meh...am vazut primele 4 sau 5 episoade si pot sa spun cu mana pe inima ca seria e MEH....
Plina de fanservice si no story line.....
Serios, puteau sa aleaga un shoujo mai bun dupa care sa faca un anime, sunt atatea in japonia....
Dar nu, ei au trebuit sa aleaga un otome game...good work! >.<
Si asa apare doar un shoujo pe sezon (sau mai putin) si pana si acesta il risipesc pe prostii de genul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Sep 18 2011, 08:51 AM
Post #7


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Sincer, decat sa vad ca mai strica printr-un anime vreo manga shoujo care imi place, mai bine am parte de fan service-ul de la un anime facut dupa un otome game( and otome games are nice :P ) . Eu chiar as vrea sa se faca anime-uri dupa mai multe astfel de jocuri. Why should only guys get so many harem anime? :P Not very fair.
Desigur ca UtaPri l-am ales in special pt fan service, iar din punctul asta de vedere pot sa zic ca m-a cam multumit. Se putea si mai mult, dar in principiu e ok(i loved the beach episode ^^ , esp. Ren's shower moment). Plus I love the cheesiness of this series... gives me chills :lol: . Nu zic ca nu ai dreptate, dar nu e chiar asa de rea seria pt genul in care se incadreaza. Probabil nu sunt multe manga shoujo care vand destul de bine incat sa merite financiar un anime. Asta in afara de cele care deja au avut parte de un anime, gen Kimi ni todoke, Maid-sama, Skip Beat etc. - stiu ca nici unul din titlurile enumerate nu te-au incantat foarte mult, dar n-ai ce-i face daca lumea asta prefera.
Vezi partea buna a lucrurilor: asa ai timp sa vezi shoujo-uri mai vechi si mai bune de care nu ai avea timp din cauza celor noi :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 22 2011, 02:20 PM
Post #8


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Akuma to love song, Strober Edge, Reimei no Arcana sunt doar cateva exemple care nu doar ca sunt foarte populare, dar chiar ar fi profitabil sa le faca un anime. Desigur, sunt populare in the scanlation world, nu stiu si de japonia, dar cred ca sunt destul de bine apreciate si acolo altfel nu ar avea asa un nr. mare de volume :P .
Si sincer, nu cred ca l-ar fi stricat. Vampire Knight si Lovelly complex mi s-ar parut destul de fidele manga-ului. Si Furuba a fost, doar ca nu au mai scos niciodata a doua pare [so sad].
Pana si cele enumerate de tine [care e adevarat ca nu mi-au placut] au fost mai reusite. Nu stiu dac mai are rost sa termin seria asta sau nu :( .
On a side note:
QUOTE
asa ai timp sa vezi shoujo-uri mai vechi si mai bune de care nu ai avea timp din cauza celor noi

That's true. Watching Utena right now [a little late] si chiar daca mai are unele clisee si faze repetitive I really enjoy it! ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Sep 25 2011, 10:40 AM
Post #9


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



Tocmai l-am terminat si a fost dragut. Nu extraordinar, dar mi-a placut si a fost relaxant. M-a atins indeajuns cat sa scap vreo doua lacrimi atunci cand
au venit baietii in fata casei bunicii ei si au inceput sa cante. Si chiar mi s-a parut un cantec frumos.

And the headmaster. That. Headmaster. Eram pe jos de fiecare data cand aparea, he's crazy and hilarious :lol:
Haruka a fost o eroina draguta si a fost amuzant sa aud vocea lui Dalian (din Dantalian no Shoka) intr-un astfel de rol. Dintre baieti mi-au placut Tokiya (yeah, nu prea original din partea mea, dar mi-a placut :wub: ) si Otoya (pentru ca e mai copilaros asa si foarte simpatic). Iar faza cu dubla personalitate a lui Natsuki a fost geniala :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Sep 25 2011, 12:42 PM
Post #10


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Tocmai l-am terminat si eu: it was so much fun, foarte colorat, "happy happy joy joy"-like, bishies, melodii destul de dragute (de fiecare data, inainte sa fi inceput vreun episod, imi venea in minte "Are you ready?" :lol: ). The headmaster a fost sarea si piperul(cand a venit dupa ei si i-a zis Harukai "... you desu" mi s-a parut asa de amuzant).
Scena in care au venit baietii dupa ea m-a cam facut sa zambesc, au fost asa de simpatici cu cantatul.

Serios e si Dalian? Nu mi-am dat seama, desi daca ma gandesc acum mai bine, seamana.Chiar daca Haruka ar intra in categoria de "plangacioase", chiar mi-a placut de ea, a fost destul de muncitoare, foarte delicata si firava in atitudine( au fost si momente cand m-a cam enervat, dar per total a fost ok). Desi la inceput mi-a placut de Masato si Ittoki, Ren a devenit si el destul de interesant pe parcurs (si nu doar datorita scenei mentionate anterior). Acum ca s-a terminat, eu la ce ma mai uit duminica? :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Sep 25 2011, 04:28 PM
Post #11


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



QUOTE(Small-Lady @ Sep 25 2011, 01:42 PM)
Serios e si Dalian? Nu mi-am dat seama, desi daca ma gandesc acum mai bine, seamana.
*

Cateodata mi-o imaginam pe Dalian vorbind sau actionand in locul ei si nu mai puteam de ras, sunt asa diferite la caracter :lol: Da, si pe mine m-a deranjat in unele momente, era prea "Eeeh?" si clueless uneori, dar a fost draguta per total.
QUOTE(Small-Lady @ Sep 25 2011, 01:42 PM)
Acum ca s-a terminat, eu la ce ma mai uit duminica?
*

Lasa ca vine sezonul de toamna. Problema mea fundamentala e cand ma uit la toate :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 3 2012, 03:00 AM
Post #12


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Vai, l-am terminat si eu. Sa-mi dau o palma nu alta ca pe la jumatate mi s-a parut ca incepe sa aiba potential cand intra in discutie povestea lui Ichinose [care e si personajul meu preferat]. Dar apoi totul ia o intorsatura jenanta si melodia pe care ea a compus-o nu m-a atins cu nimic. e slaba...la fel ca si intro-ul :( . De fapt, tot anime-ul asta are OST slab...te miri ca vorbeste de muzica si idoli....
Directorul era enervant si ridicol....oricum m-as uita la el era ridicol. Nu m-a facut sa schitez nici macar un zambet. He was just fat and gay and a little retardet to add to the awesome combination ^^.
Baietii au fost hot, toti. dar era de asteptat [ca doar e dupa un otome game], dar, la fel ca si la Hakuouki [ba mai rau decat acolo] anime-ul nu are parte de o poveste solida si bine dezvoltata.
Haruka era ok, un fel de chizuru version doi: nici prea enervanta, dar nici nu te poti atasa de ea. grafica a fost singurul lucru bun la anime-ul asta.
I-am dat un 6 cu indulgenta. Si asta e nota mare [adica e nota pe care sper sa o obtin la examen la inginerie XD].
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:15 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |