Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

6 Pages « < 2 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Final Fantasy VII Advent Children


Scorpio
post Sep 25 2005, 01:53 PM
Post #61


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ma rog....detalii.....oricum nu putea sa-i puna Buster ca aia e a lui Zack......aa...si apropo.....CU-i PASA CUM SE NUMEA SABIA????? <_< <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Sep 25 2005, 01:54 PM
Post #62


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



scorp: pai nu la buster sword ma refeream omule, ci la aia facuta din mai multe sabii (pe kre o folosejte la sf in lupta cu sephy). io zic k am fo destul d clar, si nuj cum ai inteles u k ma refeream la buster sword. am spus k numele de "First Sword" nu prea e pe gustul meu...
Cat despre panglik, Barret o are la inkeietura, iar restul la brat k si Cloud.
Prea multe detalii irelevante? Scorp tocmai aceste detalii fac deliciul fanilor, nijte subtilitati pe kre dak nu ai jucat jocul nu le poti intelege (like why is Yuffie sick after landing etc)
scorp si zici k ti'ai dat seama k virgula :P kadaj e clona lui scorp fara joc? k in film nu spune nikeiri.. doar in joc apar sephy clones (erau vreo 50siceva park si aveau gluga pe cap, in rest imbracate k si loz yazoo si kadaj). asta nu e un amanunt spus in film(desi poate fi dedus); cat despre faptul k, kadaj o cauta p jenova, de acord k nu'ti tre' alte cunojtinte decat filmul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 25 2005, 02:03 PM
Post #63


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



In fatza lui Rufus cand ii arata la ce se referea sunt flashuri in care el devine Sephiroth......mare scofala sa-ti dai seama.....si ma rog....o fira subtilitatile interesante pt voi.......pt mine....actiunea si grafica a fost tot ce m-a interesat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Sep 25 2005, 06:16 PM
Post #64


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Bai, mi-am stors mult creierii ce e cu pamblica roz. Acum am inteles insfarsit. Si se leaga: in Japonia, dupa moartea cuiva, familia poarta o banderola neagra in jurul bratului pt comemorarea defunctului.
O faza ciudata: cand cloud si aeris stau spate in spate, aeris il atinge pe brat pe cloud. Pana aici nimic deosebit, dar daca va mai uitati o data o sa vedeti ca pozitia in care sta nu-i permite un astfel de gest.
De unde rezulta 2 concluzii: 1. ca cei de la SE au gresit (lucru scos din calcul), 2. ca e o faza super sadica si creepy ce aminteste de sadako din ringu.
Ziceti-mi cum vi se pare...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 25 2005, 06:44 PM
Post #65


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



La varianta ca se intoarce te-ai gandit?? :P :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Sep 26 2005, 01:05 AM
Post #66


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Nu se intoarce, in scena dinainte si in cea de dupa e cu spatele la el si in timpul asta vorbeste, deci nu prea are timp sa se intoarca. E o greseala de montaj, ca in orice film :)

Am vazut pentru a doua oara filmul si pot spune ca am inteles ideea generala si unde se vrea sa se ajunga chiar daca unele detalii mi-au scapat, dar asta nu se poate aranja decat jucand jocurile...

Imi plac foarte mult secventele de la final cu el pe motocicleta mergand prin peisajele alea superbe, filmate probabil prin Noua Zeelanda pe undeva. Daca stiti titlul melodiei de pe fundal si eventual cine o canta sa-mi spuneti si mie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Asra
post Sep 26 2005, 06:53 PM
Post #67


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: --
From: Inner World
Member No.: 184
Points: 278
Gender:



QUOTE(Shin @ Sep 23 2005, 09:01 PM)
Astept sa vina si la cinema in Romania sa ma duc sa-l vad, asta daca o sa vina anul viitor ca asta nu sunt sanse.
*


Nu prea cred ca o sa apuci asa ceva.. din cate am inteles eu doar in japonia a fost la cinematograf, altfel cred ca ar fi fost amanata si lansarea dvd-ului. Oircum de la inceput s-a zis ca va fi pe dvd, nu va fi la cinematograf.. daca cineva are surse mai sigure si mai noi... Oricum nici filme de anime nu vad eu la noi asa ca.... :P

QUOTE(zeri @ Sep 26 2005, 01:05 AM)
Imi plac foarte mult secventele de la final cu el pe motocicleta mergand prin peisajele alea superbe, filmate probabil prin Noua Zeelanda pe undeva. Daca stiti titlul melodiei de pe fundal si eventual cine o canta sa-mi spuneti si mie.
*


Melodia e cantata de Himuro Kyosuke - fost membru Boowy :) si melodia se numeste Calling ( album: Neo Fascio )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Sep 26 2005, 07:17 PM
Post #68


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Arrigatou Asra-chan ^_^


Hm...Advent Children la noi la cinema...nu cred ca o sa apucam asa ceva. La noi nu se dau alte filme mai cunoscute, nici voba de un film facut mai mult pentru fani a carui poveste nu o prea intelegi decat daca joci un joc pe PS.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Sep 27 2005, 11:00 AM
Post #69


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



Sa incepem cu ceva ce am citit unpic mai devreme: FF7AC in cine matografele romanesti: that ain't gonna happen!!! not in this life time...or the next!!!
Acu la subiect (din nou doar am survolat un pic posturile voastre):
Final Fantasy 7 Advent Children...un titlu,care acu cateva saptamani,facea mari furouri si pe la noi!!! Personal il astept de ...cred ca cel mai clar m-ash exprima astfel..."de ha-ha"!!!
Inca mai ztin minte cand mi-am cumparat revistz PC Games doar pt un articol cu univarsul Final Fantasy,iar la sfarsit spunea ca va aparea filmul... :blink: ...imediat m-am dus cu vestea la prieteni!!!
De atunci,pan l-am vazut,a trecut ceva vreme,un pic cam prea multa!!
Dar intr-un final,iata-ne si in fatza faptului implinit...ce am de zis despre film...well...
*drool
..asha deci unde ramasesem,a da,AC!!! Pai pan' acu l-am vazut de 17 ori (4ori consecutiv) si imi place la nebunie!!! E cea mai buna reproducere a universului FF (Unlimited si Legend of the Crystals sunt aiurea rau...patetice,mai ales ultimu)!!! Actziune dementziala,poveste captivanta,personaje superbe(OMFG Tifa...Vincant...*drool)
Filmul e bun si place atat fanului inrait FF (FF7: 200h+) cat si neinitziatului!!!
Il recomand oricui care vrea sa vada un film memorabil!!!
ja ja
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Sep 27 2005, 11:34 AM
Post #70


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



^_^
and so we meet again :-)
tre sa te contrazic la cateva chestii ^_^ mauahhahaha
1 la mana nu e recomandat cum ai zis tu neinitiatului :-) pt ca o sa se uite patrat la el :-)
2 a fost cam dezamagitor din cateva puncte de vedere :-) common like where shiva , ifrit , nu tu magii (cool macar am vazut materiile:P ) SI CEL MAI IMPORTANT .... NO CHOCOBOS (lucru care era miezu in ff VII)
3 personal l-am vazut doar de 6 ori si m-am oprit acolo .. prea mult strica ^_^
4 its Vincent not Vincant :P cat despre Tifa ... YUHUUUU !!! :P
si in final :P
5 200+ ehh ... gg ai jucat ceva .. dar se pare ca inca nu sa gasit nimeni sa-mi bata recordu de 250+ ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Sep 27 2005, 11:53 AM
Post #71


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



Asha deci...
1. Urmarind filmul,neinitziatul va dori sa devina si el la randul lui un initziat(cunosc vreo 2 cazuri)
2. Mah....recunosc ar fi fost mishto ca eroii sa scoata un Ifrit sau o Shiva sa-l bata pe Bahamut-sin,dar Kadaj avaea toata materia...ma bucur ca macar l-au bagat pe Bahamut(my fav)
3. I know itz Vincent god dammit...his my favorite character(ever) for crying out loud!!!! Am scris gresit *geeeezz
4. Mi-ar fi placut sa vad un chocobo,dar ma tem ca ar fi stricat mai mult scenariul "serios"!!! Uitete si tu la FFUnlimited(cred ca l-ai vazut deja),si vezi ce parere ai!!!
5. 200h and still going hot!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Sep 27 2005, 12:35 PM
Post #72


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Ce m-a impresionat a fost grafica shi Vincent ca avea flash-uri de Spawn - shi nu imi zicetzi ca FF a fost inainte de Spawn ca nu ma intere, asha o fi, da` tot flash-uri de Spawn are pentru mine <_< ... Nu sunt fana Final Fantasy asha ca nu il voi lauda, dar nici distruge... A fost ok, deshi deja spre sfarshit faceam bahscau la greu, dar aia era cred ca doar sa-i enervez pe ApoKLips, Chim3ra shi IceJack... Shi am reushit... :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Sep 27 2005, 12:36 PM
Post #73


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



1 poate dar ma indoiesc ca or sa fie incantati de grafica din 97 :-)
la punctu
2 Yuffie a furat (din nou:P) materia de la BadGuys si putea sa faca cateva summouri dar sau rezumat la sword fighting
4 ma indoiesc FFU si FFLC snt niste chestii facute la misto .. plus ca in FFVII chocobou a avut un rol vital ^^ cel putin pentru mine.
5 si cu materiile cum stai si weponurile :-) ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Sep 27 2005, 12:45 PM
Post #74


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



1. Pai nu-s genu care sa se uite la grafica,ii intereseaza mai mult story-ul,cel putzin asha a fost cu cei 2 pe care ii cunosc eu!!! :D
2. Vincent le-a zis sa-l lase pe Cloud sa lupte singur,stia ce o sa urmeze,si cred ca Sephiroth i-ar fi rupt de Ifrit sau oricare alt summon dintr-o lovitura!!!
3. Eu unu nu sunt suparat de faza cu chocobo,ar fi fost dragutz sa bage,dar nici asha nu ma pot plange!!! Fenrir(motocicleta lui Cloud) e mult mai cool!!! :P
4. All Existent Materia(aproape toata la maxim),inafar de Cait Sith am toate ultimile arme,si am batut toate weapon-urile(cam ushor)!!!
Tu?
ja ja
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Sep 27 2005, 02:01 PM
Post #75


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



1 atunci gg din partea lor .. stiu sa guste un joc adevarat :-)
2 si ce daca a zis .. si putin imi pasa daca rupea seph si pe neo behemoth ... atata timp cat vedeam un summon.
4gandeste la un joc terminat 100% din orice punct de vedere :-)
si asta sa intamplat acum 7 ani ^_^
cu restu ffurilor cum stai ?
eu unu le-am terminat pe toate de la 1 la 9 (inclusiv) , singuru jucat cu cheaturi a fost 8 pe pc (FF care nu il suport si il consider oribil) restu terminate in maniack mode :-)
plus ca tre sa zic ca la FFIX am luat exacalibur1 si 2 :-) si e terminat cu toate secretele posibile :P (btw am si record la FF IX .. terminat in 9 ore ^_~ )
like common im a FF Freack :-) ^_^
ja na :-)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Sep 27 2005, 06:17 PM
Post #76


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



v-au murit laudatorii sau c ...oh ..si dak 200 si 250 e nr de ore jucate pe ff7 ,...mai aveti de lucrat....and another thing...ff8 does not suck ..it's great...squall ii baza :P ...nu se compara ff8 cu ff7 dar oricum nu e naspa....

faza cu chocobo nush ..nu vad unde ar fi putut fi de folos un chocobo ...faza k nu prea au folosit materia iar e cam naspa dar eh ...oricum bahamut arata nashpa...like a turkey in armor....


acuma nu mam uitat de 17 ori la ff7 ac...numa de vreo ..6 sau 7 ori...mam uitat de vreo 3 ori numa k sa ma uit cu atentie sa vad c limituri folosesc toti si pt ceva detalii ..celelalte 3-4 ori pt k e FF :P ...si FF7 e sg joc la care am plans(i was a 10 year old kid and i was sad that aeris dies...gimme a break)...my fav game ever...crek de 10 ori lam terminat ..am citit si walkthough de cateva ori...light reading...better then school books...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Sep 27 2005, 08:31 PM
Post #77


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



I agree with Pico,FF8 e superb,una din cele mai bune povesti de dragoste,mult mai buna decat cea din 10!! Si la el am jucat in jur de 100h+ dar nu prea mai aveam ce face,unele chesti fara walktrought nici in vise nu tzi le imaginezi!!! Squall is cool (YEY...check my avatar!!! :P )
2. Man,Final Fantasy inseama zeci, chiar sute de ore de joc dementzial,nu doar 1h40m(seriile FFU si LC au mai mult,dar sunt naspa ca draq)...nimeni nu e perfect,poate intr-un viitor proiect vom fi mai multzumitzi,asta asha,cam in vreo 2-3 ani :(
4. Bravo mah,good going,hy 5!! pan ajung si eu la 250h il fac si eu 100% :P !!!
Restul Final-urilor,pai le-am jucat pe toate de la 1 la X-2,de terminat am terminat 4,5,6,7,8,9,10,X-2 iinca il mai joc(parerea mea,FF5 emai bun ca FFX-2)!!! O sa ma apuc si de restu' cand o sa am timp!!!
Am vazut FF7AC de 17 ori...I know I'ma freak...but itz so cool...I can't get enought of it!!!
ja ja
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Sep 27 2005, 09:17 PM
Post #78


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



io am 9 si mi se blokeaza ...:(( ma joc cu emulator ...feel like MADDDDDDDDDDD ROARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

eh lasa k si io is FF freak ..am terminat ff7 de 10 ori si ff8 de vreo 7...so:P
am mai trminat 1 ala alb negru ...misto :D ...si in rest doar leam jucat ...nush ...nu mai intrigat asa mult ...chrono trigger in skimb e mondial :D ...si breath of fire...tot in genul FF ....le-am jucat pe toate de la 1 la 9 ...fara tactics...mistikal quest e kkt...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Sep 27 2005, 09:59 PM
Post #79


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



Crono Trigger,Crono Cross,Legend of Dragoon,Grandia 1,2,Sikoden 1,2,Valkyrie Profile,Xenogears1,2,Legend of Legaia1,2,Wild Arms,Breath of Fire 1,2,Lufia,Septerra Core...ohooo sunt multe!!!
Imi place genul acesta la nebunie!!!
Si eu am jucat FF9 tot cu emulator,si mi-a facut fitze la inceputul cd-ului 4 la un film,imi tot scria "error readind CD"(eu dadeam RUN-CD din deamon tools),dar dupa ce mi-a facut urat,am dat RUN-ISO,si mi-a mers super(am avut ceva emotzii,pan sa locul in care se bloca :P )
FF1 pe NES am incercat si eu,chiar si 2,dar they suck,tot PSX rulz!!! Au aparut si pt GBA,cu aceeasi grafica ca pe PSX,doar fara filme,in colectzia "Dawn of Souls"!!!
FF Mistikal quest e chiar jalnic,l-am jucat vreo 3 ore,apoi l-0am sters cu Cyber Scrbb-u'!!! Nu vreau sa mai aud de el...ever,o fi el FF,dar pute!!!
Am incercat si ceva FFTactics si Tactics Advance,dar nu mi-a placut sistemul de joc(si nici povestea in TA)asha ca le-am lasat balta!!!
Pan la FF12 nu mai e mult!!! :D
ja ja
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 28 2005, 10:56 AM
Post #80


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ba....poate ati uitat pe ce topic sunteti.......E DE ANIME !!!!! nu de GAMES !!!! vreti sa v-o masurati la care ce-a facut la jocuri.......faceti-va topic la sectiunea de Games si do it there........ar trebui sa sterg mai toata pagina asta de posturi ca n-are nici o legatura cu filmul.....jeeeezzz.....menthos aveam pretentii de la tine

ps: vad ca nici unu nu a zis nimic despre faptul ca se remasterizeaza FF7 pt PS3....sau nu stiati??(nu raspundeti la ps-ul asta ca sterg postul.....era pt cultura voastra generala)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 03:56 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |