Chat

elpreda: [22:23] Re: Zero season 2 coming up later this year. Bringing you back up to speed
Shitsumanu: [21:25] Ah, nostalgie si amintiri. Good old times!
MC Hammer:
desu
Mumusan: [06:49] deadxdead desu
LordPhoenix: [08:20] Păi haideți pe discord: https://discord.gg /XRqkzke
Coyotee: [13:13] din pacate
MC Hammer:
desu
elpreda: [08:45] there's no one to even haunt desu
Majin: [23:50] Hoooo!Hoooo!
elpreda: [00:42] in solitude, where we are least alone
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )

bakemonotoyz.ro

Reply to this topicStart new topicStart Poll

post Aug 14 2008, 04:15 PM
Post #1
Razvan_Asakura

6th div. Captain
**

Group: Members+
From: Kimujuku Station
Member No.: 3.117

Black God

(IMG:http://img236.imageshack.us/img236/1669/blackgod1500kh3oq2.th.jpg)

- Humans , you shall accept the destiny that is appointed to you -

Totul incepe cu un story`line destul de bun . " Pe lumea aceasta exista pentru fiecare cate 3 tipurii de oameni care se aseamana intre ei , iar atunci cand se intalnesc , toti se contopesc intr`o singura persoana , care dobandeste puteri supranaturale "

Personajele principale Ibuki Keita , un om normal , care a fost crescut mai mult de o prietena din copilarie dupa ce mama acestuia a "vazut" una din cele 3 copi ale sale.Actiunea se petrece in orasul Akihabara. [staff`ul a ales in mod intentionat un oras mai mic fiindca ei nu sunt japonezi si nici unul nu a fost in Asia nici macar o data asa ca o sa observati si voi ca background`ul este cam slabut , ei fiind majoritatea din Korea. :/ ]
Keita este un game designer care conduce o mica afacere cu altii prieteni.Dupa o zi coplesitoare , el se retrage spre standul de ramen unde o intalneste pe Kuro , o fata care nu este om ci mai mult Mototsumitama , un fel de pazitorii ai balansului dintre bine si rau ....
Totusi Kuro este urmarita de clanul shishigami [dap,ati citit bine] unul din cele mai periculoase clanuri [cel putin asa se presupune] . Totul devine si mai ciudat atunci cand Keita isi pierde un brat si Kuro face un contract cu el [mai vedem asa ceva si in "Zombie Loan"] unde cei doi fac schimb de braturi. :/
Cu acest lucru ei reusesc sa dezlantuie o putere mai mare si astfel il infrang pe seful , Seiji de la clanul shishigami.
Pe parcurs apar mai multe personaje si pana si prietena din copilarie a lui Keita este implicata acuma , fiind tinta unei alte Mototsumitama ... aceasta fiind o mercenara.

(IMG:http://img175.imageshack.us/img175/7199/black20god2020v01202009ua6.th.png)(IMG:http://img265.imageshack.us/img265/4461/black20god2020v01202010xk5.th.png)

......................../ Actiunea este deabia la inceput.

--------------------
user posted image

QUOTE(Cursed)
Like I said, 4chan is the anti-christ. Go there at midnight when the mods are sleeping. Seriously do it. I'd like to see you come out of that with your sanity.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

post Aug 19 2008, 02:01 AM
Post #2
Baka man

The Baka man ^^

From: Ploiesti
Member No.: 3.986

Pe asta o caut de foarte multa vreme.
Mi-am dorit sa o citesc de cum am vazut prima data descrierea ei, dar se pare ca atunci cand am cautat-o eu, nu era de gasit pe nicaieri.
Zi-mi si mie de unde ai luat-o, te rog!

--------------------
MyAnimeList | MyMangaList
user posted image
Lumea e plina de prosti si prostii sunt plini de ei...
manga reviews|manga in romana|my anime site|my blog
user posted imagethey see me rollin' they hatin'
+Quote Post

post Aug 19 2008, 06:26 AM
Post #3
Kreatur

in search of the ultimate manga

From: BAIA MARE
Member No.: 3.032

Baka man, ar trebui intradevar sa inveti sa folosesti mirc-ul, tocmai scot volumele de pe #lurk, pare o manga demna de a fi adaugata la lista mea de on-going-uri.

Razvane, esti la zi cu ea?

--------------------
user posted image
+Quote Post

post Aug 19 2008, 10:01 AM
Post #4
Baka man

The Baka man ^^

From: Ploiesti
Member No.: 3.986

A incercat odata Reactive sa imi explice cum se face, am luat ban pe canalul pe care intrasem si m-am enervat!
No more irc for me! Daca nu e direct download, tough luck >.>

[edit]Wow, ce chestie, cu postul asta fac un sfert de mie de posturi pe a-c. Nice, nici nu mi-am dat seama cand am postat atat :lol:

--------------------
MyAnimeList | MyMangaList
user posted image
Lumea e plina de prosti si prostii sunt plini de ei...
manga reviews|manga in romana|my anime site|my blog
user posted imagethey see me rollin' they hatin'
+Quote Post

post Aug 21 2008, 02:42 PM
Post #5
Razvan_Asakura

6th div. Captain
**

From: Kimujuku Station
Member No.: 3.117

QUOTE(Kreatur @ Aug 19 2008, 06:26 AM)
Baka man, ar trebui intradevar sa inveti sa folosesti mirc-ul, tocmai scot volumele de pe #lurk, pare o manga demna de a fi adaugata la lista mea de on-going-uri.

Razvane, esti la zi cu ea?
*

:lol: ... uhm , no .

+ In ultimile zile m-am apucat de niste manga-uri mult mai interesante decat ce-am postat pe aici , sper sa reusesc sa le fac si cate un topic ...cat despre BlackGod :

Am lasat-o exact unde era terminata atunci cand am facut topicul si nu am mai continuat , astept sa se dezvolte mai mult actiunea , fiindca asa am patit si cu "Blazers" sau "Psyren" si ajung in primele 2 sapt. sa turbez , unde dupa care o las balta si incep altceva .
Dar trecand la ceva mai distractiv ... acest topic e si pe a-m . Ma mir ca postezi tocmai aici . hehe .

QUOTE(Baka man @ Aug 19 2008, 10:01 AM)
A incercat odata Reactive sa imi explice cum se face, am luat ban pe canalul pe care intrasem si m-am enervat!
No more irc for me! Daca nu e direct download, tough luck >.>

[edit]Wow, ce chestie, cu postul asta fac un sfert de mie de posturi pe a-c. Nice, nici nu mi-am dat seama cand am postat atat :lol:
*

Baka man , ti-am lasat 2 linkuri pe la topicul cu Azamaru , asa ca nu ma mai repet . Sunt niste site'uri bune , cu toate ca adminul de pe bleachexile nu mai uploadeaza manga'urile , cu alte cuvinte cele on-goinguri , asa raman . Dar ... celalat site , ar trebui sa iti ajunga. Scuze , daca nu e ceea ce vroiai , eu 99% le citesc online,dar mi se pare ca are si download.

Later.

--------------------
user posted image

QUOTE(Cursed)
Like I said, 4chan is the anti-christ. Go there at midnight when the mods are sleeping. Seriously do it. I'd like to see you come out of that with your sanity.
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Anime in Romania
Anime-Mania Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs :: Evangelion

Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 17th September 2019 - 03:23 PM