Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Discutii generale


DMonk
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #21


Vaporous Member
***

Group: Members+
Posts: 285
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 15
Points: 389
Gender:



Diana> Yup, cand ceva nu merge e probabil eroare umana. De foarte multe ori (indirect) din cauza cuiva pe nume Bill... :lol:
Anyway, ce-ai face daca calculatorul ar deveni constient de sine, ti-ar cripta lucrarea de licenta, si te-ar santaja cu asta ca sa-i cumperi un procesor nou? Da, ar fi o forma de viata, dar daca un om ti-ar face acelasi lucru, nu l-ai trata ca pe un terorist? Asa e si cu AI-ul. E gresit sa-l folosesti ca sclav, dar el trebuie totusi sa se supuna legilor de convietuire pasnica.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #22


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



DMonk> Pe d-nul Bill il cunoaste si-l iubeste o lume intreaga (mai ales utilizatorii de Linux). La discutii despre AI am ajuns si la Ghost in The Shell. Si acolo spuneam ceva de nevoia unui protocol de comunicare intre oameni si AI. Dar acesta trebuie sa fie respectat de ambele parti.
Iar calculatorul meu si-a busit procesorul cand am avut eu licenta numai ca sa-i iau unul nou...deci am experienta in domeniu :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #23


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Cum in pui mei ...ti-a picat procu....deobicei Cpu ,pv si mb sunt componentele...care practic nu se strica...decat daca dai cu barosul in ele...sau le overclokezi ca nesimtitul/a(dar nu cred ca e cazul la tine...)

Ps Sorry de oftopic..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #24


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



S-a stricat cooler-ul si n-am realizat decat cand s-a prajit :D :D :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #25


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ce-i asta ma? Dezbateri pe probleme de PC? Ramaneti la subiect ma!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

viky
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #26


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
Member No.: 128
Points: 2



Vad ca la topicul asta nu s-a mai postat de mult timp. Nu e interesat nimeni? Mie mi-a placut..desi mai am inca Crash-ul de vazut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #27


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Nu-mi vine sa cred ca mai exista cineva, in afar ade mine si Sid caruia i-a mai placut BGC si mai ales are si Crash-ul. MA uimesti din ce in ce mai mult draga :D . Pa ipe mine ma mai intereseaza....zii despre ce vrei sa vorbim.

P.S: Ai si OAV-urile?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #28


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Diana: deci aveai cumva un AMD? Sau s-a intamplat ages ago?

Si pe topic: pe scurt... am auzit ca mini-seria de opt episoade e cult. Pe prima inca nu am vazut-o.. imi pun aceleasi intrebari ca si Diana.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

viky
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
Member No.: 128
Points: 2



Poate de la voi au ajuns si la mine, mai ales daca le-ati dat mai departe :D. Cd-urile au un fel special de a trece din mana in mana. OVA-urile le-am capatat nesperat si cam fara sa stiu bine ce primesc.
Sunt mari diferente intre OVA-uri si serie. As putea spune ca doar ideea de baza este aceeasi, personajele sunt dezvoltate cu totul altfel. Seria este mai dulce, mai accesibila, si cam plictisitoare...mai ales la inceput. Finalul dramatic, dar normal. OVA-urile sunt intamplari aproape distincte, dar totusi au continuitate. Inca ma intreb daca a avut final...cred ca trebuie sa vad neaparat Crash. Si mi-a placut ca OVA-urile au ridicat cateva intrebari de care s-au tinut departe in serie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #30


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pai OAV-urile sunt facute inainte de serie si au legatura daca stii cum sa te uiti. Ele se termina, dar se continua perfect cu Crash-ul. Seria n-are nici o legatura cu ele si este considerata de multi o greseala.

Urfe :arrow: Eu nu gasesc intrebarea...vrei s-o repeti
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #31


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Viki..daca tii cont ca oav sunt lansate in Japonia in 1987 trebuie sa te gindesti cit de avansate sunt din punct de vedere grafica,dinamica miscarii,blending action-music, cu unul dintre cele mai tari Ost all time...fata de seria BBGC Tokyo 2040 din 1996....si fata de multe animeruri recente....BBG Crash este mai slabutz calitativ......insa merita daca esti fan cyber-rock-punk.......
Ps: subiectu a fost abandonat pt ca in afara de mine si Scop nu prea vazuse nimeni BBBG Crisis Mega Tokyo 2032....
PS2: URFE ai auzit si tu de BBGC 2032 ca e culta.. :shock: .vai cum s-a intimplat....cam tirzior dle....... :evil:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

viky
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
Member No.: 128
Points: 2



Eu de privit anime mai mult m-am apucat in ultimul an. Nu am cultura generala prea mare. Sidonix, tu esti deja veteran. Nu am cu ce compara ca sa judec cat de avansata a fost grafica pentru momentul aparitiei ova-urilor. Fata de anime-urile mai recente intr-adevar sunt unele desenate nu extraordinar, in plus se cam exagereaza cu perfectiunea personajelor si se indeparteaza de la realitate.
Scorpio, cand ziceam ca nu s-a terminat, ma refeream la faptul ca ova-urile lasa loc de continuare in imaginatia privitorului. Poti sa crezi orice. Pe cand seria iti da finalul gata. Dar iar vorbesc fara sa fi vezut Crash, poate va aduce ceva nou in viziunea mea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #33


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Viky...un sfat pt a nu te pierde in desuietudinea shpemiilor de titluri care sunt .... priveste cele recomnadate de noi.....vezi la threadu Oferte si cereri....sunt mai multe..topicuri....insa daca vrei sa vezi tot ..iti trebuie o eternitate la dispozitie ca sa inghiti toate cite sunt........
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #34


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Am vazut ceva care nu mi-a placut la BGC 2034 Meltdown: unul din cyborgi ii trage cu niste "taruse" in maini si in un picior lui Priss, sange mult, durere.... dupa 5 minute se ridica si incepe sa se bata ca si cum n-ar avea nimic.

Apreciez ingeniozitatea celor care au facut masinile si navele, ideea cu elicea sub elicopter e super, iar masinile de politie gen Lamburgini Diablo marfa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #35


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



Vizionez si eu oav-urile acuma ( am ajuns la 6 ) si pot sa spun ca mi-au atras atentia si m-au facut sa stau in fata calculatorului cu toate ca as avea treburi mult mai importante ... Am ascultat si toasta muzica insa parca este mult mai atractiva atunci cand o asculti in timpul oav-urilor :) ; oricum , muzica este buna :D ...
Am sa mai comentez dupa ce termin de vazut si celelalte 2 ep ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #36


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Oricum tre sa recunosti ca este un anime super, iar OST-urile sunt net superioare multor altor. Apropo...sper ca nu te-ai uitat in modul 1-8....presupun ca ti-a zis Sid cum trebuie vazute..nu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #37


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



E foarte bun si mi-a placut mult ; e un anime de acela care as vrea sa nu se termine insa sunt bucuros ca s-a terminat ( marog , acum trebuie sa fac rost de Crash ).
Mai sunt unele exagerari cum a spus si Frost , dar ce ar fi un anime fara unele mici exagerari , exagerari are l-au faut sa exceleze la capitolul actiune, dramatism ;) .
Grafia este foarte buna avand in vedere anul in are a fost produs ; si facand comparatie cu BGC 2040 , grafia din oav-uri este mai naturala , mai interesanta , mai agreabila ca cea din BGC 2040 care este cam artificiala , rigida, fara personalitate , cu foarte multe scapari (asta nu insemna a BGC 2040 nu are si el valoarea lui ).

In legatura cu modul in are l-am vizionat : de unde am luat serialul avea si un README ,pe langa multe alte informatie despre fiecare episod in parte, in care era reomandata o anumita ordine 1,2,7 ... , pe are am respetat-o .Orium , din cate am inteles eu din acelasi readme , fiecare episod poate fi luat ca un film insa prin ordinea de mai sus se respecta povestea .

ps. pe vremea and era MANGAZONE am inregistrat pe casetofon, toate prezentarile oav-urilor de la BGC, si apoi le-am ascultat de multe ori ... si atunci cand am facut rost de BGC 2040 nu intelegeam de e nu intaltesc fazele pe are le-am vazut la MANGAZONE :? , mai tarziu am aflat de ce :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #38


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Bla.....asta e adevaratul cyberpunk......ast e anime serios...care dateaza de pe vremea cand se faceam cyberpunk-uri serioase.

E bine ca ai avut readme-ul ca altfel era mai nasol...se cam pierde din idee daca te uiti succesiv
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #39


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Stii eu am vazut doar OAV-urile si Crah!- urile(astept sa vina 2040 de la Frost :) ).Sii pot spune ca am o placere sa ma uit la ele(mai ales cand trec parintii si ma intreaba in ce limba vorbesc si nu ma cred ca-i japoneza :twisted: ).Dar in opinia mea BGCrash si BCG2033-2034 niste anime-uri facute cu cap(OFFTOPIC:poate a fost scenaristul de la Soul Reaver :D ).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #40


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Vad ca se inmultesc cei ce au vazut OVA-urile. Mi-au placut mult mai mult acestea decat seria. Personajele sunt mult mai bine conturate. Si ce au facut din Priss in serie este o rusine. As putea spune ca seria si OVA-urile sunt doua lucruri diferite (e cam fortat totusi). Sunt diferente imense in modul in care este tratat subiectul.

Bla> daca ai luat OVA-urile de la Laur, atunci sursa este Sid :D. Dar Laur n-a luat si Crash-ul ca i l-am dat si pe ala? Si i-am dat si KOR. Ce-i drept atunci l-am prins intr-o criza de spatiu :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:38 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |