Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sanctuary ...


axi
post Jan 16 2005, 05:34 PM
Post #1


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



pina acum a aparut doar prima parte din aceasta serie ... 13 episoade
ca timp seria are loc dupa prima serie ...cea din anii 80 ... si initial trebuia sa fie continuarea logica a acesteia ... dupa cum arat si manga ... dar autorul din motive diverse (long story) si studioul au decis de abia in jurul anului 2000 sa reia aceasta serie care are f multi fani.
scoasa in 2001 prima parte din cele 3 prevazute, a fost un remarcabil succes de piata, motivul comercial fiind si cel care a stat la baza impartirii in 3 parti ... si asa studioul toei nu se grabeste sa le scoata pe celalalte 2, alte proiecte avand prioritate.
dar sa revenim :D ...
actiunea este super antrenanta ... nu ai timp nici sa respiri ... situatia se rastoarna total de mai multe ori ... surprizele curg :D ... bad guys si good guys nu sunt mereu ceea ce par ... finalul este foarte alert ... si ramine suspansul asteptarii partii a doua ... Hell.
eroi principali ... bronze saints ... trebuie sa o apere pe athena in fatza unui nou pericol ... gold saints morti sunt reinviati si trimisi pe pamant cu misiunea de a o omori pe athena ... confruntarea va fi teribila ... pe de-o parte gold saints vii si loiali athenei si bronze saints ...seiya si amicii lui contra teribililor gold saints "angajati" de hades ptr aceasta misiune.
apare si un personaj misterios despre care nu zic prea multe, va las sa-l descoperiti singuri ... Pandora. :D
recomand seria aceasta ... este superlativa la grafica si poveste si actiune.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 17 2005, 01:01 AM
Post #2


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu am vazut Hadesul inainte de a ma apuca sa iau seria originala.....din care mai stiam din amintiri si info luate de pe net........asa ca acuma de cand am inceput sa vad seria originala fac mai multe legaturi.......oricum o sa ma mai uit odata la Hades dupa ce termin de vazut seria originala.....dar cum asta o sa dureze mult timp......cred ca o sa ma mai uit de cateva ori pe parcurs.

Dupa cum a zis si axi actiunea si povestea in special te tin lipit de monitor....bataile sunt superbe....mai ales ca se bat cei mai tari dintre Saints....the Golden Saints. Autorul a facut in asa fel incat cele 2 tabere sa fie echilibrate....astfel lupta se duce 6 la 6.....cu mentiunea ca Saggitarius Ailolis nu este reinviat......f. ciudat acest lucru.....dar probabil o fi din cauza ca el teoretic ar trebui sa se afle in Campurile Elize(sau cum se numea rai-ul in mitologia greaca :D )......oricum locul lui este ocupat de o persoana cu o importantza destul de mare...va las pe voi sa aflati cine :D

Eu unul astept cu nerabdare si celelalte capitole......m-am apucat sa iau de pe net manga-ul privind Chaos Chapter.....dar din pacte sunt in japan....asa ca le iau mai mult ca sa imi scalt ochii :D :D.....pana apare seria :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Mar 29 2005, 01:06 PM
Post #3


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Pegasus Fantasy e super openingu de fapt ca si ost-ul ... Mda e reusita noua serie Saint Seya...mijto implementat 3d-ul in 2d...sunt curios sa vad continuarea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 29 2005, 02:00 PM
Post #4


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Imi place mai mult Chikyuu....opening-ul original de la hades.....Pegasus Fantasy e de la seria veche.....si oricum nu esti singurul care vrea sa vada continuarea.......eu deja am citit/vazut poze inainte....am vazit si Tenkai...si acolo e si un mic spoiler de la finalul Hades-ului :P

Da zi si tu mai multe....ca nu te doare mana :P :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Mar 29 2005, 03:15 PM
Post #5


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



pai nu stiu daca as mai putea sa revad saga originala pt acelasi motiv pt care nu mai pot vedea Dbz...I'm too old for this...saga Sanctuary e putin mai serioasa din ce am vazut eu si imi place ca e intr-un ritm alert...nu e moment de pauza in story sau actiune...caractere ca si armurile de altfel sunt superb realizate (remeniscentze of "the old" )...cred ca era necesar pt entuziasti ca o serie culta atat de indragita in anii 80 sa fie reinviata in spiritul sec 21...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 29 2005, 05:01 PM
Post #6


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ma la DBZ m-as mai uita...bine nu la tot ..... numai la cateva batai.....la DB nu m-as uitat de loc......SS-ul vechi cei drept nu prea se compara cu asta.....da are si 114 ep-uri si ce-i drept e drept mai are si unele faze de cam strambi din nas : Shiryu moare de 2 ori in 7 ep-uri......Dark Dragon il salveaza pe Shiryu in numele prieteniei...da cu 2 min inainte radea de acest concept....astia bat toti gold saints.....cand numai Mu putea sa-i linisteasca daca vroia....da na...personajele principale sunt personajele principale. Oricum eu o vreau si pe aia pt ca este una de colectie si vreau sa vad cel putin bataile din Cele 12 Temple cu Gold Saints.....cat despre Hell Chapter....sa-l scoata astia mai repede.....ca deja m-am plictisit in a admira pozele cu Hades si cele 108 Spectre......si sa citesc in italiana povestea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Mar 29 2005, 06:11 PM
Post #7


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



mah ... asta era stilul vremurilor alea ... anii 80 spre sfarsit ... ca atunci a aparut si saint seiya si dragon ball ... revenind la hades ... ma bucur ca ti-a placut sid ... si speram sa iasa mai repede continuarea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Mar 30 2005, 08:09 AM
Post #8


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Sanctuary nu are timp morti si asta e super, probabil si din cauza ca nu este Tv series cum a fost seria originala...eu as zice ca a fost un film in 13 parti...daca continua asa si celelalte o sa fie remarcabil...
...hmm...caracteru principal e Seiya..pe carel in stiu putin din niste ep in franca din seria originala, insa nu imi aminteam f bine golden saints...asa ca mi-a placut ca Sanctuary s-a axat mai mult pe ei...banuiesc (adica e clar) ca ce va urma se va concentra pe Seiya si restul bronze saints...sa avem rabdare...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Dec 15 2005, 02:17 PM
Post #9


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Da-mi voie sa te contrazic Sidonix.Sanctuary este seria originalamcare a avut 2 OVA-uri,ca sa le zic asa,desi tot in Saint seiya seria origiala de 114 eps a intratmAsgard Chapter si respectiv Poseion Chapter.
In 2004,Saint Seiya s-a continuat cu Hades Chapter si in 2006 apare continuarea de la HC care se numeste Saint Seiya Hades Chapter-Inferno.
Cam asta e tot.Zbye!

Attached thumbnail(s)
Attached Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Dec 16 2005, 12:47 AM
Post #10


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Sanctuary nu-i nici o serie originala cu 2 Oav-uri.....SS hades - Sanctuary e primul capitol din Hades Chapter. Mai poarta acelasi nume si prima saga din seria veche....da depinde.....cum privesti problema ca aia se mai numeste si Galaxian wars.

Oricum primele 2 oav-uri din Infern apar sambata asta......sper ca pana luni sa fie subate.....urmand ca 3,4 sa apara in ianuarie iar 5,6 in februarie
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Dec 17 2005, 12:53 PM
Post #11


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



QUOTE(Immortality @ Dec 15 2005, 02:17 PM)
Da-mi voie sa te contrazic Sidonix.Sanctuary este seria originalamcare a avut 2 OVA-uri,ca sa le zic asa,desi tot in Saint seiya seria origiala de 114 eps a intratmAsgard Chapter si respectiv Poseion Chapter.
In 2004,Saint Seiya s-a continuat cu Hades Chapter si in 2006 apare continuarea de la HC care se numeste Saint Seiya Hades Chapter-Inferno.
Cam asta e tot.Zbye!
*




immo:
Hades chapter a iesit in 2001 nu 2004. doooh, si ca sa fiu mai exact doar prima parte din Saint Seiya Hades, Sanctuary :P si intr-adevar se va continua cu capitolul 2, Hell sau Inferno, incepand cu decembrie anul curent, mai exact primele 2 ova tocmai au iesit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 17 2006, 08:02 PM
Post #12


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Saint Seiya TV chiar nu am avut rabdare sa-l vad. Mi se pare de-a dreptul stupid ca baietii alesi sa candideze pt bronze saints sunt pusi sa se bata intre ei. Si cand zic baietzi, chiar ma refer la copii, nu la nishte barbati care au avut o copilarie de care s-au putut bucura and all. Aspectul asta nu mi-a placut deloc.

Revenind la Sanctuary... male bonding din anime este cam dubios... Adik baietzii aia plang unul dupa celalalt, unii sunt mult prea feminini... Cu toate ca pot fi acuzata de a fi intoxicata cu yaoi si shounen-ai, tot nu pot vedea relatiile din Saint Seiya ca ceva nevinovat. In SS-S, in afara de Athena si Pandora nu vezi nici o fata... Doar o multitudine de baietzi... hm... nu pot explica f bine...

Anyway, Saint Seiya este un fel de Sailor Moon pt baietzi. As fi curioasa sa vad cati dintre fanii SS de pe forum (care au vazut acest anime la inceputul carierei lor de otaci) ar gasi anime-ul cat de cat interesant acum...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 20 2006, 08:25 PM
Post #13


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Nu vezi fete in Saint Seiya exact din cauza primului cuvant din titlu SAINT. Saints nu puteau deveni decat baietii.....de aia se spune ca in jurul Atenei se aduca BAIETI. Femeile saint pe care le vezi de-a lundul seriei....Shaina, Marin, June......daca observi toate poarta masti....de ce?......pt ca daca o femeie vroia sa fie saint trebuia sa renuntze la feminitatea ei. Daca urmareai toate ep-urile alea care le ai vedea si ce consecintze existau pt un baiat care vedea fatza unei fete saint. Fata avea 2 variante: ori il omora...ori se indragostea de el.......si ce frumosa e povestea cu Shaina :D :D

Da sunt vro 4 personajene masculine destul de feminizate....capul de serie fiind Aphrodite Pisces.
(IMG:http://i33.photobucket.com/albums/d70/ScorpioMilo/aphro002.jpg)
Personal prima data am crezut ca e fata.....imagine my suprize :D
Al doilea ar fi Misty
(IMG:http://i33.photobucket.com/albums/d70/ScorpioMilo/eris2.jpg)
Pe locul 3 l-as aseza pe Shaka....desi este unul din preferatii mei......chiar am crezut ca e fata prima data cand am vazut o poza cu toti Gold Saints
(IMG:http://i33.photobucket.com/albums/d70/ScorpioMilo/shaka003.jpg)
Ultimul ar fi Shun....care in multe faze ai zice ca e fata.......well.....he's not
(IMG:http://i33.photobucket.com/albums/d70/ScorpioMilo/SHUN-IKKI.jpg)

Eu nu l-as face un Sailor Moon pt baieti.......ci pt fete......pt ca sa avem rezon...cred ca erau mai multi baieti care se uitau la Sailor Moon decat fete......macar pt fustitzele alea :D :D....de aia zic ca Saint Seiya e mai mult pt fete la cati baieti sunt in el :P :P
Oricum legaturile pe care le vez itu sunt numai in imaginatia ta yaoi-ista :P pt ca desi au depasit stadiul de simpla prietenie.....n-au ajuns chiar asa departe precum ai vrea tu :P.....ei au trecut prin multe si cu ajutorul prieteniei care-i leaga au creat miracole si au depasit mutle situatii limita.....de aceea Shiryu pleaca de langa Shunrei ca sa se lupte.......Shun se chinuie sa isi ajute prietenii.....pana si Ikki se sacrifica de cateva ori......e la fel ca si cu Sailor Moon=ul pe care-l compari.....si eu pot spune ca acolo relatiile sunt cam suspecte.....da nu sunt decat in doujinurile pe care le am pe hdd :D:D

Si da.....si acuma mi se pare interesant....tp ca este original, unic si interesant
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 20 2006, 08:46 PM
Post #14


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE
Nu vezi fete in Saint Seiya exact din cauza primului cuvant din titlu SAINT


Hm... Nu am sa te acuz de misoginism si nici nu am sa-ti atrag atentia asupra faptului ca exista si sfintzi de gen feminin (atat in religie, cat si in acest anime). Nu am sa fac asta... :P Departe de mine gandul... :P

QUOTE
Saints nu puteau deveni decat baietii


Ahem... Replica la aceasta afirmatzie se gaseste tot in postul tau:
QUOTE
Femeile saint pe care le vezi de-a lundul seriei....Shaina, Marin, June
... hm.... Nu am sa zic ca ai gresit in exprimare ca ar fi urat din partea mea. :P Saints... care nu puteau fi decat baietzi... care sunt fete... :P

QUOTE
daca observi toate poarta masti....de ce?......pt ca daca o femeie vroia sa fie saint trebuia sa renuntze la feminitatea ei


Question: ce se intelege prin feminitate in acest anime?! Daca le-ar fi facut pieptul plat odata ce devin Saint as fi inteles... Masca nu o inteleg... Pt ca fetele alea sunt de-a dreptul lipsite de feminitate in comparatie cu baietzashii dragutzi din pozele tale (Aphrodite Pisces, Misty, Shaka si Shun ... care Shun are si sani in poza pusa de tine :lol: ). Ce este aceasta feminitate care este ascunsa de masca la fete, dar tolerata la baietzi? Ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai explica acest aspect. :D

P.S. Stiam ce se intampla daca un tip le vedea fata sfintzishoarelor. :P

[edit] Recunoaste ca tu vroiai de fapt sa te dai mare cu pozele astea... :lol: :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 20 2006, 09:06 PM
Post #15


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu ma refeream la Saints din animeu.......nu-mi aduc aminte sa fi fost vro legatura intre Saints de aici si Sfintii biblici...cu atat mai mult cu cat avem dea face cu MITOLOGIE care e unde cam la km 25 de CRESTINISM. Faza cu numai si ca fetele care vroiau.......stii tu aia cu exceptiile care intaresc regula?.....nu ma fa sa ti-o explic :P

Well....asta zice in anime.....purtau masti ca sa li se ascunda feminitatea......feminitatea femei in genreal sta in fizic.....asta insemnand sani in general.....fatza este totusi ceea ce face o femeie o femeie......desi sunt exemple ca Pisces...feminitatea sta in fatza. eu n-am inteles ce-ai vrut sa zici prin
QUOTE
Ce este aceasta feminitate care este ascunsa de masca la fete, dar tolerata la baietzi
Ce sa se tolereze la baieti?? Ei nu trebuiau sa poarte masti....ei avea castile pe cap.....ei nu trebuiau sa-si ascunda nimic

Shun nu are sani asa e armura......avand in vedere ca este Andromeda Saint.....Andromeda fiind fata....as zice ca armura poate sa aibe putina volumitate in fatza....dar asa e prima armura...celelalte devin mai fixe pe ei

ps: astea-s printre cele mai slabe poze pe care le am :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 20 2006, 09:19 PM
Post #16


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE
Eu ma refeream la Saints din animeu.......nu-mi aduc aminte sa fi fost vro legatura intre Saints de aici si Sfintii biblici


Ma autocitez:
QUOTE
(atat in religie, cat si in acest anime)
... :P

Mey... vb (de fapt scriem) 2 limbi diferite aici? :lol: Tu zici:
QUOTE
feminitatea sta in fatza. eu n-am inteles ce-ai vrut sa zici prin "Ce este aceasta feminitate care este ascunsa de masca la fete, dar tolerata la baietzi?"
E cat se poate de simplu. Inseamna ca sunt de acord cu teoria ta conform careia "feminitatea sta in fatza", dar d c se ascunde numai la Shaina, Marin, June si nu si la Aphrodite Pisces, Misty, Shaka si Shun... Pt ca la sfintishorii enumerati mai devreme feminitatea este fffffffffff prezenta pe fata lor. Tu chiar nu intelegi nedumerirea mea in toata treaba asta? :blink: :rolleyes: :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 20 2006, 09:25 PM
Post #17


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pt ca ei au ceva in plus in armura :P......e un motiv simplu...sunt baieti......si la fete....masca din cate imi dau eu seama ar fi cam si singurul mod prin care ar ascunde feminitatea....dat fiind ca daca erau mai pieptoase nu prea vad cum le facea sa fie plate :P :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Jan 20 2006, 09:46 PM
Post #18


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Mai s-ar putea sa ma cam bag degeaba tinand cont ca nu am vaz animeul (btw se merita dak nu ai timp de pierdut? cate ep are) dar vad ca va cam aruncati unul la altul si discutia e cam ilogica.

Ce am inteles eu: niste poze de fete in toata regula care de fapt sunt baieti reprez pers dintr-o serie. Bun....... acum se pare ca acesti baieti sunt prea feminizati iar fetele care nu le-am vaz sunt baietzizate. Ok.... now this is wierd. Hmm incep sa vad de ce va certati. Nici eu nu pricep prea bine ideea acestui switch si mi se pare cam fff ciudat. Cre ca tre sa vad animeul. Da oricum imi dau seama ca ar fi mai bine sa nu mai aveti polemici :D Gomen ptr bagare...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jan 20 2006, 10:02 PM
Post #19


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



QUOTE(Rezo The Red Priest @ Jan 20 2006, 09:46 PM)
Mai s-ar putea sa ma cam bag degeaba tinand cont ca nu am vaz animeul (btw se merita dak nu ai timp de pierdut? cate ep are) dar vad ca va cam aruncati unul la altul si discutia e cam ilogica.

Ce am inteles eu: niste poze de fete in toata regula care de fapt sunt baieti reprez pers dintr-o serie. Bun....... acum se pare ca acesti baieti sunt prea feminizati iar fetele care nu le-am vaz sunt baietzizate. Ok.... now this is wierd. Hmm incep sa vad de ce va certati. Nici eu nu pricep prea bine ideea acestui switch si mi se pare cam fff ciudat. Cre ca tre sa vad animeul. Da oricum imi dau seama ca ar fi mai bine sa nu mai aveti polemici  :D Gomen ptr bagare...
*





1. probabil ca era indicat sa vezi anime-ul :P, insa cum toti cei de pe aici sunt din bucuresti, poate ne induram sa te initiem in sensul asta (daca nu ai timp de pierdut ... nu ai si gata :P)
2. ok. ideea e asa ... printre saints de genul masculin ... sunt cativa destul de "gresiti" la raportul de cromozomi x/y :P ... insa astia sunt exceptii. apoi, printre fete logic ca toate se comporta mai masculin in opinia unora :P ... dar comportamentul asta e implicit, deoarece exista atribuirea la nivel de cutuma a tot ce tine de razboi si lupte masculinitatii, insa ele isi pastreaza comportamentul feminin, se indragostesc si se comporta f feminin (vezi shaina), sau au sentimente materne (vezi marin) ... adica ma rog ... personajele citate mai sus (ptr cei ce nu au vazut anime-ul)
deci per ansamblu eu zic ca e absurd sa extremizam aceste comportamente si sa vedem numai ce ne sustine punctul de vedere.
cat despre aceasta disputa, mi se pare f interesanta si sunt pentru continuarea ei :P, dar as spera ca argumentele prosi contra sa nu se mai bazeze numai pe greselile de logica sau exprimare ale celuilalt ci mai mult pe anime :P
3.rezo, nu pot sa-ti explic f exact switchul de care zici ptr ca nu stiu exact ce nu intelegi, in urma unor detalii mai exacte pe care le vei da, desi e greu sa le dai daca nu ai vazut animeul :P, te-as putea poate lamuri.



4. gamba'te kisa and scorp ... figtho! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Jan 22 2006, 05:16 PM
Post #20


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Bun,sa-mi spun si eu punctul de vedere.Nu mai aberati atat.Ok?
Am vazut si eu seria originala asa ca pot sa ma bag.Ma deranjeaza faptul ca tinetiasa de mult cont de faptul ca unii baieti sunt feminizati.Nu e primul anime de genu asta,asa ca....care-i problema?Sunt multi baieti feminizati si in alte anime.Ex:Sailor Moon cu Zoisite.
Cei care nu au vazut seria nu au de ce sa se bage in discutii,pentru ca o fac degeaba.Mai mult fac spam.
Shaka e feminizat dintr-un motiv foarte simplu:reprezinta fecioara.
Pisces Aphrodite e narcist.In plus,poarta numele zeitei frumusetii.
Shun e mai copil,dar nu e chiar asa feminin cum ziceti voi.
Misty Lizard.....Hmmm......Misty imi pare a fi nume de femeie.Deci....care ar fi problema?
Deci,cand aveti de gand sa vorbiti despre ceva mai serios,o sa mai revin si eu la acest topic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 10:46 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |