Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Blood+


LordMethos
post Nov 7 2005, 12:15 PM
Post #21


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



:-) ep 4
pot zice ca si-a gasit loc in lista mea de ongoinguri :-)
dupa mine pe parcurs vom vedea cum micuta noastra "Atleta" se transforma intr-o masina de kilarit varcolaci :-)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Phaze
post Nov 7 2005, 12:55 PM
Post #22


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 94
Joined: --
Member No.: 1.409
Points: 184
Gender:



e clar ca e prequel, in primu rand saaya abia a ajuns in Okinawa(parca?) iar actiunea din OVA are loc in baza americana de acolo. In rest, pare o serie foarte interesanta, grafica superba, OP/ED f bine realizate...dar nu imi place cum e desenata Saaya, fata de OVA. Pare mai copilaroasa si nici macar cand se "trezeste" nu mai are aerul acela de femeie periculoasa, atragatoare...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

intellect
post Nov 8 2005, 04:32 PM
Post #23


Diclonius
******

Group: V.I.P.
Posts: 947
Joined: 27-July 05
Member No.: 1.690
Points: 3.645
Gender:



Nu stiu daca e prequel. Daca-mi aduc bine aminte, actiunea filmului era plasata in timpul razboiului din Vietnam. In ep.2 al seriei, pe care tocmai l-am terminat de vizionat, Kai vorbeste la telefonul mobil, iar tatal se uita la un TV color.

Oricum, seria mi-a placut pana acum, in afara individului cu vioara, si ma gandesc sa o traduc, pe masura ce va aparea. Deocamdata nu m-am hotarat, astept inca vreo 2 episoade, sa vad cum evolueaza si sa termin intre timp Elfen Lied.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Nov 8 2005, 06:22 PM
Post #24


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



Am vazut si eps 3 si 4....dragutz..dar fiind vorba de Blood+ ma asteptam la ceva mai multa actiune...eh...e abia la inceput ,poate pe parcurs devine ceva mai animat...Mi se pare interesant tipul Hagi ,parca, si imi aduce aminte de greierele din fabula cu greierele si furnica(nici o legatura cu ce se discuta aici dar ma obsedeaza asemanarea asta)..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Feb 27 2006, 09:01 PM
Post #25


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




1,2,3 CLEAR bzzzzzzzzzttt revive on topic.

Pai am vaz si eu primele 3 ep dar le iau pe celelalte acum. E dragutz imi place si este in sf un anime la care abia astept a vad next ep. Eflenul abia mergea domle.
Un big reason ptr care imi place e ca muzica este semnata Hans Zimer =P~ the god of soundtracks a coborat sa il faca si ptr Blood+ si a facut o treaba foarte buna. Tre sa-l vad pana la capat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

loveless
post Feb 27 2006, 09:47 PM
Post #26


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 13-December 05
Member No.: 1.989
Points: 93
Gender:



n-am mai urmarit Blood+ de ceva vreme <_< si au aparut atatea ep noi (pe care le am :) ). maine promit sa le vad(dupa ce scap de examen)
e unul din animeurile mele favorite!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 9 2006, 11:11 AM
Post #27


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Vaz 10 inclusiv. Actiunea devine mai interesanta mai ales preview-ul de la 11 se arata superb. Saya se mai dumireste si ea iar Hadji e un elem dragut pus. I like it a lot. In sf un anime la care abia astept sa vad next ep.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

khaya
post Apr 21 2006, 11:20 AM
Post #28


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 20-April 06
From: bucuresti
Member No.: 2.453
Points: 23
Gender:



Marfa o sa ma uit nu stiu exact ce episoade sunt din Blood+ dar incearca pe http://www.keiichianimeforever.com/index.html sunt suta la suta sigura ca o sa gasesti.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Jul 28 2006, 05:50 PM
Post #29


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



So nu-mi place deloc ca ptr acest anime se scrie atat de putin asa ca o iau de la capat.

Blood+ 52 ep (38 pana acum facute de shinsen)

Animeul are cumva o legatura cu Blood the last vampire dar zic sa nu va bateti capul prea tare cu ea. Pers principal este Saya iar subiectul este lupta ei contra chirop...nu stiu cum le zice ca mereu uit. OST semnat Hans Zimmer si acest lucru se aude foarte clar mai pe la jumatate seriei; muzica tipului e binevenita si creste mult valoarea seriei.

Se incepe ca de obicei cu descrierea personajelor si a cadrului...dupa care tre sa te tii bine. Pe parcursul primelor 30 de episoade te plimba din Jap pana in Siberia apoi Franta si aterizezi in Londra pana la urma. Povestea se complica treptat dar intr-un mod foarte inteligent si nu te plictiseste deloc. Pe langa informatiile din btlv sunt prezentate multe altele cum ar fi originea chiro...cum le zice precum si a Sayei. Seria este plina de actiune iar unele scene te tin cu sufletul la gura. Again este si meritul lui Hans ptr sunet :D

Mai pe scurt, merita cu adevarat fiind un anime complet, foarte bine gandit si care te face sa astepti cu nerabdare urmatorul episod...cel putin eu nu mai rezist pana il subeaza pe 39. Asa ca daca nu l-ati vazut puteti sa incepeti sa-l vizionati cu incredere, nu veti fi dezamagiti.

P.S. 1) Sa nu uit, intro-urile sunt superbe. 2) Sper sa mai vina lume pe aici :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

intellect
post Jul 28 2006, 07:17 PM
Post #30


Diclonius
******

Group: V.I.P.
Posts: 947
Joined: 27-July 05
Member No.: 1.690
Points: 3.645
Gender:



QUOTE(Rezo The Red Priest @ Jul 28 2006, 06:50 PM)

Animeul are cumva o legatura cu Blood the last vampire dar zic sa nu va bateti capul prea tare cu ea. Pers principal este Saya iar subiectul este lupta ei contra chirop...

...teranilor :P

Coloana sonoră e semnată de Mark Mancina. Hans Zimmer este doar producător.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Aug 1 2006, 09:48 AM
Post #31


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



QUOTE(intellect @ Jul 28 2006, 07:17 PM)
Coloana sonoră e semnată de Mark Mancina. Hans Zimmer este doar producător.
*



Good to know :P So se pare ca esti singurul pe aici care se intereseaza de Blood+ asa ca nu am decat sa te tin pe tine de vorba. Cum ti se pare storyul? Ce crezi de Lewis? impresii? Sper sa mai dai pe aici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

intellect
post Aug 1 2006, 11:40 AM
Post #32


Diclonius
******

Group: V.I.P.
Posts: 947
Joined: 27-July 05
Member No.: 1.690
Points: 3.645
Gender:



Ţi-ai ales prost interlocutorul, nu sunt bun de critic şi mă abţin în general de la comentarii pro sau contra anime-urilor pe care le văd. Fiecare are gusturile lui, de aceea prefer să mă conduc după impresiile mele, nu după ale altora.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Aug 4 2006, 01:14 PM
Post #33


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



>_O

imi place foarte mult seria pana acum :) ... desi se straduieste, Kai's fighting sucks ... ar fi trebuit sa devina un chevalier (parca asa se scria)

au aparut 42 de episoade pana acum, de la 39 incolo sunt raw ... dar nu-i o mare problema ... cu rezumatul detaliat intr-o fereastra, episodul raw in alta, se poate intelege tot ... asta fiindca nu i-am mai putut astepta pe cei de la shinsen :P

O_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Aug 8 2006, 05:32 PM
Post #34


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Faceti loc, faceti loc, om nou pe topic...bine ai venit blackinque :P

In legatura cu Kai ai dreptate he really sucks. Si eu m-am gandit ca, asa cum l-a facut pe Riku chevalier, putea sa il faca si pe Kai...chiar daca pentru asta el trebiua sa o ia rau in barba dar merita ;) Sa nu uitam ca totusi a reusit sa o salveze pe Saya de cateva ori, are curaj tipul, mai ales cand a tras in James O_o Cred ca in sfarsit s-a obisnuit si el cu situatia Sayei si o accepta in totalitate :D

Cat despre episoade eu dau in fiec zi pe la shinsen dar aia vad ca se ocupa cu altele >< eu ii astept desi mor de nerabdare sa vad ce se mai intampla...asa ca ai grija ce spui pe aici sa nu faci spoilere :D In rest mai spune impresii, ca eu sunt aici sa le comentam.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hellsing
post Aug 8 2006, 09:22 PM
Post #35


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 11-July 06
From: Timisoara
Member No.: 2.744
Points: 60
Gender:



Tocmai am urmarit si eu primele 4 episoade si consider ca merita efortul sa le iau si pe celelalte .
Probabil ca ma veti gasi mai des pe la acest topic , insa totul depinde de timpul pe care il voi avea pentru a le viziona . =)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Aug 8 2006, 09:49 PM
Post #36


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Oooo se aduna lume. Asta e bine.

Hellsing iti garantez eu ca merita. Ce parere ai pana acum despre el? Ai vazut Blood The Last Vampire? Te astept si pe Hellsing. Iti urez viteza mare la luat si sa ai timp sa le vezi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Aug 9 2006, 01:39 AM
Post #37


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



>_O

mersi, n-o sa fac spoilere ... desi tre sa spun ca o sa se intample ceva foarte important ... foaaarte curand. ;)

> yeah, Kai was good for a human, and brave... la cat de bine se batea Kai, cred ca daca ar mai fi avut si puteri de Chevalier ar fi facut prapad. :P

> Dupa cum se vede si in opening, Haji are aripi :) (yey)

Vazut 43, foarte ... romantic? Episodul 44 nu cred ca o sa fie atat de interesant ... mor de curiozitate sa vad ce se intampla cu Saya (& co) si Dva (& co)

intre timp, o sa incerc sa mai corup niste persoane :D

O_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Aug 9 2006, 01:35 PM
Post #38


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Se pare ca Your-Mom au vrut putina atentie, au profitat de neatentia celor de la Shinsen si s-au apucat ei sa faca ep 39. Initiativa au dar ce te faci cu cei care astepta pe Shinsen ca mine. Am comparat un Soul Link de la Your-Mom cu unul de la Yesy si Your-Mom a picat. Cred ca vor si ei putina atentie.

Anywayz, blackinque nu o mai lua asa departe, mai asteapta si tu sa vada lumea de aici ep; mai ales ca Hellsing e abia la inceput. Totusi pot sa te intreb ce opening iti place cel mai mult pana acum?...din primele trei adica :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hellsing
post Aug 9 2006, 07:34 PM
Post #39


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 11-July 06
From: Timisoara
Member No.: 2.744
Points: 60
Gender:



QUOTE(Rezo The Red Priest @ Aug 8 2006, 09:49 PM)
Oooo se aduna lume. Asta e bine.

Hellsing iti garantez eu ca merita. Ce parere ai pana acum despre el? Ai vazut Blood The Last Vampire? Te astept si pe Hellsing. Iti urez viteza mare la luat si sa ai timp sa le vezi.
*




Thx! Deocamdata am luat primele 11 episoade , insa nu am apucat sa le vizionez inca ( am un musafir din strainatate care e obsedat de internet si imi monopolizeaza calculatorul toata ziua :wacko: ). Totusi, de marti voi avea compul doar la dispozitia mea ca intotdeuna , pentru ca pleaca inapoi ( i'm counting the days :lol: )
Din pacate , nu am vazut Blood , the last vampire , insa din cate stiu nu e nici o legatura intre cele 2 anime-uri ( oare gresesc ? :unsure: ). In orice caz pana acum impresia e foarte buna , mai mult de atat, imi place enorm de cuplul Saya/ Haji .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Aug 9 2006, 10:03 PM
Post #40


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



1) Nu prea are legatura; doar seamana al naibii de bine; nu pierzi nimic dar daca vrei iti gasesc eu un torrent ptr el :P Tre sa-l vezi ptr ca este un element de "complectiune" cum zice un prieten.

2) Cuplul Saya/Haji o sa iti placa si mai mult.

3) De la ce grup le iei? Eu le am shinsen toate :D

4) Mai da-l la o parte pe musafir si mai hai la vorba :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 04:46 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |