Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Princess Resurrection, aka Kaibutsu Oujo aka Monster Princess


Sidonix
post Apr 28 2007, 12:01 PM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... un amestec de sadism cu umor fara prea multe motivatii... story relativ simplu... Hiro, venind sa locuiasca cu sora sa Sawawa, salveaza de la un accident o tanara misterioasa insa totodata isi pierde viata... tanara se dovedeste a fi printesa a intunericului ce il readuce la viata prin focul vietii... Hiro capata semi-imortalitate traind atat timp cit o slujeste pe Hime... well... povestea este irelevanta neasteptind prea multe insa de ce mentionez anime-ul... well... one reason... Hime... sadism sublim :) ... daca in ultimul timp toate caracterele feminine au guns, Hime are drujba :lol: ... now that's cool... Hime-sama "manuieste" drujba impotriva asasinilor din lumea intunericului atat de bine incat cred ca l-ar face invidios si pe Serious SAM :lol: ... Serious Sam I AM !... cred ca de data asta ar fi Serious Hime I AM :lol: ... ar mai fi ceva de spus dar nu conteaza... a... hagu hagu :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Mar 10 2009, 11:40 PM
Post #2


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



URASC search-ul de pe site-ul asta. Dupa 5 min de cautat am luat iar categoriile la rand.

Anyways. Wow. Is abia pe la inceput, da' e tare fain. Are un aer foarte de "old school", am fost surprins cand am vazut ca-i din 2007 (si manga ongoing). Si Hime chiar are drujba :D

E interesant cum unele anime-uri sunt asa de definite de coloana sonora... sau poate in cazul asta ei au ales anime-ul? E genul lor. Anyways, de 3 zile is pe repeat cu toata discografia Ali Project, of Rozen Maiden fame.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Mar 26 2009, 01:33 AM
Post #3


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Finished it. Really good. Are ceva fillere, dar surprinzator sunt ok. Singurul motiv de rage este ca plotul este muult in urma mangii, si (din putinele pagini pe care le-am vazut) mult sub manga. Iar finalul e filler. Bleah.

Anyways, mi-i greu sa zic de ce mi-o placut asa de mult (*cough*hime*cough*), but... I like it. A lot. Manga e comandata :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Mar 26 2009, 05:52 PM
Post #4


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... lol ... trebuia adaugat mai mult sadism XD ... yeah .... ost-ul e oky doky XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 08:34 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |