Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> The Exorcism Of Emily Rose


Missa-chan
post Jun 11 2007, 05:23 PM
Post #1


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Filmul a aparut in anul 2005 si este in regia lui Scott Derrickson. Actorii principali sunt: Laura Linney, Tom Wilkinson, Campbell Scott, Colm Feore, Jennifer Carpenter. Genul filmului este: horror. Inainte sa va spun despre ce e vorba, am sa va arat trei poze din film:

Emily in timpul exorcizarii
Emily posedata
Emily posedata - tocmai fusese prinsa mancand paienjeni...

Filmul spune la sfarsit, dar si unde veti citi despre el, ca este facut dupa un caz real. Spune ca in Germania, a murit astfel o tanara de 19 ani. Ma rog, fiecare crede ce vrea XD. De aici ati putea gasi spoilere!
Este vorba despre o fata, tot de 19 ani, pe nume Emily Rose (personaj interpretat de Jennifer Carpenter). Ea, la fel ca toata familia sa, erau foarte evlaviosi. Totusi, intr-o noapte la ora 3, Emily se trezeste simtind miros de fun. Merge sa verifice crezand ca alarma nu a detectat incendiul. Nu a gasit nimic, dar cand s-a intors in pat a curins-o convulsii puternice. Doctorii erau siguri ca ea are crize epileptice asa ca i-au dat un medicament. Emily insa crede ca e posedata si deasemenea nu crede ca medicamentul o poate ajuta. Familia ei se decide sa cheme preotul lor si o lasa pe mainile lui. Acesta incearca sa o ajute si ajunge pana la urma la o exorcizare. Aceasta esueaza si pana la urma Emily moare. Preotul este judecat apoi ca sa se descopere daca e vinovat sau nu. Tot ce conteaza insa pentru acesta este sa spuna povestea lui Emily Rose.

Mie mi-a placut filmul. Actrita mi s-a parut ca a jucat destul de bine si povestea a fost cat de cat interesanta. Totusi, faza care mi-a placut cel mai mult si mi-a ramas intiparita in minte, este atunci cand spune (veti vedea voi cine, daca nu ati vazut filmul inca): "Eu sunt Lucifer, Diavolul insusi!". Nu spun ca a fost un film excelent (am vazut altele mai bune XD), dar mi-a placut si m-a impresionat. Te face sa te gandesti la lucruri care pana acum nu ti-au trecut prin minte.

Astept parerile voastre cu privire la film. :)

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Jun 26 2007, 01:21 PM
Post #2


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



Ca un fan horror ce sunt :P , am vazut filmul is mi-a placut foarte mult. Excelent. Poveste interesanta, personaje faine, are cateva faze scary. imi place cum se imparte povestea intre sala de judecata si casa lui Emily.
influenta filmului the Exorcist este evidenta, dar Emily rose ramane un film excelent
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 02:12 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |