Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Onegai Twins!!!!


Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #21


Unregistered









:P:P:P

:P Cum sa fie Sensei mai funny decat Twins??E invers, si s-a mai discutat asta, chiar si altii au recunoscut asta.Iar despre partea cu "sad story" iar nu sunt de acord.
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #22


Unregistered









Parerea mea in legatura cu acest subiect o cunoasteti...
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Jan 23 2004, 09:50 PM
Post #23


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



Onegai Twins e fondat mult mai bine in ceva real si e mult mai usor sa faci o legatura cu personajele.

Daca n-ai vazut O Teacher si vezi Twins e ok. E super de fapt. Eu am vazut Teacher inainte, dar dupa a doua vizionare a lui Twins, il prefer pe acesta din urma.

E drept ca exista niste cameo ale personajelor din Teacher, unele reusite, altele nu. Mizuho si Marie sunt foarte reusite.
Kei apare extrem de scurt si nu zice nimic, dar e ok. Se pare ca relatia lor e acceptata. Draguta e si fata de la mare cu catelul si binoclul...

M-as fi asteptat sa o vad pe Herikawa, pentru ca Teacher m-a lasat cu impresia ca mai trebuie spus ceva si despre ea.

Daca n-ai vazut Teacher, Ichigo Morino e ok, altfel insa nu-ti explici personalitatea ei, e deplasata.
Matagu iarasi, cu obsesia lui perversa.

Miina mi-a ramas favorita in cele din urma si sper ca ep13 care ziceau unii ca iese prin aprilie poate sa fie mai implinit decat ep13 din Teacher.

Am promis in subiectul despre Teacher ca voi pune niste link-uri cu imagini reale cu peisajele desenate superb in ambele serii. Este zona unui lac din Japonia foarte reala. Iar desenul este superb.
Revin cu ele in urmatorul posting, sa le caut mai intai. Merita.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Jan 23 2004, 09:52 PM
Post #24


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



QUOTE(zeri)
Acum mi-am amintit: dupa ce am terminat de vazut tot serialul am ramas un pic nedumerit; pana la urma Miina ce legatura avea cu Maiku?
In ultimul dialog (cel de dupa generic) Maiku ii spune ca de fapt in fotografie era el si Miina, si deci au fost impreuna toti trei de atunci.


Interesant e faptul urmator : daca Miina nu e ruda cu ei, e o coincidenta foarte speciala faptul ca au exact aceeasi culoare a ochilor (vezi si ep1).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Jan 23 2004, 10:49 PM
Post #25


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



Nu-i asa ca peisajele, locurile unde traiesc personajele din Onegai Twins (si Teacher) sunt parca de basm?
Si totusi ele sunt foarte reale.

Zona unde se intampla actiuea este lacul Kizakiko. (in apropiere de Karuizaka - statiune de ski in prefectura Nagano)

Iata cateva legaturi pentru voi :

Harta zonei din jurul lacului Kizakiko
zone de interes - lacul Kizakiko
Imagini din genericul de inceput al Onegai Twins
Scene din episodul 1 Onegai Twins urmati legaturile din stanga pentru a vedea si alte imagini din zona lacului Kizakiko ce apar in serial.

Sunt minunate. Daca ar fi vreodata sa merg in Japonia, mi-as dori sa vizitez neaparat si zona aceasta.

[img]http://www.please-please.jp/one2/07link/img/banner01.gif[/img]
[img]http://j-music.fuzzy2.com/one2/image/banner2s.gif[/img]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Jan 29 2004, 09:41 AM
Post #26


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



Onegai Sensei & Onegai Twins
sau
Onegai Sensei vs. Onegai Twins ?

Ambele mi-au placut mult. Dar mai mult Twins. Parere personala.
Vizionand Twins, datorita modului in care au preluat cateva elemente din Sensei, am ramas cu impresia ca mi-ar fi placut si mai mult daca nu cunosteam acele elemente din Sensei.
Iar Twins mi s-a parut ceva mai apropiat de real si mai usor de stabilit o legatura cu personajele. Iarasi, parere personala.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jan 30 2004, 10:59 PM
Post #27


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Cu cat e mai funny ,cu atat mai bine.In sensei am ras mai mult decat in twins.Parerea mea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Feb 13 2004, 10:28 PM
Post #28


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



ba bine-inteles ca se face o deosebire, dar se face si o comparatie intre cele 2 serii, dar in loc sa avem 2 topicuri, Sethi s-a gandit sa faca doar 1.

nu e chiar asa de greu... 8)

asa! Mie imi place mai mult Onegai Sensei, pentru ca e mai funny. Si pentru ca "the original is always best". parerea mea... 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Feb 18 2004, 09:34 AM
Post #29


Unregistered









Eu tot nu inteleg de ce spuneti ca Onegai Sensei este mai amuzant decat Twins.Vreau dovezi, altele decat episodul al 13-lea, care, cu totii cred ca suntem de acord, nu e decat un side-story si nu face parte din povestea propriu-zisa!
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Feb 18 2004, 09:56 AM
Post #30


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Nici eu nu cred ca Onegai Sensei e mai amuzant decat Twins, dar probabil multi se lasa influentati de impresia pe care le-a lasat-o per total unul dintre ele, iar daca ei prefera O. Sensei e normal sa aiba impresia ca e mai amuzant. Eu am vazut intai Twins si apoi Sensei si poate de aceea imi place mai mult ( dar la fel a facut si fratele meu si lui ii place mai mult Sensei). Deci parerile sunt impartite. Oricum ambele sunt super si merita vazute. Poate ar fi bine sa se mai faca o serie Onegai ^_^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Feb 19 2004, 12:21 PM
Post #31


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



sensei...e cu superior fata de Twins...mai ales la faze funny...numarati cate gasiti in Twins si cate In Sensei...
Dpdv al povesti...amandou is cam la fel...o poveste mica pe marginea caruia se creaza aventura personajelor.
In sensei...pot zice ca are mai multe faze funny...numai pt ca au facut-o alien pe tipa!! tot din motivul asta...apar si mai multe situatii neprevazute decat in Twins...ceea..ce da aroma seriei!!

Dupa mine Onegai Sensei este in continuare cea mai tare serie Romance Funny!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Feb 19 2004, 01:01 PM
Post #32


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Chiar vrei sa numaram fazele funny? Poate nu e o idee rea. Asa o sa vezi ca Twins e cu mult mai funny ca Sensei. Sensei are parca story-ul mai dezvoltat, are si dramatism ( pe cand in Twins nu prea gasesti ). Si nu vad de ce e asa funny ca tipa e alien ? Din contra mi s-a parut ca nu prea se acorda importanta acestui fapt. Pentru mine acest lucru e doar un detaliu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Feb 19 2004, 02:30 PM
Post #33


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ok...poate te-a influentat prea mult ca ai vazut prima data Twins! :wink: ..Numara...dar nu pune ca faza funy orice gest de lesin al tipei!!! :lol: O faza super tare in Onegai e cea in care Keitaro sta atarnat de Balcon la tipa!! Aia e o faza super funny!! In twins nu prea sunt faze cu atat incarcatura umoristica...sunt faze cu tenta funny...dar nu pot zice ca am fazut vreuna super funny ca sa zic asa!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Feb 19 2004, 03:44 PM
Post #34


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Hmm...ce ai scris tu ma-a pus pe ganduri. Poate fiecare percepe unele faze diferit. Poate ceea ce e funny pentru cineva, e perceput altcumva de altii. Poate are importanta si starea de spirit a persoanei respective cand vede un anime.
Ar fi dur sa incepem : asta-i funny, ba nu asta e :lol:
Uite , in twins mi-a placut mult episoadul cand fetele credeau ca tipul e cuplat cu prietenul lui si tot incercau sa afle daca e adevarat sau nu. Mie mi-a placut mult episodul acela. Si in general muream de ras la fazele "shounen ai", care la drept vorbind au avut doar acest rol, sa fie funny. dar poate nu toti au gustat chestia asta :D .Ca sa nu mai spun ca Morino e mult mai amuzanta in Twins, mai ales cand rade :twisted: .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Feb 19 2004, 04:38 PM
Post #35


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Faza cu Morino ma lasa si pe mine lat :P Ma amuza la culme rasul ei diabolic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Feb 20 2004, 12:35 PM
Post #36


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



da, Ichigo e dea dreptu hilara. si se pare ce a evoluat din morocanoasa, s-a facut dibolica. asta e personajul care mia placut cel mai mult in ambele serii, chiar daca nu a avut un rol prea important.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Feb 20 2004, 02:26 PM
Post #37


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



QUOTE(SebyTheDragon)
Ok...poate te-a influentat prea mult ca ai vazut prima data Twins! :wink:  
O faza super tare in Onegai e cea in care Keitaro sta atarnat de Balcon la tipa!! Aia e o faza super funny!!


Eu am vazut Sensei si pe urma Twins, dar Twins e preferat de departe.

Si apropo, Keitaro e tipul din Love Hina, pe asta-l cheama Kei...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Feb 20 2004, 02:34 PM
Post #38


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Asa e :roll: !!! ...Nu imi fac hobby din a memora numele personajelor...creca doar pe cel al profesoarei il mai stiu..Mizuho ...parca...!

Mie imi place sensei mult mai mult :lol: punct!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Feb 20 2004, 10:41 PM
Post #39


Unregistered









Seby, eu am vazut Twins dupa ce am vazut Sensei si raman la parerea ca este mai amuzant.Fazele cu Morino sunt dementiale, mai ales cea cu:
"You're spying on them!"
"I know.Hihihihih", cu rasul ei machiavelic.
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Feb 21 2004, 03:57 PM
Post #40


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



Chiar machiavelic :)

Dar e si in parte un show. E un moment cand gagica aia inalta o intreaba care dintre cele 2 e ruda cu Maiku si care nu, ca doar tre sa stie, e presedinta cu o retea de informatii fantastica.. Rade printre dinti si zice ca stie, dar sunt sigur 1000% ca nu stia.

Shimazaki si Matagu sunt insa foarte enervanti. Shimazaki e tolerabil in cele din urma, dar celalalt, e total aiurea.

Mi-ar fi placut sa fi vazut o idee mai multe despre Herikawa, care in afara unei foarte scurte aparitii in magazin de le zice ceva la fete, nimic...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:27 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |