Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

15 Pages « < 11 12 13 14 15 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Gundam Wing & Gundam Seed


axi
post Sep 2 2004, 10:36 PM
Post #241


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



scorp ... cum a scapat kira de acolo e singura faza neexplicata ... cum a ajuns pe colonie e explicata da nu esti tu atent, l-a adus pastoru ala sau ce era. da nu-mi spune mie ca de la o faza poti categorisi anime-ul cum vrei tu
despre psihologie sincer nu are rost sa discut cu tine (am terminat psiho) dar pot sa-ti recomand niste carti :P ... deci psihologia personajelor iese din discutie ... da daca tii neaparat ... o sa fac un efort :D
mobilitatea gundam-urilor poate fi oricat de exagerata, nu e ca si cum ar exista un stas ptr cat de sf poate fi un anime, am mai argumentat odata asta, nu vreau sa repet
gundam wing nu am vazut decat filmu... dar din x si seed, pot sa sustin contraargumente destule.
povestea este deasemenea apanajul autorului si tu din cate tin minte nu esti vrun critic recunoscut ca sa poti face aprecieri competente asupra lungimii povestirii sau nr de personaje sau nr de evenimente pe episod sau alte elemente folosite de autor
singurul lucru pe care poti sa-l faci e sa-ti placa sau nu anime-ul sau anime-urile si sa-ti expui parerea ta asupra lor, nu poti sa incerci sa-ti impui parerea, care in afara de faptul ca este parerea ta si probabil ptr tine e f buna, nu vad ce alte calitati ar mai avea in plus fata de parerea oricui altcuiva ...
cam atat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 2 2004, 10:54 PM
Post #242


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ok....da eu nu tinteam sa mi-o impun.....eu mi-am expus-o si am argumentat-o......ca-mi place sa sacai omul asta e altceva :twisted: :twisted:

Cat despre psihologie.....stiu ca n-are rost....da fiecare vee lucrurile altfel.....eu le vad rece.....deciziile care trebuiau luat nu trebuiau atat de mult discutate.....conflictele interioare mi se pare puerile......asta se intampla daca n-ai o personalitate puternica si nu esti stapan pe tine

Oricum....tie ti-a placut...mie mi-a displacut.....ce ramane de facut? :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Sep 3 2004, 02:40 AM
Post #243


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Parerea ca Gundam ar fi naspa nu e generala...pe acest forum nu sunt decat 2 persoane atat de categorice...Dar Sid crede ca pana si OST-ul e naspa ( si ala nu are legatura cu celelalte ) iar pe mine m-a impresionat din prima clipa de cand am vazut intro-ul.....stiu, am zis ca nu voi mai riposta la niste pareri aberante dupa parerea mea ( dar la care aveti dreptul ) dar ..... Kira "boceste" tot serialul tocmai pemtru ca e un copil . fazele trase de par or fi ele exagerate , dar la fel e si in filmele de actiune ( remember aia rai cad dintr-o lovitura si nu se mai scoala iar Arnold / Van Dame , etc incaseaza gloante, cutite si tot bat singuri o armata intreaga )
Daca am discuta doar despre cat de mult ne place un anime nu ar fi prea multe de spus si nici nu ar mai fi la fel de interesant
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 3 2004, 09:50 AM
Post #244


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Eh...intro invoke e nereusit ....when we were togheter (ext) si Belive (B4theMoment rmx)...suna placut...la restu ma abtin ca-mi violeaza urechile :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Sep 3 2004, 11:48 AM
Post #245


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Mie imi place la nebunie endingul....fiind si singura melodie care am pastrat-o...restul...sa fie....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 3 2004, 06:27 PM
Post #246


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Din OST imi place numai Believe si Anna...... da variantele originale

Yuki......exact asta am vrut si eu sa evidentiez......e un copil.....nu un barbat in toata firea capabil de decizi rapide in situatii limita......si care sa poata sa faca ceea ce face Kira......deci involuntar imi dai dreptate :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 3 2004, 08:17 PM
Post #247


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



scorp ... lasa ce zic altii si concentreaza-te asupra mea :P
kira e copil ... si ce? plinge? si ce? am vazut si "barbati" plingind ... care-i problema? ...
si tot nu ai inteles ceva ... scorp, anime-ul asta, ca multe altele e ceva fictiune ... nu e REAL ... aici se poate intampla orice, un copil poate sa faca orice ... nu exista granitze, limite ... de ce ar fi?
tot nu mi-ai zis ce vrei tu de la un anime, sa fie sec, sters, da real? ... ce vrei? o animatie dupa ce s-a intamplat azi la universitate? ... ce, ce, ce? :P
lasa omu sa viseze, sa creeze ... creatia fictionala este minunata ptr ca este libera de barierele impuse de viziunea ingusta a realitatii ... mai lasati-ma cu faze d-astea: " nu e realistic", "o vai, cum se misca robotii aia" ...
dau un singur exemplu ... si voua(sid+scorp), ca si mie, v-a placut gs girl ... vreti sa luam punctual si sa va explic ce nu e realistic acolo?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Sep 3 2004, 08:41 PM
Post #248


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Dont do that.... /sweat
Io am zis clar si raspicat ..Orice Gundam sau orice masinarie tip robot gigant...e o aberatie dpdv militar...Un tanc e de 10x mai eficient ...
Daca ar fi sa ma ghidez dupa ideea asta...ar insemna ca nici macar nu ar trebui sa mai intru pe aici la Mecha...ceea ce nu se intampla....
Urmaresti realism ..ok...sa cautam ceva realist ...desi in anime e cam greu de gasit asa ceva....Poate Jin Roh sau Samurai X OAV...ar fi cat de cat reale...
Oricum...animele de aia is misto...pt ca aici oricine poate face orice .. 8) !

PS..Chiar imi aduc aminte in nus ce desen animat ...in care am vazut o testoasa cu trbo reactoare in spate care intrecea un iepure.. /gg !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 3 2004, 09:15 PM
Post #249


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



QUOTE
PS..Chiar imi aduc aminte in nus ce desen animat ...in care am vazut o testoasa cu trbo reactoare in spate care intrecea un iepure..  !!

hahahahahaha ... bugs bunny rulz :D ... sorry couldn't help it :wink:
mda, my point exactly ... nu cred ca poate cineva sa indice un anime in care sa poata sa spuna ca totul e real ... de fapt cred ca era si un topic ptr doritorii de asa ceva ... anime realist sau ceva de genu asta, ca mi-e lene sa caut ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 3 2004, 10:27 PM
Post #250


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Mane.....fictiune fictiune......nelimitare in imaginatie....da nici chiar asa :?. Nu stiu......poate sunt prea rece pt asa ceva......si le privesc ca anime pt pustani. Si daca tot e fictiune de ce nu le-au facut caractere puternice???? PT ca orice fictiune se leaga de realitate....pleaca de la ceva real.....iar un pusti intr-un cockpit nu-i real...........la Vandred e la fel.......da macar ala e comic......are niste intorsaturi misto si bine implementate.......da poveste pertotal e slaba.....si e copiat din nu stiu cate anime........da macar rad copios la el......aici ce vad?.....Cascada Niagara in action :? Chiar daca as lasa de-o parte toate irealitatile ma enerveaza personajele prea mult.....pateticismul lor e nemarginit....sending a boy to do a man's job :? :?

Eu nu caut in anime-uri realitate pura pt ca mi-e scarba de ea....caut fantastic si imposibil.....dar care sa fie plauzibil.....DBZ, X , Fatal Fury BGC , Guyver...etc.........asta se aplica la anime care se petrec in timpul nostu nu la fantasy gen Lodoss sau VHD.

Iar mie nu mi-a placut GS Girls......tocmai pt ca vad copile cu trancane si arme pe care se chinuie un om in toata firea sa le tina impuscand orice :? :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 3 2004, 10:38 PM
Post #251


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



hahaha ... mane ... fictiunea e a autorului ei ... nu poti tu sa pretinzi de la omu ala sa-si imagineze lucrurile cum vrei tu ...
personajele nu mi se par asa patetice ... mi se par destul de conturate, si cuvantul potrivit ar fi, ptr kira, "tragic" nu patetic ... ce naiba mane, tocmai ai luat bacu ... ia zi tu cum e cu ion :P prins intre doua pasiuni, asa si kira ... trebuie sa-si protejeze prietenii si in acelasi timp nu poate sa lupte ptr ca ii repugna chestia asta, nu poate sa omoare etc ... ca sa nu mai vorbim ca in tabara inamica se afla prietenul lui cel mai bun ...
vezi ca te contrazici ... fantastic si imposibil si in acelasi timp plauzibil?, mane, cum poate ceva imposibil sa fie plauzibil?
mda sorry about gs girl, ramasesem cu impresia de undeva ca ti-a placut :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 3 2004, 11:04 PM
Post #252


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Corect.....si de aceea pot sa spun f. subiectiv ca nu-mi place :twisted:

Ion n-am facut la scoala....am facut Morometii :D :D.....da am facut padurea spanzuratilor si mi-a fost antipatic Apostol Bologa...la ore l-am facut ferfelitza.......ca profa a zis ca n-a mai vazut unu ca mine :twisted: :D

Exact partea ca nu vrea sa omoare n-o inteleg......e in mijlocul unui razboi.....ce vrea sa faca? Sa-i inece cu lacrimi??? :twisted: Asta e cea mai patetica faza.....cu Ashura o inteleg......nici unu de aici nu ar putea sa-si atace cel mai bun prieten usor si doar pt ca de partea cealalta a baricadei.......e misto ca la final cad in aceeasi parte si lupta cot la cot.

Imposibil plauzibil??? Da e o contradictie in termeni......dar ma refeream la ceva de genul DBZ sau Fatal Fury......este imposibil sa scoti energie prin maine......dar sunt teorii si practici martiale care ar vrea s-o faca reala faza.....adica exista o baza
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 3 2004, 11:25 PM
Post #253


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



bla, bla, bla ... scorp ... nu conteaza ce ai avut tu cu apostol bologa, treaba voastra :P ...
pai scorp, daca asa e personaju, a cry baby ... si acum te dai tu mare, da nu cred ca ti-ar placea razboiul chiar asa de mult, mai ales sa stii ca undeva deasupra ta sunt 2 natarai care nu se pot intelege si de asta tu si alte sute de mii va scoateti ochii ca prostii
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Sep 4 2004, 02:28 AM
Post #254


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



nu realizez involuntar ..... ci constient....e un aspect care nu m-a deranjat deloc....ba chiar m-a emotionat ( ce vrei fetele vad lucrurile diferit )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 4 2004, 09:03 AM
Post #255


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Razboiul e cea mai mare anomalie a omului.......e instinctul animalic dus la extrem....lupta pt teritorii si idei tembele.......nu m-as duce sa lupt pt nimic......daca tre sa se lupte cineva sa se lupte desteptii care l-au inceput...adica conducerea tarii. Dar daca as avea tehnologia aceea si posibilitatea aceea de miscare nu m-ar deranja sa ma urc intr-un Gundam si sa casapesc.......dar totusi prefer ceva in stilul DBZ.......e mult mai misto :D :D . Iar daca as fi prins la mijloc precum Kira......omoram fara discutie....conflictul acela interior nu=si are locul pe campul de lupta......te poate costa viatza

Yuki......asta stiu......da nu inseamna ca e si corect ceea ce vedeti
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 4 2004, 10:41 AM
Post #256


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



scorp conflictul interior nu e ceva ce comanzi si stabilesti cand apare ... nu poti sa zici ... nu acum ca am treaba :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 4 2004, 03:19 PM
Post #257


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Poate.....dar poti sa-l controlezi si sa nu stai prea mult asupra lui.....pui in balantza si rezolvi problema.......iar aici nu vad care era problema....nu putea sa-l omoare pe Asuran.....ca era prietenul lui......da pe restu???
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 4 2004, 07:40 PM
Post #258


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



scorp ... da cate detalii ai retinut, precis te-a captivat, chiar daca nu recunosti :P ... ca nu poti sa-mi spui mie ca daca nu-ti placea rezistai vreo 40 de episoade sa te uiti, faceai ca multi altii care s-au uitat la 2-3 episoade si gata.
si sa nu ma iei cu vrajeala d-aia ca ai facut-o special ca sa poti sa "ne distrugi" :P , ca tot ce face cineva are la baza o motivatie, iar motivatia ta aici, nu prea e asta cu distrusu.
:P te iau psihologic, n-ai sanse :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 5 2004, 08:35 AM
Post #259


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pai am o memorie f. buna....si seria am vazut-o recent (acu 4 luni) si de aia retin atata. Cat despre faptul ca m-am uitat la toata seria.....pai daca incep ceva...si termin........mai ales ca vroiam sa vad cum evolueaza exact totul.......speram ca pana la final sa fie ceva de capul ei......din pacate nimic. Oricum am mai zis....nu-mi place sa intru intr-o discutie cu 0 info......daca m-as fi uitat la 2-3 ep...nu puteam sa-mi argumentez spusele.......si oricum in perioada in care m-am uitat la el chiar nu aveam ce vedea. Si rezistentza mea e mare.......mai ales daca stiu ca dupa o sa am si o satisfactie :twisted: Asa o sa fie si cu Naruto...o sa-l vad pe tot......in primul rand pt ca sunt curios cat de bine e realizat...si in al doilea rand sa am argumente :twisted:

Ma poti lua tu cat de psiho vrei......nu-ti merge :twisted: ......n-oi fi terminat eu psiho....da am si unele cunostiinte :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 5 2004, 08:43 AM
Post #260


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



hahaha ... pina o sa vezi tu tot naruto o sa ai barba, se anuntza mai lung decat tinar si nelinistit :P
si ia zi scorp, acum ca ai vazut gundam ai satisfactii? ca asta e bine, daca esti satisfacut inseamna ca nu l-ai vazut degeaba :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

15 Pages « < 11 12 13 14 15 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:41 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |