Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Gits As Mainstream


ady_x
post Sep 14 2008, 04:00 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 13-September 08
Member No.: 7.592
Points: 32
Gender:



GITS ca mainstream a fost mereu un motiv de discuţie īn lumea animeurilor, fiindcă, iniţial, de-acolo i s-a tras notorietatea. Mai exact ce anume a făcut asta să se īntāmple? Pare mai degrabă că moşii cu prea mult timp la dispoziţie şi cu ceea ce-au citit c-a prins dincolo, şi vroiau să pară mai şic scriind despre asta. Nu cumva sunt chiar aceiaşi babaci gen Tucă, care criticau un "fenomen", adică blogurile doar fiindcă n-au putut ajunge īn ele? Din fericire pentru ei, ceea ce au zis cei cu GITS s-a transformat īn literă de lege, dovedind cam ce putere are presa īn deciderea gusturilor maselor, chiar şi la un gen de nişă ca animeurile. Dar dacă nu erau aclamaţi aşa mult, sunt de părerea că ar fi făcut cam acelaşi scandal ca Tucă şi obsesia lui. Norocul lor e că au muşcat momeala

Eu personal, nu īnţeleg nimic din el, acţiunea se mişcă ca un melc, se-ntāmplă ca-n povestea cu regele fără haine pe care toţi īl aclamă ce haine frumoase are.
why? autorii īncearcă să păcălească publicul cu un plot psihologic care de fapt nu există şi e cam la fel ca-n Naruto Shippuuden.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Sep 14 2008, 04:11 PM
Post #2


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Ce anume din G.I.T.S. ai vazut, ca sunt mai multe... lucruri care apartin acestei francize?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Sep 14 2008, 06:55 PM
Post #3


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



QUOTE(ady_x @ Sep 15 2008, 12:00 AM)
GITS ca mainstream a fost mereu un motiv de discuţie īn lumea animeurilor, fiindcă, iniţial, de-acolo i s-a tras notorietatea. Mai exact ce anume a făcut asta să se īntāmple? Pare mai degrabă că moşii cu prea mult timp la dispoziţie şi cu ceea ce-au citit c-a prins dincolo, şi vroiau să pară mai şic scriind despre asta. Nu cumva sunt chiar aceiaşi babaci gen Tucă, care criticau un "fenomen", adică blogurile doar fiindcă n-au putut ajunge īn ele? Din fericire pentru ei, ceea ce au zis cei cu GITS s-a transformat īn literă de lege, dovedind cam ce putere are presa īn deciderea gusturilor maselor, chiar şi la un gen de nişă ca animeurile. Dar dacă nu erau aclamaţi aşa mult, sunt de părerea că ar fi făcut cam acelaşi scandal ca Tucă şi obsesia lui. Norocul lor e că au muşcat momeala

Eu personal, nu īnţeleg nimic din el, acţiunea se mişcă ca un melc, se-ntāmplă ca-n povestea cu regele fără haine pe care toţi īl aclamă ce haine frumoase are.
why? autorii īncearcă să păcălească publicul cu un plot psihologic care de fapt nu există şi e cam la fel ca-n Naruto Shippuuden.
*




sa fiu sincer, eu n-am inteles mare lucru din postul tau. De fapt, n-am inteles nici ce vrei sa demonstrezi in acel post. ca gits e un anime prost ? ca e mainstream ? ca nu e mainstream ? ca Tuca e un prost ?

in primul rand, cum zicea si baka man, la care gits te referi ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Sep 14 2008, 07:57 PM
Post #4


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Ady, G.I.T.S. a fost intai o manga buna, dupa care s-au facut 3 filme si 2 serii anime dupa ea si am inteles ca si acum se mai scoate un fel de continuare a manga-ului.
Poate ca a avut succes la public dar pare ca vorbesti despre G.I.T.S. ca si cum ar fi un fel de Naruto. G.I.T.S. a avut succes pentru ca a avut o grafica care a rupt la vremea ei, si rupe si acum, o poveste cyberpunk plina de actiune si suspans si personaje interesante. Plus ca nu inteleg faza cu mainstream-ul... Care e faza? Vezi pe undeva G.I.T.S.-tarzi, ca la Naruto? Sau pusti de gradinita cu hainute si ghiozdanele inspirate din acest anime?
Plotul psihologic exista dar fie nu-l vezi tu, fie nu esti foarte familiarizat cu science-fiction-ul si cyberpunk-ul in general, ceea ce as tinde sa cred in cazul tau.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Sep 14 2008, 08:04 PM
Post #5


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



WUT?

Uita-te la serie sau la primul film si o sa intelegi mai multe.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Sep 14 2008, 10:10 PM
Post #6


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Aaaa ce?
Adica Gits e faimos pentru ca a fost tot timpul faimos, ceea ce l-a facut si mai faimos?
Gits e faimos ca l-au criticat multi oameni faimosi care nu aveau nimic mai bun de facut?
Pai ori a fost norocu, ori ghinonu, oamenilor faimosi ca au criticat ceva care a ajuns faimos? Si care-i treaba cu momeala?
Adica plotul psihologic din Gits e lafel ca plotul psihologic din Naruto? Dar defapt nu exista? Dar dar defapt autorii incearca sa pacaleasca lumea cu el? Sa pacaleasca ca ce?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Sep 15 2008, 07:25 AM
Post #7


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



QUOTE(shoppy @ Sep 14 2008, 11:10 PM)
Aaaa ce?
Adica Gits e faimos pentru ca a fost tot timpul faimos, ceea ce l-a facut si mai faimos?
Gits e faimos ca l-au criticat multi oameni faimosi care nu aveau nimic mai bun de facut?
Pai ori a fost norocu, ori ghinonu, oamenilor faimosi ca au criticat ceva care a ajuns faimos? Si care-i treaba cu momeala?
Adica plotul psihologic din Gits e lafel ca plotul psihologic din Naruto? Dar defapt nu exista? Dar dar defapt autorii incearca sa pacaleasca lumea cu el? Sa pacaleasca ca ce?
*


LHC is actually the Laughing Man! IN DISGUISE!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 16 2008, 05:32 PM
Post #8


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pretene.....postul tau e mai complex ca GITS-ul sa-nebunesc.....din GITS am mai inteles eu ce-am mai inteles ... da din postul tau ... pfff ... fa niste note explicative ca as vrea sa-ti dau replica .... da nu stiu la ce.

N-am inteles ce mosi si ce presa .... n-am inteles ce cauta Tuca pe acolo si ce obsesie are.....singurul pe care l-am inteles e ca tu ai comparat GITS cu Naruto ceea ce mi se pare efect de sevraj......adica nu poti sa-mi compari un anime cult si clasic ... o chestie care a revolutionat industria .... cu prosteala asta ieftina ... comerciala ... la care au pus botul toti copchii.

Ah si sper ca partea cu
QUOTE
autorii īncearcă să păcălească publicul cu un plot psihologic care de fapt nu există şi e cam la fel ca-n Naruto Shippuuden.
Nu inseamna ca in conceptia ta in Naruto ... fie el si Shippuuden e ceva psihologic
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Iusty
post May 11 2009, 07:48 PM
Post #9


Sad in a sad world
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: 28-September 05
Member No.: 1.832
Points: 156
Gender:



Psihologic?... My 2 cents on the mess

Iusty: Oricum, la GITS am fost...
Iusty: ...adică mă uitam ca la pereţi...
Iusty: ...nici nu adormeam, nici nu simţeam că avansează ceva
Iusty: După o oră jumate din film, am făcut ca-ntr-o parodie, mă uitam la generic şi mă gĆ®ndeam ,,so... this must have been the 5 min preview... so the movie should start nao... right guys?(IMG:http://l.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/17.gif)"
Iusty: ,,Uite... genericul... da... tre să Ʈnceapă... that must be it... haha... ha... FFFFFUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU-!!!!!!!!!!!!"

Edit for Sidonix: creatorul topicului a scris peste 10 rƮnduri, tu 2... care-i plictisitul de-aici? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post May 12 2009, 11:22 AM
Post #10


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... pe topicul asta se dezbate pshihologia din tom si jerry sau tom si jerry fac mijto de psihologia oamnilor ?! ... probabil topicul este rezultatul unor plictiseli frustrante <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:31 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |