Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Yugi si Thea


Ranma-kun
post Nov 28 2004, 04:25 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Mie mi se pare ca exista o oarecare relatie intre cei doi, in mai multe episoade au aparut indicii, si la un moment dat tot ea se intreaba daca in Yugi nu cumva exista doua persoane, si ah, au avut si un date, atunci cand Yugi sa duelat cu tipul ala care dansa in disco style, pentru Thea, mi-ar placea sa vad cum evolueaza relatia dintre cei doi, pacat ca anime-ul se concentreaza asha de mult asupra jocului si asha de putin asupra personajelor, eu l-am vazut numai pana la Alcatraz duel Tower, is curios cum evolueaza relatia dintre ei mai tarziu, pana acuma cumplurile posibile ar fi Joey + May, Yugi + Thea, Tristan + Serenity si eventual Ceto + Ishizu.... nah... la inceputul serialului credeam ca va fi ceva de genul Ceto + Thea... da no... deja aberez, is curios ce parere aveti :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

presedintele
post Nov 29 2004, 07:31 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 45
Joined: --
From: Alba Iulia
Member No.: 564
Points: 2



Apropo de Yugioh, sunt ffffffff. suparat pe faptul ca TVR cu transmite in cointnuarea serie. Ayi dimineata am vazut ca au inceput sa dea episoade in reluare! /angry /angry /angry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Dec 1 2004, 01:20 AM
Post #3


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Najpa, asha-s kktii aia de la Tvr, probabil erau prea ocupati cu propaganda pt PSD ca sa mai traduca si restul de la Yu-Gi-Oh, si-au dat iarashi reluari, offfffffff, noroc ca pe RTL2 o sa deie episoade noi din Yu-Gi-Oh de prin Ianuarie, yayyyyyyy, si oricum is mult mai avansati pe rtl2, si dublarea e muuuuuuuuuuult mai buna :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Dec 31 2004, 10:12 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



Go rtl2!!!

oricum mi se pare ca Tea stie cel mai mult despre Yami si cred ca ea e singura care stie ca celalalt e Yami... joey o sa aiba multa bataie de cap cu Mai in Doom series... si mai mult nu spun. Vedeti www.janime.net. Va inte numele adevarat a lu yami? :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 1 2005, 07:47 PM
Post #5


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Interesant, dar mai bine ashtept pana la sfarshitul lui ianuarie cand incep continuarile de la Yu-Gi-Oh pe Rtl2, tot e mai fain sa afli uitandu-te la tv decat citind rezumatele unor episoade sau ceva de gen :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DINO
post Jan 9 2005, 03:40 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 89
Points: 2



Am vazut doar ce a dat TVR-ul, si-n ritmul asta(dupa ce dau tot felul de prosti, mai baga cateva ep. in reluare) n-or sa dea cele 224 de ep. nici in 3000 de ani :roll: Acum iar il dau si sper sa nu-l mai opreasca /! /?
Pana acum na-am vazut nimic intre Thea si Yugi, care sa ma faca sa ma gandesc la o viitoare rel., dar cine stie /... acum sunt prieteni si el trebuie sa mai creasca /! cat despre May si Joey cred ca se potrivesc si ma astept sa fie un cuplu pana la sfarsit :wink:

P.S il mai dau pe francezi?stiu ca intr-un timp il dadeau si ei /hmm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Jan 14 2005, 09:19 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



nu stiu... am vazut un singur ep pe francezi (n-am priceput nimica) ... am descoperit mai incolo ca era din duelul lui kaiba cu noah (prima parte)

de marti dau ep. noi pe rtl2 abia astept!nici nu se putea cadou mai klumea de ziua mea(in 17, luni) :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Danielle85
post Jan 31 2005, 09:01 PM
Post #8


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: --
Member No.: 684
Points: 2



Din ce am citit eu despre Yu-Gi-Oh lui Tea ii place de Yami ,cu Yugi este prietena.Rebecca este cea care il place pe Yugi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Feb 1 2005, 02:59 AM
Post #9


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Da, ai dreptate, ii place de fapt de Yami, dar nu prea stia lumea cine e Yami asha ca nu puteam sa scriu aicea Yami in topic, si in plus nu e clara treaba...
Dupa ce am vazut noile episoade cu Oricalcosul, m-am gandit sa fac si un topic de genul "Joey si Mai, love or hate"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Feb 1 2005, 08:17 PM
Post #10


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



uitati-va la schicksal des pharao pe rtl2 (urmatoarele trei ep) chiar merita!!!!!

ca de acum incolo o sa-l vedeti pe yami mai mult in actiune decat vi drag. poor yami.... repet: uitati-va, mai ales vineri!!! abia astept .... :?

ma duc sa caut ce inseamna orichalchos.... wish me luck!

edit: in greaca inseamna mountain copper. era mai pretuit in atlantis decat aurul, de unde cica provine
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Feb 5 2005, 03:07 AM
Post #11


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Tu ai vazut episoadele astea, sau de unde sti ce se va intampla, sau ai citit doar pe net si te uiti si tu pe Rtl2 la ele.
Trebuie sa recunosc ca in ultimul timp am tot pierdut episoade din yu-gi-Oh, sper sa le reia, macar un lucru bun iese din reluarile astea interminabile de la rtl2 :roll:
Nu stiu, monshtrii ashtia care apar in noua serie is cam lame, adica puteam sa deseneze nishte Dragoni mai impresionanti acolo... daca cica sunt pe masura cartilor cu zeii egipteni.
Si si monstrul ala, marele levithan.. arata ca o minge mare si urata ... pfui...
Ah well.. macar bataile is ceva mai tari, dar ma enerveaza ca tot schimba regulile de joc, la fiecare serie noua se schimba si regulile...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Feb 5 2005, 07:04 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



numa pana aici am citit ca apoi o pus la loc rtl2 si am zis ca nu iau cireasa de pe tort. nu m-am asteptat sa-l vad pe yami plangand...

cat despre monstrii se poate trai cu ei, da pe mine ma enerveaza ca yugi il cheama pe yami pharao. Nu putea sa-i zica yami ca inainte?!!!ce dracu i-o apucat?!!! in japoneza, yami il cheama pe yugi aibou(partener) iar yugi il cheama pe yami another I(partea asta chiar mi-o placut)
eu sper sa dea in reluare virtual world cu noah si alcatraz duel tower
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Joey
post Jul 10 2005, 04:20 AM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: Domino City (SB)
Member No.: 1.579
Points: 162



Man eu am vazut pe rtl 2 episoadele pana Yami il bate pe Dartz(Konig von atlantis)...intre yugi si tea...hmmm...ar putea exista ceva defapt chiar exista si la dateul ala yami a aparat-o pe tea, iar lui tea chiar ii place de yugi a si mentionato la inceput prin Konigreich der Duelanten(Duelist Kingdom).

Cat despre tine Schinichi(erikson)pai ar cam trebui sa reiea nishte episoade ca am tampit uitandu-ma de trei ori la rand la reluarile din Waking the Dragons(partea cu Atlantis si bla, bla,bla...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Jane Kenshin
post Aug 9 2005, 02:33 PM
Post #14


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 24
Joined: 8-August 05
From: Bucharest
Member No.: 1.718
Points: 2
Gender:



Am vazut si eu episodul cu dansatorul ala..din cate stiu eu, Tea pe Yugi il place, nu pe Pharaoh..desi, personal cu Yami ii sta mai bine ^-^..dar Joey cu Mai?..woo..interesant.eu nu am vazut decat battle city deocamdata..asa ca nu prea am destule informatii :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mimi
post Jan 1 2006, 04:43 PM
Post #15


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.079
Points: 42
Gender:



este posibil sa se intample ceva intre Yugi si Thea , dar nu prea imi place pentru ca e cam pitic pentru ea . As fii preferat ca ea sa ramana
cu Bakura sau Kaiba. hm....slabe sanse ! nici cu Atemu daca ar ramane nu m-ar deranja ! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Jan 1 2006, 09:07 PM
Post #16


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



yugi nui de tea!!!ai dreptate mimi!
dar yami ii alta poveste....el nui asa de pitic :P si tea stie ca yami ii cealalta personalitate a lui yugi, dar totusi relatia mi se pare cam imposibila considerand faptul ca yami e o fantoma :blink: :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:14 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |