Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Inuyasha pe Action Plus (A+)


cilu
post Jan 27 2005, 06:59 AM
Post #21


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Axi, am presimtirea ca pana ajung sa iau ceva de la tine o sa curga multa apa pe Dambovita, asa ca mai bine iau manga, sau paote se miluieste cinevga si imi raspunde si mie nelamuririlor, is numa cateva episoade care le-am ratat, si anume in intervalul in care Naraku invie pe fratele lui Sango si o forteaza sa ii fure Tessaiga lui Innuyasha, apoi ar veni cele pierdute si apoi il vad pe Sessoumahro incercand sa dea de fierarul ce a facut Tessaiga si sa il forteze sa ii faca o sabie la fel de puternica....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jan 30 2005, 12:36 AM
Post #22


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



http://www.tvtome.com/Inuyasha/season2.html
tu cauti totul pana la ep 33, care nu e prea complet...
spoiler la ep 33:
QUOTE
in timp ce ceilalti sunt intemnitati in iluzii, kikyo vrea sa o omoare pe kagome si ii fura toate bucatile shikon no tama, apoi i le da lui naraku. Se elibereaza de sub influenta acestuia, aratand ca nu poate fi subjugata de o bucata din shikon. La sfarsit ea vorbeste singura, spunand ca il va omora pe naraku, ca e in sfarsit libera sa urasca sa iubeasca, pe fondalul melodiei de sfarsit.


sper ca asta te va lamuri, nici eu n-mi prea aduc bine aminte... /sweat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 30 2005, 01:06 AM
Post #23


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Da, cam asha era episodul ala, mi-l amintesc si eu, numai ca nu mai stiam ordinea lor, il ti destul de bine minte, blackinque, ar trebui sa ma apuc sa fac si rezumatele episoadelor pe langa caracterizarea persaonajelor pt site.. dar n-am timp, ca am bac si admitere /cry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Jan 30 2005, 09:48 PM
Post #24


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



dupa ce o obliga pe sango sa ia tessaiga de la inu kagome il bate mar pe naraku. si inu a ramas cu gura cascata. da n-o dat ep cand naraku isi face alt corp si o rapeste pe kykio? si o taiat di ep cu koharu din dicutia dintre miroku si ea.... /cry imi placea faza
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Feb 1 2005, 03:15 AM
Post #25


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



aia a fost mishto cand o tras Kagome cu sageata fermecata in Naraku si aproape l-a distrus, Kagome e de fapt mult mai puternica, ca Inuyasha da nu-si foloseshte mai de loc puterile, ceea ce ma enerveaza rau... :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Feb 1 2005, 08:10 PM
Post #26


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



nu fi rau... chiar se chinuie sa-l apere pe kohaku data viitoare(ep 45-50? nu stiu sigur) chiar omoara 'cativa" demoni da ramane fara sageti apoi si tre sa fuga...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Feb 5 2005, 03:09 AM
Post #27


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Eh.. pai ar putea sa le foloseasca si mai mult, daca e asha de puternica, sa-si aduca de acasa o mitraliera cu sageti sau asha ceva, eu asha ash face... si I-ar putea termina pe toti, sau macar sa traga si ea mai mult, ma enerveaza ca se concentreaza prea mult asupra lui Inuyasha seria, chiar daca e el personajul principal, nu ar fi rau daca Kagome s-ar lupta alaturi de el si de ceilalti, ca si Deedlit din Record of Lodoss War :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Feb 5 2005, 09:25 AM
Post #28


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Mbuun. Las ca nu e asa de inuyasha focused seria. Kagome e la fel de "actor principal" cat e si inuyasha. Ce vb mah de mitraliera cu sageti, :roll: nu era mai usor cu un tanc? (suna cumva cunoscut... those who hunt elves? nu stiu sigur, ma rog)
Imi place seria ca aprox de la inceput e muuulta actiune, apoi incep sa apara si restu de personaje din "gascha" lui inu, btw, am cam pierdut episoadele cand a aparut miroku....can someone tell me about it?
Miroku e cel mai amuzant dintre toti. Sango in schimb m-i se pare cam ... stearsa, she's kinda helpless fara boomerangul ala urias.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Feb 5 2005, 11:25 PM
Post #29


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



miroku e un calugar pervers. (toti zic ca jirayia de la naruto e mai pervers, dar asta e complet fals, miroku e de 10 ori mai obsedat, fiindca el nu vorbeste, ci trece direct la actiune)

miroku cauta shikon no kakera, si le fura de la kagome(impreuna cu bicicleta) apoi inuyasha se enerveaza si il urmareste. miroku se lupta cu inuyasha si decide sa il omoare. tocmai cand era gata gata sa intre inuyasha in tunelul de vant, kagome apare si il slaveaza.

daca nu ma insel, nu era in episodul ala faza in care miroku e inconstient, kagome se apropie de el, iar el o apuca de fund?[img]http://www.anime-club.ro/images/blocks/shout_box/laugh.gif[/img]
miroku povesteste despre legatura sa cu naraku. ii zice lui kagome "in caz ca nu supravietuiesc sa il omor, kagome, vreau ca tu sa imi porti in pantece copilul..."


oricum, s-a uitat cineva de aici spatamana asta la inuyasha? faza cand inuyasha devine demon deplin? si il vede sesshomaru? miar placea sa se lupte cei doi, in formele lor adevarate. oare cine ar iesi invingator?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Feb 7 2005, 07:03 AM
Post #30


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Asta e catch phrasul lui Miroku, cu purtatul in pantece al copilului. Tin minte o faza asemanatoare cu Sango, miroku inconstient fiind sango se apropie de el si ghici ce face calugarul nost :)).
Cat despre Sesshoumaru si Innuyasha, parca tin minte cand totosai spune ceva ca din cauza sabiilor lasate de catre tatal lor, cei doi nu se vor putea omora niciodata. Iar daca va fi sa se lupte in formlele lor adevarate , it's all up to the producers to decide the outcome :wink: dar nu ma indoiesc ca nu ar fi Innuyasha, avand in vedere ce speriat era Sesshoumaru cand l-a vazut pe innuyasha in forma de demon.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Feb 8 2005, 03:12 AM
Post #31


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



sesshoumaru nu cred ca s-ar teme asa usor, cred ca a fost mai degraba luat prin surprindere. eu zic ca cei 2 ar fi la egalitate. sesshoumaru e la fel de rau ca inuyash, in forma lui originala

eu am facut recent un quiz which inuyasha character are you si mi-a picat miroku... /cry am I really that perverted?

acuma, am gasit si niste quotes din serie pe un site si leam selectat pe cele mai interesante:

-Inuyasha: "I bet you can't even lift that heavy weapon over your head."
Sango: "Is that a challenge?"
Inuyasha: "Bring it on anytime."

-Inuyasha: "I can handle this."
Miroku: "Not on your own, you can't."
Inuyasha: "Back off creep. I want to stand in the front."

-Miroku: "Yeah, lets run."
Inuyasha: "What? No way. You can't just eat and run."
Miroku: "If the demon is truly big, then we are no match for it. It's irrational. It's impossible. It's against my religion."
Inuyasha: "You ought be arrested."

-Kagome: "You stinky toad."
Jaken: "You stinky human." (this battle is quite well match...heh)

-Sesshoumaru: "Be more respectful. It's our father's tomb."
Inuyasha: "Look who's talking, you're the one who's here robbing his grave."

-Sesshoumaru:"I don't think you've met my posion claws"

-Sesshoumaru:"What are you smiling about? I just asked a question. I don't care. I'm just curious."

-Yura:"Oh my, look at the cute doggy." (to Inuyasha)

-Kaede:"Don't ye dare forget where ye have buried me."

-Shippou:"That's why Kagome sent me, so I can protect you from being protected by Miroku." (to Sango)

-Miroku:"Lay down, be silent, sleep, rest, sleep... how many times do I have to tell you..." (while stomping on Inuyasha)

-Kikyou: "Do not call out for me. Do not call out my name."
Inuyasha: "Kikyou..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Feb 13 2005, 09:37 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



pe miroku il intalnesc pe drum. inu se bate cu el si apoi afla ca si asta are istorie cu naraku. cam asa se alatura....

inca ceva daca astia de pe a+ dau mai mult din inuyasha decat nemtii eu imi trag palme /hmm :shock:
oricum aflam miercuri (pe rtl2 o aratat pana la 52 adica inca doua ep)

tineti pumnii oameni buni!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

thira_chan
post Feb 14 2005, 03:29 PM
Post #33


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj-Napoca now :D -finally a student :P
Member No.: 350
Points: 121
Gender:



deci Ranma-kun cred ca au mai zis dejaalti ... A+ (numit si altfel Anime+) este un canal unguresc ... nu prindeti multi fiindca in romania in multe parti e bagat Minimaxul romanesc ... A+ merge dupa minimaxul unguresc ... am avut si undeva scris numele paginei ... nu stiu corect scrie pe teletext... tot1
anime care apar aici sunt: Inuyasha , Yu-gi-oh, Slayers, Megamen NT, Kiddy Grade, Pokemon si Mary Kate si Ashley in action (dar asta nu prea ,mi se pare anime da tot1)
toate seriile anime sunt in limba magheara asa ca toti care nu prea stiu in ungureste e cam geru sa intelegi ce spun

pe mine m-a salvat acest canal ... ca eu nu prind nici rtl2 nici altceva unde ar mai fii anime ... la care as mai si avea timpul sa ma uit :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Feb 16 2005, 09:56 PM
Post #34


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



cand dau astia yugioh?!!! ca nu l-am prins niciodata pe a+...

imi vine sa-mi trag palme de ciuda /angry /omg o inceput si inu si slayers de la inceput!! nu-i corect!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMonk
post Feb 16 2005, 11:47 PM
Post #35


Vaporous Member
***

Group: Members+
Posts: 285
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 15
Points: 389
Gender:



Damn.
Daca pe RTL2 s-a intamplat acelasi lucru cu Inuyasha inseamna ca asa l-au cumparat, atat e primul pachet de episoade. Ar trebui sa cerem continuarea la A+(versiunea romana)! (Si urmatoarea serie Slayers, bineinteles.)

Btw. Mai demult, cand a inceput sa dea anime, am facut o mica investigatie. Licenta romana pentru A+, adica Action+, este detinuta de MINIMAX ROMANIA SRL, al carei asociat unic este Audiotec Rt. (Ungaria). Evident al lor e si postul Minimax, si Cherry Music (fost Musicmax). Inseamna ca si datele de contact coincid cu cele ale Minimax. Acestea sunt:
Tel.: (021) 410 4341 / 411 4067 / 335 7194
E-mail: birou@minimax.tv
Str. Dr. Capsa, Nr. 8, sector 5, Bucuresti, cod 050487
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Feb 17 2005, 07:12 AM
Post #36


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Erikson, Yu ghi oh nu este pe a+ ci este pe tvr1 in jurul orei 2 sau asa ceva. Deocamdata.
A+ se prinde si in limba romana, cel putin aici in deva in romana este subtitrat, nici urma de ungureste (thank god ca nu intelegeam nimik).
Din pacate ce a zis erikson s-o adeverit, au reluat innuyasha si slayers (so no slayers try, cursesss)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DemonDragosh
post Feb 18 2005, 04:41 PM
Post #37


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: --
Member No.: 833
Points: 2



Eu prind Action Plus...Desenele incep dupa 8,la 8 e pokemon si la 8:30 este Inuyasha,e subtitrat in romana chiar si asta m-a mirat :o oricum zilele trecute desenul Inuyasha a luat-o de la inceput si nu stiu dece....a ramas la episodul cand Inuyasha era posedat de demonul din el(a 2 a oara) ,cand fratele lui afla de ce el tine(de ce i s-a dat) sabia tetsuiga...vine si se bate cu el dar nu-l omoara...iar acum desenu` a luat-o de la inceput,f. nasol :(...si nu cred ca ala e sfarsitul!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Feb 19 2005, 11:37 PM
Post #38


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



ep de care vb e nr 52 si seria are vreo 160 de ep. hell! si din slayers mai sunt vreo doua serii:try si royal

de yugioh stiam ca se da pe tvr1(so gandit sa dea mai departe? :? ) si pe rtl2 (seria a 4-a nice nice nice!!!!) italienii o dat yugioh? francezii stiu ca da /hmm

pe rtl2 o dat tot pan la ep 52 da faceau reclama intr-o vreme ca vin noi ep. in 2005 bine ca-i lung anu (sau poate nu?...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Feb 19 2005, 11:39 PM
Post #39


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



just for the record vb de inuyasha
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Mar 1 2005, 02:13 AM
Post #40


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



si eu astept cu nerabdare ep urmatoare :D :D cand o sa-mi vina cd-urile jur ca ma uit toata ziua la inuyasha, si dupaia toata noaptea, cum am facut si cu naruto. :P :P :P

pana atunci raman la episoadele de pe a+ .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:57 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |